چه کسی برتر از اوست؟؟

نویسنده: محمدرضا دشت بش

وبلاگ من
نویسنده: محمدرضا دشت بش
من محمدرضا هستم_عاشق بارسا و آرسنال
کل بازدید: 4,312 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 اسطوره ایان رایت راجع به اوبا : برای ما هواداران آرسنال، وقتی بیشتر از هر زمانی به تو احتیاج داشتیم، و در زمانی که دیده بودیم اسطوره ها وقتی به آنها احتیاج داشتیم ترکمان کردند، تو برای ما تا ابد مقام اسطوره را داری. عاشقتم کاپیتان. اسطوره ایان رایت راجع به اوبا : برای ما هواداران آرسنال، وقتی بیشتر از هر زمانی به تو احتیاج داشتیم، و در زمانی که دیده بودیم اسطوره ها وقتی به آنها احتیاج داشتیم ترکمان کردند، تو برای ما تا ابد مقام اسطوره را داری. عاشقتم کاپیتان.
در دوران جوانی من هم هوادار بوده‌ام، من احساس آنها را درک میکنم وقتی تیم برنده میشود یا شکست میخورد. من آنها را میفهمم و دلیل ماندن من همین است. چون من عاشق آنها هستم در دوران جوانی من هم هوادار بوده‌ام، من احساس آنها را درک میکنم وقتی تیم برنده میشود یا شکست میخورد. من آنها را میفهمم و دلیل ماندن من همین است. چون من عاشق آنها هستم
پیر امریک اوبامیانگ در مورد جام‌های بیشتر: "احساس خیلی خوبی است.  اول از همه ، من باید بگویم تولدت مبارک برادر [نایلز].  او بهترین بازیکن مسابقه بود ، من واقعاً برای او خوشحالم ، او شایسته آن است.  ما این جام را خواهیم گرفت و این بار امیدوارم که آن را رها نکنم! "  [مصاحبه با BT قبل از لیفت کردن جام بود] پیر امریک اوبامیانگ در مورد جام‌های بیشتر: "احساس خیلی خوبی است. اول از همه ، من باید بگویم تولدت مبارک برادر [نایلز]. او بهترین بازیکن مسابقه بود ، من واقعاً برای او خوشحالم ، او شایسته آن است. ما این جام را خواهیم گرفت و این بار امیدوارم که آن را رها نکنم! " [مصاحبه با BT قبل از لیفت کردن جام بود]
 آرسن ونگر درباره محمد الننی : "او یک بازیکن در خدمت تیم خارق العاده است و اگر مصری باشید ، به کشور شما اعتبار داده است. او یک پسر خارق العاده است ، ما او را در اینجا دوست داریم." آرسن ونگر درباره محمد الننی : "او یک بازیکن در خدمت تیم خارق العاده است و اگر مصری باشید ، به کشور شما اعتبار داده است. او یک پسر خارق العاده است ، ما او را در اینجا دوست داریم."
✅ ونگر اخبار مربوط به احتمال جانشینی مربی تیم ملی هلند را تکذیب کرد و گفت: من در حال حاضر برای فیفا کار میکنم و در دسترس نیستم... واقعا نمی‌دانم این خبرها از کجا میآیند. هیچکس با من تماس نداشته است. ✅ ونگر اخبار مربوط به احتمال جانشینی مربی تیم ملی هلند را تکذیب کرد و گفت: من در حال حاضر برای فیفا کار میکنم و در دسترس نیستم... واقعا نمی‌دانم این خبرها از کجا میآیند. هیچکس با من تماس نداشته است.
💢 به نقل از برخی خبرگذاری‌ها آرسنال و لیل بر سر مبلغ ۳۰ میلیون یورو برای گابریل به توافق رسیده‌اند و گابریل فردا تستهای پزشکی پیش از قرارداد را خواهد گذارند.

