خدا حافظ نیو یورک...

نویسنده: توپچی جنوب

وبلاگ من
نویسنده: توپچی جنوب
شهرام عمویی ,لیسانسه بیولوژی هستم ازسال2000 عاشق ونگر وسبک بازی ارسنال شدم دوست دارم ارسنال هرچه زودتر جام لیگ قهرمانان اروپا رو به افتخاراتش اضافه کنه=>همیشه ارسنالی متعصب بودم وهستم وخواهم بود:عشق فقط ارسنال.............
کل بازدید: 80,987 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در بخش زنان انجام شد و توپچی ها باید سیزدهم یا چهاردهم مارس با پاریسن ژرمن دیدار کنند. برنده ی این دیدار باید با برنده ی دیدار بایرن و لیون رو به رو شود قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در بخش زنان انجام شد و توپچی ها باید سیزدهم یا چهاردهم مارس با پاریسن ژرمن دیدار کنند. برنده ی این دیدار باید با برنده ی دیدار بایرن و لیون رو به رو شود
تماشای بازی امشب در کنار جمعی از دوستان آرسنالی که در باکو هم همسفر کانون هواداری آرسنال بودند... تماشای بازی امشب در کنار جمعی از دوستان آرسنالی که در باکو هم همسفر کانون هواداری آرسنال بودند...
مصاحبه ی داوید لوییز پس از تساوی خارج از خانه مقابل منچستر یونایتد: از عملکردمان خوشحالیم.شما باید بازی هر دو تیم رو انالیز کنید و فکر میکنم ما کارمون رو عالی انجام دادیم ،حتی وقتی یک گل دریافت کردیم باز هم بالغانه رفتار کردیم خصوصا جوان تر های تیم که لایق اعتبار هستند.با این که بازیکن های جوانی اند ولی میدونن که چجوری فوتبال بازی کنن و با فشارها کنار بیان.نسبت به گذشته  خیلی بالغ تر شدن.بازی جذابی برای تماشاگران بود و ما کارمون رو به خوبی انجام دادیم . مصاحبه ی داوید لوییز پس از تساوی خارج از خانه مقابل منچستر یونایتد: از عملکردمان خوشحالیم.شما باید بازی هر دو تیم رو انالیز کنید و فکر میکنم ما کارمون رو عالی انجام دادیم ،حتی وقتی یک گل دریافت کردیم باز هم بالغانه رفتار کردیم خصوصا جوان تر های تیم که لایق اعتبار هستند.با این که بازیکن های جوانی اند ولی میدونن که چجوری فوتبال بازی کنن و با فشارها کنار بیان.نسبت به گذشته خیلی بالغ تر شدن.بازی جذابی برای تماشاگران بود و ما کارمون رو به خوبی انجام دادیم .
 جدول لیگ برتر در پایان هفته هفتم جدول لیگ برتر در پایان هفته هفتم
  اوبامیانگ بعد از فصل ۹۷/۹۸ اولین بازیکن آرسنال است که در ۷ بازی اول آرسنال موفق شده ۷ گل بزند. پیش از این برگکمپ این رکورد را دارا بود..‌. اوبامیانگ بعد از فصل ۹۷/۹۸ اولین بازیکن آرسنال است که در ۷ بازی اول آرسنال موفق شده ۷ گل بزند. پیش از این برگکمپ این رکورد را دارا بود..‌.
از آخرین باری که آرسنال موفق به برد منچستریونایتد در اولدترافورد شد تا به حال تیم های بالا موفق به انجام اینکار شدند. از آخرین باری که آرسنال موفق به برد منچستریونایتد در اولدترافورد شد تا به حال تیم های بالا موفق به انجام اینکار شدند.
صحبت های پیر امریک اوبامیانگ ستاره ی آرسنال و زننده ی تک گل مساوی بخش بازی امشب در مورد صحنه ی گل: کاملا مطمئن بودم که در افساید قرار نداشتم و متعجب شدم که داور سوت زد ولی طبق عادت سعی کردم گل بزنم با این که صدای سوت به گوشم رسید.شنیدم که تماشاچی ها می‌ گفتند افساید شده ولی اما این یه گل صحیح بود و بسیار خوشحال شدم. صحبت های پیر امریک اوبامیانگ ستاره ی آرسنال و زننده ی تک گل مساوی بخش بازی امشب در مورد صحنه ی گل: کاملا مطمئن بودم که در افساید قرار نداشتم و متعجب شدم که داور سوت زد ولی طبق عادت سعی کردم گل بزنم با این که صدای سوت به گوشم رسید.شنیدم که تماشاچی ها می‌ گفتند افساید شده ولی اما این یه گل صحیح بود و بسیار خوشحال شدم.
بعد از نمایش ضعیف و نا امید کننده نیکلاس پپه در بازی امشب مقابل منچستریونایتد هوادارن آرسنال در شبکه های اجتماعی از عملکرد وی به شدت انتقاد کردند و او را ژروینیوی ثانی لقب دادند . بعد از نمایش ضعیف و نا امید کننده نیکلاس پپه در بازی امشب مقابل منچستریونایتد هوادارن آرسنال در شبکه های اجتماعی از عملکرد وی به شدت انتقاد کردند و او را ژروینیوی ثانی لقب دادند .
قرعه کشی جام اتحادیه انجام شد. آرسنال-لیورپول در مرحله ی بعد لیگ کاپ به مصاف هم خواهند رفت. این بازی هفته دوم آبان در آنفیلد برگزار خواهید شد.
قرعه کشی جام اتحادیه انجام شد. آرسنال-لیورپول در مرحله ی بعد لیگ کاپ به مصاف هم خواهند رفت. این بازی هفته دوم آبان در آنفیلد برگزار خواهید شد.
💢 از زمان اولین بازی اوبامیانگ با پیراهن آرسنال ، تاکنون ۱۵۳ بازیکن مختلف در لیگ برتر حداقل ۳۰ شوت به سمت دروازه حریفان روانه کرده‌اند که اوبامیانگ با ۲٦.۲% بهترین آمار رو در زمینه نسبت گل به شوت در اختیار دارد.

