ادامز 6 افسانه ای!

نویسنده: محمد اصغری

وبلاگ من
نویسنده: محمد اصغری
یک مهندس .هوادار دواتیشه آرسنال
کل بازدید: 31,502 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
اسکای اسپورت گفته که صحنه اصلا چک هم نشده! افراد زیادی در شبکه مجازی واکنش نشون دادن به این تصمیم عجیب داور اسکای اسپورت گفته که صحنه اصلا چک هم نشده! افراد زیادی در شبکه مجازی واکنش نشون دادن به این تصمیم عجیب داور
در چنین روزی یعنی ۱۸ اکتبر ۲۰۰۵، تیری آنری با زدن دو گل در مقابل اسپارتا پراگ توانست صد و هشتاد و ششمین گل خود را به ثمر برساند و رکورد گلزنی ایان رایت را شکست دهد و به تنهایی به عنوان بهترین گلزن تاریخ آرسنال شناخته شود. در چنین روزی یعنی ۱۸ اکتبر ۲۰۰۵، تیری آنری با زدن دو گل در مقابل اسپارتا پراگ توانست صد و هشتاد و ششمین گل خود را به ثمر برساند و رکورد گلزنی ایان رایت را شکست دهد و به تنهایی به عنوان بهترین گلزن تاریخ آرسنال شناخته شود.
لنو:"وقتی بعد از قرنطینه به اینجا آمدیم ۳ ۰ باختیم و شانسی نداشتیم ولی امروز بازی بسیار نزدیک بود و می توانستیم مساوی کنیم یا حتی ببریم.ما در مسیر درست هستیم و سیتی هم این را حس کرده است." لنو:"وقتی بعد از قرنطینه به اینجا آمدیم ۳ ۰ باختیم و شانسی نداشتیم ولی امروز بازی بسیار نزدیک بود و می توانستیم مساوی کنیم یا حتی ببریم.ما در مسیر درست هستیم و سیتی هم این را حس کرده است."
 اسطوره ایان رایت راجع به اوبا : برای ما هواداران آرسنال، وقتی بیشتر از هر زمانی به تو احتیاج داشتیم، و در زمانی که دیده بودیم اسطوره ها وقتی به آنها احتیاج داشتیم ترکمان کردند، تو برای ما تا ابد مقام اسطوره را داری. عاشقتم کاپیتان. اسطوره ایان رایت راجع به اوبا : برای ما هواداران آرسنال، وقتی بیشتر از هر زمانی به تو احتیاج داشتیم، و در زمانی که دیده بودیم اسطوره ها وقتی به آنها احتیاج داشتیم ترکمان کردند، تو برای ما تا ابد مقام اسطوره را داری. عاشقتم کاپیتان.
در دوران جوانی من هم هوادار بوده‌ام، من احساس آنها را درک میکنم وقتی تیم برنده میشود یا شکست میخورد. من آنها را میفهمم و دلیل ماندن من همین است. چون من عاشق آنها هستم در دوران جوانی من هم هوادار بوده‌ام، من احساس آنها را درک میکنم وقتی تیم برنده میشود یا شکست میخورد. من آنها را میفهمم و دلیل ماندن من همین است. چون من عاشق آنها هستم
پیر امریک اوبامیانگ در مورد جام‌های بیشتر: "احساس خیلی خوبی است.  اول از همه ، من باید بگویم تولدت مبارک برادر [نایلز].  او بهترین بازیکن مسابقه بود ، من واقعاً برای او خوشحالم ، او شایسته آن است.  ما این جام را خواهیم گرفت و این بار امیدوارم که آن را رها نکنم! "  [مصاحبه با BT قبل از لیفت کردن جام بود] پیر امریک اوبامیانگ در مورد جام‌های بیشتر: "احساس خیلی خوبی است. اول از همه ، من باید بگویم تولدت مبارک برادر [نایلز]. او بهترین بازیکن مسابقه بود ، من واقعاً برای او خوشحالم ، او شایسته آن است. ما این جام را خواهیم گرفت و این بار امیدوارم که آن را رها نکنم! " [مصاحبه با BT قبل از لیفت کردن جام بود]
 آرسن ونگر درباره محمد الننی : "او یک بازیکن در خدمت تیم خارق العاده است و اگر مصری باشید ، به کشور شما اعتبار داده است. او یک پسر خارق العاده است ، ما او را در اینجا دوست داریم." آرسن ونگر درباره محمد الننی : "او یک بازیکن در خدمت تیم خارق العاده است و اگر مصری باشید ، به کشور شما اعتبار داده است. او یک پسر خارق العاده است ، ما او را در اینجا دوست داریم."
✅ ونگر اخبار مربوط به احتمال جانشینی مربی تیم ملی هلند را تکذیب کرد و گفت: من در حال حاضر برای فیفا کار میکنم و در دسترس نیستم... واقعا نمی‌دانم این خبرها از کجا میآیند. هیچکس با من تماس نداشته است. ✅ ونگر اخبار مربوط به احتمال جانشینی مربی تیم ملی هلند را تکذیب کرد و گفت: من در حال حاضر برای فیفا کار میکنم و در دسترس نیستم... واقعا نمی‌دانم این خبرها از کجا میآیند. هیچکس با من تماس نداشته است.
💢 به نقل از برخی خبرگذاری‌ها آرسنال و لیل بر سر مبلغ ۳۰ میلیون یورو برای گابریل به توافق رسیده‌اند و گابریل فردا تستهای پزشکی پیش از قرارداد را خواهد گذارند.

