بررسی تیمهای مطرح اروپا در نیم فصلی که گذشت: آرسنا

نویسنده: sepehr najafian

وبلاگ من
نویسنده: sepehr najafian
من 4 ساله که طرفداره آرسنالم.تا قبل از اون طرفدار یووه بودم و هستم ولی کاری بهش ندارم.بیشتر به خاطر ونگر آرسنالی شدم.ولي الان بدون ونگرم طرفدارشم.
کل بازدید: 316,784 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
طبق گزارش ESPN، مشخص است که اونای امری با توجه به استعداد لوفتوس چیک، خواهان جذب این بازیکن به صورت دائمی است، اما باشگاه چلسی تنها با انتقال قرضی این بازیکن به صورت شش ماهه موافق است تا بتواند فصل آینده جایگاه ثابتی به او در ترکیب تیم بدهد طبق گزارش ESPN، مشخص است که اونای امری با توجه به استعداد لوفتوس چیک، خواهان جذب این بازیکن به صورت دائمی است، اما باشگاه چلسی تنها با انتقال قرضی این بازیکن به صورت شش ماهه موافق است تا بتواند فصل آینده جایگاه ثابتی به او در ترکیب تیم بدهد
طبق گزارش دیلی میل، آرسن ونگر امروز به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید باشگاه بایرن مونیخ معرفی خواهد شد....بعد از ساعاتی ،  کنفرانس مطبوعاتی کارل هاینز و اولی هونز و حسن صالحمیدزیچ مدیران باشگاه بایرن مونیخ برگزار شد و آنها با صحبت هایی که انجام دادند، شایعات پیرامون پیوستن آرسن ونگر به این باشگاه را رد کردند.
طبق گزارش دیلی میل، آرسن ونگر امروز به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید باشگاه بایرن مونیخ معرفی خواهد شد....بعد از ساعاتی ، کنفرانس مطبوعاتی کارل هاینز و اولی هونز و حسن صالحمیدزیچ مدیران باشگاه بایرن مونیخ برگزار شد و آنها با صحبت هایی که انجام دادند، شایعات پیرامون پیوستن آرسن ونگر به این باشگاه را رد کردند.
طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد. طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد.
لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد.
مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم. مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم.
طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود. طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود.
رادیو مونته کارلو (RMC):  سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود. رادیو مونته کارلو (RMC): سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود.
به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد. به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست. طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست.

بررسی تیمهای مطرح اروپا در نیم فصلی که گذشت: آرسنا

جالبه که سايت گل با آرسنال شروع کرده.

بدانید آرسنال در ورزشگاه جدید خود هیچ عنوان قهرمانی را کسب نکرده و
بدین ترتیب ورزشگاه زیبا بزرگ و مجهز امارات در حسرت جام باقی مانده که
بدون شک این طلسم شکسته خواهد شد

سایت گل- باشگاه فوتبال آرسنال را تمامی علاقه مندان حرفه ای و چه نیمه حرفه ای بدون کم و کاستی می شناسند.


 این باشگاه در شمال لندن در ورزشگاه نوساز و پیشرفته خود به
نام امارات واقع است و گفتنی است که ورزشگاه سابق آنها که طی چند سال گذشته
آنجا را ترک کردند هایبری نام داشت،ورزشگاهی که قهرمانی های زیاد و خاطرات
و افتخارات بزرگ و همچنین بازیکنان بزرگی را به خود دیده.


 توپچی های لندن سومین تیم پرافتخار جزیره می باشد که با 13
قهرمانی در لیگ پشت سر تیم های لیورپول با 18 قهرمانی و منچستر یونایتد با
19 قهرمانی قرار دارد.


 آرسنال از سال 1930 میلادی که اولین عنوان قهرمانی را در
ویترین باشگاه خود قرار داد تا به امروز در مجموع 39 عنوان قهرمانی در
ویترین باشگاه خود دارد ولی گفتنی است آنها از سال 2005 که قهرمانی در جام
حذفی را با شکست دادن منچستر یونایتد جشن گرفتند تا به امروز یعنی سال 2012
هیچ عنوان قهرمانی کسب نکرده اند یعنی قحطی جام در هفت سال!


