تغيير سياست هاي كاری در آرسنال

نویسنده: sam baygan

وبلاگ من
نویسنده: sam baygan
...
کل بازدید: 50,125 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
مارسی فرانسه قصد به خدمت گرفتن محمد الننی را دارد .به گزارش نشریه Espn با جذب گوندوزی و توریرا در پست هافبک به نظر میرسد الننی رقابت سختی برای قرار گرفتن در ترکیب تیم خواهد داشت و تلاش میکند از آرسنال جدا شود .مارسی فرانسه تلاش میکند پیش از بسته شدن پنجره ی نقل و انتقالات در این کشور محمد الننی را به خدمت بگیرد .الننی به تازگی قرارداد ۴ ساله ی جدیدی را با آرسنال امضا کرده است .
مارسی فرانسه قصد به خدمت گرفتن محمد الننی را دارد .به گزارش نشریه Espn با جذب گوندوزی و توریرا در پست هافبک به نظر میرسد الننی رقابت سختی برای قرار گرفتن در ترکیب تیم خواهد داشت و تلاش میکند از آرسنال جدا شود .مارسی فرانسه تلاش میکند پیش از بسته شدن پنجره ی نقل و انتقالات در این کشور محمد الننی را به خدمت بگیرد .الننی به تازگی قرارداد ۴ ساله ی جدیدی را با آرسنال امضا کرده است .
بیشترین میزان دوندگی در هفته ی آغازین رقابت های لیگ جزیره بیشترین میزان دوندگی در هفته ی آغازین رقابت های لیگ جزیره
آرسنال و باشگاه فروزینونه ایتالیا، دیشب بر سر انتقال جوئل کمپل، بازیکن فعلی آرسنال به توافق رسیدند و تا چند ساعت دیگر، این انتقال رسما اعلام می شود. آرسنال و باشگاه فروزینونه ایتالیا، دیشب بر سر انتقال جوئل کمپل، بازیکن فعلی آرسنال به توافق رسیدند و تا چند ساعت دیگر، این انتقال رسما اعلام می شود.
سهامدار سابق آرسنال، علیشر عثمانف، در نظر دارد تا در باشگاه اورتون سرمایه گذاری کند. سهامدار سابق آرسنال، علیشر عثمانف، در نظر دارد تا در باشگاه اورتون سرمایه گذاری کند.
در سال ۱٩٩٦ در چنین روزی: آرسنال با مبلغ ۳.۵ میلیون پوند پاتریک ویرا ۲۰ ساله را از آث میلان خرید. در سال ۱٩٩٦ در چنین روزی: آرسنال با مبلغ ۳.۵ میلیون پوند پاتریک ویرا ۲۰ ساله را از آث میلان خرید.
 الکس سانگ که از آرسنال به بارسلونا رفته بود و بعد از آن راهی وستهم شده بود در انتقالی رایگان به FC Sion سوئیس پیوست. او بیش از ۲۰۰ بار پیراهن آرسنال را در میادین بر تن کرده است.

الکس سانگ هم اکنون ۳۰ ساله است و طی قرارداد دوساله در لیگ سوئیس بازی خود را ادامه خواهد داد
الکس سانگ که از آرسنال به بارسلونا رفته بود و بعد از آن راهی وستهم شده بود در انتقالی رایگان به FC Sion سوئیس پیوست. او بیش از ۲۰۰ بار پیراهن آرسنال را در میادین بر تن کرده است. الکس سانگ هم اکنون ۳۰ ساله است و طی قرارداد دوساله در لیگ سوئیس بازی خود را ادامه خواهد داد
کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد. کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد.
انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد . انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد .
به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد . به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد .
کالوم چمبرز بصورت قرضی به مدت یک فصل به فولهام پیوست .انتقال چمبرز به فولهام بصورت قرضی انجام شد . آرسنال حالا در پست دفاع وسط  سوکراتیس ، موستافی ، هولدینگ و ماوروپانوس را دارد (تا زمانی که کوشیلنی از مصدومیت برگردد) .احساس میکنم آرسنال به جذب یک مدافع وسط دیگر احتیاج دارد . کالوم چمبرز بصورت قرضی به مدت یک فصل به فولهام پیوست .انتقال چمبرز به فولهام بصورت قرضی انجام شد . آرسنال حالا در پست دفاع وسط سوکراتیس ، موستافی ، هولدینگ و ماوروپانوس را دارد (تا زمانی که کوشیلنی از مصدومیت برگردد) .احساس میکنم آرسنال به جذب یک مدافع وسط دیگر احتیاج دارد .

