یادداشت روز:فرگوسن اخراج شد!!!

نویسنده: سید امین هاشمی

وبلاگ من
نویسنده: سید امین هاشمی
سید امین هاشمی زاده67،دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی آلی،و دیوونه آرسنالم،بدجور.شعارم اینه.زندگی یعنی آرسنال=آرسنال یعنی زندگی
کل بازدید: 270,653 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
طبق گزارش آ.اس اسپانیا، باشگاه رئال بتیس به صورت جدی به دنبال جذب یوسف النصیری مهاجم باشگاه لگانس است، آنها برای جذب این بازیکن مغربی باید با باشگاه آرسنال رقابت بکنند، این بازیکن رقمی بین ۱۰ الی ۱۵ میلیون یورو قیمت گذاری شده است و خواهان ترک لگانس است، باشگاه قبلی او یعنی مالاگا بند بازخریدی در قرارداد او دارد اما در حال حاضر منتظر وضعیت او در آینده است. طبق گزارش آ.اس اسپانیا، باشگاه رئال بتیس به صورت جدی به دنبال جذب یوسف النصیری مهاجم باشگاه لگانس است، آنها برای جذب این بازیکن مغربی باید با باشگاه آرسنال رقابت بکنند، این بازیکن رقمی بین ۱۰ الی ۱۵ میلیون یورو قیمت گذاری شده است و خواهان ترک لگانس است، باشگاه قبلی او یعنی مالاگا بند بازخریدی در قرارداد او دارد اما در حال حاضر منتظر وضعیت او در آینده است.
استفان لیختشتاینر مدافع آرسنال با انتشار این پست در صفحه‌ی شخصی خودش در اینستاگرام، از هواداران آرسنال تشکر کرد و رسماً جدایی خودش از آرسنال را تایید کرد. استفان لیختشتاینر مدافع آرسنال با انتشار این پست در صفحه‌ی شخصی خودش در اینستاگرام، از هواداران آرسنال تشکر کرد و رسماً جدایی خودش از آرسنال را تایید کرد.
طبق گزارش سمپدوریا ۲۴ نیوز، اولین پیشنهاد رسمی آرسنال برای یواخیم اندرسن و دنیس پرائت با رقم ۴٢ میلیون یورو، توسط مسئولان سمپدوریا "نامعقول" تلقی شده است، آرسنال برای جذب این دو بازیکن باید رقم پیشنهادی خود را حداقل تا ۵٠ میلیون یورو افزایش دهد. طبق گزارش سمپدوریا ۲۴ نیوز، اولین پیشنهاد رسمی آرسنال برای یواخیم اندرسن و دنیس پرائت با رقم ۴٢ میلیون یورو، توسط مسئولان سمپدوریا "نامعقول" تلقی شده است، آرسنال برای جذب این دو بازیکن باید رقم پیشنهادی خود را حداقل تا ۵٠ میلیون یورو افزایش دهد.
طبق گزارش ترکیش فوتبال، چنگیز اوندر بازیکن جوان باشگاه آاس رم دیگر قصد ندارد با این باشگاه ایتالیایی همکاری کند و خواهان ترک رم است، باشگاه‌های لندنی آرسنال و تاتنهام به صورت جدی به دنبال جذب این وینگر جوان هستند. طبق گزارش ترکیش فوتبال، چنگیز اوندر بازیکن جوان باشگاه آاس رم دیگر قصد ندارد با این باشگاه ایتالیایی همکاری کند و خواهان ترک رم است، باشگاه‌های لندنی آرسنال و تاتنهام به صورت جدی به دنبال جذب این وینگر جوان هستند.
طبق گزارش فوتومک ترکیه، مدیر فنی باشگاه فنرباغچه ترکیه در ورزشگاه المپیک باکو در فینال لیگ اروپا حاضر بود تا در مورد انتقال محمد الننی و لورن کوشیلنی با آرسنال مذاکره کند. طبق گزارش فوتومک ترکیه، مدیر فنی باشگاه فنرباغچه ترکیه در ورزشگاه المپیک باکو در فینال لیگ اروپا حاضر بود تا در مورد انتقال محمد الننی و لورن کوشیلنی با آرسنال مذاکره کند.