جالب است بدانید آرسنال در ورزشگاه جدید خود هیچ عنوان
قهرمانی را کسب نکرده و بدین ترتیب ورزشگاه زیبا بزرگ و مجهز امارات در
حسرت جام باقی مانده که بدون شک این طلسم شکسته خواهد شد چرا که رکورد ها و
طلسم ها و نشدن ها برای شکسته شدن ساخته شده اند.


 [تصویر: 7qfr0d0kbuup6iw9ta6k.png]


 توپچی های لندن با 13 قهرمانی در لیگ انگلستان,10 قهرمانی در
جام حذفی,2 قهرمانی در جام اتحادیه,12 قهرمانی در سوپر جام انگلستان,1
قهرمانی در جام اروپایی اینترسیتی و یک قهرمانی اروپایی دیگر در جام
برنگدان اروپا امیدوارند تا تعداد جام های خود را بهبود ببخشند و بتوانند
قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را برای اولین بار به دست آورند.


این تیم در فصل جاری شانس قهرمانی در جام را دارد یعنی قهرمانی در جام حذفی لیگ قهرمانان و لیگ حرفه ای انگلستان.


 آرسنال رقابت های لیگ داخلی را با نتایج تاسف باری آغاز کرد
از جمله شکست سنگین به منچستر یونایتد و شکست تلخ در برابر بلکبرن که البته
مسبب اصلی آنها مصدومیت هایی بودند که جزئی جداناپذیر از این تیم شده است.


نداشتن جک ویلشر،باکاری سانیا،توماس فرمائلن،آلکس سانگ،دیابی و
ژروینیو فروش بازیکنان مانند فابرگاس،نصری،کلیشی و ابوئه و خروج قرضی
بندتنر و ولا به آنها ضربه ای مهلک زد؛ به صورتی که در در هفت بازی آغازین
فصل فقط هفت امتیاز کسب کردند ولی این نتایج بد سریعا عوض شد و جایگاه این
تیم در رتبه 15 جدول به سرعت عوض شده و به رتبه پنجم جدول تغییر پیدا کرد و
در ادامه نتایج درخشانی کسب شد که همه اینها را آرسنال باید مدیون زحمات
آرسن ونگر باشد.


 بحران اصلی تیم ونگر عدم هماهنگی در هافبک و اوضاع بد و بهتر
بگوییم فاجعه بار در خط دفاع بود که این مشکلات با بازگشت برخی از
بازیکنان کلیدی این تیم از جمله سانگ و فرمائلن و خرید بازیکنانی مانند
مرته ساکر,آرتتا و آندره سانتوس کمی حل شد.


راه حلی که ونگر برای بحران در خط دفاعی تیمش گرفت بسیار جالب
بود به صورتی که فقط کمی از قدرت هجومی تیمش را گرفت و به قدرت تدافعی
تیمش اضافه کرد آن هم درست کردن یک سیستم لوزی شکل در خط حمله بود به صورتی
که در راس لوزی فان پرسی کاپیتان تیم قرار دارد و در کناره ها ژروینیو و
ولکات قرار دارند و در پایین این لوزی رمزی جوان و جویایی نام ولی عقبه تیم
را چگونه بست!؟


 قرار دادن آلکس سانگ و آرتتا راه حلی بود جالب چرا که می
توانستند با پاس های خوب و تجربه بالای خود میدان داری کنند و برای رمزی و
سایر بازیکنان هجومی تیم فضا بسازند و گفتنی است این سیستم در مواقع فشار
آوردن به حریف حالت خطی تری به خود می گیرد یعنی رمزی ،آرتتا و سانگ در یک
خط می شوند و در مواقع دفاع تیم با چهار بازیکن در جلو بسیار در ضد حملات
خطر ناک می شود و آن لوزی ترسناک باعث میشود رقیبان با تمام قوا به سمت
دروازه آرسنال حمله نبرند که نمونه اش را می توان در بازی منچستر سیتی و
آرسنال در ورزشگاه التحاد دید که سیتی نمی توانست به خوبی حمله کند و جالب
اینکه با سه مدافع میانی و در یک خط با پنج مدافع به زمین آمد آن هم در
شرایطی که سیتی میزبان بود!


