اشبرتن( امارات)، فراتر از يک استاديوم

نویسنده: محمد اصغری

وبلاگ من
نویسنده: محمد اصغری
یک مهندس .هوادار دواتیشه آرسنال
کل بازدید: 25,550 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
اوسپینا به زودی تست های پزشکی باشگاه ناپولی را پشت سر خواهد گذاشت و با قراردادی قرضی با بند خرید به این تیم خواهد پیوست . اوسپینا به زودی تست های پزشکی باشگاه ناپولی را پشت سر خواهد گذاشت و با قراردادی قرضی با بند خرید به این تیم خواهد پیوست .
مارسی فرانسه قصد به خدمت گرفتن محمد الننی را دارد .به گزارش نشریه Espn با جذب گوندوزی و توریرا در پست هافبک به نظر میرسد الننی رقابت سختی برای قرار گرفتن در ترکیب تیم خواهد داشت و تلاش میکند از آرسنال جدا شود .مارسی فرانسه تلاش میکند پیش از بسته شدن پنجره ی نقل و انتقالات در این کشور محمد الننی را به خدمت بگیرد .الننی به تازگی قرارداد ۴ ساله ی جدیدی را با آرسنال امضا کرده است .
مارسی فرانسه قصد به خدمت گرفتن محمد الننی را دارد .به گزارش نشریه Espn با جذب گوندوزی و توریرا در پست هافبک به نظر میرسد الننی رقابت سختی برای قرار گرفتن در ترکیب تیم خواهد داشت و تلاش میکند از آرسنال جدا شود .مارسی فرانسه تلاش میکند پیش از بسته شدن پنجره ی نقل و انتقالات در این کشور محمد الننی را به خدمت بگیرد .الننی به تازگی قرارداد ۴ ساله ی جدیدی را با آرسنال امضا کرده است .
بیشترین میزان دوندگی در هفته ی آغازین رقابت های لیگ جزیره بیشترین میزان دوندگی در هفته ی آغازین رقابت های لیگ جزیره
آرسنال و باشگاه فروزینونه ایتالیا، دیشب بر سر انتقال جوئل کمپل، بازیکن فعلی آرسنال به توافق رسیدند و تا چند ساعت دیگر، این انتقال رسما اعلام می شود. آرسنال و باشگاه فروزینونه ایتالیا، دیشب بر سر انتقال جوئل کمپل، بازیکن فعلی آرسنال به توافق رسیدند و تا چند ساعت دیگر، این انتقال رسما اعلام می شود.
سهامدار سابق آرسنال، علیشر عثمانف، در نظر دارد تا در باشگاه اورتون سرمایه گذاری کند. سهامدار سابق آرسنال، علیشر عثمانف، در نظر دارد تا در باشگاه اورتون سرمایه گذاری کند.
در سال ۱٩٩٦ در چنین روزی: آرسنال با مبلغ ۳.۵ میلیون پوند پاتریک ویرا ۲۰ ساله را از آث میلان خرید. در سال ۱٩٩٦ در چنین روزی: آرسنال با مبلغ ۳.۵ میلیون پوند پاتریک ویرا ۲۰ ساله را از آث میلان خرید.
 الکس سانگ که از آرسنال به بارسلونا رفته بود و بعد از آن راهی وستهم شده بود در انتقالی رایگان به FC Sion سوئیس پیوست. او بیش از ۲۰۰ بار پیراهن آرسنال را در میادین بر تن کرده است.

الکس سانگ هم اکنون ۳۰ ساله است و طی قرارداد دوساله در لیگ سوئیس بازی خود را ادامه خواهد داد
الکس سانگ که از آرسنال به بارسلونا رفته بود و بعد از آن راهی وستهم شده بود در انتقالی رایگان به FC Sion سوئیس پیوست. او بیش از ۲۰۰ بار پیراهن آرسنال را در میادین بر تن کرده است. الکس سانگ هم اکنون ۳۰ ساله است و طی قرارداد دوساله در لیگ سوئیس بازی خود را ادامه خواهد داد
کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد. کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد.
انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد . انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد .
به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد . به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد .

اشبرتن( امارات)، فراتر از يک استاديوم

اين روزها در فوتبال کنوني شکل زيبايي لباس‌هاي تيم‌ها و ورزشگاه‌هاي آنها بسيار مورد توجه قرار مي‌گيرد تا حدي که بسياري از تيم‌هاي بزرگ هر ساله لباس‌هاي خود را تغيير مي‌دهند. يکي از اين تيم‌ها آرسنال است که چند سالي است که با احداث استاديوم جديد خود شگفتي‌هاي زيادي را خلق کرده است تا حدي که بسياري عقيده دارند اين ورزشگاه کامل‌ترين ورزشگاه در جهان است.


*علت ساخت استادیوم جدید:

مسئولان باشگاه از اواخر دهۀ 1990 به فکر احداث یک استادیوم جدید و بزرگتر از هایبری که ظریفت آن 38542 نفر است افتادند.( حالا ما نمیدونیم گنجایش آزادی 85هزار نفره یا 100 هزار نفره یا 120 هزار نفر؟) این گنجایش پاسخ گوی هواداران بیشمار آرسنال که همواره پشت درهای بسته با قی می ماندند نبود بد نیست بدانید که این باشگاه در سراسر جهان 27 میلیون هوادار دارد وجزء پرطرفدارترین تیم هاست.