تغيير سياست هاي كاری در آرسنال

نگاهی بر عملکرد آرسنال در چند فصل اخیربعد از تمام نتايج پرنوسان آرسنال در فصل جاري فوتبال انگليس و اروپا، آرسن ونگر سرانجام پذيرفت كه از شعارهاي غيرقابل اجرا و اهداف توهم آساي قبلي اش دست بردارد و به جاي تعيين رتبه و مقامي مشخص به عنوان هدف نهايي اين باشگاه لندني در پايان فصل جاري، صرفا بازي به بازي پيش برود.

آنها حذف نشده اند، اما...

آرسنال ظاهرا اين دلخوشي و دفاعيه را دارد كه هنوز مثل ابتداي فصل در صحنه هر 4 جام فرارويش قرار دارد و از هيچ يك حذف نشده است. در جام اتحاديه انگليس كه چندي پيش مرحله يك هشتم نهايي آن انجام شد، مردان ونگر با نتيجه يك بر 2 از سد بولتون گذشتند. در ليگ برتر بعد از فجايع ابتداي فصل به جمع 10 تيم نيمه بالايي جدول پيوسته اند، در جام حذفي منتظر شروع رقابت ها از ژانويه هستند و در جام قهرمانان اروپا هم با اندوختن 7 امتياز در 3 بازي نخست خود مدعي جدي صعود به مرحله حذفي نشان داده اند.
آيا اينها كافي است؟ فرقي كه ونگر با گذشته كرده، پرهيز از دادن شعارهاي غيرقابل تحقق است. او در فاصله اي نه چندان زياد تا شروع سال 2012 مي گويد: «هنوز هم معتقدم توان ذاتي تيم ما بيش از آني است كه خيلي ها مي پندارند و استعداد و كارايي نفرات آن به حدي چشمگير مي رسد، اما ما مجبوريم با احتساب آنچه پيشتر روي داده، از اين پس اهدافي معقول براي خود ترسيم و هر چيزي را كه قابل دستيابي نيست از دستور كار خود خارج كنيم. بنابراين براي ما ماندن در صحنه رقابت و حركت روز به روز و مسابقه به مسابقه، راه معقول تري است و به جاي اين كه بگوييم در انگليس چندم خواهيم شد و در اروپا تا كجا پيش خواهيم رفت، بهتر است فقط آينده بسيار كوتاه مدت و هر بازي و هر تحول و مقطعي را كه از راه مي رسد، آناليز و راجع به آن تصميم گيري كنيم.»

روح و روان ناراحت

در عين حال ونگر معتقد است كه بايد به نتايج اغلب مثبت اخير توپچي هاي شهر لندن اهميت بيشتري داد زيرا تعداد قابل توجهي از آنها دور از خانه به دست آمده اند.
سرآمد اين گونه نتايج پيروزي 0 ـ 1 در خانه مارسي فرانسه در گروه ششم ليگ قهرمانان اروپا بوده كه با گل دقيقه آخر آرون رمزي يكي از اعضاي لشكر جوان آرسنال حاصل آمد. سرمربي سابق موناكو مي گويد: «در اوايل فصل، تحت هجوم و اعتراضات زيادي قرار گرفتيم كه تيم ما و روح و روان آن را مختل و ما را از حالت عادي خارج كرد. الان به وضعيت معمولي بازگشته ايم، اما آن عارضه ما را مجبور مي كند از هر چيزي كه درازمدت است پرهيز كنيم و فقط به امروز و مسابقه پيش رو بينديشم. بعد از وضعيت فاجعه آساي ما در 45 روز نخست فصل هرگونه صحبت راجع به رتبه اي كه در پايان فصل جاري كسب مي كنم، مثل غرق شدن در توهم است. بهتر است از اين قضايا پرهيز كنيم و ابتدا تيم را به لحاظ روحي و جسماني به سلامت كامل برسانيم و كاملاتقويت كنيم و براي هر مسابقه اي طرحي مشخص بريزيم. از اين راه مي توانيم به سمت و سويي برويم كه تيم هايي مانند ما به آن نياز دارند و آن اكتساب جايگاهي امن در مسابقات پيش رو است.»