💢آرسنال قصد دارد در صورت مهیا شدن شرایط در هفته آینده اقدامات مربوط به فعال کردن بند آزادسازی توماس پارتی را انجام دهد. پیش از این اتلتیکو گفته بود تنها با فعالسازی بند آزادسازی قرارداد حاضر به فروش توماس پارتی میباشد.

💢 برخی از خبرگزاری‌ها مبلغ توافق شده برای خرید گابریل دفاع لیل را رقمی بین ۲۳ تا ۲۵ میلیون یورو اعلام کرده اند، اما چیزی که تقریبا همه روی آن اتفاق نظر دارند این است که باید گابریل را آرسنالی بدانیم زیرا او به زودی تستهای پزشکی را پشت سر خواهد گذاشت و با قراردادی ۵ ساله به آرسنال ملحق خواهد شد. 💢 به نقل از برخی خبرگذاری‌ها آرسنال و لیل بر سر مبلغ ۳۰ میلیون یورو برای گابریل به توافق رسیده‌اند و گابریل فردا تستهای پزشکی پیش از قرارداد را خواهد گذارند. 💢آرسنال قصد دارد در صورت مهیا شدن شرایط در هفته آینده اقدامات مربوط به فعال کردن بند آزادسازی توماس پارتی را انجام دهد. پیش از این اتلتیکو گفته بود تنها با فعالسازی بند آزادسازی قرارداد حاضر به فروش توماس پارتی میباشد. 💢 برخی از خبرگزاری‌ها مبلغ توافق شده برای خرید گابریل دفاع لیل را رقمی بین ۲۳ تا ۲۵ میلیون یورو اعلام کرده اند، اما چیزی که تقریبا همه روی آن اتفاق نظر دارند این است که باید گابریل را آرسنالی بدانیم زیرا او به زودی تستهای پزشکی را پشت سر خواهد گذاشت و با قراردادی ۵ ساله به آرسنال ملحق خواهد شد.
مربی جدید بارسلونا از اظهار نظر در مورد کوتینیو خودداری کرده اما مشخص است می‌خواهد تیمش را بر اساس "دی‌یانگ" بچیند.با توجه به مجموعه گزارشات موجود ...‌ می‌توان همچنان به انتقال دیر هنگام فیلیپ به آرسنال امیدوار بود. انتظار می‌رود طی هفته پیش‌رو گابریل معرفی شود. آرسنال احتمالا چند بازیکن از جمله سوکراتیس، گندوزی، توریرا  (و احتمالا لاکازت) را بفروشد و در خرید بعدی توماس پارتی را به لندن بیاورد و در نهایت کوتینیو به یک توپچی تبدیل شود.

☝️ پاراگراف آخر مجموعه‌ای از گزارشات از تعدادی توئیت و خبر از پایگاه‌های مختلف خبری است و فعلا چیزی قطعی نیست. مربی جدید بارسلونا از اظهار نظر در مورد کوتینیو خودداری کرده اما مشخص است می‌خواهد تیمش را بر اساس "دی‌یانگ" بچیند.با توجه به مجموعه گزارشات موجود ...‌ می‌توان همچنان به انتقال دیر هنگام فیلیپ به آرسنال امیدوار بود. انتظار می‌رود طی هفته پیش‌رو گابریل معرفی شود. آرسنال احتمالا چند بازیکن از جمله سوکراتیس، گندوزی، توریرا (و احتمالا لاکازت) را بفروشد و در خرید بعدی توماس پارتی را به لندن بیاورد و در نهایت کوتینیو به یک توپچی تبدیل شود. ☝️ پاراگراف آخر مجموعه‌ای از گزارشات از تعدادی توئیت و خبر از پایگاه‌های مختلف خبری است و فعلا چیزی قطعی نیست.
برنامه کامل بازی های آرسنال در فصل ۲۰۲۰/۲۱ برنامه کامل بازی های آرسنال در فصل ۲۰۲۰/۲۱
برنامه بازی های هفته اول لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۰۲۰/۲۱ برنامه بازی های هفته اول لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۰۲۰/۲۱
 ۱۰ بازی اول آرسنال در فصل ۲۰۲۰/۲۱ + تاریخ برگزاری
۱۰ بازی اول آرسنال در فصل ۲۰۲۰/۲۱ + تاریخ برگزاری
تبلیغات توپچی

چه کسی برتر از اوست؟؟

این مقاله ی زیبا را بستن دهان بعضی از دوستداران فوتبال انگلیس و آنتی بارسلونایی ها "کپی" کردم.البته مقاله ترجمه شدست و این را یک نویسنده ی اتفاقا انگلیسی نوشته!


