ظهور در استعداد ناب

نویسنده: محمدرضا دشت بش

وبلاگ من
نویسنده: محمدرضا دشت بش
من محمدرضا هستم_عاشق بارسا و آرسنال
کل بازدید: 3,960 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد.
مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم. مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم.
طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود. طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود.
رادیو مونته کارلو (RMC):  سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود. رادیو مونته کارلو (RMC): سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود.
به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد. به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست. طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست.
باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد. باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد.
برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند . برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند .
آرون رمزی گل سوم آرسنال را تنها ۳۹ ثانیه پس از ورودش به زمین به ثمر رساند . سریعترین گل در لیگ برای آرسنال توسط یک بازیکن تعویضی پس از دسامبر ۲۰۰۷ . در دسامبر ۲۰۰۷ نیکلاس بندتنر پس از ۳۵ ثانیه از ورودش به زمین توانست دروازه تاتنهام را باز کند . آرون رمزی گل سوم آرسنال را تنها ۳۹ ثانیه پس از ورودش به زمین به ثمر رساند . سریعترین گل در لیگ برای آرسنال توسط یک بازیکن تعویضی پس از دسامبر ۲۰۰۷ . در دسامبر ۲۰۰۷ نیکلاس بندتنر پس از ۳۵ ثانیه از ورودش به زمین توانست دروازه تاتنهام را باز کند .

ظهور در استعداد ناب

جک ویلشر یا تیاگو آلکانتارا یا جک ویلشر و تیاگو آلکانتارا؟


قدرت بازیخوانی و حفظ توپ فوق العاده،پاس های دقیق،دریبل های ظریف.کارشناسان فوتبال بازی تیاگو را تلفیقی از ژاوی و رونالدینیو میدونند.تلفیقی از پاس های سلطان ژاوی و دریبل های مرگبار رونالدینیو.پدیده ی جوان تو این سن کم چیزی از اینیستا کم نداره.تیاگو در بهترین تیم حال حاضر جهان و زیر نظر بهترین مربی دنیا پپ گواردیولا بازی میکنه.تیاگو رقابت فوق العاده ای با بهترین هافبک های دنیا یعنی ژاوی اینیستا و فابرگاس داره ولی با وجود این همه هافبک عالی طراح و طرز اول بازی های زیادی بش میرسه و این جز توانایی های بالای فنی این هافبک جوان نیست.رسیدن به جایگاهی قابل درخور در تیمی که حتی سایه ای از ژاوی و اینیستا هم می تواند بزرگ ترین تهدید نیمکت نشینی برای هر هافبکی باشد،خود بسیار پرمعنیست.اما کسی هم نمیتونه منکر تواناییهای بالای جک ویلشر جوان و باانگیزه بشه.جک هم قدرت حفظ توپ فوق العاده ای داره ولی بدون تردید از هر جنبه ای که بخواهیم مقایسه کنیم تیاگو سطح بالاتری نسبت به جک داره و آرزوی منز موقعی نقش برآب شد که آلکانتارای جوان نیمه ی دوم بازی با شیلی رسما با پیراهن بزرگسالان اسپانیا به میدان رفت.اون شب آرزوی تمام برزیلی ها نقش برآب شد چرا که به سادگی آب خوردن از داشتن یکی از بهترین هافبک های آینده دار جهان محروم شدند.بی شک روزی این پدیده ی جوان جا پای بزرگانی چون سلطان ژاوی و آندرس مقدس خواهد گذاشت.بزرگانی که وقتی هم سن تیاگو بودند درخششی به مراتب کم تر از او داشتند.تیاگو تو این سن کم در طی تابستان گذشته پیشنهادهایی از تیم های بزرگی چون آرسنال میلان و رئال داشت.اما بارسلونا تمام آن ها را رد کرد،و با قاطعیت تمام پشت این پدیده ی جوانش ایستاد و قراردادش را به مدت طولانی تمدیدکرد.اما مقایسه ی جک و ویلشر شاید به نظر بعضی ها اشتباه باشه.چون هر دو بازیکنان فوق العاده ای هستند و اصلا دلیلی نداره دو بازیکن جوان و آینده دار رو با هم مقیسه کرد.طرفداران فوتبال باید از ظهور این دو پدیده ی خوش تکنیک خوشحال باشند چرا که تعداد چنین هافبک هایی در دنیای فوتبال خیلی کم شده.ژاوی، اینیستا، فابرگاس و اوزیل در بهترین سطح خودشان هستند،و بازیکناینی همچون ویلشر و تیاگو شاید سال های آینده را به اسم خودشان بزنند.البته دنیا فوتبال ثابت کرده،توپ طلاها همیشه باید به یک مهاجم برسد(به استثنای بعضی دفعات)اما فداکاری بیش از اندازه ی بازیکنی همچون ژاوی و برای دیگران بودنش شاید برای دریافت توپ طلا کافی نباشد.بدون شک وجود بازیکنی مثل ژاوی کمک بسیاری کرده که لیونل مسی به این سطح برسد که بتواند در یک فصل 53 گل بزند.اما در فوتبال اگر تمام نگاه ها به گلزنان ترسناکی که به دلیل نبوغ و جادوگری شان قادرند به شکل عجیبی به آمار گل های خود بیفزاند ختم نشود،اکثر نگاه ها ختم میشود.هافبک هایی مثل ژاوی و اینیستا نبض بازی را در دست میگیرند.خط هافبک حریف را بدون کوچک ترین تخریبی،بدون خطا و بدون بازی خشن از کار میندازند.با هر پاسشان لذتی تمام نشدی را به تماشاگران هدیه میکنند.اما آن ها به حق خود نمیرسند کم تر از دیگران مورد تمجید قرار میگیرند چرا که کارگردان ها همیشه پشت صحنه هستند و مردم همیشه نقش اول ها را میبینند،آن ها همیشه پشت صحنه ی موفقیت های بزرگ قرار میگیرند و این شاید در آینده در مورد بازیکنانی چون ویلشر و تیاگوهم صدق کنه و بازیکنی همچون نیمار صاحب توپ طلا بشه
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