💢 از زمان اولین بازی اوبامیانگ با پیراهن آرسنال ، تاکنون ۱۵۳ بازیکن مختلف در لیگ برتر حداقل ۳۰ شوت به سمت دروازه حریفان روانه کرده‌اند که اوبامیانگ با ۲٦.۲% بهترین آمار رو در زمینه نسبت گل به شوت در اختیار دارد.
تبلیغات توپچی

خدا حافظ نیو یورک...

دونده ای ک فوتبالیست شد و گوشه ای از تاریخ با شکوه باشگاه آرسنال را به اسم خود ثبت کرد...


"ﻣﻦ ﺟﺎﻥ ﻫﯿﭽﮑﺲ ﺭﺍ ﻧﺠﺎﺕ ﻧﺪﺍﺩﻡ , ﻣﻦ ﻗﻬﺮﻣﺎﻥ ﻧﯿﺴﺘﻢ , ﻣﻦ ﻫﯿﭽﮑﺪﺍﻡﺍﺯ ﺍﻭﻧﻬﺎ ﻧﯿﺴﺘﻢ , ﻣﻦ ﻓﻘﻂ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺑﻮﺩﻡ ﺗﺎ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺑﺎﺯﯼ ﮐﻨﻢ "

وقتی برای دقایقی چشمانم را روی هم می گذارم تا به بازیکنانی ک در تیم محبوبم بازی کرده اند و اثری از خود به جای گذاشته اند  فکر کنم و مرور کنم خاطراتم را،یک لیست بلند بالا از درون ذهنم عبور میکند:
دیوید سیمن،  تونی آدامز، ری پاولر، کاپیتان پت، گیلبرتو سیلوا،رابرت پیرس، کانو ،فردی لیونبرگ،ینس لمن ، دنیس برکگمپ،
اندکی مکث بعد اسم دنیس برکگمپ  انگار ذهنم بی اختیار و اتوماتیک وار نام یک پادشاه را به یاد می آورد،
پادشاه هایبری ،
پادشاه قلب میلیون ها هوادار
"کینگ تی تی"
انگار اسمشان هم مثل فوتبالشان در زمین  در ذهنم من به هم گره خورده ...


به اسم تی تی هانری ک میرسم تمام مو های بدنم سیخ میشوند.
یک وینگ چپ و نیمکت نشین در تیم یونتوس،اما او به آنجا تعلق نداشت او با کالچو و سرزمین چکمه ای بیگانه بود و فقط آرسن ونگر میدانست ک بازیکن سالهای دورش در موناکو روی هیچ نیمکتی جای ندارد و جایگاه واقعیش در  مستطیل سبز است  جایی ک می تواند با توپ و با سرعتش و با هوش بالایش و با بغل پاهای خاص خودش دروازه های حریف رو به بهترین شکل ممکن ویران کند.