وقتی درباره ستاره آرژانتینی صحبت می کنیم، فوتبال و تمام مولفه هایش را به یاد می آوریم. پس از دو دهه یک مارادونای دیگر کشف شد و کنار اسطوره هموطنش و همچنین پله در زمره بازیکنان غریزی دنیای فوتبال قرار گرفت.

می توان جملات حماسی دیگری را نیز ردیف کرد ...در مقام مقایسه، آنری بازیکنی پیرو سبک خاص خودش است. او با استناد به تجربه بازی کنار زیدان، مسی را برتر از ستاره جام جهانی 1998 و حتی رونالدو بهترین بازیکن جهان در سال قبل میدانند می داند. (خیلی ها بر این عقیده هستند که کریس رونالدو بخاطر اینکه باشگاهش قهرمان اروپا شد اورا لقب بهترین بازیکن سال 2008 لقب دادند اگر چه بازیکن تکنیکی ای هست اما به هر حال صحبت از لیونل مسی هست!) . تیری آنری ادامه میدهد که؛ «هم تیمی بازیکنان متفاوتی بوده ام اما لئو را در کلاس بالاتری می بینم. فقط خودش می داند قرار است چه بلایی بر سر توپ بیاورد. شاید تنها مارادونا چنین کیفیاتی داشت. نمی خواهم فشار موجود روی دوش او را افزایش دهم اما می دانید... واقعاً شبیه ترین فوتبالیست به مارادونا است.»

حتی بکام معروف ترین شخصیت ورزشی انگلیس از زمان پایان دوران پرنسس دایانا هم در سن و سال فعلی لیونل مسی از چنین اشتهاری برخوردار نبود.

زندگی بکام دو رو داشت، حال آنکه روزگار مسی با لگدهایش به توپ می گذرد. او هنگام دویدن در زمین چون شبح و سایه است و به قول کارلوس بیلاردو اگر از وی آزمایش «ایکس ری» گرفته شود، به وضوح وجود سلول عشق به فوتبال را در قسمت های تحتانی پاهایش می بینید. . حضور مادربزرگ در بازار خرید لوازم خانه فرصت لازم جهت توپ زنی را فراهم می آورد. شنیدن نام مارادونا هم بر انگیزه های او می افزود تا اینکه سرانجام ستاره آرژانتینی به عنوان پدیده کشورش زیر نگاه های حسرت بار خورخه والدانو (سرمربی وقت رئال مادرید) در 13 سالگی به بارسلونا پیوست. «نیوول اولدبویز» مشکلات مالی عدیده یی داشت و می خواست در قبال فروش نوجوان طلایی پول خوبی به جیب بزند. آنها به مقصود خود رسیدند یا نه، مهم نیست بلکه مساله اصلی شاگرد ممتاز شدن لیونل در آزمونی تک سواله با مضمون «عشق به توپ را تعریف کنید» بود. جو آرام بارسلونا به مسی مجال داد خانواده اش را به کاتالونیا ببرد. به زودی پدر همبازی پسر شد. ناگهان زمزمه های روزهای توپ بازی به شکل فریاد از دهان مسی به گوش رسید؛ «یک روز متوجه می شوند لیونل مسی کیست.»

او پس از انجام اولین بازی اروپایی در سال 2004 مقابل یوونتوس این ادعا را مطرح کرد.