مشكل اصلي

حقيقت تلخ آن است كه جوانان آرسنال در 6 فصل گذشته تحت هدايت غيرعاقلانه و توام با توهم هاي ونگر هيچ جامي نبرده اند و اگر گوشمالي وحشتناكي كه يونايتد به تيم ناپخته ونگر و اين مربي پراشتباه در ابتداي فصل جاري داد، يك بهره در بر داشته، آن بيدار كردن نسبي او از خواب عميق غفلت و لزوم پرتجربه تر كردن تيمي بوده كه با سياست هاي اسفبار، آنقدر جوان شده كه در هيچ ميدان مهمي صاحب بينش لازم براي كسب برد نيست. راجع به آثار سوء جدايي مسك فابرگاس 24 ساله و سمير نصري 23 ساله از جمع آرسنالي ها در تابستان امسال و اين كه اين امر چقدر در سقوط فني آنها در اين فصل دخيل بوده، اظهارنظرهاي متعددي صورت گرفته، اما حقيقت آن است كه حتي اگر آنها هم بودند، تفاوت عظيمي در وضعيت آرسنال در مسابقات امسال به وجود نمي آمد، زيرا مشكل اصلي اين تيم نه مهره هاي رفته و مانده بلكه روش و انديشه اي است كه تيم با آن هدايت مي شود و همان انديشه است كه جذب بازيكناني پرشمار و جوان را به آرسنال در 7، 8 سال اخير موجب شده و در مرحله بعدي پرورش موثر آنان و در نهايت فروش آنها با ده ها برابر قيمت خريدشان را سبب شده است.
شايد از منظر اقتصادي فعاليت هاي ونگر، آرسنال را صاحب بهره هاي پرشماري كرده باشد، اما از نقطه نظر فني و ورزشي تيمي را كه در 8 سال نخست زمامداري ونگر در لندن برخلاف امروز تركيبي عاقلانه از مسن ها و جوانان بود و 3مرتبه قهرمان ليگ انگليس و 4 مرتبه هم فاتح جام حذفي اين كشور شد، از 2005 به بعد وارد برهوت بي مقامي ها و بي جامي ها ساخته است.

تنها دستاورد

ونگر معترف است كه بزرگ ترين آسيب برخاسته از نتايج تلخ ابتداي فصل، رخت بربستن اعتماد به نفس از اردوي آرسنالي ها بوده است. به طوري كه آنها ديگر حاضر و قادر نيستند حتي مسابقات خود با رقبايي متوسط را يك بازي از پيش برده بدانند و برعكس دائما به اين مي انديشند كه مبادا از نو غافلگير و خلع سلاح شوند.
براي تيمي با اين روحيات لرزان، ماندن در كورس رقابت هاي امسال، چيزي كه تا به حال رخ داده، به خودي خود واقعه اي ارزشمند است اما نكته منفي و نااميدكننده و قسمت بسيار بد ماجرا اين است كه شايد اين تنها چيزي باشد كه از آرسنال تا پايان فصل سر بزند و دستاورد اضافي و جامي نوبرانه بعد از سال ها حسرت آن را كشيدن، در انتظار ونگر و شاگردان ناپخته وي نباشد.

برگرفته از : time
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

Vishka در 7/9/1390 | 16:15 گفت:

خوب بود.

Fateme در 7/9/1390 | 15:23 گفت:

دمت گرم سامی جون .

sam baygan در 7/9/1390 | 13:05 گفت:

بیا.سایت بدون تو صفا نداره سید!

سید امین هاشمی در 7/9/1390 | 12:54 گفت:

بسیار زیبا بود/ممنون. راستی ببخشید که این چند روز دیر ب دیر ب سایت سر میزنم،آخه شلوغه سرم

sam baygan در 7/9/1390 | 12:30 گفت:

حق داری.منظورم جمله اول ات بود...ببخشید.

حسین عسگریان در 7/9/1390 | 02:31 گفت:

(این جماه اولت)شرمنده اقاسام متوجه منظورت نمیشم

sam baygan در 7/9/1390 | 01:38 گفت:

این جماه اولت شاه کلید همه مشکلاته حسین جان!

حسین عسگریان در 7/9/1390 | 01:31 گفت:

اینجا ایرانه یعنی کشوری که هرچی که توش میبینی واسه اعصاب خوردیه ملتشه

sam baygan در 7/9/1390 | 01:08 گفت:

داداش انتظار داشتی اینارو خودم ترجمه کنم!
این سایتم بدجور بازی درمیاره.از سر شب تا حالا گریمو در اورده..

محمدرضاجاشي در 7/9/1390 | 00:59 گفت:

اينجا ايرانه علي جون اين مشكلا هم لا ينفك ايرانه

علی ارشدی در 7/9/1390 | 00:57 گفت:

راستی چرا سایت چند روزه بازی در میاره کسی خبر داره ماجرا چیه؟

علی ارشدی در 7/9/1390 | 00:54 گفت:

همه حرف منم همینه محمد رضا جون تیم اگه ضعیف بود مدعی قهرمانی نمیشد که؟

محمدرضاجاشي در 7/9/1390 | 00:52 گفت:

اين جوري يا هم نيست ما بد شانس بوديم تا ضعيف
چند بار يه قدمي جام ها بد اورديم تيم بي تجربه كه انقدر به جامها نزديك نميشه

علی ارشدی در 7/9/1390 | 00:44 گفت:

ها پس کپی پیسته!

sam baygan در 7/9/1390 | 00:42 گفت:

مترجم
من که نیستم!

علی ارشدی در 7/9/1390 | 00:37 گفت:

مسک فابرگاس؟ این سوتی کیه؟