3 اگوست 1999 یک بلیط یک طرفه پرواز از تورین به شمال لندن بازیکنی رو با جمع توپچی ها می آورد ک نمی دانست  قرار است یک ورق از اوراق درخشان باشگاه آرسنال را به تنهایی رقم بزند.
او جایگزین نیکلاس آنلکا شده بود ک به رءال پیوست و حالا باید در بهترین و سخت ترین لیگ جهان خود را اثبات میکرد.


در 7 بازی اولش هیچ گلی رو به ثمر نرسانده بود و کاملا تحت فشار و انتقاد رسانه ها و هواداران عجولی که او را هو میکردند  بود اما در 9 سپتامبر 1999 اولین گلش رو مقابل ساومتهمپتون به ثمر رساند و موتور گلزنی بی وقفه او روشن شد.

متاسفانه ذهن من آنقدر قوی نیست ک همه گلهایش رو در خاطره داشته باشم ولی بی شک گلهای بینظری داشت ک روح و روان هواداران رو در یک میانه یا پایان هفته شاد میکرد که باعث شد اسمش علاوه بر کتاب های رکورد لیگ برتر در قلب میلیون ها هوادار توپچی هک  و مجسمه برنزی اش به نشانه یک اسطوره از نسل شکست ناپذیرها ساخته شود.

مروری بر چند گل خاطره انگیزش:

بازی درخشان در زمین اینتر در دور گروهی لیگ قهرمانان2003.


گل پشت پا به چالتون در سال 2004.


گل زیبا به منچستر یونایتد و فابیان بارتز از پشت 18 قدم با چرخشی فوق العاده وقتی ک پشت به دروازه بود .
و ضربه سر ویران کننده در دقیقه 92 و مغلوب کردن ادوین وندرسا و منچستر یونایتد و فرگی...
ضربه آزاد زیرکانه به پیتر چک و چلسی در حالی ک چک داشت دیوار دفاعی رو میچید ...


استارت مرگبارش در مقابل کرگر و محو کردن دفاع و گل زیبایش به یرژی دودک ...


 *حماسه برنابئو و مغلوب کردن کهکشانی های پر ادعا ....


اون گل رویایی مقابل تاتنهام  ک از پشت 18 خودی  یه تنه همه بازیکنان تاتنهام رو جا گذاشت و توپ رو به تور دروازه کوبید  و اون خوشحالی پرشور و  بی وصفش بعد گل ک منجر به مدل ساخت مجسمه اش هم شد.هتریک مقابل ویگان و بوسه بر چمن ها و خداحافظی باشکوه با هایبری دوست داشتنی.

گل به لیدز یونایتد در جام حذفی 2012 گلی ک اشک شوق را در چشمان هواداران سرازیر کرد بازی بزرگی نبود ولی پادشاه قلب هواداران بعد از 4 سال دوری برای چند هفته بازگشته بود تا باز هم دلربایی کند و باز هم با یک بغل پا خاص خودش فقط بعد از گذشت 12 دقیقه از ورودش ب زمین گل کاشت ،هیچ وقت اون مدل خوشحالی بعد گلش و در آغوش گرفتن ونگر از ذهنم پاک نمیشود.
متاسفانه زبان  من و قلم من در وصف بزرگی کینگ هانری عاجز است و باید می بودید و می دیدید و با پوست و استخوان و تمام وجود لمس میکردید بازی های بینظیر تیری دنیل هانری

و حالا...
ﯾﮏ ﻣﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮ ; ﺧﺪﺍﺣﺎﻓﻆ ﻧﯿﻮﯾﻮﺭﮎ !!!

