ایرانی های پشت پرده فوتبال

نویسنده: sam baygan

وبلاگ من
نویسنده: sam baygan
...
کل بازدید: 50,283 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 تیری آنری در اولین تجربه سرمربی‌گری خودش در قامت سرمربی موناکو، با نتیجه ۲-۱ در زمین استراسبورگ شکست خورد. تیری آنری در اولین تجربه سرمربی‌گری خودش در قامت سرمربی موناکو، با نتیجه ۲-۱ در زمین استراسبورگ شکست خورد.
لباس بازیکنان و دروازه‌بانان دو تیم آرسنال و لستر سیتی برای دیدار دوشنبه شب لباس بازیکنان و دروازه‌بانان دو تیم آرسنال و لستر سیتی برای دیدار دوشنبه شب
طبق گزارش پاریس یونایتد، آرسن ونگر صحبت‌هایی با پاریس سنت ژرمن بر سر اخذ جایگاهی در باشگاه داشته است و دور بعدی مذاکرات در نوامبر برگزار خواهد شد، ونگر برای مالکان قطری باشگاه در اولویت است.آرسن ونگر بیش از هر زمان دیگری در مرکز برنامه‌های آینده پاریس سنت ژرمن جای دارد، در حالی که شرایط برای آنترو هنریک متفاوت است، پاریسی‌ها نمی‌خواهند تا پنجره نقل و انتقالات ژانویه صبر کنند و احتمالاً تا پیش از پایان سال میلادی با ونگر به توافق برسند. طبق گزارش پاریس یونایتد، آرسن ونگر صحبت‌هایی با پاریس سنت ژرمن بر سر اخذ جایگاهی در باشگاه داشته است و دور بعدی مذاکرات در نوامبر برگزار خواهد شد، ونگر برای مالکان قطری باشگاه در اولویت است.آرسن ونگر بیش از هر زمان دیگری در مرکز برنامه‌های آینده پاریس سنت ژرمن جای دارد، در حالی که شرایط برای آنترو هنریک متفاوت است، پاریسی‌ها نمی‌خواهند تا پنجره نقل و انتقالات ژانویه صبر کنند و احتمالاً تا پیش از پایان سال میلادی با ونگر به توافق برسند.
طبق گزارش ESPN، مشخص است که اونای امری با توجه به استعداد لوفتوس چیک، خواهان جذب این بازیکن به صورت دائمی است، اما باشگاه چلسی تنها با انتقال قرضی این بازیکن به صورت شش ماهه موافق است تا بتواند فصل آینده جایگاه ثابتی به او در ترکیب تیم بدهد طبق گزارش ESPN، مشخص است که اونای امری با توجه به استعداد لوفتوس چیک، خواهان جذب این بازیکن به صورت دائمی است، اما باشگاه چلسی تنها با انتقال قرضی این بازیکن به صورت شش ماهه موافق است تا بتواند فصل آینده جایگاه ثابتی به او در ترکیب تیم بدهد
طبق گزارش دیلی میل، آرسن ونگر امروز به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید باشگاه بایرن مونیخ معرفی خواهد شد....بعد از ساعاتی ،  کنفرانس مطبوعاتی کارل هاینز و اولی هونز و حسن صالحمیدزیچ مدیران باشگاه بایرن مونیخ برگزار شد و آنها با صحبت هایی که انجام دادند، شایعات پیرامون پیوستن آرسن ونگر به این باشگاه را رد کردند.
طبق گزارش دیلی میل، آرسن ونگر امروز به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید باشگاه بایرن مونیخ معرفی خواهد شد....بعد از ساعاتی ، کنفرانس مطبوعاتی کارل هاینز و اولی هونز و حسن صالحمیدزیچ مدیران باشگاه بایرن مونیخ برگزار شد و آنها با صحبت هایی که انجام دادند، شایعات پیرامون پیوستن آرسن ونگر به این باشگاه را رد کردند.
طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد. طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد.
لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد.
مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم. مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم.
طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود. طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود.
رادیو مونته کارلو (RMC):  سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود. رادیو مونته کارلو (RMC): سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود.

ایرانی های پشت پرده فوتبال

سلام به همه آرسنالی های گل...این یه مقاله ایه راجع به چند ایرانی که تو بالاترین سطح فوتبال دارن فعالیت میکنن.یه کم قدیمیه ولی خوندنش بدک نیست...


شنیدن نام ایرانی هایی که در گوشه و کنار دنیا خرج های میلیون دلاری و تجارت های میلیاردی می کنند، عادی شده است. شوک اولیه را کیا جورابچیان به دنیا وارد کرد؛ ایرانی الاصلی که در لندن به دنیا آمده و ملیتی کانادایی دارد.