💢آرسنال قصد دارد در صورت مهیا شدن شرایط در هفته آینده اقدامات مربوط به فعال کردن بند آزادسازی توماس پارتی را انجام دهد. پیش از این اتلتیکو گفته بود تنها با فعالسازی بند آزادسازی قرارداد حاضر به فروش توماس پارتی میباشد.

💢 برخی از خبرگزاری‌ها مبلغ توافق شده برای خرید گابریل دفاع لیل را رقمی بین ۲۳ تا ۲۵ میلیون یورو اعلام کرده اند، اما چیزی که تقریبا همه روی آن اتفاق نظر دارند این است که باید گابریل را آرسنالی بدانیم زیرا او به زودی تستهای پزشکی را پشت سر خواهد گذاشت و با قراردادی ۵ ساله به آرسنال ملحق خواهد شد. 💢 به نقل از برخی خبرگذاری‌ها آرسنال و لیل بر سر مبلغ ۳۰ میلیون یورو برای گابریل به توافق رسیده‌اند و گابریل فردا تستهای پزشکی پیش از قرارداد را خواهد گذارند. 💢آرسنال قصد دارد در صورت مهیا شدن شرایط در هفته آینده اقدامات مربوط به فعال کردن بند آزادسازی توماس پارتی را انجام دهد. پیش از این اتلتیکو گفته بود تنها با فعالسازی بند آزادسازی قرارداد حاضر به فروش توماس پارتی میباشد. 💢 برخی از خبرگزاری‌ها مبلغ توافق شده برای خرید گابریل دفاع لیل را رقمی بین ۲۳ تا ۲۵ میلیون یورو اعلام کرده اند، اما چیزی که تقریبا همه روی آن اتفاق نظر دارند این است که باید گابریل را آرسنالی بدانیم زیرا او به زودی تستهای پزشکی را پشت سر خواهد گذاشت و با قراردادی ۵ ساله به آرسنال ملحق خواهد شد.
مربی جدید بارسلونا از اظهار نظر در مورد کوتینیو خودداری کرده اما مشخص است می‌خواهد تیمش را بر اساس "دی‌یانگ" بچیند.با توجه به مجموعه گزارشات موجود ...‌ می‌توان همچنان به انتقال دیر هنگام فیلیپ به آرسنال امیدوار بود. انتظار می‌رود طی هفته پیش‌رو گابریل معرفی شود. آرسنال احتمالا چند بازیکن از جمله سوکراتیس، گندوزی، توریرا  (و احتمالا لاکازت) را بفروشد و در خرید بعدی توماس پارتی را به لندن بیاورد و در نهایت کوتینیو به یک توپچی تبدیل شود.