اولین گزینه طرح توسعه هایبری(استادیوم سابق) بود اما چنین کاری عملی نبود زیرا این سازه از 4 طرف توسط اتوبان و ساختمانهای مسکونی محصور بود .گزینۀ بعدی برگزاری بازی در ویمبلی ورزشگاهی که هم اکنون توسط گروهی استرالیایی در دست بازسازی است بود که آن هم بنا به دلایلی ممکن نبود بنابراین تنـــــهـــــا راه پیش روی مهندسان احداث استادیوم جدید بود.

* توجه داشته باشید که با افزایش تماشاگر در آمد باشگاه نیز افزایش می یابد. بنا به گفته مسئولین آرسنال در آمد آنها با اجرای طرح از 115 میلیون پوند به 170 میلیون پوند افزایش می یابد واین یعنی برابری با باشگاه منچستر یونایتد.


*انتخاب منطقه ashburton grove :

اولین گام انتخاب محل استادیوم :اگر از هایبری خطی مستقیم به طول m 500 ودر جهت شمال لندن رسم شود به منطقه ای صنعتی به نام ashburton grove میرسیم که در سال 1999م این منطقه به عنوان سایت ورزشگاه جدید انتخاب گردید اما چنین مکانی بدلیل تجاری و صنعتی بودن مشکلی بزرگ برای تامین زمین پروژه بود زیرا باید هزینه هنگفتی برای زمین صرف می شد همچنین 2 شرکت بزرگ (کارخانه بازیافت و شرکت پستی رویال میل) در این زمین ها مستقر بودند که می بایست کار جابجایی آنها انجام می شد. بالاخره وپس از دردسرهای فراوان باشگاه آرسنال توانست 40000 متر مربع زمین را در منطقه ای دیگر بخرد تا کارخانه بازیافت به آنجا منتقل شود. وشرکت پستی را هم به منطقه ای دیگر انتقال دهد.

*مراحل ساخت :

کار ساخت در فوریه 2004 آغاز شد ودر کنار ساخت بدنه اصلی ورزشگاه مهندسین مجبور بودند دو پل عظیم را در کناره های آن احداث کند تا راه دسترسی ایجاد گردد. و جالب است که ساخت این پل ها در تابستان 2004 خاتمه یافت !!!

در آگوست 2005 ( یکسال بعد ) ورزشگاه شکل یک استادیوم را به خود گرفته بود ودر کمال شگفتی پروژه از نظر هزینه کم خرج تراجرا میشد زیرا از نظربرنامه زمان بندی پروژه جلوتر بود وبسیاری از هزینه ها کاهش می یافت. طبق وعده اولین صندلی توسط آبودیابی هافبک آرسنال در 13 مارس 2006 برابر 24 اسفند ماه 1384 کار گذاشته شد . مدت ساخت این استادیوم تنها 2 سال بود حال آنکه بعنوان مثال ساخت فاز اول استادیوم ثامن مشهد که در طراحی 2 طبقه و بیش از 70 هزار نفری است بدون احداث طبقه دوم و تنها با گنجایش 40 هزار نفر 12سال طول میکشد ودر روزهای قبل از افتتاحیه ( بازی پرسپولیس و ابومسلم ) اقدام به نصب صندلی و کفی و رنگ کردن سکوها میگردد طوری که بسیاری از صندلی ها وکفی ها و نرده ها و حفاظ ها و... برای بازی افتتاحیه نیز نصب نمیشود.

*بودجۀ پروژه :

برای ساخت استادیوم 390 میلیون پوند هزینه گردید! که باشگاه آرسنال میزانی از آن را با وام 260 میلیون پوندی تامین کرد.اما برای تهیه باقی هزینه ها مدیریت هوشمند به کمک آرسنال آمد ! آنها در بخشی از مازاد

زمین های 40هزار متر مربعی که برای انتقال کارخانه خریداری کرده بودند ساخت وساز انجام دادند وبا فروش آنها تامین بخش دیگری از بودجه را کردند همچنین محوطه بجای مانده از تخریب هایبری هم با ساخت 2000 دستگاه آپارتمان در آمد زایی خواهد کرد به دنبال راههای کسب بودجه قراردادهایی با اسپانسر هایی نظیر هواپیمایی امارات و نایک نیز به امضا رسید.

*نقش هواپیمایی امارات :

طی قرار دادی در سال 2004 ودر ازای پرداخت 100 میلیون پوند برای 15 سال نام ورزشگاه اشبرتن استادیوم امارات خواهد بود این مبلغ شامل حق اسپانسر شیپ هواپیمایی امارات وچاپ نام آن روی پیراهن آرسنال است.


