دنیس که بود......

نویسنده: محمد اصغری

وبلاگ من
نویسنده: محمد اصغری
یک مهندس .هوادار دواتیشه آرسنال
کل بازدید: 25,605 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
طبق گزارش دیلی میل، آرسنال همچنان در حال تلاش است تا کریستین پاون وینگر تیم ملی آرژانتین و بوکاجونیورز را با مبلغی حدود ۴۴ میلیون پوند به خدمت درآورد. طبق گزارش دیلی میل، آرسنال همچنان در حال تلاش است تا کریستین پاون وینگر تیم ملی آرژانتین و بوکاجونیورز را با مبلغی حدود ۴۴ میلیون پوند به خدمت درآورد.
صحبت های وینای ونکتشام پس از انتصاب به عنوان مدیر اجرایی باشگاه آرسنال: "از زمانی که من به آرسنال پیوستم، من همیشه بهترین امتیازات را به این باشگاه فوتبال دادم، ما با کارکنان فوق العاده ای که در آرسنال داریم، احترام و بهبود تاریخ، منشور و ارزش های منحصر به فرد ما، با هدف کلی برای آوردن موفقیت به میلیون ها نفر از طرفداران خود در سراسر جهان و ایجاد افتخار آنها در باشگاه خود کار می کنند."
صحبت های وینای ونکتشام پس از انتصاب به عنوان مدیر اجرایی باشگاه آرسنال: "از زمانی که من به آرسنال پیوستم، من همیشه بهترین امتیازات را به این باشگاه فوتبال دادم، ما با کارکنان فوق العاده ای که در آرسنال داریم، احترام و بهبود تاریخ، منشور و ارزش های منحصر به فرد ما، با هدف کلی برای آوردن موفقیت به میلیون ها نفر از طرفداران خود در سراسر جهان و ایجاد افتخار آنها در باشگاه خود کار می کنند."
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورا حسینی را به رهروان واقعی آن حضرت تسلیت عرض میکند. انشالله عزاداری‌های شما مقبول درگاه حق قرار گرفته باشد. کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورا حسینی را به رهروان واقعی آن حضرت تسلیت عرض میکند. انشالله عزاداری‌های شما مقبول درگاه حق قرار گرفته باشد.
اوزیل به ژاکا چه توصیه‌ای کرد ... ژاکا پیش از زدن ضربه آزاد از مسوت اوزیل اجازه خواست تا او ضربه را بزند. ژاکا در این مورد گفت: من به اوزیل گفتم که آیا میتوانم ضربه را بزنم و اوزیل گفت مشکلی نیست، تلاشت را بکن. ژاکا ادامه داد: بازی در ۲۰ دقیقه اول برای ما دشوار پیش رفت اما به هر ترتیب توانستیم بر بازی سوار شویم. نیم دوم کاملا مسلط بودیم و سه امتیاز مهم را کسب کردیم. اوزیل به ژاکا چه توصیه‌ای کرد ... ژاکا پیش از زدن ضربه آزاد از مسوت اوزیل اجازه خواست تا او ضربه را بزند. ژاکا در این مورد گفت: من به اوزیل گفتم که آیا میتوانم ضربه را بزنم و اوزیل گفت مشکلی نیست، تلاشت را بکن. ژاکا ادامه داد: بازی در ۲۰ دقیقه اول برای ما دشوار پیش رفت اما به هر ترتیب توانستیم بر بازی سوار شویم. نیم دوم کاملا مسلط بودیم و سه امتیاز مهم را کسب کردیم.
تعریف و پشتیبانی عجیب ازارد از ژیرو امروز خط اول اخبار تیم چلسی بود. این مهاجم پیشین آرسنال که فروخته شد تا اوبامیانگ به تیم بیآید توسط هازار "بهترین مهاجم نوک دنیا" نامیده شد !!!! ژیرو در تمام طول جام‌جهانی با اینکه فینالیست شدند، حتی نتوانست یک گل به ثمر رساند! اما ظاهرا هازارد در چلسی از او راضی است !!! تعریف و پشتیبانی عجیب ازارد از ژیرو امروز خط اول اخبار تیم چلسی بود. این مهاجم پیشین آرسنال که فروخته شد تا اوبامیانگ به تیم بیآید توسط هازار "بهترین مهاجم نوک دنیا" نامیده شد !!!! ژیرو در تمام طول جام‌جهانی با اینکه فینالیست شدند، حتی نتوانست یک گل به ثمر رساند! اما ظاهرا هازارد در چلسی از او راضی است !!!