☝️ پاراگراف آخر مجموعه‌ای از گزارشات از تعدادی توئیت و خبر از پایگاه‌های مختلف خبری است و فعلا چیزی قطعی نیست. مربی جدید بارسلونا از اظهار نظر در مورد کوتینیو خودداری کرده اما مشخص است می‌خواهد تیمش را بر اساس "دی‌یانگ" بچیند.با توجه به مجموعه گزارشات موجود ...‌ می‌توان همچنان به انتقال دیر هنگام فیلیپ به آرسنال امیدوار بود. انتظار می‌رود طی هفته پیش‌رو گابریل معرفی شود. آرسنال احتمالا چند بازیکن از جمله سوکراتیس، گندوزی، توریرا (و احتمالا لاکازت) را بفروشد و در خرید بعدی توماس پارتی را به لندن بیاورد و در نهایت کوتینیو به یک توپچی تبدیل شود. ☝️ پاراگراف آخر مجموعه‌ای از گزارشات از تعدادی توئیت و خبر از پایگاه‌های مختلف خبری است و فعلا چیزی قطعی نیست.

ادامز 6 افسانه ای!

تونی الکساندر آدامز متولد 10 اکتبر 1966 در رامفورد، لندنhttp://www.memorabilia4u.com/data/items/29fd3369884bd35ed5a46464d7fcbb6c-orig.jpg


تمامی 22 سال دوران بازی خود را به عنوان مدافع در آرسنال توپ زد. و توسط
هوادارن به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ باشگاه هم مطرح شد...
همچنین یکی از 100 بازیکن برتر لیگ انگلیس هم انتخاب شد..

در آرسنال شماره 6 و در تیم ملی انگلیس شماره 5 را بر تن میکرد.

به همراه آرسنال 4 قهرمانی دسته اول و لیگ برتر ، 3 جام حذفی ، 2جام اتحادیه ، یک جام برندگان اروپا و 3 جام خیریه رو بالای سر برد..
با پایان دوره بازیش رو به مربی گری آورد و در وایکامب و پورتس موث مربیگری کرد. هم اکنون تونی مربی تیم گابالای آذربایجان است!!

سابقه باشگاهی
آدامز
در داگنهام رشد کرد و از سال 1971 تا 1978دانش آموز مدرسه راهنمایی
هانترزهال بود و پس از آن تا سال 83 دانش آموز مدرسه ایست بروک .

به
عنوان یک بچه مدرسه ای در سال 1980 با آرسنال قرارداد امضا کرد.. او اولین
بازی خودش رو برای تیم اصلی چهار هفته بعد از تولد 17 سالگی اش و در روز 5
نوامبر 1983 برابر ساندرلند در لیگ دسته اول انگلیس انجام داد.
در فصل
1985-1986 خودش رو به عنوان بازیکن ثابت مطرح کرد. اولین قهرمانی ارزشمند
خودش رو در سال 1987 در جام حذفی جشن گرفت. جایی که آرسنال در فینال اف ای
کاپ لیورپول رو در ویمبلی شکست داد.

در زمان مربیگری جرج گراهام در کنار لی دیکسون ، نایجل وینتربرن و استیو بولد یکی از چهار دفاع اصلی و ثابت آرسنال بود.

