تغيير سياست هاي كاری در آرسنال

نویسنده: sam baygan

وبلاگ من
نویسنده: sam baygan
...
کل بازدید: 50,246 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد.
مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم. مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم.
طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود. طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود.
رادیو مونته کارلو (RMC):  سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود. رادیو مونته کارلو (RMC): سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود.
به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد. به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست. طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست.
باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد. باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد.
برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند . برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند .
آرون رمزی گل سوم آرسنال را تنها ۳۹ ثانیه پس از ورودش به زمین به ثمر رساند . سریعترین گل در لیگ برای آرسنال توسط یک بازیکن تعویضی پس از دسامبر ۲۰۰۷ . در دسامبر ۲۰۰۷ نیکلاس بندتنر پس از ۳۵ ثانیه از ورودش به زمین توانست دروازه تاتنهام را باز کند . آرون رمزی گل سوم آرسنال را تنها ۳۹ ثانیه پس از ورودش به زمین به ثمر رساند . سریعترین گل در لیگ برای آرسنال توسط یک بازیکن تعویضی پس از دسامبر ۲۰۰۷ . در دسامبر ۲۰۰۷ نیکلاس بندتنر پس از ۳۵ ثانیه از ورودش به زمین توانست دروازه تاتنهام را باز کند .

تغيير سياست هاي كاری در آرسنال

نگاهی بر عملکرد آرسنال در چند فصل اخیربعد از تمام نتايج پرنوسان آرسنال در فصل جاري فوتبال انگليس و اروپا، آرسن ونگر سرانجام پذيرفت كه از شعارهاي غيرقابل اجرا و اهداف توهم آساي قبلي اش دست بردارد و به جاي تعيين رتبه و مقامي مشخص به عنوان هدف نهايي اين باشگاه لندني در پايان فصل جاري، صرفا بازي به بازي پيش برود.

آنها حذف نشده اند، اما...

آرسنال ظاهرا اين دلخوشي و دفاعيه را دارد كه هنوز مثل ابتداي فصل در صحنه هر 4 جام فرارويش قرار دارد و از هيچ يك حذف نشده است. در جام اتحاديه انگليس كه چندي پيش مرحله يك هشتم نهايي آن انجام شد، مردان ونگر با نتيجه يك بر 2 از سد بولتون گذشتند. در ليگ برتر بعد از فجايع ابتداي فصل به جمع 10 تيم نيمه بالايي جدول پيوسته اند، در جام حذفي منتظر شروع رقابت ها از ژانويه هستند و در جام قهرمانان اروپا هم با اندوختن 7 امتياز در 3 بازي نخست خود مدعي جدي صعود به مرحله حذفي نشان داده اند.
آيا اينها كافي است؟ فرقي كه ونگر با گذشته كرده، پرهيز از دادن شعارهاي غيرقابل تحقق است. او در فاصله اي نه چندان زياد تا شروع سال 2012 مي گويد: «هنوز هم معتقدم توان ذاتي تيم ما بيش از آني است كه خيلي ها مي پندارند و استعداد و كارايي نفرات آن به حدي چشمگير مي رسد، اما ما مجبوريم با احتساب آنچه پيشتر روي داده، از اين پس اهدافي معقول براي خود ترسيم و هر چيزي را كه قابل دستيابي نيست از دستور كار خود خارج كنيم. بنابراين براي ما ماندن در صحنه رقابت و حركت روز به روز و مسابقه به مسابقه، راه معقول تري است و به جاي اين كه بگوييم در انگليس چندم خواهيم شد و در اروپا تا كجا پيش خواهيم رفت، بهتر است فقط آينده بسيار كوتاه مدت و هر بازي و هر تحول و مقطعي را كه از راه مي رسد، آناليز و راجع به آن تصميم گيري كنيم.»

روح و روان ناراحت

در عين حال ونگر معتقد است كه بايد به نتايج اغلب مثبت اخير توپچي هاي شهر لندن اهميت بيشتري داد زيرا تعداد قابل توجهي از آنها دور از خانه به دست آمده اند.
سرآمد اين گونه نتايج پيروزي 0 ـ 1 در خانه مارسي فرانسه در گروه ششم ليگ قهرمانان اروپا بوده كه با گل دقيقه آخر آرون رمزي يكي از اعضاي لشكر جوان آرسنال حاصل آمد. سرمربي سابق موناكو مي گويد: «در اوايل فصل، تحت هجوم و اعتراضات زيادي قرار گرفتيم كه تيم ما و روح و روان آن را مختل و ما را از حالت عادي خارج كرد. الان به وضعيت معمولي بازگشته ايم، اما آن عارضه ما را مجبور مي كند از هر چيزي كه درازمدت است پرهيز كنيم و فقط به امروز و مسابقه پيش رو بينديشم. بعد از وضعيت فاجعه آساي ما در 45 روز نخست فصل هرگونه صحبت راجع به رتبه اي كه در پايان فصل جاري كسب مي كنم، مثل غرق شدن در توهم است. بهتر است از اين قضايا پرهيز كنيم و ابتدا تيم را به لحاظ روحي و جسماني به سلامت كامل برسانيم و كاملاتقويت كنيم و براي هر مسابقه اي طرحي مشخص بريزيم. از اين راه مي توانيم به سمت و سويي برويم كه تيم هايي مانند ما به آن نياز دارند و آن اكتساب جايگاهي امن در مسابقات پيش رو است.»