آرسنال جایدن آدتیبای نیجریه ای که فقط ۹ سال سن دارد را به خدمت گرفت . به گزارش نشریه گاردین ، آدتیبا که ۵ هفته در آکادمی باشگاه در لندن حضور داشت و تمرین میکرد با تشخیص کارد فنی با باشگاه آرسنال قرارداد امضا کرد . آرسنال جایدن آدتیبای نیجریه ای که فقط ۹ سال سن دارد را به خدمت گرفت . به گزارش نشریه گاردین ، آدتیبا که ۵ هفته در آکادمی باشگاه در لندن حضور داشت و تمرین میکرد با تشخیص کارد فنی با باشگاه آرسنال قرارداد امضا کرد .
الکساندر لاکازت بهترین بازیکن هفته اخیر لیگ انگلستان از دیدگاه گل شد.لاکازت، مهاجم تیم آرسنال در بازی مقابل کاردیف سیتی، یکی از ارکان اصلی دومین پیروزی متوالی شاگردان امری در لیگ بود. او با به ثمر رساندن یک گل و فراهم ساختن یک پاس گل برای اوبامیانگ، یکی از موثرترین بازیکنان تیم در پیروزی ۳-۲ آرسنال مقابل کاردیف بود. او از اوپتا و شور نمره فوق العاده ٩۴/۱۰۰ را گرفت. او بالاتر از ادن آزارد با ٩۳ امتیاز و موتینیو هافبک ولوز با ٩۱ امتیاز قرار گرفت و عنوان بهترین بازیکن هفته را از آن خود کرد.
الکساندر لاکازت بهترین بازیکن هفته اخیر لیگ انگلستان از دیدگاه گل شد.لاکازت، مهاجم تیم آرسنال در بازی مقابل کاردیف سیتی، یکی از ارکان اصلی دومین پیروزی متوالی شاگردان امری در لیگ بود. او با به ثمر رساندن یک گل و فراهم ساختن یک پاس گل برای اوبامیانگ، یکی از موثرترین بازیکنان تیم در پیروزی ۳-۲ آرسنال مقابل کاردیف بود. او از اوپتا و شور نمره فوق العاده ٩۴/۱۰۰ را گرفت. او بالاتر از ادن آزارد با ٩۳ امتیاز و موتینیو هافبک ولوز با ٩۱ امتیاز قرار گرفت و عنوان بهترین بازیکن هفته را از آن خود کرد.
کالچومرکاتو :آرسنال در چند ساعت آینده انتقال یحیی توره به این تیم را اعلام رسمی خواهد کرد[مجله آرسنال] کالچومرکاتو :آرسنال در چند ساعت آینده انتقال یحیی توره به این تیم را اعلام رسمی خواهد کرد[مجله آرسنال]
نشریه سان در گزارشی به جایگزین ایوان گازیدیس در آرسنال پرداخته است وگفته که با رفتن ایوان گازیدیس از آرسنال، احتمال اینکه شخصی مشهور جایگزین او شود بسیار کم است. احتمالا فردی نزدیک به باشگاه (مثل جاش کرونکه) جایگزین او شود. اینطور که بنظر میرسد جاش کرونکه جایگزین ایوان گازیدیس در آرسنال خواهد شد.[مجله آرسنال] نشریه سان در گزارشی به جایگزین ایوان گازیدیس در آرسنال پرداخته است وگفته که با رفتن ایوان گازیدیس از آرسنال، احتمال اینکه شخصی مشهور جایگزین او شود بسیار کم است. احتمالا فردی نزدیک به باشگاه (مثل جاش کرونکه) جایگزین او شود. اینطور که بنظر میرسد جاش کرونکه جایگزین ایوان گازیدیس در آرسنال خواهد شد.[مجله آرسنال]
برند لنو راجع به پیوستن به آرسنال:من دیوانه نیستم، متقاعد شدم که تصمیم درست بوده است و مدت زمانی کمی یا چند ماه باید بگذرد تا زمان بازی من فرا برسد.[مجله آرسنال] برند لنو راجع به پیوستن به آرسنال:من دیوانه نیستم، متقاعد شدم که تصمیم درست بوده است و مدت زمانی کمی یا چند ماه باید بگذرد تا زمان بازی من فرا برسد.[مجله آرسنال]