Saeed Milani در 22/8/1390 | 19:40 گفت:

سیکتیر کن بیرون بابا حال نداری!

توپچی جنوب در 22/8/1390 | 19:08 گفت:

اقای دشت پش هرچند بد وارد شدی وقبلش زیاد حرفات خوشایند نبود(در مورد نظر سنجی)ولی حالا که اومدی خوش اومدی
و امیدوارم تا وقتی که تو سایت هستی حرف بی ربطی در مورد ارسنال یا هواداران ارسنال یا هرچیزی که به ارسنال ربط داشته باشی نزنی!!!!!!!!!!!
اینکه سایتتون امکانات نداره و اینجا خیلی با حال تره شکی درش نیست و باید از بچه های عضو واقا ارمان رئیس سایت تشکر کنی!!!!!!!!!

من که تا حالا بازی های الکانتارا رو ندیدم ولی جک ویلشر با این سن کمش واسه انگلیس فیکس بازی میکنه با وجودهافبک های صاحب سبکی که داره ولی کاپلو جک رو به بقیه ترجیح میده چرا ؟ چون جک زیر نظر ونگر بوده و حالا بی نظیره....
این دو در اینده حرف های زیادی واسه گفتن دارن مخصوصا جک چون زیر نظر بهترین مربی جهان کار میکنه.
یک بازیکن وقتی میتونه پیشرفت کنه وپخته تر بشه که که در میادین باشه ودر مقابل تیم های بزرگ هم بازی کنه که فکر نکنم تا وقتی ژاوی واینیستا و فابرگاس باشن به تیاگو بازی برسه و مربیتون هم زیاد اهل ریسک کرد ن نیست و حتی در جام حذفی هم ژاوی واینیستا رو ترجیح میده !!!!!!!!!!
1مقایسه این دو با هم اشتباهی بیش نیست!!!!!!
راستی تیاگو این مخلوط رونالدینهو وژاوی تا حالا چن تا بازی واسه بارسلون کرده وچند تاش جلو تیم های بزرگ بوده؟؟؟؟

حسین عسگریان در 22/8/1390 | 19:01 گفت:

خب برو ایناروواسه همونابگواومدی اینجا که چی

محمدرضا دشت بش در 22/8/1390 | 18:55 گفت:

محض اطلاع سایت fc.barcelona.ir یا بیش از 18 هزار عضو رسمی بیشترین تعداد عضو را در بین سایت های رسمی تیم های دیگر داره fcbarca .ir هم فراموش نشه

حسین عسگریان در 22/8/1390 | 18:47 گفت:

خوشم میاد که خودت گفتی بارسایها توایران یه جای درست وحسابی واسه حرف زدن ندارن واسه همین اومدی توسایت ارسنال داری عقده هاتوخالی میکنی ای بیچاره

HAMED toopchi در 22/8/1390 | 18:46 گفت:

يعني تو نميدوني آرسناليا از منچستر و بارسا متنفرن دادا؟!