طبق گزارش اسکای اسپرت ایتالیا، لورن کوشیلنی کاپیتان باشگاه آرسنال خواهان جدایی از تیم در تابستان است، او می‌خواهد چالش‌های جدیدی را در دوران فوتبال خود تجربه کند، او توسط مدیر برنامه‌هایش به باشگاه ایتالیایی اینتر میلان پیشنهاد شده است، اما این باشگاه ایتالیایی در حال حاضر این پیشنهاد را رد کرده است، اما احتمال دارد که او در این تابستان به یک باشگاه ایتالیایی بپیوندد. طبق گزارش اسکای اسپرت ایتالیا، لورن کوشیلنی کاپیتان باشگاه آرسنال خواهان جدایی از تیم در تابستان است، او می‌خواهد چالش‌های جدیدی را در دوران فوتبال خود تجربه کند، او توسط مدیر برنامه‌هایش به باشگاه ایتالیایی اینتر میلان پیشنهاد شده است، اما این باشگاه ایتالیایی در حال حاضر این پیشنهاد را رد کرده است، اما احتمال دارد که او در این تابستان به یک باشگاه ایتالیایی بپیوندد.
طبق گزارش فوتبال لندن، منابع موثق نزدیک به باشگاه آرسنال اعلام کرده‌اند، که باشگاه آرسنال در حال بررسی شرایط فروش مسوت اوزیل در تابستان است، طبق این گزارشات، اوزیل بدلیل درگیری لفظی با اونای امری در لیست فروش توپچی‌ها قرار نگرفته است. طبق گزارش فوتبال لندن، منابع موثق نزدیک به باشگاه آرسنال اعلام کرده‌اند، که باشگاه آرسنال در حال بررسی شرایط فروش مسوت اوزیل در تابستان است، طبق این گزارشات، اوزیل بدلیل درگیری لفظی با اونای امری در لیست فروش توپچی‌ها قرار نگرفته است.
طبق گزارش ESPN، منابع موثق نزدیک به باشگاه آرسنال اعلام کرده‌اند که اونای امری سرمربی آرسنال همچنان پیگیر وضعیت توماس مونیه مدافع راست بلژیکی باشگاه پاریس سنت ژرمن است، هر چند قیمت ٣٠ میلیون یورویی او برای سران آرسنال رقم نامعقولی به حساب می‌آید. طبق گزارش ESPN، منابع موثق نزدیک به باشگاه آرسنال اعلام کرده‌اند که اونای امری سرمربی آرسنال همچنان پیگیر وضعیت توماس مونیه مدافع راست بلژیکی باشگاه پاریس سنت ژرمن است، هر چند قیمت ٣٠ میلیون یورویی او برای سران آرسنال رقم نامعقولی به حساب می‌آید.
آرسنال در ۱۱ بازی آخر خود در لیگ اروپا ٩ بار موفق شده است کلین‌شیت کند. آرسنال در ۱۱ بازی آخر خود در لیگ اروپا ٩ بار موفق شده است کلین‌شیت کند.
آرسنال در کارولینای شمالی و در شهر شارلوت به مصاف رم خواهد رفت. 
توپچی‌ها در ۱۷ جولای با بایرن‌مونیخ بازی خواهد کرد. این رقابت در لس‌آنجلس انجام خواهد شد. پس از بازی با مونیخ، آرسنال در روز ۲۰ جولای به مصاف رم خواهد رفت. آرسنال در کارولینای شمالی و در شهر شارلوت به مصاف رم خواهد رفت. توپچی‌ها در ۱۷ جولای با بایرن‌مونیخ بازی خواهد کرد. این رقابت در لس‌آنجلس انجام خواهد شد. پس از بازی با مونیخ، آرسنال در روز ۲۰ جولای به مصاف رم خواهد رفت.
تبلیغات توپچی