دنیس که بود......

بیوگرافی ستاره ارسنال و هلند:دنیس برکمپ(برگکمپ)


" هميشه گفته ام كه دنيس برگكمپ ايده آلترين زوج حمله براي من بوده است . او براي هر مهاجمي يك روياست‌" اينها كلماتي است كه تيري آنري در وصف برگكمپ گفت ، آنري كه در كنار بزرگاني همچون زيدان و دلپيرو بازي كرده است . اين جمله تيري بيان گر اين حقيقت است كه دنيس بهترين بازيكن خارجي در طول تاريخ ليگ برتر بوده و خواهد بود . حتي ميتوان گفت او بهترين مهاجمي بود كه به راحتي ميتوانست زينت بخش بازي شود
تولد: ۱۰ می ۱۹۶۹
محل تولد: آمستردام
قد: ۱۸۲ سانتی‌متر
وزن: ۷۷ کیلوگرم
نام کامل: دنیس نیکولاس برکمپ
تاریخ شروع با آرسنال: ۲۰ اوت ۱۹۹۵ در تساوی یک بر خانگی مقابل میدلزبورو
باشگاه‌های سابق: آژاکس (۱۹۹۳-۱۹۸۶)، اینتر (۱۹۹۵-۱۹۹۳)
افتخارات: ۲ قهرمانی لیگ هلند (۱۹۸۹ و ۱۹۹۰)، قهرمانی جام حذفی هلند (۱۹۸۶، ۱۹۸۷ و ۱۹۹۳)، آقای گل لیگ هلند (۱۹۹۱، ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳)، همراه با آرسنال قهرمان لیگ برتر (۱۹۹۸، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴)، قهرمان جام حذفی انگلستان (۱۹۹۸ و ۲۰۰۲)، همراه با آرسنال مرد سال فوتبال هلند.
دنیس در مدرسه فوتبال آژاکس اولین مراحل رشد و ترقی را طی کرد. دوستان دنیس به او لقب ”بچه لوس“ را داده‌ بودند؛ زیرا از کوچکترین مسائل، احساس خطر می‌کرد و به‌طور کلی انسان گوشه‌گیری بود. دنیس در یک خانواده ورزشی پای به عرصه وجود گذاشت. پدر او در تمام عمرش هوادار افراطی منچستریونایتد بود. ”دنیس لاو“ اسطوره منچستریونایتد بت این پدر بود. از این‌رو تصمیم گرفت نام پسرش را به یاد ”لاو“ دنیس بگذارد. دست تقدیر چنین مقدور کرده بود که این دنیس ۳، ۴ همه بعد رو در روی شیاطین سرخ قرار بگیرد. به هر حال دنیس خیلی زود جذب مدرسه فوتبال آژاکس شد جائی که در واقع پله اصلی پیشرفت وی نام گرفت. حضور در آن فصل برای این نوجوان خالی از دردسر نبود. دنیس گوشه‌گیر غالباً توسط هم‌سن و سال‌های خود مورد آزاد و اذیت قرار می‌گرفت، اما وقتی پای فوتبال به میان می‌آمد بر همه آنها غلبه می‌نمود.
در سال 95 به آرسنال پيوست و به عنصري حياتي در يكي از بهترين و قويترين تيم هاي ليگ برتر تبديل شد ، با وجود اينكه او توسط آرسن خريداري نشد اما همواره نقش اصلي را در تيم كلاسيك ، با تكنيك و حرفه اي آرسنال ايفا مي كرد . يكي از فوتبال دوستان در توصيف وي اينگونه ميگويد " در ضربه زدن به توپ شگفت انگيز بود ، ديد فوق العاده اي در پاس دادن داشت و تونايي بالا در گلزني‌ ، تواناييهايش خارج از دنياي فوتبال بود . او همواره به فكر اين بود كه چه چيز بيشتر براي تيم مفيد است تا خودش . فوتبال هميشه براي او چيزي بيش از گلزني بود و آمار هر 2 بازي و نيم يك گل گواه اين موضوع است ." توانايي او در نابود كردن حريف تنها با يك پاس رويايي بود ، حركات و پاسهايي كه در هيچ كجاي اين جهان مانندش را نديده ايم . مثال خوب اين پاس ها حركت او در برابر يونتوس و پاس خوبش به فردي ليونگبرگ بود . سه بازيكن را دريبل زد و با وجود اينكه نميتوانست فردي را ببيند اما ميتوانست او را پيدا كند .
او همچنين قدرت ويران سازي حريف به تنهايي را نيز داشت ، اگر روز بازي روز او بود به تنهايي بزرگان جزيره را نيز به گريه در ميآورد . هتريك او دربرابر لستر در سال 97‌ ، گل به ياد مانديش در برابر آرژانتين در جام جهاني 98 و گل زيبايش مقابل نيوكسل تنها نمونه هايي از اين دست گلها هستند . بهتر است به دوره ي فوتبال او پس از جدايي از اينتر و پيوستن به آرسنال بپردازيم ، يعني سال 95 . اوضاع براي برگكمپ اصلا مناسب نبود و او شرايط بدي را در ميلان تحمل ميكرد . دم از جدايي زد و خواهان پيوستن به ليگ انگستان شد . وقتي آرسنال به او پيشنهاد داد نظرش را اينگونه بيان كرد " ميخواهم به ليگ انگليس بروم ، و تا نام آرسنال به گوشم رسيد به ياد لندن افتادم به ياد باشگاهي بزرگ و موفق " انتقال او يكي از بزرگترين و پر سر و صداترين انتقالهاي وقت بود ، 7.5 ميليون پاند مبلغي بود كه آرسنال براي مرد يخي پرداخت كرد . ماسيمو موراتي پس از پيوستن دنيس به آرسنال به طعنه خطاب به توپچي ها گفت " آرسنال خوش شانس خواهد بود اگر دنيس 10 گل به ثمر برساند . " 16 گل در آن فصل به ثمر رساند اما هنوز فشار رسانه ها بر وي نا عادلانه بود . فشار به حدي رسيد كه گوليت نيز به شكايت درآمد ، او معتقد بود كه دنيس هم يك مهاجم كلاسيك است و هم يك هافبك و بايد در جاي مناسب از او استفاده كرد تا در زمان مناسب تواناييش را كامل نشان دهد ، او بيشتر از گلزنيش گل سازي مي كند . جالب اينجاست كه آمار نيز به سرعت به كمك دنيس آمد ، تاثير مستقيم در 75 % گلهاي آن فصل آرسنال به اندازه اي كافي بود كه همگان را به سكوت وادارد.

