رنسانس آرسنال را جدی بگیریم؟

نویسنده: سید امین هاشمی

وبلاگ من
نویسنده: سید امین هاشمی
سید امین هاشمی زاده67،دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی آلی،و دیوونه آرسنالم،بدجور.شعارم اینه.زندگی یعنی آرسنال=آرسنال یعنی زندگی
کل بازدید: 261,147 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
طبق گزارش فرانس فوتبال، باشگاه مارسی فرانسه در صدد است تا ناچو مونرئال یا آلبرتو مورنو (بازیکن لیورپول) را برای تقویت پست دفاع چپ خود جذب کند، با توجه به ۳۲ ساله بودن مونرئال و اینکه قراردادش رو به اتمام است، احتمال این انتقال بیشتر وجود دارد. طبق گزارش فرانس فوتبال، باشگاه مارسی فرانسه در صدد است تا ناچو مونرئال یا آلبرتو مورنو (بازیکن لیورپول) را برای تقویت پست دفاع چپ خود جذب کند، با توجه به ۳۲ ساله بودن مونرئال و اینکه قراردادش رو به اتمام است، احتمال این انتقال بیشتر وجود دارد.
طبق گزارش مترو، آرسنال و منچستر یونایتد وضعیت آرنه مایر هافبک هرتابرلین را زیر نظر دارند، این بازیکن ۱۹ ساله جزء ترکیب ثابت هرتابرلین در بوندسلیگا شده است و به تیم زیر ۲۱ ساله‌های آلمان نیز دعوت شده است.استعدادیاب‌های دو باشگاه آرسنال و منچستر یونایتد بازی این هفته این بازیکن را در آلمان از نزدیک مشاهده کرده‌اند، پیش بینی می‌شود مایر قیمتی در حدود ۳۰ میلیون یورو داشته باشد، اسون میسلینتات مدیر نقل و انتقالات باشگاه آرسنال شخصاً علاقه شدیدی به این بازیکن دارد و از او به عنوان تونی کروس جدید یاد می‌کند. طبق گزارش مترو، آرسنال و منچستر یونایتد وضعیت آرنه مایر هافبک هرتابرلین را زیر نظر دارند، این بازیکن ۱۹ ساله جزء ترکیب ثابت هرتابرلین در بوندسلیگا شده است و به تیم زیر ۲۱ ساله‌های آلمان نیز دعوت شده است.استعدادیاب‌های دو باشگاه آرسنال و منچستر یونایتد بازی این هفته این بازیکن را در آلمان از نزدیک مشاهده کرده‌اند، پیش بینی می‌شود مایر قیمتی در حدود ۳۰ میلیون یورو داشته باشد، اسون میسلینتات مدیر نقل و انتقالات باشگاه آرسنال شخصاً علاقه شدیدی به این بازیکن دارد و از او به عنوان تونی کروس جدید یاد می‌کند.
طبق گزارش سان، اینتر میلان آماده ارائه پیشنهادی برای جذب ستاره آلمانی توپچی‌ها در تابستان است، که در ژانویه گذشته بعد از تمدید قراردادش با آرسنال موفق به جذب این بازیکن نشدند.اوزیل در صحبت‌های اخیر خود اظهار کرده بود اگر شرایط فراهم باشد ممکن است در آرسنال خود را بازنشسته بکند، اما حالا مدتی است که شایعات اختلاف بین امری و اوزیل زیاد شده است و اینکه این بازیکن به درهای خروج باشگاه نزدیک شده است، اما مسوت اوزیل این بازیکن ۳۰ ساله خودش مایل است که تا پایان فصل در آرسنال بماند، اما او در تابستان پیش رو در مورد آینده خود تصمیم‌گیری خواهد کرد.
طبق گزارش سان، اینتر میلان آماده ارائه پیشنهادی برای جذب ستاره آلمانی توپچی‌ها در تابستان است، که در ژانویه گذشته بعد از تمدید قراردادش با آرسنال موفق به جذب این بازیکن نشدند.اوزیل در صحبت‌های اخیر خود اظهار کرده بود اگر شرایط فراهم باشد ممکن است در آرسنال خود را بازنشسته بکند، اما حالا مدتی است که شایعات اختلاف بین امری و اوزیل زیاد شده است و اینکه این بازیکن به درهای خروج باشگاه نزدیک شده است، اما مسوت اوزیل این بازیکن ۳۰ ساله خودش مایل است که تا پایان فصل در آرسنال بماند، اما او در تابستان پیش رو در مورد آینده خود تصمیم‌گیری خواهد کرد.
قرعه‌کشی دور سوم جام حذفی انگلستان برگزار شد و آرسنال در دور سوم جام حذفی با برنده سولی هال و بلکپول رقابت خواهد کرد. قرعه‌کشی دور سوم جام حذفی انگلستان برگزار شد و آرسنال در دور سوم جام حذفی با برنده سولی هال و بلکپول رقابت خواهد کرد.
آرسنال اکنون در ۱۹ بازی اخیر خود بازنده نبوده است و این طولانی‌ترین روند شکست ناپذیری تیم از سال ۲۰۱۶ بوده است. آرسنال اکنون در ۱۹ بازی اخیر خود بازنده نبوده است و این طولانی‌ترین روند شکست ناپذیری تیم از سال ۲۰۱۶ بوده است.
پیر امریک اوبامیانگ و الکس ایوبی نامزد بهترین بازیکن سال آفریقا انتخاب شدند، این دو بازیکن از طرف اعضای کنفدراسیون فوتبال آفریقا، رسانه‌ها، کمیته فنی و پیشرفت و گروهی از مسئولان صاحب نظر انتخاب شدند. پیر امریک اوبامیانگ و الکس ایوبی نامزد بهترین بازیکن سال آفریقا انتخاب شدند، این دو بازیکن از طرف اعضای کنفدراسیون فوتبال آفریقا، رسانه‌ها، کمیته فنی و پیشرفت و گروهی از مسئولان صاحب نظر انتخاب شدند.
سول کمپل اسطوره‌ی آرسنال رسماً به عنوان سرمربی باشگاه مکلسفیلد تاون در لیگ دو انگلستان انتخاب شد. سول کمپل اسطوره‌ی آرسنال رسماً به عنوان سرمربی باشگاه مکلسفیلد تاون در لیگ دو انگلستان انتخاب شد.
لورن کوشیلنی پس از ۶ ماه دوران مصدومیت دیشب در دیدار تیم زیر ۲۳ سال‌های آرسنال و دربی کانتی به مدت ۴۵ دقیقه (نیمه نخست) به میدان رفت، آرسنال در این دیدار با نتیجه ۰-۵ از این تیم صدرنشین جدول شکست خورد.
لورن کوشیلنی پس از ۶ ماه دوران مصدومیت دیشب در دیدار تیم زیر ۲۳ سال‌های آرسنال و دربی کانتی به مدت ۴۵ دقیقه (نیمه نخست) به میدان رفت، آرسنال در این دیدار با نتیجه ۰-۵ از این تیم صدرنشین جدول شکست خورد.
 پیر امریک اوبامیانگ در ۱٦ بازی لیگ برتری آرسنال که در روز یکشنبه انجام شده است، ۱۴ گل بثمر رسانده است که تقریبا ۷۸ درصد تمام گلهای او برای آرسنال در لیگ را شامل می شود. پیر امریک اوبامیانگ در ۱٦ بازی لیگ برتری آرسنال که در روز یکشنبه انجام شده است، ۱۴ گل بثمر رسانده است که تقریبا ۷۸ درصد تمام گلهای او برای آرسنال در لیگ را شامل می شود.
گل اوبامیانگ به بورنموث، هزار و هشتصدمین گل آرسنال در تاریخ لیگ برتر بود، تنها تیم منچستر یونایتد با ۱۹۴۴ گل در لیگ، بیشتر از آرسنال گل زده است. گل اوبامیانگ به بورنموث، هزار و هشتصدمین گل آرسنال در تاریخ لیگ برتر بود، تنها تیم منچستر یونایتد با ۱۹۴۴ گل در لیگ، بیشتر از آرسنال گل زده است.

