چه کسی برتر از اوست؟؟

نویسنده: محمدرضا دشت بش

وبلاگ من
نویسنده: محمدرضا دشت بش
من محمدرضا هستم_عاشق بارسا و آرسنال
کل بازدید: 3,961 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد. طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد.
لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد.
مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم. مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم.
طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود. طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود.
رادیو مونته کارلو (RMC):  سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود. رادیو مونته کارلو (RMC): سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود.
به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد. به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست. طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست.
باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد. باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد.
برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند . برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند .

چه کسی برتر از اوست؟؟

این مقاله ی زیبا را بستن دهان بعضی از دوستداران فوتبال انگلیس و آنتی بارسلونایی ها "کپی" کردم.البته مقاله ترجمه شدست و این را یک نویسنده ی اتفاقا انگلیسی نوشته!


وقتی درباره ستاره آرژانتینی صحبت می کنیم، فوتبال و تمام مولفه هایش را به یاد می آوریم. پس از دو دهه یک مارادونای دیگر کشف شد و کنار اسطوره هموطنش و همچنین پله در زمره بازیکنان غریزی دنیای فوتبال قرار گرفت.

می توان جملات حماسی دیگری را نیز ردیف کرد ...در مقام مقایسه، آنری بازیکنی پیرو سبک خاص خودش است. او با استناد به تجربه بازی کنار زیدان، مسی را برتر از ستاره جام جهانی 1998 و حتی رونالدو بهترین بازیکن جهان در سال قبل میدانند می داند. (خیلی ها بر این عقیده هستند که کریس رونالدو بخاطر اینکه باشگاهش قهرمان اروپا شد اورا لقب بهترین بازیکن سال 2008 لقب دادند اگر چه بازیکن تکنیکی ای هست اما به هر حال صحبت از لیونل مسی هست!) . تیری آنری ادامه میدهد که؛ «هم تیمی بازیکنان متفاوتی بوده ام اما لئو را در کلاس بالاتری می بینم. فقط خودش می داند قرار است چه بلایی بر سر توپ بیاورد. شاید تنها مارادونا چنین کیفیاتی داشت. نمی خواهم فشار موجود روی دوش او را افزایش دهم اما می دانید... واقعاً شبیه ترین فوتبالیست به مارادونا است.»

حتی بکام معروف ترین شخصیت ورزشی انگلیس از زمان پایان دوران پرنسس دایانا هم در سن و سال فعلی لیونل مسی از چنین اشتهاری برخوردار نبود.

زندگی بکام دو رو داشت، حال آنکه روزگار مسی با لگدهایش به توپ می گذرد. او هنگام دویدن در زمین چون شبح و سایه است و به قول کارلوس بیلاردو اگر از وی آزمایش «ایکس ری» گرفته شود، به وضوح وجود سلول عشق به فوتبال را در قسمت های تحتانی پاهایش می بینید. . حضور مادربزرگ در بازار خرید لوازم خانه فرصت لازم جهت توپ زنی را فراهم می آورد. شنیدن نام مارادونا هم بر انگیزه های او می افزود تا اینکه سرانجام ستاره آرژانتینی به عنوان پدیده کشورش زیر نگاه های حسرت بار خورخه والدانو (سرمربی وقت رئال مادرید) در 13 سالگی به بارسلونا پیوست. «نیوول اولدبویز» مشکلات مالی عدیده یی داشت و می خواست در قبال فروش نوجوان طلایی پول خوبی به جیب بزند. آنها به مقصود خود رسیدند یا نه، مهم نیست بلکه مساله اصلی شاگرد ممتاز شدن لیونل در آزمونی تک سواله با مضمون «عشق به توپ را تعریف کنید» بود. جو آرام بارسلونا به مسی مجال داد خانواده اش را به کاتالونیا ببرد. به زودی پدر همبازی پسر شد. ناگهان زمزمه های روزهای توپ بازی به شکل فریاد از دهان مسی به گوش رسید؛ «یک روز متوجه می شوند لیونل مسی کیست.»