جورابچیان با خریدن کورینتیانس بزرگ آن هم از طریق شرکت «مدیا اسپورتس» (MSI) قدم روبه جلویی را در میان ایرانی هایی برداشت که در دنیا به دنبال جاه طلبی هستند. جورابچیان همان مردی است که در پشت صحنه انتقال کارلوس تبس و خاویر ماسچرانو حضوری دائمی داشت و حتی طی قراردادی که با این دو نفر بسته بود، کاری کرده بود که مالک این دو بازیکن نه باشگاه کورینتیانس برزیل باشد و نه وستهام انگلیس، مالک این دو بازیکن کسی نبود جز شرکت MSI.
شاید نام اولین ایرانی پرنفوذ هیچ وقت فراموش نشود اما خیلی ها اعتقاد دارند جورابچیان در راه به ثبت رساندن MSI حمایت میلیاردرهای روسی مثل رومن آبراموویچ (مالک کنونی چلسی) و بوریس برژوتسکی (میلیاردری که تقریباً همه او را عامل اصلی قتل الکساندر لیتویننکو در سال 2007 می دانند) را پشت سر خود داشته است. از این مثال هایی که بوی مافیای نفتی از آن به مشام می رسد، همکاری فرهاد مشیری، شریک ایرانی الشیر عثمانف است؛ میلیاردر ازبکی که تا همین چند ماه پیش می خواست کل سهام آرسنال را بخرد.
اگرچه این انتقال هنوز انجام نشده اما وقتی سال گذشته دیوید دین نایب رئیس آرسنال استعفا داد، هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که خریدار سهام آقای نایب رئیس عثمانف باشد. اما سوژه اصلی نه جورابچیان است نه مشیری. داستان حول مردی می چرخد که در امارات متحده عربی به خصوص در شهر دوبی، خرج های میلیاردی کرده است؛ مردی به نام مجید پیش یار. شاید اسم این شخص برای آنهایی که فوتبال را به طور حرفه یی دنبال می کنند، آشنا باشد.
پیش یار همان کسی است که در سال 2004 باشگاه «آدمیراواکر» اتریش که آن زمان در لیگ دسته اول این کشور(بوندس لیگا) بازی می کرد را خرید و موج انتقال بازیکنانی چون امین متوسل زاده، مهدی پاشازاده، جواد رزاقی، خداداد عزیزی و علی لطیفی را به فوتبال نه چندان سطح بالای اتریش راه انداخت. او حتی حشمت مهاجرانی سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی 78 آرژانتین را به کمیته اجرایی این باشگاه فراخواند تا از تجربیات او استفاده کند.
موج ایرانی «آدمیرا» آنقدر قوی بود که ارباب جراید و رسانه ها به این تیم لقب «آدمیران واک» را داده بودند. اما پیش یار نتوانست در هیچ زمینه یی وضعیت این تیم را بهبود بخشد به خصوص در مسائل مالی. همین عقب نشینی پیش یار بود که باعث شد این تیم به دسته سوم فوتبال اتریش سقوط کند. اگر بخواهید چیز بیشتری از پیش یار بشنوید، کافی است سری به شرکت «32Group» بزنید.
در پروفایل این شرکت خصوصی که سال 98 در امارات تاسیس شده است، نام پیش یار در راس و به عنوان رئیس کمپانی دیده می شود. این شرکت در زمینه توسعه و مدیریت امور ملکی، فروش و عرضه وسایل الکتریکی، چیدمان داخلی، تولیدات دارویی و جواهر، تربیت نیروهای خدماتی و تورهای مسافرتی فعالیت می کند. نباید فراموش کرد که پیش یار در زمینه سرمایه گذاری هم بسیار قوی است. او دسامبر 2006 با شرکت «اتوریته سرمایه گذاری و توسعه دوبی» (DDIA) قراردادی کلان بسته تا در پروژه پیست اسکی کوهستانی- آفتابی دوبی که چیزی حدود یک میلیارد درهم ارزش دارد، شریک باشد. این پروژه قرار بود در زمینی به مساحت 4/1 میلیون متر مربع که شامل پیست اسکی و بالا رفتن از کوه های مصنوعی بود، هرچه سریع تر احداث شود.
در واقع شعار امیر پیش یار، پسر رئیس که مسوولیت نایب رئیسی، مارکتینگ و فروش شرکت «32Group» را برعهده دارد، یک جمله است؛ «خلاقیت هسته اصلی موفقیت های ما به حساب می آید.» این مجموعه زمستانی به لطف سرمایه گذاری مجید پیش یار و اعضای هیات مدیره ایرانی اش متشکل از خود او، پسرش و خسرو شهرزی (مدیر توسعه) ساخته شده است. در این پروژه میلیاردی ساخت یک هتل دولوکس، مرکز خرید، رستوران ها و کافی شاپ ها هم در دستور کار قرار دارد.
خود پیش یار درباره حضورش در این پروژه می گوید؛ «ایده ساخت یک مجموعه تفریحی- ورزشی زمستانی در سال 98 به ذهنم رسید و حس کردم گرمای دوبی می تواند مردم را تشویق کند تا تعطیلات شان را در جایی خنک تر و فضایی جذاب سپری کنند. دو سال بعد تصمیم گرفتم پای زمستان و برف را به صحرا باز کنم.» قراربود این پروژه در پایان سال 2008 به بهره برداری برسد. به این پروژه انجام کارهای دکوراسیون داخلی هتل های پنج ستاره و ساختمان های در حال ساخت در دوبی را هم اضافه کنید. پیش یار با همکاری «چروتی» تهیه کننده ایتالیایی مد پروژه 450 میلیون درهمی اش را جلو می برد. هدف نینو چروتی از همکاری با پیش یار به قول خودش «ساخت دکوراسیونی با استیل و درازمدت است.» به این دو پروژه، پروژه خرید باشگاه «سروت» سوئیس را هم اضافه کنید. روزنامه «لومتن» چاپ سوئیس از مذاکرات فیلیپ مریک مشاور خانواده پیش یار با فرانسیسکو وینیاس رئیس این باشگاه خبر داده است. بعد از 18 روز مذاکره، اعضای کمیته این باشگاه ژنوی به این نتیجه رسیدند که پیشنهاد پیش یار چندان جالب توجه نبوده است. قرار بود پیش یار قراردادی چهار میلیون فرانکی با این باشگاه ببندد اما به گفته ژان پی یر موران وکیل باشگاه «آینده پیش یار در این باشگاه نامشخص بود.
اعضا به این نتیجه رسیدند که باشگاه را دست کسی ندهند که برایش آینده معنایی ندارد». موران حداقل هزینه مورد نظر «سروت» برای سرمایه گذاری را چیزی حدود 20 تا 25 میلیون فرانک می داند و می افزاید؛ «وقتی می بینید کسی به شما تضمین نمی دهد، ناراحت می شوید. بی میلی ایرانی ها کاملاً واضح و آشکار بود.» حالا سروت به دنبال سرمایه گذار دیگری می گردد، گرچه اوضاع این باشگاه چندان خوب نیست. آنها 18 روز است که بدون مربی تمرین می کنند و این می تواند روی نمایش این تیم در طول فصل اثر منفی بگذارد. شاید تنها بهانه یی که باعث می شد خبرهای سروت را دنبال کند، حضور شخصیتی چون مجید پیش یار بود؛ کسی که اماراتی ها به او احترام فراوان می گذارند و ما حتی نامش را تا پیش از این هم نشنیده بودیم.
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