پس از آنكه فشارها بر وي خاموش شدند خودش نيز سكوت را شكست و راجع به فوتبالش در ليگ انگليس گفت " در ابتداي ورودم به خوبي نمي دويدم و زياد با نوع بازي هماهنگ نبودم زيرا سازگاري من با ليگ برتر قدري طول مي كشيد . فشار زيادي بر روي من بود و هميشه مي ديدم كه روزنامه ها مي گويند برگكمپ چند ساعت زمان مي خواهد تا گلزني را شروع كند . خوشبختانه در ديدار مقابل سوتمپتون بالاخره توانستم و همانطور كه گلزني ام شروع شد فشارها نيز كنار رفت " او به سرعت در تيم پذيرفته شد ، هم تيمي ها به خوبي او را پشتيباني مي كردند و زوج خطرناكي با يان رايت ايجاد كرد . آنها در خارج از مستطيل سبز نيز دوستاني بسيار صميمي شدند .
به هر حال برگكمپ در فصل اولش خوب عمل كرد و باعث شد امثال موراتي ديگر اجازه اظهار نظر نداشته باشند . اما اين بهترين فصل براي او نبود ، بهترين عملكرد او در 29 سالگيش بود يعني فصل 97-98 . آرسنال توانست در آن فصل ليگ و حذفي را از حريف هميشگي اش يونايتد بربايد . با وجود اينكه او در چند بازي آخر كه شامل فينال حذفي در ومبلي نيز بود مصدوم شد اما اينها هيچ كدام باعث نشد تا او به عنوان بهترين بازيكن جزيره انتخاب نشود و در همين سال بود كه سومين فوتباليست برتر جهان نيز شناخته شد . همچنين ركوردي به ياد ماندني از خود به جاي گذارد ، سه گل او مقابل لستر به عنوان گل اول ، دوم و سوم ماه جزيره انتخاب شد ، او در تيم ملي نيز موفق بود ، با وجود تلاش هاي بسيار او ، كلايورت ، اورمارس ، برادران ديبوئر و ... هلند در جام جهاني نتوانست به فينال راه يابد و در نيمه نهايي مغلوب برزيل شدند . " در خلال نيمه اول فصل 97-98 بهترين دوره فوتبال حرفه اي خودم را سپري كردم ، هر كاري كه ميخواستم ميكردم ، بدنم فوق العاده آماده بود و همه چيز براي من پيش مي رفت . روي فرم بودم و سالي استثنايي براي من بود " ونگر نيز با او موافق بود ، و درباره آن سال رويايي اينگونه ميگويد " او در خارج از محوطه جريمه گلزني ميكند ، درست مانند يك هافبك . همچنين بسيار كمتر از ديگران به توپ ضربه ميزند تا گل زني كند ، تنها يك ضربه در حاليكه ديگران دو يا سه ضرب نياز دارند . او بهترين دوران فوتبالش را سپري ميكند و فكر نميكنم كسي بهتر از او وجود داشته باشد . "