ﺗﯿﺮﯼ ﺩﺭ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﯼ ﺧﺒﺮﯼ 3 اکتبر :
" ﻣﻦ ﺟﺎﻥ ﻫﯿﭽﮑﺲ ﺭﺍ ﻧﺠﺎﺕ ﻧﺪﺍﺩﻡ , ﻣﻦ ﻗﻬﺮﻣﺎﻥ ﻧﯿﺴﺘﻢ , ﻣﻦ ﻫﯿﭽﮑﺪﺍﻡﺍﺯ ﺍﻭﻧﻬﺎ ﻧﯿﺴﺘﻢ , ﻣﻦ ﻓﻘﻂ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺑﻮﺩﻡ ﺗﺎ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺑﺎﺯﯼ ﮐﻨﻢ "
ﻓﻘﻂ 5 ﻫﻔﺘﻪ ﺗﺎ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﻓﺼﻞ MLS ﺑﺎﻗﯿﻤﺎﻧﺪﻩ ﻭ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩ ﺗﯿﺮﯼ ﺩﺭ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﻓﺼﻞ ﺑﻪ ﺍﺗﻤﺎﻡ ﻣﯽ ﺭﺳﺪ آنرﯼﺧﻮﺩﺵ ﺩﻭ ﺳﺎﻝ ﭘﯿﺶ ﮐﻪ ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩﺵ ﺑﺎ ردبولز ﺭﺍ ﺗﻤﺪﯾﺪ ﮐﺮﺩ ﮔﻔﺖ ﮐﻪ ﭘﺲ ﺍﺯ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩ ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺖ ﺧﻮﺍﻫﺪﺷﺪ .
ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻭﺟﻮﺩ ﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﭘﯿﻮﺳﺘﻦ ﭘﺎﺩﺷﺎﻩ ﺑﺮﺍﯼ ﯾﮏ ﻓﺼﻞ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﺗﯿﻤﯽ ﺩﯾﮕﺮ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺩﺍﺭﺩ !
ﺟﺮﺍﺭﺩ ﻫﻮﻟﯿﺮ ﻣﺪﯾﺮ ﺑﺎﺷﮕﺎﻩ ﻧﯿﻮﯾﻮﺭﮎ ﺭﺩﺑﻮﻟﺰ ﺩﺭ ﻧﺸﺴﺖ ﺧﺒﺮﯼ 3 اکتبر ﮔﻔﺖ
 " ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﯼ ﺗﯿﺮﯼ ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺘﮕﯽﺩﺭ ﺁﺧﺮ ﻓﺼﻞ ﻫﺴﺖ ﻭ ﺑﻪ ﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﻗﻮﯼ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺑﺎﺯﯼ ﻫﺎﯼ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺁﻧﺮﯼ ﺭﺍ ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﺩﯾﺪ ﺍﻣﺎ ﺍﯾﻦ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﻭﺟﻮﺩﺩﺍﺭﺩ ﮐﻪ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺟﺪﺍﯾﯽ ﺍﺯ ﻣﺎ ﺑﻪ ﺗﯿﻢ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺑﭙﯿﻮﻧﺪﺩ ﻭ ﺁﻧﺠﺎ ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺖ ﺷﻮﺩ ﺍﻣﺎ ﺑﻬﺮﺣﺎﻝ ﺩﯾﮕﺮ ﺩﺭ ﻧﯿﻮﯾﻮﺭﮎﻧﻤﯽ ﻣﺎﻧﺪ ﻭ ﺍﮔﺮ ﻫﻢ ﺑﺎﺯ ﺑﺎﺯﯼ ﮐﻨﺪ ﺩﺭ ﺗﯿﻢ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ".
ﺯﻣﺰﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﺍﺣﺘﻤﺎﻟﯽ ﻫﻤﮕﯽ ﺍﺯ ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺘﮕﯽ ﻗﻄﻌﯽ ﭘﺎﺩﺷﺎﻩ ﺧﺒﺮ ﻣﯽ ﺩﻫﻨﺪ ﺍﻣﺎ ﺗﻌﺪﺍﺩﯼ ﻧﯿﺰ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺑﯿﻦﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﺍﯾﻦ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺩﻫﻨﺪ ﮐﻪ ﺁﻧﺮﯼ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﻓﺼﻞ ﻓﻮﺗﺒﺎﻟﯿﺶ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺁﺭﺳﻨﺎﻝ , ﺑﺎﺷﮕﺎﻩ ﻧﻤﺎﺩﯾﻨﺶ ﺑﭙﻮﻧﺪﺩ ﻭ ﺩﺭ ﺁﻧﺠﺎﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺖ ﺷﻮﺩ .

ثبت نظر شمانظرات پیشین

علي طرفي در 26/7/1393 | 17:05 گفت:

بيستي شهرام هم خودت هم مقالا،يعني واقعا محشره،من ياد بازي با رئال افتادم تا صبح خوابم نبرد از بس كه خوشحالي كردم

مهدی در 26/7/1393 | 01:38 گفت:

شهرام دست به قلمت فوق العادست
بی نظیر بود ما بردی به خاطرات
بازم ممنون

توپچی جنوب در 24/7/1393 | 03:52 گفت:

مرسی از نظرات و لطف همه دوستان...
ایشالله تیتی برگرده و تو آرسنال از دنیای فوتبال خداحافظی کنه
اگه برگرده با خودش روحیه برنده شدنم میاره چون همیشه یه برنده بوده.
و البته میتونه نکات آموزشی خوبی هم به جوانان تیم مثل ولبک و ساناگو یاد بده و باعث پیشرفتشون بشه

مبین در 23/7/1393 | 23:11 گفت:

آقا شك نكنين King برميگرده و با لباس آرسنال بازنشسته ميشه (:
متنتم واقعا عاليييييي بود شهرام جان. دمت گرم
بازم ازين پستا بذار...