HAMED toopchi در 30/8/1390 | 16:51 گفت:

دوستان ياد بگيرين، عوض اينكه هي كامنت بذارين و به اين جورو مادر مرده گير بدين يه مطلب بدرد بخور بذارين. چكار اين بدبخت دارين؟!!!! پر بار و مفيد بود آقا. اميدوارم بازم ببينيم

محمد اصغری در 30/8/1390 | 13:42 گفت:

خیلی جالب و عجیب بود ولی خب این ها نشان از نبوغ ایرانی داره.

hamidtopchi در 30/8/1390 | 13:31 گفت:

اگه سهام آرسنال بیفته دست یکی مث شیخ منصور یا آبراموویچ نظر شما چیه....؟
به نظر خودم اگه قرار باشه دست یکی مث اینا بیفته بهتر دست یه آدم چند برابر خرپول تر از اینا بیفته که فوتبال براش یه تفریح باشه نه مث سهام دارای یونایتد!!!

محمد يزداني در 30/8/1390 | 07:56 گفت:

مطالب جالبي بود من يه چيزايي دراين مورد شنيده بودم ولي دوست دارم اين ايرانيها هرجا ميرن موفق باشن نه اينكه آبروي ايرانيها رو ببرن.

reza najm در 30/8/1390 | 02:54 گفت:

اینو نمیدونستم!!

shervin در 30/8/1390 | 02:04 گفت:

عاشقتم ونگر.
بچه ها بیاید از این به بعد فقط بگیم >>>>ورزشگاه امیریتس <<<< اصلا از اسم (ورزشگاه ا-م-ار-ا-ت) خوشم نمیاد.
می دونید که چرا خوشم نمیاد.