سال2003-2004 به نوعي آخرين فصل فوتبالي براي او بود اما وي باز هم يك سال ديگر با آرسنال تمديد كرد . " بسيار خوشحالم كه براي يك سال ديگر ميتوانم در آرسنال بمانم . فصل بعد دهمين فصل من با آرسنال است و اين به خوبي معنا و مفهوم آرسنال در قلبم را توجيه ميكند . ما روح وقلبي بزرگ داريم و آن را با پيروزي هاي اخيرمان ثابت كرده ايم . اميدوارم بتوانم در فصل بعد دوباره آرسنال را براي قهرماني ياري دهم و سالي خوب براي تيم رقم بزنيم ." رئيس باز هم از او تمجيد كرد " ما بسيار مفتخريم كه دنيس را يك سال ديگر نيز در اختيار داريم . اين تمديد قرار داد نشان مي دهد كه او چه نقش بزرگي در تيم ما ايفا ميكند . مطمئنم كه تجربه و طبيعت فوتبالي او به خوبي يار و همراه ما در فصل بعد خواهد بود " چند ماهي در ابتداي اين فصل باز هم مصدوميت ها مانع شدند تا او كلاس بالاي خود را نشان دهد اما او باز هم با پاسهاي زيبا و ديد فوق العاده اش همگان را شگفت زده كرد . اولين گلش از پنج گلي كه در اين فصل به ثمر رساند در ديدار مقابل بيرمنگهام با بازوبند كاپيتاني به ثمر رساند . " انتخاب سختي خواهم داشت . عملكرد ما در اروپا تاثير بر تصميم من نميگذارد همانطور كه موفق نبودنمان تاثيري نخواهد گذاشت . تنها مساله اي كه در اين ميان مهم است اين است كه آيا من از فوتبال خودم لذت ميبرم يانه . و اين تنها مورد تاثير گذار است ." برگكمپ اذيت كردن مدافعان حريف را همچنان ادامه داد با وجود اينكه عملكرد خوبي نداشت . در نقل و انتقالات زمستاني آرسنال خريد جديدش يعني آنتونيو ريس را معرفي كرد . ريس جوان با انگيزه آشنايي زيادي با ليگ برتر نداشت در نتيجه تاثيري بر دقائق بازي كردن دنيس نگذاشت .
در بهار بود كه برگكمپ باز هم چرخ بازيش شروع به چرخيدن كرد و گلهايش مقابل چلسي سلتاويگو و بولتون تيري آنري را مجبور ساخت تا از او تمجيد كند " با بازيكنان زيادي بازي كرده ام . او مثل زيدان نيست كه حريف را گول بزند ، اما نميدانم آيا كسي در تمام جهان وجود دارد كه به سرعت بازي را ببيند و به سرعت او تصميم بگيرد ؟ هر كسي كه با او همبازي بوده باشد به شما خواهد گفت كه دنيس چه بازيكن زرنگيست " آرسنال قهرماني را در وايت هارت لين به دست آورد ، شايد به نوعي شيرين ترين قهرماني ها ، تساوي دو بر دو مقابل تاتنهام و به دست آوردن جام آن هم در ورزشگاه دشمن هميشگي . دنيس آن بازي را از ابتدا شروع كرد و روي هر دو گل تاثير گذار بود. آرسنال در اين فصل توانست ركورد باور نكردنيه يك فصل بدون شكست را از خود به جا بگذارد . آرسنال فصل روياييش را با پيروزي 2-1 در خانه به پايان رساند . در بازي كه دنيس ثابت كرد كه چرا يك سال ديگر بايد در آرسنال بماند . در نيمه دوم اين بازي بود كه او فرار ويرا را با پاس خودش تكميل كرد تا بازي 2-1 به پايان برسد . وقتي از او پرسيدند كدام يك از اين سه ليگي كه با آرسنال فتح كرده اي از همه شيرينتر بوده است او پاسخ داد " هميشه آخرين ، بهترين است . پس اين جام نيز شيريني ديگري داشت زيرا ما شكست ناپذير بوديم "

