رنسانس آرسنال را جدی بگیریم؟

نویسنده: سید امین هاشمی

وبلاگ من
نویسنده: سید امین هاشمی
سید امین هاشمی زاده67،دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی آلی،و دیوونه آرسنالم،بدجور.شعارم اینه.زندگی یعنی آرسنال=آرسنال یعنی زندگی
کل بازدید: 264,770 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 آرسنال در مرحله ی بعدی لیگ اروپا باید به مصاف رن فرانسه برود . آرسنال در مرحله ی بعدی لیگ اروپا باید به مصاف رن فرانسه برود .
آرسنال در این فصل رقابت های لیگ برتر تنها موفق به ثبت ۴ کلین شیت شده است ، یعنی تنها در حدود ۱۷ درصد از بازی ها آرسنال گل دریافت نکرده که بدترین آمار تاریخ آرسنال در لیگ جزیره است .تنها فولهام آماری بدتر از آرسنال دارد . آرسنال در این فصل رقابت های لیگ برتر تنها موفق به ثبت ۴ کلین شیت شده است ، یعنی تنها در حدود ۱۷ درصد از بازی ها آرسنال گل دریافت نکرده که بدترین آمار تاریخ آرسنال در لیگ جزیره است .تنها فولهام آماری بدتر از آرسنال دارد .
اوبامیانگ دیشب در بازی برابر کاردیف سیتی در ۳۷مین حضورش در لیگ جزیره ۲۵مین گلش را به ثمر رساند که یک رکورد در نسبت تعداد بازی/گل در تاریخ باشگاه آرسنال است .بازیکنانی از آرسنال که با کمترین تعداد بازی به رکورد ۲۵ گل رسیده اند اوبامیانگ دیشب در بازی برابر کاردیف سیتی در ۳۷مین حضورش در لیگ جزیره ۲۵مین گلش را به ثمر رساند که یک رکورد در نسبت تعداد بازی/گل در تاریخ باشگاه آرسنال است .بازیکنانی از آرسنال که با کمترین تعداد بازی به رکورد ۲۵ گل رسیده اند
هکتور بلرین زیر نظر پزشکان برای ترمیم پای آسیب دیده اش . هکتور بلرین زیر نظر پزشکان برای ترمیم پای آسیب دیده اش .
 باشگاه بارسلونا پیوستن دنیس سوارز به آرسنال رو رسماً اعلام کرد. باشگاه بارسلونا پیوستن دنیس سوارز به آرسنال رو رسماً اعلام کرد.
دنیس سوارز هم به باشگاه اسپانیایی های آرسنال اضافه شد . دنیس سوارز هم به باشگاه اسپانیایی های آرسنال اضافه شد .
طرح مربوط به ادامه رابطه آرسنال - بارسلونا با انتقال قرضی سوراز که بزودی رسمی میشود طرح مربوط به ادامه رابطه آرسنال - بارسلونا با انتقال قرضی سوراز که بزودی رسمی میشود
 وقتی لاکازت بازی را شروع نکرده، آرسنال ۳۵% بازی‌ها را برده است اما وقتی از ابتدا در ترکیب اصلی بوده است ٦۲% بازی‌ها با پیروزی آرسنال به پایان رسیده است وقتی لاکازت بازی را شروع نکرده، آرسنال ۳۵% بازی‌ها را برده است اما وقتی از ابتدا در ترکیب اصلی بوده است ٦۲% بازی‌ها با پیروزی آرسنال به پایان رسیده است
 آرسنال تابستان ۲۰۱۹ آدیداس پوش خواهد شد و به جمع تیم‌های بزرگ جهان می‌پیوندد که با این برند به میدان میروند.... آرسنال تابستان ۲۰۱۹ آدیداس پوش خواهد شد و به جمع تیم‌های بزرگ جهان می‌پیوندد که با این برند به میدان میروند....
گاردین نوشت: قرارداد رمزی و یوونتوس ۵ ساله خواهد بود. او هفتگی ۱۴۰ هزارپوند حقوق میگیرد که بعد از کریس رونالدو بیشترین حقوق در باشگاه یوونتوس بشمار میآید. آرون بصورت مجانی به یوونتوس میرود و آرسنال از این انتقال یک سنت هم درآمدزایی نخواهد کرد... ژسنی بازیکن قبلی آرسنال که به یوونتوس پیوسته است، بخوبی جانشین بوفون شده است.
گاردین نوشت: قرارداد رمزی و یوونتوس ۵ ساله خواهد بود. او هفتگی ۱۴۰ هزارپوند حقوق میگیرد که بعد از کریس رونالدو بیشترین حقوق در باشگاه یوونتوس بشمار میآید. آرون بصورت مجانی به یوونتوس میرود و آرسنال از این انتقال یک سنت هم درآمدزایی نخواهد کرد... ژسنی بازیکن قبلی آرسنال که به یوونتوس پیوسته است، بخوبی جانشین بوفون شده است.

رنسانس آرسنال را جدی بگیریم؟

پیشرفت این روزهای آرسنال


شاگردان ونگر شب گذشته با پیروزی مقابل دورتموند به عنوان تیم اول گروه و اولین تیم انگلیسی، راهی مرحله بعد لیگ قهرمانان اروپا شدند تا نتایج و بازی های فاجعه بار این تیم در آغاز فصل، بیش از هر زمان دیگری به فراموشی سپرده شود.