 آرسنال با بازگشت فرمائلن و اوج گرفتن کوشیلنی و بازی های
خوب مرته ساکر و از شانس بد مصدومیت سانیا ترکیبی جالب برای خط دفاع در نظر
گرفت آن هم قرار دادن ساکر و کوشیلنی در قلب دفاع و فرمائلن و دژورو در
مدافع های کناری.


فرمائلن با اینکه یک مدافع مرکزی مستحکم و بسیار خوب است، در
عین حال بازیکنی گل زن نیز می باشد و از سرعت خوبی نیز برخوردار است و به
راحتی توانست در دفاع کناری جایی که گیبز جوان و سانتوسه سینوسی قرار دارد
جای بگیرد تا بتواند مشکلات تیم در کناره ها را کمی حل کند و اما دژورو
تنها انتخاب ونگر می توانست باشد چرا که سانیا تا اواخر ژانویه نمی تواند
بازی کند و جاکینسن نیز عملکرد خوبی نداشته ضمن اینکه بازیکنی جوان و آینده
دار می تواند باشد.


 


بدین ترتیب ترکیب ونگر در حال حاضر بدین شکل میباشد :


 


 


.................................اشچسنی..............​...............................


 


.فرمائلن................کوشیلنی....................مرته ساکر................دژورو.


 


...................................آرتتا...................................سانگ.​...............................


 


......................................................رمزی......................​..............................


 


.................ژروینیو........................................................​......ولکات...................


 


...................................................فان پرسی....................................................


 


 


اما بازگشت ویلشر جوان و سانیا بسیار به ونگر کمک می کند و همچنین بالغ تر شدن و کمتر مصدوم شدن گیبز.


گیبز گزینه اول ونگر بعد از جدایی کلیشی از این تیم بود ولی
مصدومیت های پیاپی وی مانع از شد بهتر وی شد ضمن اینکه گیبز جوان یکی از
آینده دار ترین بازیکنان انگلستان است و اگر مصدومیت های پیاپی وی نمی بود
شاید هم اکنون انتخاب اول کاپلو برای سمت دفاع چپ انگستان بود!


 


ولی اگر دست های ونگر بسته نبود و تمامی بازیکنان خود را آماده در اختیار داشت این ترکیب می توانست ترکیب اصلی وی باشد :


 


 


.......................................................اشچسنی.....................​...............................


 


.گیبز........................فرمائلن...................................مرته ساکر...................سانیا.


 


...................................ویلشر................................سانگ....​............................


 


......................................................رمزی......................​..............................


 


.................ژروینیو........................................................​......ولکات...................


 


...................................................فان پرسی....................................................


 


 


ونگر به ادن آزارد جوان علاقه ای بسیار دارد البته به گفته
روزنامه ها ولی این علاقه منطقی به نظر نمی رسد چرا که تیم در جناحین
بازیکنانی مانند ژروینیو و همچنین ولکات دارد و تنها جایی که ونگر باید
برایش نگران باشد جایی است که کاپیتان تیم فان پرسی حضور دارد.


فات پرسی تا به اینجا مرد شماره یک آرسنال بوده و اکثر گل های
آرسنال با تیغه شمشیر وی به ثمر نشسته ولی یک تیم نباید به یک بازیکن اتکا
کند؛ از این رو باید به فکر یک جانشین خوب برای وی باشند تا فان  پرسی را
همیشه آماده در اختیار داشته باشند.البته یک جانشین در حد و اندازه
استاندارد های اروپا, مهاجمانی که بتوانند بازی ها را از روی نیمکت شروع
کنند؛ از این رو علاقه ونگر به پودولسکی ثمری ندارد چراکه پودولسکی برای
فیکس بازی کردن به تیمی دیگر منتقل می شود پس باید به فکر مهاجمی مانند
برباتووف و شبیه او باشند که بی گلایه همیشه در خدمت تیم باشد.


تیم ونگر در تمامی نقطه ها خوب بسته شده و این را در نظر
بگیرید که فلسفه کاری ونگر بر پایه فوتبال پاک است و همچنین اعتماد به
ستارگان و بهتر بگوییم سوپر ستاره های آینده فوتبال.


