آیا می دانید؟ یا چیزهایی که باید بدونید

نویسنده: محمد جواد

وبلاگ من
نویسنده: محمد جواد
دانشجوی سال آخر مهندسی صنایع. 11 سال طرفدار آرسنالم. تو این یازده سال روزای خوب و بد زیادی رو با آرسنال پشت سر گذاشتم. الانم 4سال منتظر روزای خوبشم + آپدیت شد!: *فارغ التحصیل مهندسی صنایع *12 سال طرفدارم و *5 سال منتظر روزای خوب
کل بازدید: 5,814 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد.
مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم. مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم.
طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود. طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود.
رادیو مونته کارلو (RMC):  سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود. رادیو مونته کارلو (RMC): سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود.
به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد. به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست. طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست.
باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد. باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد.
برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند . برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند .
آرون رمزی گل سوم آرسنال را تنها ۳۹ ثانیه پس از ورودش به زمین به ثمر رساند . سریعترین گل در لیگ برای آرسنال توسط یک بازیکن تعویضی پس از دسامبر ۲۰۰۷ . در دسامبر ۲۰۰۷ نیکلاس بندتنر پس از ۳۵ ثانیه از ورودش به زمین توانست دروازه تاتنهام را باز کند . آرون رمزی گل سوم آرسنال را تنها ۳۹ ثانیه پس از ورودش به زمین به ثمر رساند . سریعترین گل در لیگ برای آرسنال توسط یک بازیکن تعویضی پس از دسامبر ۲۰۰۷ . در دسامبر ۲۰۰۷ نیکلاس بندتنر پس از ۳۵ ثانیه از ورودش به زمین توانست دروازه تاتنهام را باز کند .

آیا می دانید؟ یا چیزهایی که باید بدونید

امروز درس و کنکور رو گذاشتم کنار و چسبیدم به اینترنت و فیس بوک و سایت آرسنال. داشتم اخبار عجیب غریب جهان رو دنبال می کردم (اعتصاب غذای معترضان وال استریت، سرنگون کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا RQ170 توسط ایران و ...بقیش غیر قابل پخشه!) یه TAB باز کرده بودم واسه آرسنال دانلود کلیپ، موزیک و ... که اتفاقی یه پیج جالب دیدم. یه کوییز بود واسه طرفدارای آرسنال. اخرشم بهت نمره می داد. حالا نمگم خودم چند شدم ولی سوالاش خیلی سخت بود! حالا اینم بعضی از سوالا البته با جوابا


1- چه ارتباطی بین این سه بازیکن قدیمی آرسنال وجود دارد یان رایت، داور شوکر و نایجل وینترن بورن؟

2- کدام بازیکن آخرین گل دهه نود آرسنال را به ثمر رساند؟

3- کدام بازیکن بیشترین گل ها را در بازی های رسمی برای آرسنال به ثمر رساند؟

4- شعار معروف لاتین آرسنالی چیست؟

5- چه تعداد از بازیکنان تیم ملی فرانسه فاتح یورو 2000 آرسنالی بودند؟

6- تونی آدامز از کدام باشگاه به آرسنال آمد؟

7- امانوئل پتیت و مارک اورمارس بعد از ترک آرسنال به کدام باشگاه رفتند؟

8- آرسنال تا سال 2002 چند بار فاتح FA کاپ و لیگ کاپ شده بود؟

9- پاتریک ویرا در کدام کشور متولد شد؟

10- در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا 99-2000 آرسنال بازی های خانگیش را در کدام ورزشگاه انجام داد؟

و حالا جواب ها:

1- هر سه بازیکن بعد از ترک آرسنال به وستهم یونایتد پیوستند. یان رایت در سال 1998، شوکر و وینتربورن در سال 2000
2- تیری هانری . در 28 هکتبر 1999 هانری دومین گل را در برد 2-0 مقابل لیدز یونایتد به ثمر رساند.
3- یان رایت. 185 گل در آرسنال به ثمر رساند
4-VICTORIA CONCORDIA CRESCIT پیروزی با کار تیمی
5- 6تا! سیلیون ویلتورد، رابرت پیرس، پاتریک ویرا، تیری هانری، نیکلاس آنلکا(رئال مادرید)، امانوئل پتیت(بارسا)
6-از جایی نیامد!! او از کودکی زیر نظر باشگاه آرسنال پرورش یافته.
7- بارسلونا
8- FA کاپ 8 بار و لیگ کاپ 3 بار
9- سنگال
10- ورزشگاه ومبلی!!! آرسنال به دلیل کوچک بودن هایبوری مجبور شد بازی هایش را در ومبلی انجام دهد.
8-
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

محمد جواد در 19/6/1391 | 17:36 گفت:

از علی آقا، سید جان و حمید خان بخاطر اظهار لطفشون به شدت تشکر میکنم

محمد جواد در 14/9/1390 | 13:02 گفت:

از علی آقا، سید جان و حمید خان بخاطر اظهار لطفشون به شدت تشکر میکنم!!!

حمید فرازی در 14/9/1390 | 12:11 گفت:

مرسی داداش.جالب بود

محمد جواد در 14/9/1390 | 12:02 گفت:

kazemi عزیز منظورت همون DVD تو فروشگاه سایت GNNERRS...؟

ramin kazemi در 14/9/1390 | 03:26 گفت:

یه DVD هست به اسم arsenal Interactive Quiz یه تست ارسنال شناسی برای هواداران.که میتونه برای هوادارای جدید مفید باشه برای اینکه اطلاعات عمومی رو بالا ببره درمورد باشگاه گروه اسکای اسپورت درستش کردن

سید امین هاشمی در 14/9/1390 | 02:25 گفت:

عالی بود محلد جواد عزیز

علی ارشدی در 14/9/1390 | 01:37 گفت:

خیلی باحال بود

محمد جواد در 14/9/1390 | 01:26 گفت:

راستی رضا جان نوکرتیم، قابلی نداشت داداش

محمد جواد در 14/9/1390 | 01:25 گفت:

پیشکسوت فوتبالی منظورمه! آخه تو این دوره زمونه این که یکیو گیر بیاری بیشتر 10 سال طرفدار یه تیم باشه یکم سخته. وگرنه تو تازه اول جوونیی! هنوز کلی با دنیا کار داری!!!

Saeed Milani در 14/9/1390 | 01:19 گفت:

داداش همچینم پیشکسوت نشدیم ، بابا تازه 28 سالمونه :-)

محمد جواد در 14/9/1390 | 01:16 گفت:

واوووو! آقا سعید واس خودت یه پا پیشکسوتیا!!!

Saeed Milani در 14/9/1390 | 01:11 گفت:

من از فصل 95-96 طرفدار آرسنالم!

رضاشاماخ چوک بندر در 14/9/1390 | 01:11 گفت:

قربونت برادر

محمد جواد در 14/9/1390 | 01:02 گفت:

باریکلا آقا سعید! فکر نمیکردم کسی دیگه وینتربرن رو یادش بیاد

Saeed Milani در 14/9/1390 | 01:00 گفت:

زنده باد خط دفاع الکلیمون! ، تونی آدامز ، نایجل وینتربرن ، مارتین کیون و ری پارلور که هنوزم رو دستشون نیومده و نخواهد اومد!

محمد جواد در 14/9/1390 | 01:00 گفت:

راستی اینم بگم که این تست یکم قدیمیه، ماله سال 2002 بوده