در 1 ژانویه 1988 در 21 سالگی کاپیتان آرسنال شد و تا 14 سال بعد یعنی زمان بازنشستگی کاپیتان باقی ماند..
بازیهای
عالی تونی در خط دفاع توپچی ها یکی از عوامل اصلی قهرمانی آرسنال در جام
اتحادیه در فصل 1986-1987 و بعد از آن دو قهرمانی پیاپی دسته اول انگلیس در
فصلهای 1988-1989 که در ثانیه های پایانی آخرین بازی فصل در آنفیلد توپچی
ها قهرمانی خود را جشن گرفتند و همچنین فصل 1990-1991 که آرسنال در این فصل
فقط یک باخت داشت..

در فصل 1992-1993 تونی موفق شد به عنوان
کاپیتان آرسنال جام حذفی و جام اتحادیه را بالای سر ببرد و همچنین در سال
بعد از آن جام برندگان اروپا رو بالای سر برد.تونی و الکل!!!
علیرغم
موفقیت های فوتبالی زیاد الکل از اواسط دهه 80 زندگی تونی را تحت تاثیر
قرار داد.. به طوری که هر از چند گاهی خبرهایی از درگیری های شبانه تونی به
گوش میرسید.
در 6 می 1990 تونی ماشین فورد مدل سیرا خود را در حالت غیر عادی به دیواری در نزدیکی خانه اش کوباند ..
او 4 بار هم به علت رانندگی در حالت مستی دستگیر شد.....
در
19 دسامبر همان سال تونی حتی به چهار ماه زندان هم محکوم شد ولی بعد از
گذشتن دو ماه از دوران حبس آزاد شد. اما این حبس هم تاثیری نداشت و تونی
بعد از آزادی هم به مصرف الکل ادامه داد..

او درگیر حادثه های الکلی
دیگری هم شد از جمله بازی کردن در حالت مستی برای تیم در یکی از بازیهای
فصل 93-94 که باعث شد از پلکان رختکن نیز سر بخورد و در پی همین حادثه سرش
29 بخیه خورد!!
یک بار هم که با هم تیمی خود ری پاولر به رستوران رفته
بود هنگامی که با تمسخر طرفداران تیمهای رقیب رو به رو شد کپسول آتش خاموش
کن را روی آنها باز کرد..

پس از یک سری رفتارها و اعمال غیر متعارف
از تونی، طرفداران تیمهای رقیب به او لقب donkey دادند.. او در کتاب زندگی
نامه اش نوشته.. زمانی که در بازداشت به سر میبرد یک کارت پستال از طرف
طرفداران رقیب دریافت کرد که روی آن عکس یک الاغ بود!
قبل از زندانی شدن
هواداران کوئینز پارک رنجرز او را با لقب donkey مورد تمسخر قرار دادند که
تونی با حرکتی ناشایست واکنش نشان داد و برای همین کار محکوم به پرداخت
1000 پوند جریمه شد.

سرانجام در 14 سپتامبر 1996 تونی در ملا عام
به الکلی بودن خود اقرار کرد و تصمیم به ترک الکل گرفت..بعد از درمان روی
دیگری از زندگی تونی پدیدار شد..او تصمیم به ادامه تحصیل و همچنین یادگیری
نوازندگی پیانو گرفت...
او یکی از معروفترین الکلی های درمان شده در
انگلیس می باشد..مبارزات او با الکل در کتاب زندگی نامه ای که خودش نوشته
کاملا شرح داده شده است.

خیلی ها نقش آرسن ونگر را در احیای شخصیت
تونی کلیدی می دانند.ونگر یک بازسازی عظیم در در رژیم غذایی و نحوه زندگی
بازیکنان انجام داد.
ونگر به شدت تونی را برای ترک الکل تحت فشار قرار
داد به طوری که گفته میشد ترک الکل توسط تونی باعث ماندن و ادامه فعالیت وی
در آرسنال شد.


آدامز پاسخ خوبی به این اعتماد ونگر داد و به
عنوان کاپیتان تیم در سالهای 1997-98 و 2001-02 آرسنال را به دو دابل
رساند. او تنها بازیکن انگلیسی طول تاریخ است که در سه دهه مختلف به عنوان
کاپیتان موفق به قهرمانی با تیم خود شده است.
در آگوست 2002 و درست قبل
از شروع فصل 2002-2003 تونی پس از 20 سال اعلام بازنشستگی کرد. او برای
آخرین بار در بازی آخر فصل 2001-2002 برابر اورتون لباس آرسنال را بر تن
کرد.

