یادداشت روز:فرگوسن اخراج شد!!!

نویسنده: سید امین هاشمی

وبلاگ من
نویسنده: سید امین هاشمی
سید امین هاشمی زاده67،دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی آلی،و دیوونه آرسنالم،بدجور.شعارم اینه.زندگی یعنی آرسنال=آرسنال یعنی زندگی
کل بازدید: 258,444 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
طبق گزارش ESPN، مشخص است که اونای امری با توجه به استعداد لوفتوس چیک، خواهان جذب این بازیکن به صورت دائمی است، اما باشگاه چلسی تنها با انتقال قرضی این بازیکن به صورت شش ماهه موافق است تا بتواند فصل آینده جایگاه ثابتی به او در ترکیب تیم بدهد طبق گزارش ESPN، مشخص است که اونای امری با توجه به استعداد لوفتوس چیک، خواهان جذب این بازیکن به صورت دائمی است، اما باشگاه چلسی تنها با انتقال قرضی این بازیکن به صورت شش ماهه موافق است تا بتواند فصل آینده جایگاه ثابتی به او در ترکیب تیم بدهد
طبق گزارش دیلی میل، آرسن ونگر امروز به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید باشگاه بایرن مونیخ معرفی خواهد شد....بعد از ساعاتی ،  کنفرانس مطبوعاتی کارل هاینز و اولی هونز و حسن صالحمیدزیچ مدیران باشگاه بایرن مونیخ برگزار شد و آنها با صحبت هایی که انجام دادند، شایعات پیرامون پیوستن آرسن ونگر به این باشگاه را رد کردند.
طبق گزارش دیلی میل، آرسن ونگر امروز به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید باشگاه بایرن مونیخ معرفی خواهد شد....بعد از ساعاتی ، کنفرانس مطبوعاتی کارل هاینز و اولی هونز و حسن صالحمیدزیچ مدیران باشگاه بایرن مونیخ برگزار شد و آنها با صحبت هایی که انجام دادند، شایعات پیرامون پیوستن آرسن ونگر به این باشگاه را رد کردند.
طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد. طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد.
لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد.
مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم. مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم.
طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود. طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود.
رادیو مونته کارلو (RMC):  سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود. رادیو مونته کارلو (RMC): سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود.
به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد. به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست. طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست.

یادداشت روز:فرگوسن اخراج شد!!!