رونالدینیو در اوج قرار داشت اما مسی قلب ها را می ربود. کاپلو یک بار گفت؛ این شیطان دیگر از کجا آمده است و با همین جمله قصه ها و تردیدها استارت خوردند. مغز او سریع تر از پاهایش و هر دو سریع تر از رقیبان حریف عمل می کنند. واقعاً پاهای وی در زمان دریبل زنی نامرئی می شود. چشم هایی رو به افق، بدنی که برای رساندن و دریافت توپ 180 درجه تغییر جهت می دهد و صورتی شبیه قاتلان حرفه یی، همه نماهای به یادآورنده مسی است. به اینها شاهکارهای درون زمین فوتبال را هم اضافه کنید؛ گلی مانند گل مارادونا در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 1986، هت تریک در ال کلاسیکو،13 گل به رئال مادرید و گلی که وارد دروازه مکزیک کرد و ورزشگاه را به مرز انفجار رساند. بعدها آلفیو باسیله سرمربی وقت آرژانتین اعتراف کرد هموطنانش قبلاً هرگز چنین ضربه چیپ خوبی ندیده بودند. مسی 38 گله کاریزمای آلفردو دی استفانوی افسانه یی را زنده کرده و به زعم اسطوره زنده رئال مادرید گلزن و گلساز، پایان دهنده و پایان ساز است.. کاپلو هر دو بازیکن را دوست دارد، با این حال اعتقاد دارد هیچ فوتبالیستی به گرد پای استعداد لیونل هم نمی رسد. سرمربی تیم ملی انگلیس ادامه داد؛ «مارادونای جدید کارهایی خارج از تصور همتایانش انجام می دهد. هر دوره یی ستاره خاص خود را داشته و مسی مرد اول دهه آینده نام دارد.»

فن باستن، مسی را استعداد ناب فوتبال دنیا می نامد و اتوئو وقتی با سوالی مبنی بر چگونگی بازی یکی از اضلاع مثلث تهاجمی بارسا روبه رو شد، جملاتی مانند مارادونای دوم، رویاساز و خالق صحنه های تکرارنشدنی را مورد اشاره قرار داد. خب مارادونای واقعی به عنوان سرمربی مسی در تیم ملی آرژانتین چه نظری دارد؟ او خیلی خوب می داند اگر یک نفر آبی و سفیدها را به سمت قهرمانی جهان سوق دهد، آن شخص کسی غیر از لیونل مسی نخواهد بود. دیه گوی افسانه یی پس از پایان بازی دوستانه «آلبی سلسته» مقابل فرانسه که با گل جادویی مسی رنگ و بوی ویژه یی گرفت، در جمعی دوستانه ادعا کرد چنانچه لیونل باز هم از این گل ها بزند جایگاه او را تسخیر خواهد کرد و در واقع بهتر از مارادونا می شود. والدانو پا را فراتر می نهد. هم تیمی سابق مارادونا می گوید «ال دیه گو» در سن و سال مسی از چنین شور و انگیزه یی برخوردار نبود. جملات او پایانی بر تمام توصیفات درباره پسر فوتبال است؛ «او برخلاف پله و مارادونا در تیم بزرگی بازی می کند. سرعت ذهن، بدن و همچنین تکنیک بالای مسی هر رقیبی را به زانو درمی آورد. این فوتبالیست بزرگ از آنجا که در زمین خیلی خوشحال است، احساسی شبیه پادشاهان دارد.» _ چندی بعد مارادونا گفت : لیونل، مارادونای من است!نه، واقعاً پادشاه است. اگر در زمین شناسی عصر «مزوزوئیک» به دلایل خاص شناخته شده ترین دوره تلقی می شود، ظاهراً دهه آینده به لطف جادوی مسی در تاریخ فوتبال جایگاه ویژه یی خواهد داشت. بد نیست تا زمان خاموش نشدن چشمه تکنیک لیونل عصر حاضر را دوره «مسی زوئیک» بنامیم....


تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ehsan در 22/8/1390 | 22:37 گفت:

چه جوجه فکلیه خوشگلیه عین بقیه طرفدارای بارسا :))

sam baygan در 22/8/1390 | 21:38 گفت:

فک نکنم کسی خونده باشه،ملت وقتشونو از تو جوب پیدا نکردن داش رضا.

حمید فرازی در 22/8/1390 | 20:46 گفت:

کسی این پست رو خوند که بدونه موضوعش چیه؟

sam baygan در 22/8/1390 | 20:37 گفت:

خطاب به آقای دشت بش:
واقعا نمیخواستم اینو بگم و شما مجبورم کردی.
تو این چن روزه که اومدی تو arsenal.ir (و من هم هنوز نمیدنم دلیلش چیه؟)و کامنت و پست گذاشتی،کاملا از نظراتت میشد فهمید که یه آدم مشکل دار و ...سوخته (که نمیدونم برا چیه و فقط امیدوارم ناشی از چن ساعت صدرنشینی ارسنال تو نظرسنجی گل نباشه) به نظر میرسی.
امروز که اومدی اون پست قبلی (تیاگو و جک)رو گذاشتی،فک کردم در موردت اشتباه کردم.اما وقتی دوباره کامنتای سرشار از عقده های سربسته و توهینتو خوندم؛گفتم ،نه...تو همون آدمی هستی که تصورشو میکردم.آدمی مبتلا به سادیسم و ماروخیسم حاد و فکر بسته وشخصیت پوچ که از توهین و آزار دیگران و همینطور تحقیر شدن و توهین شنیدن لذت میبری.کسی که حتی نمیدونه با یه خانم که نمیشناستش و نمیدونه چه آدمیه،چطور برخورد کنه.
من قبلا گفتم ما حاضریم با همه بیاییم بشینیم و بحث کنیم،ولی شما دوست من،با توهینات و کامنتای خوشگلت کلا نظر همه رو نسبت به خودت برگردوندی.
.
.
.
اینجا به عنوان یه عضو کوچیک این سایت از دوستانم میخوام هر جا پستا و نظرات این بشر رو دیدن،محلش نذارن و چوابشو ندن تا خودش دمشو بذاره رو کولش و بره بیرون.
واقعا متاسفم که وقت ارزشمند خودمو تلف کردم تا به این آقا بپردازم.
تشکر از همه ارسنالیا.

davood در 22/8/1390 | 20:20 گفت:

اقا رضا دمت گرم خوب ریدی بهش

HAMED toopchi در 22/8/1390 | 20:14 گفت:

الفاظ زشت آقا رضا!!!!!؟

reza najm در 22/8/1390 | 20:12 گفت:

ببین چیزی حوصله ندارم ...شعراتو بخونم فقط بهت بگم یا گورتو از این سایت گم کن یا یه پست میزارم خار مادرتو با آرسنال آشنا میکنم .صبر ما هم حدی داره!!!!من حاضرم از این سایت برم بیرون ولی تو ک..نی هم با من بیای بیرون

HAMED toopchi در 22/8/1390 | 20:10 گفت:

من من كه نخوندم. ولي ثابت شد بارسا طرفداراشم مثل خودش لاشه خورن. زحمت ديگران رو ميخورن!

علی ارشدی در 22/8/1390 | 20:07 گفت:

بچه برو بیرون خودت با زبون خوش برو و اراجیفتو به خورد همون تازه به دوران رسیده های انار فروش بگو افتاد؟ حتا باید به زور متوسل شیم؟

حسین عسگریان در 22/8/1390 | 19:53 گفت:

ده برو اینقدکه که خوری نکن بچه پرو

محمدرضا دشت بش در 22/8/1390 | 19:51 گفت:

حامد جون زور نزدم تنها زورم یه copy بود و بعدش هم یه paste!!!همتون خوندین ولی چون جوابی ندارید میگید نخوندم!!!