فصل 2004-2005 سال هيچ كدام از رقباي سنتي نبود ، اين بار سال ، ساله پول هاي چلسي بود . آرسنال به تيم جوان اما پخته اش اميدوار بود ولي اين تيم روندي ثابت نداشت ، يك بازي فوق العاده بود و يك بازي اسف بار . در اين فصل بود كه بازي رويايي آرسنال اورتون 7-0 به سود آرسنال به پايان رسيد . سه پاس گل داد و يك گل از طرف مرد يخي باعث شد تا كل ورزشگاه فرياد " يك سال ديگر‌" را سر دهند . آنها خواستار تمديد قرار داد يكساله مرد هلندي بودند . " سخت است كه احساسي نشويد وقتي همه ورزشگاه يك صدا فرياد ميزنند يك سال ديگر بمان . من تصميم را گرفته ام و اين تشويق ها مرا روشن تر كردند . همچنين اگر هواداران كوچكترين شكي دارند بايد آن را دور بريزند . در نظر من وقتي هواداران فكر ميكنند من يك سال ديگر ميتوان بازي كنم پس دليل براي انجام ندادنش نيست . اين ديدگاهي فوق العاده براي من است " با تمامي اوصاف ، هيچ دليلي وجود ندارد كه فكر كنيم برگكمپ ديگر نميتواند بازي كند . تجربه و ذات فوتبال دوست او حتي در ميان تيم جوان آرسنال ميدرخشيد . فصل 2005-2006 فصلي بود كه آرسنال آن را با اميدهاي بسياري شروع كرد . تيمي جوان اما پر انگيزه . برگكمپ مثل هميشه در ميان اين تيم ميدرخشيد . مثل هميشه تاثير گذار و تعيين كننده بود اما يك امر واضح و تلخ مشخص بود، اينها آخرين بازيهاي مرد يخي هستند . كلاس و بازي موثر تنها دلايل كافي نيستند ، فيزيك بدني انسان به او اجازه نميدهد از يك سري حدود فراتر رود و اين تنها دليلي بود كه باعث ميشد اين فصل ، فصل آخر دنيس باشد .