رضاشاماخ چوک بندر در 30/8/1390 | 01:52 گفت:

بچه هاراهنماییم کنید.یه دلالی اومده سراغم ویه تیم برام پیداکرده پول خوبی میده جالب اینکه هیچ پولی ازم نگرفته فقط گفته وقتی قراردادبستم بایدنصفشوبهش بدم.چکارکنم؟

sam baygan در 30/8/1390 | 01:16 گفت:

برا همین به ارمان گفتم فونتو درشتر کنه دیگه!

sam baygan در 30/8/1390 | 01:14 گفت:

خواهش میکنم وظیفه بود!
امین ساعتت به وقت ایرانه؟!!

سید امین هاشمی در 30/8/1390 | 01:09 گفت:

وای خسته شدم،فرمتش pdf ‎‏ بود;-). دست درد نکنه.رفقا 5/30 بامداد والیبال ایران و کوبا رو از دس ندین

farhood در 30/8/1390 | 00:39 گفت:

مطالب جالب بود خيلي ممنون

sam baygan در 30/8/1390 | 00:39 گفت:

شرمنده رفقا گفتم پست تکراری نباشه عوضش کردم...

رضاشاماخ چوک بندر در 30/8/1390 | 00:33 گفت:

انشاالله نصری وکلیچی رباط پاره کنن وفابرگاس زانوش بشکنه.همه بگین آمین.واقعامصاحبش تکونم داد

sam baygan در 30/8/1390 | 00:22 گفت:

ممنون حمید توپچی بابت حمایتت!

sam baygan در 30/8/1390 | 00:21 گفت:

تا حالا از این مصاحبه ها نداشت.یه غم خاصی تو حرفاش غوطه میخوره!لعنت بر شما انارفروشا و السیتی که جوونمونو از راه به در کردین...تف...تف به این روزگار!

رضاشاماخ چوک بندر در 30/8/1390 | 00:16 گفت:

بچه هاشبکه دبی اسپورت بگیرین درباره لیگ انگلیس وارسنال وونگرصحبت میکنه سریع بگیرین

hamidtopchi در 30/8/1390 | 00:06 گفت:

تو پست قبلی نوشتم:
آخر ونگر حرف دلش رو زد!!!
از وقتی نامردای پشت آدم خالی کن ها اومدن آرسنال آرسن ونگر عزیز روز به روز پیرتر شده!!!
خدا حفظش کنه واسه تیممون!!آمین

hamidtopchi در 30/8/1390 | 00:00 گفت:

یه انتقاد از همه حتی خودم (البته غیر حامد توپچی و سام عزیز):
این افتضاه افتضاه که بعضی از دوستان بهترین و جالب ترین پست هارو میزارن ولی حتی یک کامنت خشک و خالی هم برای پستش نمیزاریم!!ولی در عوض تو پست هایی که فقط اسم جالبی دارن و هیچ محتوایی ندارن تا دلت بخاد کامنت میزاریم!!
پست به این خوبی با نهایتا 200تا بازدید میره دست خدا ولی یه پست با بیشتر 400تا با محتویات صرفا نظر سنجی پر از کامنت!!
منظورم این نیست که یک پست (مثلا فلان پست) بیخوده نه اصلا منظورم اینه که باید به همه پست ها سر بزنیم!!نمیدونیم چی بنویسیم یا چه نظری داریم یه تشکر خشک خالی که بلدیم بزاریم!!اینو خودمون همگی میدونیم که وقتی یه پست میزاریم و هیچ حرفی در موردش نیست ناراحت میشیم اقلا خوش حال نمیشیم!!دوستان گرامی قدر اینجا رو بدونیم و با حمایت از پست های همدیگه اتحاد خودمون رو نشون بدیم!!نیازی نیست که حتما حرف نویسنده رو تایید کنیم حرف و نظر خودمون رو بگیم تا دوستان هم راحت تر نظر بدن!!بازم میگم نظر نداریم یک تشکر خوشک خالی که همه بلدیم!
انشالله از این به بعد دیگه هیچ پستی کمتر از 300تا بازدید نداشته باشه و همه کامنت بزارن تو بلاگ ها!!
هرکی با حرفای من مخالف به من بگه تا اگه تونستم قانعش کنم که حمایت کنه!!
البته میدونم اکثر کاربرای عزیز اینجا خودشون درک میکنن که چی گفتم!!
قصدمم اصلا حمله به پست کسی نیست اگه به کسی جسارت شده تو این کامنت معذرت میخوام!!
تا ابد آرسناااااااالللللللل