او 668 بازی برای آرسنال انجام داد.فقط دیوید اولری بیشتر از
تونی برای آرسنال به میدان رفته است .. همچنین تونی موفق ترین کاپیتان
تاریخ آرسنال نیز به شمار می آید. او در این بازی ها 48 گل هم به ثمر
رساند.. او بعد از تیری هانری و دنیس برکمپ سومین بازیکن برتر تاریخ آرسنال
نیز به حساب می آید
تونی در یک بازی دوستانه با سلتیک در می 2002 همراه با لی دیکسون دوست و یار قدیمی خود از فوتبال خداحافظی کرد.
شماره 6 تونی تا فصل 2006-2007 دست نخورده باقی ماند تا اینکه در این فصل فیلیپ سندروس جوان این شماره را بر تن کرد.
تونی
در سپتامبر 2008 وقتی بعد از 7 سال در جریان بازی آرسنال-پورتس موث به
عنوان مربی پومپی ها به اشبورتن گرو آمد به شدت مورد تشویق هواداران قرار
گرفت و هواداران سرود معروف خود را برای او خواندند:
There’s only one Tony Adamsسابقه ملی
آدامز
اولین بازی ملی خود را در سال 1987 و در برابر تیم ملی اسپانیا انجام
داد..در یورو 88 یکی از دو گل تیم ملی انگلیس را به ثمر رساند.

بعد
از شروع امیدوار کننده تونی در بازیهای ملی او دچار افت محسوسی شد به طوری
که در کمال شگفتی توسط بابی رابسون برای جام جهانی 90 از لیست تیم ملی خط
خورد و همچنین یورو 92 را نیز به علت مصدومیت از دست داد...
با این حال
او همچنان جایگاه ثابتی در تیم ملی داشت و بعد از خداحافظی گری لینه کر در
سال 1992 تونی صاحب بازوبند تیم ملی انگلیس هم شد و در یورو 96 کاپیتان تیم
انگلیسی بود که در نیمه نهایی در ضربات پنالتی از آلمان شکست خوردند.
با
آمدن گلن هادل وی بازوبند را از تونی گرفت و آن را به آلن شیرر گلزن آن
روزهای انگلیس داد که این امر برای تونی ضربه محکمی به حساب می آمد.. تونی
بعد ها و در سال 2008 در جمع هواداران خود اظهار کرد که من از تصمیم گلن
هادل مبنی بر دادن بازوبند به شیرر خشمگین شدم ولی واکنش مثبتی داشتم و
بازوبند را به آلن دادم تا مشکلی برای تیم پیش نیاید.

آدامز به حضور
در تیم ملی ادامه داد و بالاخره موفق به حضور در یک جام جهانی شد و آن هم
جام جهانی 98 فرانسه بود که با باخت برابر آرژانتین در ضربات پنالتی از دور
رقابت ها حذف شدند.

تیم ملی انگلیس با تونی در یورو 2000 هم خوب
نبودند و حذف شدند. بعد از یورو 2000 شیرر از تیم ملی خداحافظی کرد و آدامز
دوباره صاحب بازوبند کاپیتانی شد.
پس از چند ماه انگلیس در مقدماتی جام
جهانی 2002 در ورزشگاه ویمبلی مغلوب آلمان شد. آن بازی شصتمین بازی تونی
در ورزشگاه ویمبلی بود که به نوعی یک رکورد در بین بازیکنان انگلیسی به
شمار می آید.

