یادی از تیری هنری

نویسنده: فرهاد

وبلاگ من
نویسنده: فرهاد
............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
کل بازدید: 53,129 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
آرسنال در ۱۱ بازی آخر خود در لیگ اروپا ٩ بار موفق شده است کلین‌شیت کند. آرسنال در ۱۱ بازی آخر خود در لیگ اروپا ٩ بار موفق شده است کلین‌شیت کند.
آرسنال در کارولینای شمالی و در شهر شارلوت به مصاف رم خواهد رفت. 
توپچی‌ها در ۱۷ جولای با بایرن‌مونیخ بازی خواهد کرد. این رقابت در لس‌آنجلس انجام خواهد شد. پس از بازی با مونیخ، آرسنال در روز ۲۰ جولای به مصاف رم خواهد رفت. آرسنال در کارولینای شمالی و در شهر شارلوت به مصاف رم خواهد رفت. توپچی‌ها در ۱۷ جولای با بایرن‌مونیخ بازی خواهد کرد. این رقابت در لس‌آنجلس انجام خواهد شد. پس از بازی با مونیخ، آرسنال در روز ۲۰ جولای به مصاف رم خواهد رفت.
آرسن ونگر هوادار ویژه‌ی آرسنال مقابل ناپولی!آرسنال و ناپولی در مرحله‌ی بعد لیگ اروپا  به مصاف یکدیگر میروند. آرسن ونگر معتقد است این امتحانی بزرگ برای بازیکنان ناپولی است تا از فشار خارج شوند و روند بد روزهای اخیر خود را تغییر دهند. صحبت های ونگر در مصاحبه با خبرگزاری ایتالیایی II mattino : "من در آن مسابقه طرفدار آرسنال خواهم بود درست مانند تمام بازی های این فصل.امری نیازی به نصیحت من ندارد. من یکی از طرفداران آنجلوتی هستم.او از تکنیکی ترین سرمربی های کل دوران است و در کارش یک استاد واقعی است. اما آرسنال تیم خوبی است و ناپولی کار آسانی نخواهد داشت."
آرسن ونگر هوادار ویژه‌ی آرسنال مقابل ناپولی!آرسنال و ناپولی در مرحله‌ی بعد لیگ اروپا به مصاف یکدیگر میروند. آرسن ونگر معتقد است این امتحانی بزرگ برای بازیکنان ناپولی است تا از فشار خارج شوند و روند بد روزهای اخیر خود را تغییر دهند. صحبت های ونگر در مصاحبه با خبرگزاری ایتالیایی II mattino : "من در آن مسابقه طرفدار آرسنال خواهم بود درست مانند تمام بازی های این فصل.امری نیازی به نصیحت من ندارد. من یکی از طرفداران آنجلوتی هستم.او از تکنیکی ترین سرمربی های کل دوران است و در کارش یک استاد واقعی است. اما آرسنال تیم خوبی است و ناپولی کار آسانی نخواهد داشت."
 آرسنال بدون هیچ شکی بازیکنانی که به دو سال آخر قراداد خود وارد میشوند را یا میفروشد یا با آنها تمدید میکند. توپچی‌ها طی دوسال اخیر ستارگانی مانند سانچز و رمزی را بدلیل عدم تعیین تکلیف قرارداد از دست داده اند و اصلا دوست ندارند این تجربه تکرار شود. این روند جدید سران باشگاه در مورد تمدید قراردادهاست آرسنال بدون هیچ شکی بازیکنانی که به دو سال آخر قراداد خود وارد میشوند را یا میفروشد یا با آنها تمدید میکند. توپچی‌ها طی دوسال اخیر ستارگانی مانند سانچز و رمزی را بدلیل عدم تعیین تکلیف قرارداد از دست داده اند و اصلا دوست ندارند این تجربه تکرار شود. این روند جدید سران باشگاه در مورد تمدید قراردادهاست