یادداشت


من هم مانند تمام عاشقان فوتبال امیدوارم این تیتر را هرگز بر روی هیچ روزنامه ای نبینم.(دوس دارم ببینم)
این جمله فقط برای شبه کارشناسان، ورزشکارنماها و ضدتماشاگران لذت بخش است که همچون کودکان از باخت تیم های بزرگ و تحقیرشان شاد می شوند. کسانی که خرد شدن غرور یک تیم بزرگ را همچون سقوط دیکتاتور ذلیلی مانند قذافی می بینند، خود برای عزت نفس نداشته شان پایکوبی می کنند! بدانید که نابودی هویت یک باشگاه بزرگ و شخصیت یک مربی بزرگ، مرگ فوتبال است که افرادی همچون شما دیگر دکانی برای کاسبی نخواهید داشت!
آیا نبود بارسلونا، مادرید، یونایتد، میلان و ... باعث پیشرفت فوتبال می شود؟ آیا هواداران واقعی فوتبال از حذف رقبای بزرگشان در مراحل ابتدایی یک تورنمنت خوشنود می شوند؟ آیا قهرمانی بارسلونا در اسپانیا برابر رئال ارزشمندتر است و یا قهرمانی اروپایی کاتالان ها مقابل منچستریونایتد یا ترجیح می دهید همه ی بزرگان نباشند تا تیم مورد علاقه ی شما قهرمان شود؟!
ارزش مربیان جوان و بزرگی همچون گواردیولا، الگری، منچینی و ... در برابر استادانی همچون سرالکس، ونگر، کاپلو و ... مشخص می شود یا ...؟ آیا شکست خردکننده ی هویت و شخصیت قهرمان افسانه ای فوتبال بریتانیا (منچستریونایتد) برابر فوتبال مبتنی بر پول و ثروت بادآورده ی سیتی آنقدر خوشحال کننده است که چشم بر تمام واقعیات ناراحت کننده ی فوتبال رو به زوال ببندیم؟
آیا چون یک باشگاه بزرگ سیاست زالوصفتانه ی استفاده از دسترنج تیم های دیگر را ندارد و دست به پرورش جوانان می زند و هر فصل چهره ای جدید به دنیای فوتبال معرفی می کند، باید مورد عتاب دشمنان فوتبال قرار بگیرد؟ (حذف یونایتد در جام اتحادیه با پل پوگبای 17 ساله و راول موریسون 18 ساله!)، آیا ترجیح می دهید فینال اروپایی با دو تیم بزرگ برگزار شود یا باسل و روبین کازان دیدار پایانی چمپیونزلیگ را انجام دهند؟ شاید هم به جای ال کلاسیکو ترجیح می دهید بازی مالاگا و ختافه را ببینید؟ و ده ها پرسش دیگر بر این بی منطقی بی پایان متصور است!
همین تنگ نظری های بی معناست که می خواهد ویژگی رقابتی فوتبال را از بین ببرد، همانگونه که با شعار حساسیت زدایی رقابت دو تیم سرخ و آبی تهران، کاری کردند که باید به حال تیم قرمز پایتخت گریست و شاید بزودی برای آبی ها!
بازی تمام نشده
آنچه فرگوسن را از دیگران متمایز می کند، نشان ها و جام های رنگارنگی نیست که بدست آورده بلکه مدیریت و فرهنگ سازی وی است. همگان به یاد دارند هنگامی که اوایل دهه ی نود زیر باران شدیدترین انتقادات، انقلابی در یونایتد براه انداخت و تعداد زیادی از بازیکنان بزرگ آن زمان را با جوانانی که رایان گیگز از بازماندگان آن نسل است عوض کرد و چه پاسخی گرفت از این اعتماد به جوانان: "25 سال افتخار با شیاطین سرخ".
منتقدان ریز و درشت وی به یاد دارند که سال گذشته با یکی از متوسط ترین تیم های تاریخ یونایتد، قهرمانی لیگ برتر را به ارمغان آورد و به فینال لیگ قهرمانان راه یافت که اگر بهترین تیم بارسای تاریخ نبود شاید الان یک قهرمانی اروپای دیگر در کارنامه ی فرگوسن دیده می شد. نه 300میلیون پوند سیتی را داشت، نه 150میلیون چلسی و نه میلیون ها پوند دیگر تیم ها را!
به قول آرسن ونگر حذف یونایتد از چمپیونز لیگ فقط یک تصادف بود. در مقابل، به این نکته باید توجه کرد که در چهار سال اخیر سه فینال اروپا با حضور منچستر برگزار شده است. در جام اتحادیه که معمولا فرگی با جوجه هایش شرکت می کند، این فصل شانس یاری نکرد و در برابر کریستال پالاس پس از 120 دقیقه بازنده شد اما جوانانی معرفی شدند که بدون شک سال های آینده بیشتر از آنان خواهید شنید: "پل پوگبا"، "راول موریسون"، "بن اموس"، "فرایرز" و ... .
اما می توانید سرالکس را با مربیان دیگر همچون مورنینو و گواردیولا مقایسه کنید؟ پرسش این است: اگر از گواردیولا مسی، چابی و اینیستا را بگیرید بازهم می تواند نتیجه بگیرد؟
آیا ژوزه اگر در چلسی، اینتر و رئال میلیون ها پوند سرمایه در اختیار نداشت بازهم مربی بزرگی بود؟ کسانی که آتش انتقادات ناجوانمردانه شان را به سوی استاد فوتبال می گیرند می توانند اسامی بازیکنان جوانی که این مربیان موفق به دنیای فوتبال معرفی کردند را نام ببرند؟
البته نه این که اصلا نبوده ولی سازنده نیز نبودند! کدام مربی را سراغ دارید که پس از رفتن کریس رونالدو، تبس و ... از تیم باز هم بتواند کمر راست کند؟ و درس بزرگتری برای آنان که درپی تحقیر کردن دیگرانند: ابتدای فصل جاری یونایتد با نتیجه ی 8 بر 2 رقیب همیشگی اش ارسنال را خرد کرد اما از گل چهارم به بعد فرگوسن خوشحالی نکرد و برعکس اخم درهم کشید. حتی با تعویض و صحبت با بازیکنانش از آنان خواست که موجب تحقیر رقیب بزرگ خود نشوند اما آن شب هر چه زدند گل شد و ...، این درس باردیگر از سوی منچینی سرمربی منچسترسیتی تکرار شد: پس از باخت شش بر یک یونایتد در برابر سیتی، منچو در کمال مردانگی برد تیم خود را کوچکتر از نام بزرگ رقیب دانست و احترام استاد را به جای آورد.
هم اکنون اگر فکر می کنید منچستر تمام شده و با لشگری از مصدومان که آخرین آنها کاپیتان ویدیچ است (آسیب دیدگی زانو تا پایان فصل) قافیه را به رقبا واگذار می کند، هنوز فرگوسن را نشناختید. شاید وقت نقل و انتقالات ژانویه برای ترمیم شیطان سرخ مناسب باشد و شاید بازهم پیرمرد به جوجه هایش اعتماد کند. به هرحال رقابت های فوتبال با وجود تیم های بزرگ جذاب است و نبود هرکدام ضربه ای است بر پیکره ی فوتبال.
(البته دوستای من این یه متن کبی شده است/من هیچ تیمی رو بهتر از آرسنال نمیدونم/هیچوقت)
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