Saeed Milani در 22/8/1390 | 19:36 گفت:

من که نخوندم اما سیکتیرکن بیرون سریعا!

saeed در 22/8/1390 | 19:31 گفت:

دشت پشت کشک بیا پسرم بیا این آب نباتو بگیر دستت دلم برات سوخت

توپچی جنوب در 22/8/1390 | 19:28 گفت:

منم مقاله بالا رو نخوندم چون ارزش اینکه چشم هام رو اذیت کنم نداشت !!!!!!!!!!!!!!!!!

بچه ها بد جور گیر دادین به این تیله داور لونایی کاریش نداشته باشین اخه بد بخت جایی نداره حرف بزنه: تنها ,بی کس ,
بی خانمان گناه داره چیکارش دارین بزار یه کم عقده هاش رو خالی کنه اونا تا حالا یه ,دونه جام سالم هم نبردن گناه دارن بیچاره ها...........
شما فکر کنین به یه بچه یتیم پناه و جا دادین بخدا واسه اون دنیاتون خوبه ,ثواب داره مثل پول دادن به یه گدای بد بخت بی خانمانه
ولش کنین کارش نداشته باشین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HAMED toopchi در 22/8/1390 | 19:20 گفت:

راستي، به نظر خودت هيچكيدوم از ما حوصله مون گذاشت اين بلاگتو بخونيم!؟ دو ساعت زور زدي

mostafaa در 22/8/1390 | 19:19 گفت:

بارسایی جون اینجا منفوری حرفات خریدار نداره. بارسا هم منفوره چون فلسفش کثیفه.چون تیم های دیگه رو با پول خراب می کنه. چون سیری نداره . اگر مسی تون خیلی شاخه خیلی اینیستا و ژاوی و .... چرا دست رو سسک گذاشتین چرا دنبال ولکات و ژسنی و سانگ هستن؟ درسته زیبا بازی می کنن ولی فلسفشون کثیفه قانع نیستن

HAMED toopchi در 22/8/1390 | 19:16 گفت:

يه جور ميگي بسوزيم انگار مسي داداش بزرگته و گوارديولا هم....! پسر خوبي باش اقاي دشت مشت. جاخالي هم اختياريه، مثلا بقالي سر كوچتون. ديگه هرجور خودت دوست داري باهاش كنار بيا!!

davood در 22/8/1390 | 19:15 گفت:

من اصلا این مقاله رو نخوندم و نمیدونم درباره چی هست ولی تو پست قبلیت اومدی ویلشر رو با تیاگو مقایسه کردی که بدجور... شدی!

حسین عسگریان در 22/8/1390 | 19:13 گفت:

بچه هابهش گیرندید این عقده ای بی خانمانو اخه اگه این بدبخت جایی روواسه زدن حرفاش داشت که اینجا نمیومد

حسین عسگریان در 22/8/1390 | 19:13 گفت:

بچه هابهش گیرندید این عقده ای بی خانمانو اخه اگه این بدبخت جایی روواسه زدن حرفاش داشت که اینجا نمیومد

nima در 22/8/1390 | 19:03 گفت:

هی دنگ بزن به چاک

saeed در 22/8/1390 | 19:00 گفت:

آخه بیچاره همه دنیا می دونن طرفدارای بارسا مثل قارچ یک دفعه زیاد شدن

محمدرضا دشت بش در 22/8/1390 | 18:57 گفت:

من هدفی ندارم از این نوشته جز سوزوندن یعضیا

Fateme در 22/8/1390 | 18:56 گفت:

بعد وقتی بهت میگم جات اینجا نیس بهت بر میخوره .... خب آخه به ما آرسنالیا چه که مسی فلانه و بهمانه ؟؟!
معنی بودن این بلاگ تو سایت آرسنالیا چیه ؟؟! مسی چه خوب چه بد مال شما .
آخه هر حرفی جایی داره دیگه برادر من ....

saeed در 22/8/1390 | 18:53 گفت:

مسی قدش کوتاهه دهنش بو پا میده آخه ابلح اومدی توسایت آرسنال داری طرفداری بارسارو ومسی رو میکنی