او پس از انجام اولین بازی اروپایی در سال 2004 مقابل یوونتوس این ادعا را مطرح کرد.

رونالدینیو در اوج قرار داشت اما مسی قلب ها را می ربود. کاپلو یک بار گفت؛ این شیطان دیگر از کجا آمده است و با همین جمله قصه ها و تردیدها استارت خوردند. مغز او سریع تر از پاهایش و هر دو سریع تر از رقیبان حریف عمل می کنند. واقعاً پاهای وی در زمان دریبل زنی نامرئی می شود. چشم هایی رو به افق، بدنی که برای رساندن و دریافت توپ 180 درجه تغییر جهت می دهد و صورتی شبیه قاتلان حرفه یی، همه نماهای به یادآورنده مسی است. به اینها شاهکارهای درون زمین فوتبال را هم اضافه کنید؛ گلی مانند گل مارادونا در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 1986، هت تریک در ال کلاسیکو،13 گل به رئال مادرید و گلی که وارد دروازه مکزیک کرد و ورزشگاه را به مرز انفجار رساند. بعدها آلفیو باسیله سرمربی وقت آرژانتین اعتراف کرد هموطنانش قبلاً هرگز چنین ضربه چیپ خوبی ندیده بودند. مسی 38 گله کاریزمای آلفردو دی استفانوی افسانه یی را زنده کرده و به زعم اسطوره زنده رئال مادرید گلزن و گلساز، پایان دهنده و پایان ساز است.. کاپلو هر دو بازیکن را دوست دارد، با این حال اعتقاد دارد هیچ فوتبالیستی به گرد پای استعداد لیونل هم نمی رسد. سرمربی تیم ملی انگلیس ادامه داد؛ «مارادونای جدید کارهایی خارج از تصور همتایانش انجام می دهد. هر دوره یی ستاره خاص خود را داشته و مسی مرد اول دهه آینده نام دارد.»

فن باستن، مسی را استعداد ناب فوتبال دنیا می نامد و اتوئو وقتی با سوالی مبنی بر چگونگی بازی یکی از اضلاع مثلث تهاجمی بارسا روبه رو شد، جملاتی مانند مارادونای دوم، رویاساز و خالق صحنه های تکرارنشدنی را مورد اشاره قرار داد. خب مارادونای واقعی به عنوان سرمربی مسی در تیم ملی آرژانتین چه نظری دارد؟ او خیلی خوب می داند اگر یک نفر آبی و سفیدها را به سمت قهرمانی جهان سوق دهد، آن شخص کسی غیر از لیونل مسی نخواهد بود. دیه گوی افسانه یی پس از پایان بازی دوستانه «آلبی سلسته» مقابل فرانسه که با گل جادویی مسی رنگ و بوی ویژه یی گرفت، در جمعی دوستانه ادعا کرد چنانچه لیونل باز هم از این گل ها بزند جایگاه او را تسخیر خواهد کرد و در واقع بهتر از مارادونا می شود. والدانو پا را فراتر می نهد. هم تیمی سابق مارادونا می گوید «ال دیه گو» در سن و سال مسی از چنین شور و انگیزه یی برخوردار نبود. جملات او پایانی بر تمام توصیفات درباره پسر فوتبال است؛ «او برخلاف پله و مارادونا در تیم بزرگی بازی می کند. سرعت ذهن، بدن و همچنین تکنیک بالای مسی هر رقیبی را به زانو درمی آورد. این فوتبالیست بزرگ از آنجا که در زمین خیلی خوشحال است، احساسی شبیه پادشاهان دارد.» _ چندی بعد مارادونا گفت : لیونل، مارادونای من است!نه، واقعاً پادشاه است. اگر در زمین شناسی عصر «مزوزوئیک» به دلایل خاص شناخته شده ترین دوره تلقی می شود، ظاهراً دهه آینده به لطف جادوی مسی در تاریخ فوتبال جایگاه ویژه یی خواهد داشت. بد نیست تا زمان خاموش نشدن چشمه تکنیک لیونل عصر حاضر را دوره «مسی زوئیک» بنامیم....


تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ehsan در 22/8/1390 | 22:37 گفت:

چه جوجه فکلیه خوشگلیه عین بقیه طرفدارای بارسا :))

sam baygan در 22/8/1390 | 21:38 گفت:

فک نکنم کسی خونده باشه،ملت وقتشونو از تو جوب پیدا نکردن داش رضا.

حمید فرازی در 22/8/1390 | 20:46 گفت:

کسی این پست رو خوند که بدونه موضوعش چیه؟

sam baygan در 22/8/1390 | 20:37 گفت:

خطاب به آقای دشت بش:
واقعا نمیخواستم اینو بگم و شما مجبورم کردی.
تو این چن روزه که اومدی تو arsenal.ir (و من هم هنوز نمیدنم دلیلش چیه؟)و کامنت و پست گذاشتی،کاملا از نظراتت میشد فهمید که یه آدم مشکل دار و ...سوخته (که نمیدونم برا چیه و فقط امیدوارم ناشی از چن ساعت صدرنشینی ارسنال تو نظرسنجی گل نباشه) به نظر میرسی.
امروز که اومدی اون پست قبلی (تیاگو و جک)رو گذاشتی،فک کردم در موردت اشتباه کردم.اما وقتی دوباره کامنتای سرشار از عقده های سربسته و توهینتو خوندم؛گفتم ،نه...تو همون آدمی هستی که تصورشو میکردم.آدمی مبتلا به سادیسم و ماروخیسم حاد و فکر بسته وشخصیت پوچ که از توهین و آزار دیگران و همینطور تحقیر شدن و توهین شنیدن لذت میبری.کسی که حتی نمیدونه با یه خانم که نمیشناستش و نمیدونه چه آدمیه،چطور برخورد کنه.
من قبلا گفتم ما حاضریم با همه بیاییم بشینیم و بحث کنیم،ولی شما دوست من،با توهینات و کامنتای خوشگلت کلا نظر همه رو نسبت به خودت برگردوندی.
.
.
.
اینجا به عنوان یه عضو کوچیک این سایت از دوستانم میخوام هر جا پستا و نظرات این بشر رو دیدن،محلش نذارن و چوابشو ندن تا خودش دمشو بذاره رو کولش و بره بیرون.
واقعا متاسفم که وقت ارزشمند خودمو تلف کردم تا به این آقا بپردازم.
تشکر از همه ارسنالیا.

davood در 22/8/1390 | 20:20 گفت:

اقا رضا دمت گرم خوب ریدی بهش

HAMED toopchi در 22/8/1390 | 20:14 گفت:

الفاظ زشت آقا رضا!!!!!؟

reza najm در 22/8/1390 | 20:12 گفت:

ببین چیزی حوصله ندارم ...شعراتو بخونم فقط بهت بگم یا گورتو از این سایت گم کن یا یه پست میزارم خار مادرتو با آرسنال آشنا میکنم .صبر ما هم حدی داره!!!!من حاضرم از این سایت برم بیرون ولی تو ک..نی هم با من بیای بیرون

HAMED toopchi در 22/8/1390 | 20:10 گفت:

من من كه نخوندم. ولي ثابت شد بارسا طرفداراشم مثل خودش لاشه خورن. زحمت ديگران رو ميخورن!

علی ارشدی در 22/8/1390 | 20:07 گفت:

بچه برو بیرون خودت با زبون خوش برو و اراجیفتو به خورد همون تازه به دوران رسیده های انار فروش بگو افتاد؟ حتا باید به زور متوسل شیم؟

حسین عسگریان در 22/8/1390 | 19:53 گفت:

ده برو اینقدکه که خوری نکن بچه پرو

محمدرضا دشت بش در 22/8/1390 | 19:51 گفت:

حامد جون زور نزدم تنها زورم یه copy بود و بعدش هم یه paste!!!همتون خوندین ولی چون جوابی ندارید میگید نخوندم!!!