 با ۴۰% آرا ، هنریک مخیتاریان به عنوان بازیکن برتر ماه فوریه در باشگاه آرسنال انتخاب شد. سه پاس گل و دو گل در این ماه توسط هنریک برای آرسنال ثبت شد با ۴۰% آرا ، هنریک مخیتاریان به عنوان بازیکن برتر ماه فوریه در باشگاه آرسنال انتخاب شد. سه پاس گل و دو گل در این ماه توسط هنریک برای آرسنال ثبت شد
استادیوم تازه تاسیس النصر امارات که در تاریخ ۲٦ مارس میزبان دیدار تیم‌های النصر و آرسنال در روز افتتاحیه می‌باشد. استادیوم تازه تاسیس النصر امارات که در تاریخ ۲٦ مارس میزبان دیدار تیم‌های النصر و آرسنال در روز افتتاحیه می‌باشد.
 اخبار تیم برای بازی با رن در امارات  سوکراتیس : به دلیل کارت قرمز محروم است.مخیتاریان: مصدومیت از ناحیه ستون فقرات ... باید پیش از بازی با رن بررسی شود. بلرین، ولبک و هولدینگ هم در دوران ریکاوری بعد از عمل جراحی هستند.
اخبار تیم برای بازی با رن در امارات سوکراتیس : به دلیل کارت قرمز محروم است.مخیتاریان: مصدومیت از ناحیه ستون فقرات ... باید پیش از بازی با رن بررسی شود. بلرین، ولبک و هولدینگ هم در دوران ریکاوری بعد از عمل جراحی هستند.
رسانه‌های اسپانیایی خبر از پیشی گرفتن آرسنال در خرید نیکولاس تاگلیافیکو از رقبای دیگر می دهند.
پیش از این نام باشگاه‌های رئال مادرید و اتلتیکو مادرید نیز مطرح شده بود اما حالا وضعیت کمی تغییر کرده است و آرسنال به خرید این بازیکن آرژانتیتی نزدیک تر شده است. قیمت احتمالی دفاع‌چپ آژاکس ۸ میلیون خواهد بود که آرسنال سعی میکند تا پرداخت آن این بازیکن را به لندن بیاورد. رسانه‌های اسپانیایی خبر از پیشی گرفتن آرسنال در خرید نیکولاس تاگلیافیکو از رقبای دیگر می دهند. پیش از این نام باشگاه‌های رئال مادرید و اتلتیکو مادرید نیز مطرح شده بود اما حالا وضعیت کمی تغییر کرده است و آرسنال به خرید این بازیکن آرژانتیتی نزدیک تر شده است. قیمت احتمالی دفاع‌چپ آژاکس ۸ میلیون خواهد بود که آرسنال سعی میکند تا پرداخت آن این بازیکن را به لندن بیاورد.
 آرسنال در مرحله ی بعدی لیگ اروپا باید به مصاف رن فرانسه برود . آرسنال در مرحله ی بعدی لیگ اروپا باید به مصاف رن فرانسه برود .
آرسنال در این فصل رقابت های لیگ برتر تنها موفق به ثبت ۴ کلین شیت شده است ، یعنی تنها در حدود ۱۷ درصد از بازی ها آرسنال گل دریافت نکرده که بدترین آمار تاریخ آرسنال در لیگ جزیره است .تنها فولهام آماری بدتر از آرسنال دارد . آرسنال در این فصل رقابت های لیگ برتر تنها موفق به ثبت ۴ کلین شیت شده است ، یعنی تنها در حدود ۱۷ درصد از بازی ها آرسنال گل دریافت نکرده که بدترین آمار تاریخ آرسنال در لیگ جزیره است .تنها فولهام آماری بدتر از آرسنال دارد .