Vishka در 23/7/1393 | 18:59 گفت:

عالی بود شهرام عاااااااااااااااااالی . ما رو بردی به دوران شیرین نوجوانی

گل زیرکانه به چلسی و گلش به لیدز

سيد حميد در 23/7/1393 | 08:47 گفت:

کاور عالی
پست عالی
خودتم که دوس داریم *:

Enrique در 23/7/1393 | 03:42 گفت:

آنری = خدا R:

آنری 💖💖💖💖💖💖

بخدا استخونای پوسیده آنری شرف دارن به مهاجمای فعلی ما !!!! همه شون... تک تک شون !

علاوه بر تمامی این گلایی که گفتی شهرام ؛ هیچوقت اون گلش به چلسی یادم نمیره که دروازه بان چلسی (( کودی چینی )) رو با دریبل زیدانی تبدیل به عن کرد
اون بازی 2_2 شد و هردوتا گلم تی تی زد X:

و یا اون گلی که تو کامیونیتی شیلد به منچستر زد ؛ اون ضربه ایستگاهی که به هاوارد زد 💖💖💖

در کل متنت عااااااااااااااالی بود ؛ دمت گرم شهرام V:

EBI KAPAK در 23/7/1393 | 00:50 گفت:

سلام دوستان آرسنالی گل

من در بازی مستر90 عضو هستم و از اونجایی که بازی شبیه ساز فوتبالی مهیج و سرگرم کننده ای هست و تا حدود زیادی مثل فوتبال واقعی هست گفتم لینک دعوت بازی رو براتون بفرستم

از طریق لینک زیر به بازی وارد شوید ثبت نام کنید تا با هم دوست بشیم و پیشرفت کنیم

http://mr90.ir/home/mGiaaGWUpq8

خیلی ممنون

حامد در 22/7/1393 | 20:26 گفت:

امیدوارم بیاد بازی هم نکرد عیب نداره فقط ببینمش تو لباس ارسنال یه بار دیگه

من به خاطر هانری ارسنالی شدم واسه این بیش از اندازه عاشقش هستم

حیدر در 22/7/1393 | 20:26 گفت:

اگه فوتبالشو تو آرسنال تموم کنه خیلی خوبه

حیدر در 22/7/1393 | 20:25 گفت:

اگه فوتبالشو تو آرسنال تموم کنه خیلی خوبه

Mojtaba Gunner در 22/7/1393 | 17:43 گفت:

تمام موهای تنم سیخ شد.
عالی نوشتی دمت گرم

masoud mahmudpur در 22/7/1393 | 13:10 گفت:

اگه حاضر بشه از دست مزدش کم کنه مطمئنم ونگر میخردش تا تئ آرسنال بازنشسته بشه!خیلی دوست دارم برگرده
مرسی

EBI KAPAK در 22/7/1393 | 12:44 گفت:

سلام دوستان آرسنالی گل

من در بازی مستر90 عضو هستم و از اونجایی که بازی شبیه ساز فوتبالی مهیج و سرگرم کننده ای هست و تا حدود زیادی مثل فوتبال واقعی هست گفتم لینک دعوت بازی رو براتون بفرستم

از طریق لینک زیر به بازی وارد شوید ثبت نام کنید تا با هم دوست بشیم و پیشرفت کنیم

http://mr90.ir/home/mGiaaGWUpq8

خیلی ممنون

EBI KAPAK در 22/7/1393 | 12:31 گفت:

بابا دمت گرم بابت پست و عکسا و مطلب واقعا زیبا بود یاد اون دوران افتادم کینگ هانری برگکمپ ویرا پیرس لیونگبرگ اون هط دفاعی مرگبار گیلبرتوسیلوا یادش بخیر عجب تیم ترسناکی داشتیم

علیرضا در 22/7/1393 | 12:04 گفت:

عالی بود شهرام.خاطره ها برام تازه شد
کینگ تی تی

کمیل در 22/7/1393 | 09:55 گفت:

مرسی پست خوبی بود، هانری فوق العاده بود، بی نظیر بود، توپ میومد زیر پاش منتظر گل بودم، ای خدا قبلا کیو داشتیم تو خط حمله الان کیا رو داریم ژیرود ((((((

سراج در 22/7/1393 | 07:36 گفت:

فوق العاده بود