برگكمپ با تمام وجود فصل را شروع كرد ، پاسهاي ويرانگرش را باز هم به نمايش گذاشت و همچنين گلهاي تعيين كننده به ثمر رساند اما سن بالا و يار گيري سخت مدافعان باعث ميشد تا كيفيت كامل او بروز پيدا نكند. او همچنين براي 300امين بار با پيراهن آرسنال به ميدان رفت . ركوردي كه به ارزشهاي بي اندازه او افزود . در سال 2006 يازده فصل همراهي آرسنال به پايان رسيد و دنيس پس از آن فينال دراماتيك مقابل بارسا از دنياي فوتبال خداحافظي كرد تا پاياني بزرگ به 20 سال زندگي فوتبالي كه سرشار از گلهاي زيبا و لحظات شگفت انگيز بود بدهد . بيش از 700 بازي براي باشگاه هايش و تيم مليش بازي كرد ، 271 گل به ثمر رساند و ميتوان گفت به همين مقدار نيز پاس گل داد . آرسن ونگر دنيس را بعد از پيروزي آرسنال مقابل وست بروم ويچ ستود . بازي كه در بهار 2006 انجام شد و يكي از آخرين بازي هاي حرفه اي دنيس بود . " هوش و كلاس بالا . كلاس بازي به اينكه با توپ چه كار ميتوانيد انجام دهيد مرتبط است ، اما هوش باعث ميشود تا شما از تكنيكتان در موثرترين راه استفاده كنيد . كاري كه او هميشه با توپ ميكرد يك سر و يك مغز داشت !!! و تكنيكش همواره اين اجازه را به او ميداد كه ببيند و هر آنچه ميخواهد با توپ انجام دهد را تصميم بگيرد ."
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

یاسر بحرینی در 2/9/1390 | 19:58 گفت:

بجه کسی سایتی سراغ نداره که بازی رو بخش میکنه

توپچی جنوب در 2/9/1390 | 19:48 گفت:

خیلی طولانی بود ولی اینقدر دنیس رو دوست داشتم که از اول تا اخرش رو خوندم خیلی با حال بود دست درد نکنه محمد کاش دنیس به کادر فنی ارسنال اضافه میشد و دستیار ونگر میشد اگه بشه چی میشه!!!!

سید امین هاشمی در 2/9/1390 | 19:43 گفت:

بی شک بهترین بازیکن تاریخ باشگاه آرسنال دنیس بود

علی ارشدی در 2/9/1390 | 19:33 گفت:

like

توپچی جنوب در 2/9/1390 | 19:30 گفت:

خیلی طولانی بود ولی اینقدر دنیس رو دوست داشتم که از اول تا اخرش رو خوندم خیلی با حال بود دست درد نکنه محمد کاش دنیس به کادر فنی ارسنال اضافه میشد و دستیار ونگر میشد اگه بشه چی میشه!!!!

حمید فرازی در 2/9/1390 | 19:27 گفت:

جالب بود.در ضمن دنیس اون موقع با رقمی بیش از 9 میلیون یورو به آرسنال پیوست که واقعا هزاربرابر این ارزش داشت.

توپچی جنوب در 2/9/1390 | 19:25 گفت:

خیلی طولانی بود ولی اینقدر دنیس رو دوست داشتم که از اول تا اخرش رو خوندم خیلی با حال بود دست درد نکنه محمد کاش دنیس به کادر فنی ارسنال اضافه میشد و دستیار ونگر میشد اگه بشه چی میشه!!!!

morteza در 2/9/1390 | 19:03 گفت:

good....