*درباره استادیوم:

· طراحی توسط شرکت " Hok " که طراحی ویمبلی واستادیوم های زیادی درآ مریکای شمالی و اروپا داشته است

· استادیوم امارات در شمال لندن قرار دارد

· 450 دستگاه خود پردازو 2 صفحه نمایش بزرگ با مساحت 72 متر مربع در آن بکار رفته است

· داری 130 دوربین مدار بسته است

· شرکت غذایی delaware north در 250 محل توانایی پاسخ دهی به 100 هزار سفارش غذا و نوشیدنی دارد !!!

· نکته ی بسیار بسیار جالب: زاویه دید صفحه های نمایش بکار رفته 140 درجه است.

· دارای 2000درب- 100 ردیف پله- 13 بالا بر 5 پله برقی و 41 جایگاه دوربین و 1270 سرویس بهداشتی ( برای 60 هزار نفر!) است.

· گنجایش آ ن 60 هزار نفر است که به شرح زیر طبقه بندی شده است:

· طبقه بالا 26500نفر و طبقه پایین 24200 نفرفروش بلیت با قیمتی بین 13 تا 95 پوند

· طبقه میانی ( club level 7100) صندلی که بلیت آن سالانه وبه قیمت 2500 تا 47500 پوند فروخته میشود ودارنده بلیط میتواند تمامی بازی های خانگی آرسنال در لیگ برتر F A cup و لیگ قهرمانان و carlingcup را ببیند. دربالای این قسمت150اتاقک که هر یک 10 تا 15 صندلی دارد مجموعا 2200 صندلی به نام box level بصورت سالانه ودر اختیار قشر خاصی است (65000 پوند) به جز لیگ قهرمانان و carlingcup

· Diamond box جایگاه 168 نفری که بلیت آن با25 هزار پوند پیش پرداخت و 25 هزار پوند برای هر سال به فروش میرود این قسمت دارای امکاناتی مثل رستوران و کافه تریای مخصوص – پارکینگ- اتاق نشیمن – خدمتکار و همچنین سفرهای خارج از خانه در هواپیمای بازیکنان و... است.* جایگاه مدیران 128 نفر

* جایگاه ویژه معلولان 500 معلول

* جایگاه رسانه ها (یار دوازدهم حریف) 215 نفر

* ابعاد زمین چمن 113 متر در 76 متر (هایبری 105*70)

* استفاده از تلویزیون های مدرن با سیستم HDTV برای اولین بار در جهان

* 475 صفحه نمایش پلاسما 439 تلویزیون HDTV

* بعد از اولدترافورد دومین ورزشگاه بزرگ لیگ برتر و سومین استادیوم لندن بعد از ویمبلی و توییکنهام
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ramin kazemi در 18/9/1390 | 20:21 گفت:

پولی که گرفتن برای 15 سال و این همه تبلیغات واقعا خیلی کمه !!باید تا 2019 اسم امارات رو تحمل کنیم؟

فرهاد در 18/9/1390 | 11:31 گفت:

خوب بود مرسی

علی ارشدی در 18/9/1390 | 00:34 گفت:

کار خوبی کردی خودمم رفتم دیدم قبلیو راست میگی این کاملتره دمت گرم

محمد اصغری در 18/9/1390 | 00:28 گفت:

پست قبلی کامل نبود.این پست رو گذاشتم تادر حق ورزشگاهمون اجحاف نشه...

علی ارشدی در 18/9/1390 | 00:16 گفت:

سعید جون شما مثل اینکه استادیوم ثامن مشهد نیومدی! ممد اصغری دمت گرم فقط اینکه خودت قبلا یک پست مشابه گذاشته بودی نه؟

حمید فرازی در 17/9/1390 | 23:20 گفت:

واقعا عالی بود مرسی

Saeed Milani در 17/9/1390 | 23:04 گفت:

بهترین ورزشگاه ایران آزادی در مقایسه با اشبرتون :

50 توالت ، دارای 40 فقره آفتابه و 10 سرویس مجهز به تکنولوژی پیشرفته شلنگ برای 120 هزار نفر!

ورودی های فراوان با قابلیت زیر دست و پا ماندن در هنگام حضور بیش از 50 هزار تماشاگر!

دارای جایگاه های متعدد توزیع مواد غذایی دست ساز ، حامل 1200 نوع از جدیدترین باکتریها و بیماری های روز جهان ، با قابلیت ایجاد بیماری های نیازمند بستری تنها 10 دقیقه پس از مصرف!

دارای دو طبقه ، طبقه اول با امکان اصابت بطری آب هواداران کم بضاعت مستقر در طبقه دوم ، همچنین ریزش باران های موسوم به پوست تخمه یا ... ، طبقه دوم مجهز به سکوهای بتنی راحت از هر لحاظ برای نشستن وگرفتن حمام آفتاب در تابستان و دوش مجانی در زمستان!

فاصله تا مرکز شهر 20 فرسنگ!

سرویس حمل و نقل برای تماشاگران در صورت توانایی دویدن سریع بعد از سوت پایان بازی توسط داور و رساندن خود به وسیله نقلیه!

راه های دسترسی به مرکز شهر تنها با 3 ساعت ماندن در ترافیک بعد از بازیهای مهم با حضور بیش از 50 هزار تماشاگر!
Saeed Milani در 17/9/1390 | 22:51 گفت:

دستت درد نکنه ، عالی بود.