محمدرضا دشت بش در 22/8/1390 | 18:33 گفت:

هرچی خواستم احترام بگذام فهمیدن آرسنالی جماعت اونقدر عقده ای و جام ندیده هست که ارزش احترام گذاشتن هم نداره.فاطمه خانوم شما کی باشی که بگی کی جاش کجاست؟؟شما نه صاحب امتیاز این سایت هستید نه مسئول این هستید که بری به کاربرهای اینترتی بگی کجا برن؟؟!!مث اینکه خیلی ها از رکوردشکنی های مسی سوختن!!از مسی بدت بیاد یعنی از دنیا بدت میاد از حقیقت بدت میاد و از فوتبال بدت میاد،بدون تردید بخشی از زیبایی های چندسال اخیر فوتبال مدیون هنرنمایی های لیونل مسی هست.آمار خود گویای همه چیز هست.53 گل و 25 پاس گل در فصل قبل.گلزنی در 2 فینال لیگ قهرمانان. که شما در حسرت فتح یک جام از این تورنومنتید.13 گل به رئال مادرید.در این فصل هم در 17 بازی 23 گل زده و 11 پاس گل داده،اینا واسه بستن دهان شما کافی نیست؟اگه با یه فوت زمین میافتاد،که اینقر آمار توپ از دست دادن هاش بالا نبود که!!در برابر مسی فقط دو راه وجود داره:یا خطا کنی یا تسلیم بشی!!مسی تنها 4 گله ش را به آرسنال تقدیم کرد!!!!

Fateme در 22/8/1390 | 18:12 گفت:

"عاشق بارسلونا همین" ؟؟؟
پس اینجا جای تو نیست همین !!
خیلی "له شدین" که هنوز بعد یه فصل داری اون باختتونو ماس مالی میکنیا ... البته حقم داری صدای خورد شدن استخونای تیمت تا خونه ما هم اومد !
یه مشت آدم مغرور که فکر میکردن شکست ناپذیرن .

حمید فرازی در 22/8/1390 | 18:07 گفت:

به قول زلاتان مسی مثل بچه مدرسه ای میمونه.فوتش کنی مخوره زمین.اون سبک بازی انگلستانی بود نه سبک اسپانیایی که هر حرکتی رو خطا بگیرن.

محمدرضا دشت بش در 22/8/1390 | 17:43 گفت:

دوستان من فقط نظرمو گفتم چون بعد سایت بارسا این سایتو دوست دارم ولی در سایت بارسا امکان گذاشتن بلاگ وجود نداره.اما راجب بازی رفت پارسال.وقتی بازی 1-0 بود مسی گل زد و داور معلوم نشد به چه علتی گل را مردود کردچون نه خطا بود و نه آفساید!اگر 2-0 میشد،شاید اصلا ارسنال اون دو گل هم نمیزد و اخراج فان پرسی فقط انتقام یوفا واسه تصمیم ناعادلانه ی بازی رفت بود چون یک پنالتی بارسا هم نادیده گرفته شد.در بازی رفت دقیقا در دقیقه 40 سونگ یه خطای پنالتی روی مسی مرتکب شد!!یعنی اشتباهاتی که به ضرر بارسا بود کجا و اخراج فان پرسی کجا؟؟!!

HAMED toopchi در 22/8/1390 | 17:33 گفت:

خوب الان چه ربطي به ما داشت!؟

reeza در 22/8/1390 | 17:32 گفت:

یه سوال ؟ اگه تو طرفداره بارسایی پس اینجا چه کار می کنی؟؟؟ بهتره بری طرفدار همون رب اناری های باشی تابخوای جکی ما رو با اون بچه که هنوز یه بازی درست حسابی واسه تیم نحستون انجام نداده رو مقایسه کنی در ضمن مطمئن باش با این کارها فقط خودتو کوچیک می کنی نه جکی رو

davood در 22/8/1390 | 17:26 گفت:

قبول دارم تیاگو بازیکن خوبیه اما...
تیاگو با اینکه یک سال از ویلشر بزرگتره فکر کنم بازیهای رسمیش حتی یک سوم ویلشر هم نباشه و هنوز تو بازیهای بزرگ امتحان خودشو پس نداده بهترین هافبکی که مقابل تیاگو بازی کرده کیه؟؟؟؟شما که تمام بازیهای بارسا رو میبینی حتما یادت هست که پارسال ویلشر تو ورزشگاه امارات سلطان ژاوی و آندرس مقدس رو به غلط کردن انداخت.
سبک بازیه ویلشر با تیاگو کاملا متفاوته تیاگو تکنیکی و گلزن و ویلشر با تعصب و جنگنده و تا حدودی تخریب کننده!
شاید گوتزه در حد مقایسه با ویلشر باشه اما تیاگو اصلا در این حد نیست.حتی تو بازیهای کامپوتری هم ویلشر خیلی قوی تر از تیاگو هست