توپچی ها که در 5 دیدار ابتدایی فصل تنها 4 امتیاز کسب کرده بودند، در 10 دیدار اخیرشان در لیگ برتر و چمپیونزلیگ 8 پیروزی و 1 تساوی به دست آوردند و نه تنها خود را به صدرنشینان لیگ برتر نزدیک کردند، بلکه بسیار راحت تر از سایر تیم های انگلیسی راهی مرحله پلی اف لیگ قهرمانان شدند. این در حالی است منچسترسیتی، صدرنشین لیگ برتر، با شکست مقابل ناپولی، احتمالا باید رویاهایش را در لیگ اروپا جستجو کند؛ منچستریونایتد بار دیگر در خانه متوقف شد تا آخرین دیدارش در مرحله گروهی، یک دوئل تمام عیار باشد و آبی ها نیز بار دیگر لغزیدند تا صعودشان به مرحله بعد در هاله ای از ابهام قرار بگیرد.

آنچه موجب می شود تا پیروزی آرسنال مقابل دورتموند را جدی تر بگیریم این است که تیم آلمانی همین چند روز قبل در آلیانس آره نا موفق شد بایرن، یکی از بهترین تیم های این فصل اروپا را شکست دهد اما مقابل آرسنال در نهایت چاره ای جز تسلیم شدن نداشت.

نکته قابل توجه دیگر در نمایش های هفته اخیر آرسنال، پیشرفت قابل توجه خط دفاعی این تیم است. اگر سه گلی که این تیم در استمفوردبریج مقابل چلسی دریافت کرد را کنار بگذاریم، آنها در هیچ یک از 8 بازی اخیرشان بیش از یک گل دریافت نکردند و این برای تیمی که در 5 دیدار ابتدایی فصل 14 بار دروازه اش باز شد، آمار قابل قبولی است. بی تردید بازگشت توماس فرمائلن و جا افتادن پر مرتساکر در ترکیب توپچی ها، نقش مهمی در استحکام خط دفاعی آرسنال داشته است.

البته آرسنالی ها هنوز مشکلاتی دارند که برای موفقیت در رقابت های این فصل باید آن را هر چه زودتر رفع کنند. مطمئنا آنچه بیش از همه هواداران این تیم را نگران کرده، اتکای بیش از اندازه آنها به رابین فن پرسی است. کاپیتان هلندی توپچی ها در فرم بسیار خوبی به سر می برد و در دیدار شب گذشته مقابل دورتموند نیز هر دو گل تیمش را به ثمر رساند اما سابقه مصدومیت های طولانی مدت فن پرسی، چیزی نیست که بتوان آن را به راحتی فراموش کرد. اگر قرار باشد آرسنالی تا این اندازه به این ستاره هلندی وابسته باشند، در صورت مصدومیت او، بی تردید لطمه زیادی خواهند خورد.

هنوز تا پایان فصل راه درازی در پیش است و آرسنال برای اینکه به طور کامل اتفاقات آغاز فصل را پشت سر بگذارد، باید همین روند را ادامه بدهد. با ادامه این روند، رسیدن به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان و تبدیل شدن به یکی از مدعیان قهرمانی لیگ برتر دور از دسترس نخواهد بود(انشا الله)
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

HAMED toopchi در 3/9/1390 | 21:29 گفت:

عالي بود. فقط فاقد عنصر تخصصي نظر دهي من بود!

hamidtopchi در 3/9/1390 | 21:26 گفت:

متشکرم عزیزم!

سید امین هاشمی در 3/9/1390 | 20:59 گفت:

خواهش میشه فاطمه جان.

سید امین هاشمی در 3/9/1390 | 20:35 گفت:

علی جان،سام عزیز البته من دس به قلمم هم بد نیستا،نا سلامتی 4سال کارشناسی .لانم 3ماه ارشد میخونم لااقل اینجا باید تأثیرشو بذارها;-)

Fateme در 3/9/1390 | 20:34 گفت:

مرسی امین عالی بود .
واسه خودت یه پا روزنامه نگاریا :دی

سید امین هاشمی در 3/9/1390 | 20:29 گفت:

خواهش میشه دوستای گل.

Fateme در 3/9/1390 | 20:29 گفت:

مرسی امین عالی بود .
واسه خودت یه پا روزنامه نگاریا :دی

علی ارشدی در 3/9/1390 | 20:02 گفت:

دمت گرم سید مختصر و مفید بود

sam baygan در 3/9/1390 | 19:50 گفت:

حیف شد،میخواستم رمز موفقیتتو ازت بپرسم!
در هر حال ما قبولت داریم امین خان!

سید امین هاشمی در 3/9/1390 | 19:29 گفت:

سلام دکتر.نه قلم کجا بود گزینه 2 صحیح است داداش ;-)

sam baygan در 3/9/1390 | 19:25 گفت:

امین خان قلم خودته یا کپی پیسه؟!

سید امین هاشمی در 3/9/1390 | 18:36 گفت:

آره واقعا ;-) انجام وظیفه ای بیش نیس دوستان گل

توپچی جنوب در 3/9/1390 | 18:34 گفت:

بابا ای ول به این مطالب قشنگ بچه ها همه یه پا مربی کلاسیک هستنا!!!!!!!!!!!!!
چه میکنن هواداران ارسنال تو سایت مر30 امین خیلی با حال بود ایشالله میریم که امسال کم کمش یه جام بیاریم...

mahdi در 3/9/1390 | 18:24 گفت:

اقا خیلی لطف کردی واقعا عالی بود