پس از درخشش ریو فردیناند و در زمان اسون گوران
اریکسون تونی تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفت . او در بازی برابر اکراین
در 31 می 2000 که با برد 2-0 انگلیس همراه بود گل دوم تیمش را زد که آخرین
گلی بود که در ورزشگاه ویمبلی قدیم زده شد..
همچنین این گل اولین گل
تونی پس از گلی بود که در نوامبر 1988 به عربستان زد به حساب می آمد.. این
هم در نوع خود یک رکورد برای تونی به حساب می آید.طولانی ترین فاصله بین دو
گل ملی برای تیم ملی انگلیس..

در مجموع تونی 66 بار برای انگلیس بازی کرد و 5 گل هم زد.

تونی و کار خیریه
در
سپتامبر 2000 تونی با توجه به تجربیات خوب خودش در زمینه ترک الکل یک
کلینیک تاسیس کرد.. بنیاد خیریه ای که هدف آن درمان،مشاوره و حمایت از
ورزشکاران زن و مرد معتاد به مواد و الکل بود.
بازی خداحافظی تونی برابر
سلتیک هم به گسترش این کلینیک کمک کرد به طوری که در آن بازی 500,000 پوند
برای فعالیت این کلینیک جمع آوری شد.

افتخارات
قهرمانی لیگ در سالهای 1989 ، 1991 ، 1998 ، 2002
قهرمانی جام حذفی در سالهای 1993 ، 1998 ، 2002
قهرمانی جام اتحادیه در سالهای 1987 ، 1993
قهرمانی جام برندگان اروپا در سال 1994
بهترین بازیکن جوان سال در سال 1987
حضور در تیم منتخب فصل در سالهای 1994 ، 1996 ، 1997
حضور در تیم دهه لیگ برتر (از فصل 1992-1993 تا فصل 2001-2002)
دریافت نشان سلطنتی رده عالی امپراتوری بریتانیا
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

sam baygan در 29/10/1390 | 19:47 گفت:

نماد تعصب باشگاه...به قول ونگر:تونی دکترای فوتبال داشت...

sam baygan در 29/10/1390 | 19:47 گفت:

نماد تعصب باشگاه...به قول ونگر:تونی دکترای فوتبال داشت...

محتشم تمیزی در 29/10/1390 | 10:17 گفت:

همین دیگه یارو مست بازی میکرده
از قدیم گفتن مستی و راستی
از جونش واسه تیم مایه میذاشت
کاش جورو بره الکلی شه@@!!

حمیدرضا در 29/10/1390 | 09:32 گفت:

اگه دوتا بازیکن تراز اول به خدمت بگیریم. از همه ی تیما بهتر میشیم.

حمید فرازی در 29/10/1390 | 07:59 گفت:

آره علی جون.من که این حرفو همیشه می زنم.مشکل ما عدم حفظ ستاره هامونه.حساب کن اگه فقط همین سه چهار سال اخیر ستاره هامونو حفظ کرده بودیم یکی از غولای انگلیس می شدیم.ولی من امید دارم این نیز بگذرد.تا قیامتم باشه منتظر بازگشت افسانه آرسنال میمونم

محمد اصغری در 29/10/1390 | 00:58 گفت:

منم با علی موافقم . حفظ بازیکن هامون مخصوصا ستارهامون خیلی می تونه تاثیر داشته باشه

علی ارشدی در 29/10/1390 | 00:44 گفت:

حمید من مطمئنم اگه بازیکنامون حفظ بشن از قبل هم میتونیم بهتر بشیم قبول داری؟

حمید فرازی در 29/10/1390 | 00:35 گفت:

خاطرات گذشته اشک آدمو درمیاره.واقعا اینا افتخارات آرسنال بودن.انصافا نقش ونگر هم در بازگتش به زندگی عادی خیلی پررنگ بوده.امیدوارم در آینده بازم تاریخ آرسنالو زنده کنیم.البته با همه این اوصاف الان در حال زندگی میکنیم و نباید فقط با خاطرات گذشته زنگی کنیم.باید به فکر بازگشت شخصیت و غروز تیممون باشیم