مشكل اصلي

حقيقت تلخ آن است كه جوانان آرسنال در 6 فصل گذشته تحت هدايت غيرعاقلانه و توام با توهم هاي ونگر هيچ جامي نبرده اند و اگر گوشمالي وحشتناكي كه يونايتد به تيم ناپخته ونگر و اين مربي پراشتباه در ابتداي فصل جاري داد، يك بهره در بر داشته، آن بيدار كردن نسبي او از خواب عميق غفلت و لزوم پرتجربه تر كردن تيمي بوده كه با سياست هاي اسفبار، آنقدر جوان شده كه در هيچ ميدان مهمي صاحب بينش لازم براي كسب برد نيست. راجع به آثار سوء جدايي مسك فابرگاس 24 ساله و سمير نصري 23 ساله از جمع آرسنالي ها در تابستان امسال و اين كه اين امر چقدر در سقوط فني آنها در اين فصل دخيل بوده، اظهارنظرهاي متعددي صورت گرفته، اما حقيقت آن است كه حتي اگر آنها هم بودند، تفاوت عظيمي در وضعيت آرسنال در مسابقات امسال به وجود نمي آمد، زيرا مشكل اصلي اين تيم نه مهره هاي رفته و مانده بلكه روش و انديشه اي است كه تيم با آن هدايت مي شود و همان انديشه است كه جذب بازيكناني پرشمار و جوان را به آرسنال در 7، 8 سال اخير موجب شده و در مرحله بعدي پرورش موثر آنان و در نهايت فروش آنها با ده ها برابر قيمت خريدشان را سبب شده است.
شايد از منظر اقتصادي فعاليت هاي ونگر، آرسنال را صاحب بهره هاي پرشماري كرده باشد، اما از نقطه نظر فني و ورزشي تيمي را كه در 8 سال نخست زمامداري ونگر در لندن برخلاف امروز تركيبي عاقلانه از مسن ها و جوانان بود و 3مرتبه قهرمان ليگ انگليس و 4 مرتبه هم فاتح جام حذفي اين كشور شد، از 2005 به بعد وارد برهوت بي مقامي ها و بي جامي ها ساخته است.

تنها دستاورد

ونگر معترف است كه بزرگ ترين آسيب برخاسته از نتايج تلخ ابتداي فصل، رخت بربستن اعتماد به نفس از اردوي آرسنالي ها بوده است. به طوري كه آنها ديگر حاضر و قادر نيستند حتي مسابقات خود با رقبايي متوسط را يك بازي از پيش برده بدانند و برعكس دائما به اين مي انديشند كه مبادا از نو غافلگير و خلع سلاح شوند.
براي تيمي با اين روحيات لرزان، ماندن در كورس رقابت هاي امسال، چيزي كه تا به حال رخ داده، به خودي خود واقعه اي ارزشمند است اما نكته منفي و نااميدكننده و قسمت بسيار بد ماجرا اين است كه شايد اين تنها چيزي باشد كه از آرسنال تا پايان فصل سر بزند و دستاورد اضافي و جامي نوبرانه بعد از سال ها حسرت آن را كشيدن، در انتظار ونگر و شاگردان ناپخته وي نباشد.

برگرفته از : time
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

Vishka در 7/9/1390 | 16:15 گفت:

خوب بود.

Fateme در 7/9/1390 | 15:23 گفت:

دمت گرم سامی جون .

sam baygan در 7/9/1390 | 13:05 گفت:

بیا.سایت بدون تو صفا نداره سید!

سید امین هاشمی در 7/9/1390 | 12:54 گفت:

بسیار زیبا بود/ممنون. راستی ببخشید که این چند روز دیر ب دیر ب سایت سر میزنم،آخه شلوغه سرم

sam baygan در 7/9/1390 | 12:30 گفت:

حق داری.منظورم جمله اول ات بود...ببخشید.

حسین عسگریان در 7/9/1390 | 02:31 گفت:

(این جماه اولت)شرمنده اقاسام متوجه منظورت نمیشم

sam baygan در 7/9/1390 | 01:38 گفت:

این جماه اولت شاه کلید همه مشکلاته حسین جان!

حسین عسگریان در 7/9/1390 | 01:31 گفت:

اینجا ایرانه یعنی کشوری که هرچی که توش میبینی واسه اعصاب خوردیه ملتشه

sam baygan در 7/9/1390 | 01:08 گفت:

داداش انتظار داشتی اینارو خودم ترجمه کنم!
این سایتم بدجور بازی درمیاره.از سر شب تا حالا گریمو در اورده..

محمدرضاجاشي در 7/9/1390 | 00:59 گفت:

اينجا ايرانه علي جون اين مشكلا هم لا ينفك ايرانه

علی ارشدی در 7/9/1390 | 00:57 گفت:

راستی چرا سایت چند روزه بازی در میاره کسی خبر داره ماجرا چیه؟

علی ارشدی در 7/9/1390 | 00:54 گفت:

همه حرف منم همینه محمد رضا جون تیم اگه ضعیف بود مدعی قهرمانی نمیشد که؟

محمدرضاجاشي در 7/9/1390 | 00:52 گفت:

اين جوري يا هم نيست ما بد شانس بوديم تا ضعيف
چند بار يه قدمي جام ها بد اورديم تيم بي تجربه كه انقدر به جامها نزديك نميشه

علی ارشدی در 7/9/1390 | 00:44 گفت:

ها پس کپی پیسته!

sam baygan در 7/9/1390 | 00:42 گفت:

مترجم
من که نیستم!

علی ارشدی در 7/9/1390 | 00:37 گفت:

مسک فابرگاس؟ این سوتی کیه؟