ولی برای فرار از از دست دادن این سوپر استار ها باید چه کرد؟


ونگر در طی این سالها بازیکنان بزرگی را تربیت کرده و
بازیکنان بزرگی را احیا کرده و همینطور بازیکنان بزرگی را از دست داده و
شاهد از بین رفتن فوتبال شان بوده ولی از دست دادن چندین ستاره در یک فصل
پایه های یک تیم را متزلزل می کند و اگر شخصی به جز ونگر در این تیم نبود
شاید اوضاع بد تر می شد البته این اوضاع کمی به گردن خود ونگر نیز میباشد.


آرسن با جوانگرایی بیش از اندازه خود رهبر های تیم خود را از
دست داد و به نوعی تیم خود را از روحیه تیمی بی نصیب کرد در صورتی که تیم
های بزرگ نیاز به چند بازیکن با تجربه دارند مانند آنچه در منچستر یونایتد ،
لیورپول و بارسلونا می بینیم.


آرسنال شاید اگر بازیکنانی مانند ویرا ،آنری و پیرس را در تیم
خود حفظ می کرد هم اکنون امارات عناوین قهرمانی به خود می دید و شاید این
ساده ترین اتهام وارده به آرسنال و البته ونگر باشد ولی هم اکنون با بازگشت
آنری و بالغ تر شدن بازیکنان جوان دیروز آرسنال می تواند امیدوار باشد که
به روزهای پر افتخار سابق بازگردد ؛ روزگاری که در اروپا می گفتند فلان تیم
مانند آرسنال بازی می کند و یا سعی بر کپی کردن بازی آرسنال دارد!

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

arash در 24/10/1390 | 01:52 گفت:

رییس باشگاه لیون برای خرید مدافع میانی حاضر شده سیسوکو رو بفروشه به کسی که پیشنهاد بده

reza در 24/10/1390 | 01:20 گفت:

افرین

♥Arsenal♥ در 23/10/1390 | 20:37 گفت:

دمت گرم!!!
ترکیب دومی هر کسی رو امیدوار میکنه ولی ترکیب اولی همه رو نا امید میکنه!!!
فقط امیدتون به خدا باشه که هیچکی رو نا امید نمیکنه!!

سید سجاد حسینی در 23/10/1390 | 19:52 گفت:

کلا پست های باحالی میزاری!(بوووووس)

سید سجاد حسینی در 23/10/1390 | 19:48 گفت:

ویلشر جنگنده هست ولی قدرت بدنی نداره(فانتزیه)

arash در 23/10/1390 | 16:54 گفت:

رمسی تو کار دفاعی و پرس زیاد خوب نیست جکی خیلی جنگنده تره

sepehr najafian در 23/10/1390 | 16:37 گفت:

لطف داريد.به نظر من هم مصطفي راست ميگه رمسي بايد جاش با ويلشر عوض شه.

سید سجاد حسینی در 23/10/1390 | 16:36 گفت:

به نظرم ویلشر باید به جای رمزی بازی کنه و رمزی کنار سانگ

Hossein mo در 23/10/1390 | 16:31 گفت:

مرسی خیلی جالب بود

mostafaa در 23/10/1390 | 16:29 گفت:

جای ویلشر با رمزی رو عوض کن . رمزی باید بره رو نیمکت آرتتا بیاد کنار سانگ

reeza در 23/10/1390 | 16:24 گفت:

مرسی از بابت این متن

حمیدرضا در 23/10/1390 | 15:26 گفت:

آره هر دو چپ بازی می کنند. من به ویلشیر بیشتر از هر بازیکن جوون آرسنال ایمان دارم. به جان خودم دور نیست روزی که باشگاه های بزرگ دنیا برای بردن ویلشیر به باشگاه خودشون به پای آرسن میفتن

sepehr najafian در 23/10/1390 | 14:38 گفت:

هر دو چپن

mohammad ali در 23/10/1390 | 14:29 گفت:

مرسی سپهر. راستی یه جا اشتباه کردن : سانتوس بعد از مصدومیت دفاع چپ بازی میکنه ! نه گیبز

محسن آزاده در 23/10/1390 | 14:21 گفت:

مطلب بی طرفانه، منطقی و جالبی بود
(طلسم ها و نشدن ها برای شکسته شدن ساخته شده اند.) با این جمله حال کردم

علی ارشدی در 23/10/1390 | 14:12 گفت:

هووووف چه طولانی بود :))

sepehr najafian در 23/10/1390 | 13:38 گفت:

سايت گل برامو سنگ تموم گذاشت.