یادداشت روز:فرگوسن اخراج شد!!!

یادداشت


من هم مانند تمام عاشقان فوتبال امیدوارم این تیتر را هرگز بر روی هیچ روزنامه ای نبینم.(دوس دارم ببینم)
این جمله فقط برای شبه کارشناسان، ورزشکارنماها و ضدتماشاگران لذت بخش است که همچون کودکان از باخت تیم های بزرگ و تحقیرشان شاد می شوند. کسانی که خرد شدن غرور یک تیم بزرگ را همچون سقوط دیکتاتور ذلیلی مانند قذافی می بینند، خود برای عزت نفس نداشته شان پایکوبی می کنند! بدانید که نابودی هویت یک باشگاه بزرگ و شخصیت یک مربی بزرگ، مرگ فوتبال است که افرادی همچون شما دیگر دکانی برای کاسبی نخواهید داشت!
آیا نبود بارسلونا، مادرید، یونایتد، میلان و ... باعث پیشرفت فوتبال می شود؟ آیا هواداران واقعی فوتبال از حذف رقبای بزرگشان در مراحل ابتدایی یک تورنمنت خوشنود می شوند؟ آیا قهرمانی بارسلونا در اسپانیا برابر رئال ارزشمندتر است و یا قهرمانی اروپایی کاتالان ها مقابل منچستریونایتد یا ترجیح می دهید همه ی بزرگان نباشند تا تیم مورد علاقه ی شما قهرمان شود؟!
ارزش مربیان جوان و بزرگی همچون گواردیولا، الگری، منچینی و ... در برابر استادانی همچون سرالکس، ونگر، کاپلو و ... مشخص می شود یا ...؟ آیا شکست خردکننده ی هویت و شخصیت قهرمان افسانه ای فوتبال بریتانیا (منچستریونایتد) برابر فوتبال مبتنی بر پول و ثروت بادآورده ی سیتی آنقدر خوشحال کننده است که چشم بر تمام واقعیات ناراحت کننده ی فوتبال رو به زوال ببندیم؟
آیا چون یک باشگاه بزرگ سیاست زالوصفتانه ی استفاده از دسترنج تیم های دیگر را ندارد و دست به پرورش جوانان می زند و هر فصل چهره ای جدید به دنیای فوتبال معرفی می کند، باید مورد عتاب دشمنان فوتبال قرار بگیرد؟ (حذف یونایتد در جام اتحادیه با پل پوگبای 17 ساله و راول موریسون 18 ساله!)، آیا ترجیح می دهید فینال اروپایی با دو تیم بزرگ برگزار شود یا باسل و روبین کازان دیدار پایانی چمپیونزلیگ را انجام دهند؟ شاید هم به جای ال کلاسیکو ترجیح می دهید بازی مالاگا و ختافه را ببینید؟ و ده ها پرسش دیگر بر این بی منطقی بی پایان متصور است!
همین تنگ نظری های بی معناست که می خواهد ویژگی رقابتی فوتبال را از بین ببرد، همانگونه که با شعار حساسیت زدایی رقابت دو تیم سرخ و آبی تهران، کاری کردند که باید به حال تیم قرمز پایتخت گریست و شاید بزودی برای آبی ها!
بازی تمام نشده
آنچه فرگوسن را از دیگران متمایز می کند، نشان ها و جام های رنگارنگی نیست که بدست آورده بلکه مدیریت و فرهنگ سازی وی است. همگان به یاد دارند هنگامی که اوایل دهه ی نود زیر باران شدیدترین انتقادات، انقلابی در یونایتد براه انداخت و تعداد زیادی از بازیکنان بزرگ آن زمان را با جوانانی که رایان گیگز از بازماندگان آن نسل است عوض کرد و چه پاسخی گرفت از این اعتماد به جوانان: "25 سال افتخار با شیاطین سرخ".
منتقدان ریز و درشت وی به یاد دارند که سال گذشته با یکی از متوسط ترین تیم های تاریخ یونایتد، قهرمانی لیگ برتر را به ارمغان آورد و به فینال لیگ قهرمانان راه یافت که اگر بهترین تیم بارسای تاریخ نبود شاید الان یک قهرمانی اروپای دیگر در کارنامه ی فرگوسن دیده می شد. نه 300میلیون پوند سیتی را داشت، نه 150میلیون چلسی و نه میلیون ها پوند دیگر تیم ها را!
به قول آرسن ونگر حذف یونایتد از چمپیونز لیگ فقط یک تصادف بود. در مقابل، به این نکته باید توجه کرد که در چهار سال اخیر سه فینال اروپا با حضور منچستر برگزار شده است. در جام اتحادیه که معمولا فرگی با جوجه هایش شرکت می کند، این فصل شانس یاری نکرد و در برابر کریستال پالاس پس از 120 دقیقه بازنده شد اما جوانانی معرفی شدند که بدون شک سال های آینده بیشتر از آنان خواهید شنید: "پل پوگبا"، "راول موریسون"، "بن اموس"، "فرایرز" و ... .
اما می توانید سرالکس را با مربیان دیگر همچون مورنینو و گواردیولا مقایسه کنید؟ پرسش این است: اگر از گواردیولا مسی، چابی و اینیستا را بگیرید بازهم می تواند نتیجه بگیرد؟
آیا ژوزه اگر در چلسی، اینتر و رئال میلیون ها پوند سرمایه در اختیار نداشت بازهم مربی بزرگی بود؟ کسانی که آتش انتقادات ناجوانمردانه شان را به سوی استاد فوتبال می گیرند می توانند اسامی بازیکنان جوانی که این مربیان موفق به دنیای فوتبال معرفی کردند را نام ببرند؟
البته نه این که اصلا نبوده ولی سازنده نیز نبودند! کدام مربی را سراغ دارید که پس از رفتن کریس رونالدو، تبس و ... از تیم باز هم بتواند کمر راست کند؟ و درس بزرگتری برای آنان که درپی تحقیر کردن دیگرانند: ابتدای فصل جاری یونایتد با نتیجه ی 8 بر 2 رقیب همیشگی اش ارسنال را خرد کرد اما از گل چهارم به بعد فرگوسن خوشحالی نکرد و برعکس اخم درهم کشید. حتی با تعویض و صحبت با بازیکنانش از آنان خواست که موجب تحقیر رقیب بزرگ خود نشوند اما آن شب هر چه زدند گل شد و ...، این درس باردیگر از سوی منچینی سرمربی منچسترسیتی تکرار شد: پس از باخت شش بر یک یونایتد در برابر سیتی، منچو در کمال مردانگی برد تیم خود را کوچکتر از نام بزرگ رقیب دانست و احترام استاد را به جای آورد.
هم اکنون اگر فکر می کنید منچستر تمام شده و با لشگری از مصدومان که آخرین آنها کاپیتان ویدیچ است (آسیب دیدگی زانو تا پایان فصل) قافیه را به رقبا واگذار می کند، هنوز فرگوسن را نشناختید. شاید وقت نقل و انتقالات ژانویه برای ترمیم شیطان سرخ مناسب باشد و شاید بازهم پیرمرد به جوجه هایش اعتماد کند. به هرحال رقابت های فوتبال با وجود تیم های بزرگ جذاب است و نبود هرکدام ضربه ای است بر پیکره ی فوتبال.
(البته دوستای من این یه متن کبی شده است/من هیچ تیمی رو بهتر از آرسنال نمیدونم/هیچوقت)
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