سعید نوری در 19/9/1390 | 21:06 گفت:

خیلی جالب بود متن امین جان...............منم ناراحت شدم اما جدا از این فکر کنم یه رقیب جدی برای آرسنال تو لیگ قهرمانان کنار رفت و این خب خیلی خوبه

Aylad در 19/9/1390 | 18:11 گفت:

ایول.من هم اینو طی چند روز اخیر مطرح کرده بودم
فوتبال یعنی پریمر لیگ

فرزین سلامي در 19/9/1390 | 17:19 گفت:

اگه دوستان گله نکنن من که دوست نداشتم من یو حذف بشه،برای سر آلکس هم خیلی خیلی احترام قایلم

علی ارشدی در 19/9/1390 | 17:03 گفت:

نکنید آقا اینکاراتونو !!! من نخوام اول باشم باید چه کسیو ببینم؟

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 16:54 گفت:

علی جان شما همیشه اولی علی آقای گل

(Hooman sam (Dark metal در 19/9/1390 | 15:49 گفت:

واقعا از حذف شدنشون ناراحت شدم...دوس داشتم بودن و خودمون حذفشون میکردیم...دلم میخواست تو این جام انتقام اون شکست رو میگرفتیم...ولی حیف...

علی ارشدی در 19/9/1390 | 15:12 گفت:

رضا من اصلا پلی 3 ندارم چی ژوری بهت یاد بدم
سید حالا واقعا من اولم؟؟؟؟ خدا نکنه

Hossein mo در 19/9/1390 | 15:11 گفت:

من که متحول شدم
خداااااااااااااااااااااااااااااااا ما رو ببخش

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 14:40 گفت:

قربونت رضا جون.
1دونه ای-واسه نمونه ای

رضاشاماخ چوک بندر در 19/9/1390 | 14:05 گفت:

سیدعالی بودباهات موافقم .علی جان بازی آنلاین پلی3رویادم بده

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 14:03 گفت:

دمتون گرم.دس همگی شما دوستان درد نکنه،خیلی ممنون

علی ارشدی در 19/9/1390 | 13:39 گفت:

در ضمن سید جون متن جالبی بود کلا خیلی خوشحالم که منچستریا حذف شدن ولی واقعا این دلیل نمیشه کسی رو تحقیر کنم سر به سر دوستام میذارم یک کم اذیتشون میکنم ولی در همین حد شوخی و کل کل فوتبالی

mahdi rajaei در 19/9/1390 | 13:38 گفت:

هیچ وقت تموم نمیشه!
این اخرش نخرد شرمنده!!!!!!!!!!!

mahdi rajaei در 19/9/1390 | 13:38 گفت:

متن جالبی بود ممنون.به نظر من بهترین حرف رو در مورد حذف منچستر ونگر زد که گفت یک حادثه بوده!
ولی اینکه منچستر نتونست بالا بیاد از گروه واقعا برام ازار دهنده اس با اینکه هم از فرگوسن وهم از منچستر بدم میاد.ولی فرگوسن هیچ وقت تموم نمس