رنسانس آرسنال را جدی بگیریم؟

پیشرفت این روزهای آرسنال


شاگردان ونگر شب گذشته با پیروزی مقابل دورتموند به عنوان تیم اول گروه و اولین تیم انگلیسی، راهی مرحله بعد لیگ قهرمانان اروپا شدند تا نتایج و بازی های فاجعه بار این تیم در آغاز فصل، بیش از هر زمان دیگری به فراموشی سپرده شود.

توپچی ها که در 5 دیدار ابتدایی فصل تنها 4 امتیاز کسب کرده بودند، در 10 دیدار اخیرشان در لیگ برتر و چمپیونزلیگ 8 پیروزی و 1 تساوی به دست آوردند و نه تنها خود را به صدرنشینان لیگ برتر نزدیک کردند، بلکه بسیار راحت تر از سایر تیم های انگلیسی راهی مرحله پلی اف لیگ قهرمانان شدند. این در حالی است منچسترسیتی، صدرنشین لیگ برتر، با شکست مقابل ناپولی، احتمالا باید رویاهایش را در لیگ اروپا جستجو کند؛ منچستریونایتد بار دیگر در خانه متوقف شد تا آخرین دیدارش در مرحله گروهی، یک دوئل تمام عیار باشد و آبی ها نیز بار دیگر لغزیدند تا صعودشان به مرحله بعد در هاله ای از ابهام قرار بگیرد.

