تفاوت های سبک آرسنال و بارسلونا

نویسنده: علی قاسمی

وبلاگ من
نویسنده: علی قاسمی
چرا
کل بازدید: 273,380 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد. طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد.
لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد.
مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم. مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم.
طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود. طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود.
رادیو مونته کارلو (RMC):  سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود. رادیو مونته کارلو (RMC): سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود.
به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد. به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست. طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست.
باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد. باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد.
برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند . برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند .

تفاوت های سبک آرسنال و بارسلونا

آیا سبک بازی آرسنال همان سبک بارسلوناست یا برعکس و یا اینکه ...


یکی از بحث هایی که این روز ها بین این دو تیم رد و بدل میشود بحث در مورد میزان شباهت سبک آرسنال و بارساست.
بسیاری از طرفداران بارسلونا بر این باور هستند که سبک بازی تیمشان برای اولین بار به نمایش در آمده و هیچ تیمی چنین سبک بازی ای رو به نمایش در نیاورده است در حالی که بسیاری از کارشناسان براین باور هستند که این تیم تا حدود زیادی شباهت سبکی با تیم های آژاکس و هلند دهه های گذشته دارد . بازی شناور و پاس های دقیق همراه تملک توپ...
در این بین برخی طرفدار های آرسنال هم این عقیده را دارند که تیم ونگر سالهاست که با چنین سبکی بازی میکند و سالهای درخشانی را در هم تجربه کرده است و این سبک در این دهه مختص به این تیم میباشد...

اما بحث به اینجا ختم نمیشود خرید بازیکن از آرسنال توسط بارسلونا طی دهه اخیر و همچنین خرید بازیکنهای منچستر یونایتد توسط رئال تا حدودی نزدیکی سبک این باشگاه ها را دو به دو نشان میدهد .

حال باید به تفاوت های بین سبک بازی های این دو تیم بپردازیم
.
چیزی که طی سالهای گذشته در لیگ انگلیس دیده شده است بیانگر این است که پر سرعت ترین لیگ و نزدیک ترین لیگ از آن انگلیس میباشد جایی که در هر لحظه تو بر سر هر دروازه ای میتواند باشد . جایی که آرسن ونگر در گفته هایی به این بحث اشاره داشت که تیمش میتواند در کمتر از 7 ثانیه از دروازه خود به دروازه حریف برسد و این نشان از قدرت بالای ضد حمله آرسنال داشت و سرعت و جوانی این تیم را نشانگر بود .
چیزی که در تیم بارسلونا کمتر زمانی به چشم میآید که نیازی به ضد حمله داشته باشند و در بیش از 70 ردصد از بازی مالک توپ و میدان اند ...
اگر نگاهی به بازی های 5 یا 6 سال گذشته آرسنال بیندازیم و با بازی های بارسلونا در این روزها مقایشه کنیم تفاوت های فراوانی را مشاهده خواهیم کرد بازی های آرسنال در آن دوران در دروم مایه اش قدرت بود و جایی که ویرا پیرس ویلنورد کمپبل اورمارس هانری و.. بیشتر از بحث تکنیکی بحث قورت بدنی را که لازمه لیگ برتر انگلیس است را در تیم خود به وفور لحاظ کردند پاس های پیاپی آرسنال همواره برای بدست آوردن راهی برای نفوذ در خط دفاع بودو هیچ تیکی تاکایی در فاصله 3 متری یا 5 متری رد و بدل نمیشد پاس های آرسنال در اغلب موارد مصافت بیش از 10 یا 15 متر را طر میکرد شتاب در رسیدن به دروازه سبک بازی آرسنال را در آن دوران و حتی بعد از آن تشکیل میداد کمتر پاسی به منزله تحریک تیم مقابل بین بازیکن ها رد و بدل میشد بدون شک تمامی طرفداران فوتبال بر این باور هستند که هیچ بیننده ای از دادن پاس های بیهوده در میانه میدان و گوشه ها که تیم حریف پرسی صورت نمیدهد هیچان زده نمیشود !!! اگر دیدن فوتبال به غیر از هیجان بود و و پاس های بین بازیکن ها بینندگان را از دیدن فوتبال ارضا میکرد تمرینات تیم ها میتوانست بیننده به مراتب بیشتری داشته باشد

بعد از گذشت آن دوران و با پایین آمدن قدرت بدنی تیم آرسنال و اضافه شدن بازیکن های جوان و فانتزی شباهت های دو تیم بیشتر شد جایی که فابرگاس قدرت هافبک آرسنال را در دست گرفت و تا حدودی سبک اسپانیایی را در آرسنال پدید آورد اما هیچ زمانی پاس های تیکی تاکا با هدفی به غیر از ریدن به دروازه بین بازیکن های آرسنال رد و بدل نشد و شاید همین ضعف قدرت بدنی آرسنال بین این دو دوران باعث عدم کسب جام شده باشد
چیری که مشخص است این است که سبک آرسنال و بارسلونا در این چند سال از این بابت به هم شباهت پیدا کرده است که قدرت بدنی انگلیسیه آرسنال فروکش کرده است و ظرافت اسپانیایی و سبک فانتزی توسط بازیکن هایی مانند فابرگاس و هلب به این تیم تزریق شد جایی که اندکی سبک اسپانیایی جواب نداد و شاید با او.ج گرفت ون پرسی و سونگ و آمدن ومرتساکر قدرت لازم برای انگلیس باری دیگر به بازی آرسنال برگردد .
چیزی که مشخص است بارسلونا در این دوران در پاس های خود از نیم ضرب استفاده میکنند و پاس های بین بازیکن ها با قدرت کم منتقل میشود در حالی که هیچ گاه در آرسنال نیم ضربی را شاهد نبودیم ...
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

سید امین هاشمی در 16/9/1390 | 16:28 گفت:

محسن جان منم همین حسو به شانسلوسا دارم.آخه اهام تیم هستن.همین تیکی تاکا رو از آرسنال دزدیدن بیشرفا

محسن شعبانی در 16/9/1390 | 09:47 گفت:

حالم از بارسا بهم می خوره مخصوصا ژاوی

رضا کاظمی در 16/9/1390 | 00:41 گفت:

وقتی آرسنال پاس های تک ضرب میداد بارسا اصلا بلد نبود درست پاس کاری کنه.کی یادش میاد وقتی هانری رفته بود بارسا همونجا هم تک ضرب پاس کاری میکرد ولی هیچ کدوم بازیکنان بارسا نمیتونست پاس های تک ضرب بده حتی ژاوی،انیستا،و مسی.........هرچند بارسا الان زیاد پاس کاری میکنه ولی از آرسنال ما تقلید کرده عشق است آرسنال و عشق است ونگر و جوناش

علی ارشدی در 16/9/1390 | 00:36 گفت:

خدا لعنت کنه هر کیو که میگه بارسا و آرسنال شبیه همن

arash در 15/9/1390 | 23:34 گفت:

به خدا حامد راست میگه بازم به خاطر اون ملعون گل خوردیم

حمیدرضا در 15/9/1390 | 23:04 گفت:

همه ی دنیا میدونه لیگ انگلستان بهترین لیگ دنیاست. ملومه که آرسنال سبک بازیش با بارسلونا فرق میکنه. به امید برد 3_1 آرسنال