سعید نوری در 19/9/1390 | 21:06 گفت:

خیلی جالب بود متن امین جان...............منم ناراحت شدم اما جدا از این فکر کنم یه رقیب جدی برای آرسنال تو لیگ قهرمانان کنار رفت و این خب خیلی خوبه

Aylad در 19/9/1390 | 18:11 گفت:

ایول.من هم اینو طی چند روز اخیر مطرح کرده بودم
فوتبال یعنی پریمر لیگ

فرزین سلامي در 19/9/1390 | 17:19 گفت:

اگه دوستان گله نکنن من که دوست نداشتم من یو حذف بشه،برای سر آلکس هم خیلی خیلی احترام قایلم

علی ارشدی در 19/9/1390 | 17:03 گفت:

نکنید آقا اینکاراتونو !!! من نخوام اول باشم باید چه کسیو ببینم؟

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 16:54 گفت:

علی جان شما همیشه اولی علی آقای گل

(Hooman sam (Dark metal در 19/9/1390 | 15:49 گفت:

واقعا از حذف شدنشون ناراحت شدم...دوس داشتم بودن و خودمون حذفشون میکردیم...دلم میخواست تو این جام انتقام اون شکست رو میگرفتیم...ولی حیف...

علی ارشدی در 19/9/1390 | 15:12 گفت:

رضا من اصلا پلی 3 ندارم چی ژوری بهت یاد بدم
سید حالا واقعا من اولم؟؟؟؟ خدا نکنه

Hossein mo در 19/9/1390 | 15:11 گفت:

من که متحول شدم
خداااااااااااااااااااااااااااااااا ما رو ببخش

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 14:40 گفت:

قربونت رضا جون.
1دونه ای-واسه نمونه ای

رضاشاماخ چوک بندر در 19/9/1390 | 14:05 گفت:

سیدعالی بودباهات موافقم .علی جان بازی آنلاین پلی3رویادم بده

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 14:03 گفت:

دمتون گرم.دس همگی شما دوستان درد نکنه،خیلی ممنون

علی ارشدی در 19/9/1390 | 13:39 گفت:

در ضمن سید جون متن جالبی بود کلا خیلی خوشحالم که منچستریا حذف شدن ولی واقعا این دلیل نمیشه کسی رو تحقیر کنم سر به سر دوستام میذارم یک کم اذیتشون میکنم ولی در همین حد شوخی و کل کل فوتبالی

mahdi rajaei در 19/9/1390 | 13:38 گفت:

هیچ وقت تموم نمیشه!
این اخرش نخرد شرمنده!!!!!!!!!!!

mahdi rajaei در 19/9/1390 | 13:38 گفت:

متن جالبی بود ممنون.به نظر من بهترین حرف رو در مورد حذف منچستر ونگر زد که گفت یک حادثه بوده!
ولی اینکه منچستر نتونست بالا بیاد از گروه واقعا برام ازار دهنده اس با اینکه هم از فرگوسن وهم از منچستر بدم میاد.ولی فرگوسن هیچ وقت تموم نمس

علی ارشدی در 19/9/1390 | 13:38 گفت:

حالا کی گفته من نفر اولم؟؟؟ من تو دفتر نمره نفر اولم بسمه(هر کی از راه میرسه از من درس می پرسه) هیچ خیری از این اول بودنا به ما نمیرسه :))

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 13:01 گفت:

قربونت برم داداشم این نظر لطفته .محمد جواد جان .امیدوارم بتونم جبران کنم عزیزم

محمد جواد در 19/9/1390 | 12:50 گفت:

سید جان فکر کنم بعد علی ارشدی محبوب ترین عضو سایت باشی و این بخاطر حسن نیت و مهربونی و شعور بالای توه. دمت گرم سید

محمد جواد در 19/9/1390 | 12:36 گفت:

شما که بخاطر این مهربونیت خیلی گلی سید جان ولی کاش همه عین شما بودن! پارسال بعد بازی رفت لیگ قهرمانان با بارسا یه سر رفتم کانون هواداری طرفدارای بارسا هرچی از دهنشون در میومد در مورد آرسنالیا می نوشتن. فقط لطف میکردن جای فحش ها نقطه چین میذاشتن!!!

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 12:34 گفت:

در هر صورت محمد جواد عزیز من کاملا باهات موافقم داداشم.متوجه شدم چی میگی،حق با شماس آقا.اینم 1متنه که من گذاشتم و گفتم خوندنش خارج از لطف نیس داداشم

محمد جواد در 19/9/1390 | 12:30 گفت:

سید جان تحقیر تیم حریف با خوشحال بودن از باختش خیلی فرق داره، ممنم بحثم سر درست بودن *خوشحالی* از حذف منچستر و اشتباه بودن حمایت از این تیم و توجیه عملکرد ضعیفشه

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 12:30 گفت:

محمد جواد عزیز اینو هم بگم که من خیلی از مصدومیت اندرسون و ویدیچ خوشحالم ولی شاید این حس دل رحمی من باشه که نمیتونم 1چیزایی رو تحمل کنم عزیزم

محمد جواد در 19/9/1390 | 12:26 گفت:

در ضمن منچستر هنوز اونقذر ضعیف نشده که نیازمند ترحم شما باشه. من خودم اگه آرسنال بازی برگشت تو امارات یه مساویم از منچستر بگیره خوشحال میشم!!!

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 12:25 گفت:

محمد جواد عزیز.ببین من اینو گذاشتم که همه دوستان بخونن و بدونن که بدست آوردن هر چیزی تو فوتبال به هر قیمتی رنگ و بوی انسانیت نداره. همه از حذف منچستر و سیتی خوشحالیم ولی آیا واقعا این درسته داداشم.خیلی از طرفدارای منچستری دوستای من هستن ولی من نمیتونم به این نحو تحقیرشون کنم.1حسی تو دلم هس که منو از خذف یونایتد ناراحت میکنه.ولی این دلیلی بر این نیس که من تنفرم از منچستر چلسی بارسا یا خیلی های دیگه کم شه.من عاشق آرسنال و دس بوس طرفداراشم

محمد جواد در 19/9/1390 | 12:12 گفت:

این طبیعیه که تو هر لیگی طرفدارای یه تیم از تیم دیگه ای بدشون بیاد. اینتر و یونتوس، رئال و بارسا، رنجرز و سلتیک، پرسپولیس و استقلال!!! و ... . به نظرم این طرز فکر اصلا اشتباه نیست اصلا همین اختلافاست که باعث قشنگی فوتبال میشه. حالا اون بنده خدایی که اینو نوشته از حذف منچستر اونقدر ناراحت شده که یه همچین مقاله ای نوشته آقا امین از شما بعیده اونو تو پستت بذاری!

سید مسعود حسینی در 19/9/1390 | 11:58 گفت:

به عنوان یه آرسنالی از حذف منچستر خیلی ناراحت شدم...
تحقیر بزرگان هیچوقت زیبا نیست، حتی اگه رقیبت باشه!