علی ارشدی در 19/9/1390 | 13:38 گفت:

حالا کی گفته من نفر اولم؟؟؟ من تو دفتر نمره نفر اولم بسمه(هر کی از راه میرسه از من درس می پرسه) هیچ خیری از این اول بودنا به ما نمیرسه :))

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 13:01 گفت:

قربونت برم داداشم این نظر لطفته .محمد جواد جان .امیدوارم بتونم جبران کنم عزیزم

محمد جواد در 19/9/1390 | 12:50 گفت:

سید جان فکر کنم بعد علی ارشدی محبوب ترین عضو سایت باشی و این بخاطر حسن نیت و مهربونی و شعور بالای توه. دمت گرم سید

محمد جواد در 19/9/1390 | 12:36 گفت:

شما که بخاطر این مهربونیت خیلی گلی سید جان ولی کاش همه عین شما بودن! پارسال بعد بازی رفت لیگ قهرمانان با بارسا یه سر رفتم کانون هواداری طرفدارای بارسا هرچی از دهنشون در میومد در مورد آرسنالیا می نوشتن. فقط لطف میکردن جای فحش ها نقطه چین میذاشتن!!!

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 12:34 گفت:

در هر صورت محمد جواد عزیز من کاملا باهات موافقم داداشم.متوجه شدم چی میگی،حق با شماس آقا.اینم 1متنه که من گذاشتم و گفتم خوندنش خارج از لطف نیس داداشم

محمد جواد در 19/9/1390 | 12:30 گفت:

سید جان تحقیر تیم حریف با خوشحال بودن از باختش خیلی فرق داره، ممنم بحثم سر درست بودن *خوشحالی* از حذف منچستر و اشتباه بودن حمایت از این تیم و توجیه عملکرد ضعیفشه

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 12:30 گفت:

محمد جواد عزیز اینو هم بگم که من خیلی از مصدومیت اندرسون و ویدیچ خوشحالم ولی شاید این حس دل رحمی من باشه که نمیتونم 1چیزایی رو تحمل کنم عزیزم

محمد جواد در 19/9/1390 | 12:26 گفت:

در ضمن منچستر هنوز اونقذر ضعیف نشده که نیازمند ترحم شما باشه. من خودم اگه آرسنال بازی برگشت تو امارات یه مساویم از منچستر بگیره خوشحال میشم!!!

سید امین هاشمی در 19/9/1390 | 12:25 گفت:

محمد جواد عزیز.ببین من اینو گذاشتم که همه دوستان بخونن و بدونن که بدست آوردن هر چیزی تو فوتبال به هر قیمتی رنگ و بوی انسانیت نداره. همه از حذف منچستر و سیتی خوشحالیم ولی آیا واقعا این درسته داداشم.خیلی از طرفدارای منچستری دوستای من هستن ولی من نمیتونم به این نحو تحقیرشون کنم.1حسی تو دلم هس که منو از خذف یونایتد ناراحت میکنه.ولی این دلیلی بر این نیس که من تنفرم از منچستر چلسی بارسا یا خیلی های دیگه کم شه.من عاشق آرسنال و دس بوس طرفداراشم

محمد جواد در 19/9/1390 | 12:12 گفت:

این طبیعیه که تو هر لیگی طرفدارای یه تیم از تیم دیگه ای بدشون بیاد. اینتر و یونتوس، رئال و بارسا، رنجرز و سلتیک، پرسپولیس و استقلال!!! و ... . به نظرم این طرز فکر اصلا اشتباه نیست اصلا همین اختلافاست که باعث قشنگی فوتبال میشه. حالا اون بنده خدایی که اینو نوشته از حذف منچستر اونقدر ناراحت شده که یه همچین مقاله ای نوشته آقا امین از شما بعیده اونو تو پستت بذاری!

سید مسعود حسینی در 19/9/1390 | 11:58 گفت:

به عنوان یه آرسنالی از حذف منچستر خیلی ناراحت شدم...
تحقیر بزرگان هیچوقت زیبا نیست، حتی اگه رقیبت باشه!