آنچه موجب می شود تا پیروزی آرسنال مقابل دورتموند را جدی تر بگیریم این است که تیم آلمانی همین چند روز قبل در آلیانس آره نا موفق شد بایرن، یکی از بهترین تیم های این فصل اروپا را شکست دهد اما مقابل آرسنال در نهایت چاره ای جز تسلیم شدن نداشت.

نکته قابل توجه دیگر در نمایش های هفته اخیر آرسنال، پیشرفت قابل توجه خط دفاعی این تیم است. اگر سه گلی که این تیم در استمفوردبریج مقابل چلسی دریافت کرد را کنار بگذاریم، آنها در هیچ یک از 8 بازی اخیرشان بیش از یک گل دریافت نکردند و این برای تیمی که در 5 دیدار ابتدایی فصل 14 بار دروازه اش باز شد، آمار قابل قبولی است. بی تردید بازگشت توماس فرمائلن و جا افتادن پر مرتساکر در ترکیب توپچی ها، نقش مهمی در استحکام خط دفاعی آرسنال داشته است.

البته آرسنالی ها هنوز مشکلاتی دارند که برای موفقیت در رقابت های این فصل باید آن را هر چه زودتر رفع کنند. مطمئنا آنچه بیش از همه هواداران این تیم را نگران کرده، اتکای بیش از اندازه آنها به رابین فن پرسی است. کاپیتان هلندی توپچی ها در فرم بسیار خوبی به سر می برد و در دیدار شب گذشته مقابل دورتموند نیز هر دو گل تیمش را به ثمر رساند اما سابقه مصدومیت های طولانی مدت فن پرسی، چیزی نیست که بتوان آن را به راحتی فراموش کرد. اگر قرار باشد آرسنالی تا این اندازه به این ستاره هلندی وابسته باشند، در صورت مصدومیت او، بی تردید لطمه زیادی خواهند خورد.

هنوز تا پایان فصل راه درازی در پیش است و آرسنال برای اینکه به طور کامل اتفاقات آغاز فصل را پشت سر بگذارد، باید همین روند را ادامه بدهد. با ادامه این روند، رسیدن به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان و تبدیل شدن به یکی از مدعیان قهرمانی لیگ برتر دور از دسترس نخواهد بود(انشا الله)
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

HAMED toopchi در 3/9/1390 | 21:29 گفت:

عالي بود. فقط فاقد عنصر تخصصي نظر دهي من بود!

hamidtopchi در 3/9/1390 | 21:26 گفت:

متشکرم عزیزم!

سید امین هاشمی در 3/9/1390 | 20:59 گفت:

خواهش میشه فاطمه جان.

سید امین هاشمی در 3/9/1390 | 20:35 گفت:

علی جان،سام عزیز البته من دس به قلمم هم بد نیستا،نا سلامتی 4سال کارشناسی .لانم 3ماه ارشد میخونم لااقل اینجا باید تأثیرشو بذارها;-)

Fateme در 3/9/1390 | 20:34 گفت:

مرسی امین عالی بود .
واسه خودت یه پا روزنامه نگاریا :دی

سید امین هاشمی در 3/9/1390 | 20:29 گفت:

خواهش میشه دوستای گل.

Fateme در 3/9/1390 | 20:29 گفت:

مرسی امین عالی بود .
واسه خودت یه پا روزنامه نگاریا :دی

علی ارشدی در 3/9/1390 | 20:02 گفت:

دمت گرم سید مختصر و مفید بود

sam baygan در 3/9/1390 | 19:50 گفت:

حیف شد،میخواستم رمز موفقیتتو ازت بپرسم!
در هر حال ما قبولت داریم امین خان!

سید امین هاشمی در 3/9/1390 | 19:29 گفت:

سلام دکتر.نه قلم کجا بود گزینه 2 صحیح است داداش ;-)

sam baygan در 3/9/1390 | 19:25 گفت:

امین خان قلم خودته یا کپی پیسه؟!

سید امین هاشمی در 3/9/1390 | 18:36 گفت:

آره واقعا ;-) انجام وظیفه ای بیش نیس دوستان گل

توپچی جنوب در 3/9/1390 | 18:34 گفت:

بابا ای ول به این مطالب قشنگ بچه ها همه یه پا مربی کلاسیک هستنا!!!!!!!!!!!!!
چه میکنن هواداران ارسنال تو سایت مر30 امین خیلی با حال بود ایشالله میریم که امسال کم کمش یه جام بیاریم...

mahdi در 3/9/1390 | 18:24 گفت:

اقا خیلی لطف کردی واقعا عالی بود