Saeed Milani در 22/8/1390 | 19:36 گفت:

من که نخوندم اما سیکتیرکن بیرون سریعا!

saeed در 22/8/1390 | 19:31 گفت:

دشت پشت کشک بیا پسرم بیا این آب نباتو بگیر دستت دلم برات سوخت

توپچی جنوب در 22/8/1390 | 19:28 گفت:

منم مقاله بالا رو نخوندم چون ارزش اینکه چشم هام رو اذیت کنم نداشت !!!!!!!!!!!!!!!!!

بچه ها بد جور گیر دادین به این تیله داور لونایی کاریش نداشته باشین اخه بد بخت جایی نداره حرف بزنه: تنها ,بی کس ,
بی خانمان گناه داره چیکارش دارین بزار یه کم عقده هاش رو خالی کنه اونا تا حالا یه ,دونه جام سالم هم نبردن گناه دارن بیچاره ها...........
شما فکر کنین به یه بچه یتیم پناه و جا دادین بخدا واسه اون دنیاتون خوبه ,ثواب داره مثل پول دادن به یه گدای بد بخت بی خانمانه
ولش کنین کارش نداشته باشین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HAMED toopchi در 22/8/1390 | 19:20 گفت:

راستي، به نظر خودت هيچكيدوم از ما حوصله مون گذاشت اين بلاگتو بخونيم!؟ دو ساعت زور زدي

mostafaa در 22/8/1390 | 19:19 گفت:

بارسایی جون اینجا منفوری حرفات خریدار نداره. بارسا هم منفوره چون فلسفش کثیفه.چون تیم های دیگه رو با پول خراب می کنه. چون سیری نداره . اگر مسی تون خیلی شاخه خیلی اینیستا و ژاوی و .... چرا دست رو سسک گذاشتین چرا دنبال ولکات و ژسنی و سانگ هستن؟ درسته زیبا بازی می کنن ولی فلسفشون کثیفه قانع نیستن

HAMED toopchi در 22/8/1390 | 19:16 گفت:

يه جور ميگي بسوزيم انگار مسي داداش بزرگته و گوارديولا هم....! پسر خوبي باش اقاي دشت مشت. جاخالي هم اختياريه، مثلا بقالي سر كوچتون. ديگه هرجور خودت دوست داري باهاش كنار بيا!!

davood در 22/8/1390 | 19:15 گفت:

من اصلا این مقاله رو نخوندم و نمیدونم درباره چی هست ولی تو پست قبلیت اومدی ویلشر رو با تیاگو مقایسه کردی که بدجور... شدی!

حسین عسگریان در 22/8/1390 | 19:13 گفت:

بچه هابهش گیرندید این عقده ای بی خانمانو اخه اگه این بدبخت جایی روواسه زدن حرفاش داشت که اینجا نمیومد

حسین عسگریان در 22/8/1390 | 19:13 گفت:

بچه هابهش گیرندید این عقده ای بی خانمانو اخه اگه این بدبخت جایی روواسه زدن حرفاش داشت که اینجا نمیومد

nima در 22/8/1390 | 19:03 گفت:

هی دنگ بزن به چاک

saeed در 22/8/1390 | 19:00 گفت:

آخه بیچاره همه دنیا می دونن طرفدارای بارسا مثل قارچ یک دفعه زیاد شدن

محمدرضا دشت بش در 22/8/1390 | 18:57 گفت:

من هدفی ندارم از این نوشته جز سوزوندن یعضیا

Fateme در 22/8/1390 | 18:56 گفت:

بعد وقتی بهت میگم جات اینجا نیس بهت بر میخوره .... خب آخه به ما آرسنالیا چه که مسی فلانه و بهمانه ؟؟!
معنی بودن این بلاگ تو سایت آرسنالیا چیه ؟؟! مسی چه خوب چه بد مال شما .
آخه هر حرفی جایی داره دیگه برادر من ....

saeed در 22/8/1390 | 18:53 گفت:

مسی قدش کوتاهه دهنش بو پا میده آخه ابلح اومدی توسایت آرسنال داری طرفداری بارسارو ومسی رو میکنی