یادی از تیری هنری

یادی از تیری هنری


نام : تیری دانیل هنری
اسم مستعار : تیتی
باشگاه : بارسلونا
تولد : 17 اوت 1977
محل تولد : پاریس
قد : 188سانتی متر
وزن : 83 کیلو گر م
با شگا ه های قبلی : تیم آماتوری لیس اولیس - پالیسو – ویری چاتیلون - ورسای - موناکو - یوونتوس - آرسنال - بارسلونا
او در سالهای 1983 تا 1989در تیم نوجوانان شهر زادگاهش بازی می¬کرد. سپس بین سال های 1989 تا 1990 به باشگاه پالایسو و از 1990 تا 1992 ویری چاتیلون و 1992 تا 1994 ورسای نقل مکان کرد و زیر نظر مربیان مختلفی فوتبال را آموخت. اولین فعالیت حرفه ایی او با باشگاه موناکو آغاز شد. درست در سن 17 سالگی. و در این زمان او به عنوان یار مهاجم برزیلی موناکو - سونی اندرسون - قرار گرفت. اولین تجربه ملی او در سال 1997 مقابل تیم ملی آفریقای¬جنوبی بود. او با پیراهن آبی کشورش در سال 1998 به قهرمانی جهان دست یافت. و در آن سری مسابقات 3 گل به ثمر رساند. همچنین با تیم ملی فرانسه به عنوان قهرمانی اروپا هم دست یافت. (سال 2000) در این سالها او همچنان بعنوان امتیاز آورترین بازیکن تیمش بود و سرانجام در سال 2003 جام کنفدراسیون ها را فتح کرد. بعد از مسابقات جام جهانی 1998 فرانسه، او از تیم موناکو جدا شد و به یونتوس ایتالیا پیوست. مبلغ قرار داد او در آن زمان 14 میلیون پوند بود. و به علت اینکه او با سیستم بازی دفاعی ایتالیایی و استفاده نادرست از او در پست تیمی او این تیم را ترک کرد. در زمانی که او در یونتوس بود تنها 3 گل برای تمیش در طول یک فصل به ثمر رساند. در سال 1999 با مبلغ 10.5 پوند به باشگاه آرسنال پیوست. و باز هم با مربی¬اش در تیم موناکو کار می¬کرد کسی نبود جز آرسن ونگر.
آرسن ونگر او را درست در جایی قرار داد که پست تخصصی¬اش بود و روان در آن بازی می¬کرد. از سال 2005 او کاپیتان تیم آرسنال بود. قبل از او یک فرانسوی دیگر به نام پاتریک ویرا این سمت را داشت .
او رکورد های جالبی را از خودش در تیم آرسنال و لیگ برتر انگلستان بر جای گذاشت:
اقای گل انگلستان با 23 گل زده 100 گل در مسابقات لیگ برتر بیش از 151 گل زده برای باشگاه آرسنال که کسی این رکورد را نداشته است تاکنون
او همچنین جایزه¬های زیادی را کسب کرده است از جمله:
سه بار از طرف انجمن نویسندگان ورزشی به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد.
دو بار بعنوان مرد سال فوتبال فرانسه انتخاب شده است.
آقای گل انگلستان با 23 گل زده.
در فصل 06-2005 از طرف باشگاه های بارسلونا و رئال مادرید پیشنهاد هایی به او شد و این امر باعث شد تا آرسنالی¬ها قرارداد خود را با کاپیتان تیمشان تمدید کنند. و او بطور شفاهی با آرسنال توافق کرد و از 28 آپریل 2006 او دیگر هیچ تعهد رسمی به آرسنال ندارد.
او چندین بار در آگهی¬های تبلیغاتی رنو فرانسه حاضر شده است و در سال 2003 او به همراه همسر انگلیسی¬اش که یک مدل می¬باشد در تبلیغی برای شرکت پپسی حاضر شدند. آنری در سال 2001 مبلغ 9 میلیون پوند با شرکت نایک قرار داد بست و تبلیغات انحصاری این شرکت را انجام داد. بعد از مسابقات جام جهانی آلمان قرار داد او با شرکت نایک تمام شد و آنری مدل شرکت ریباک شد. همچنین او بعنوان مدل مرد مارک معروف Estee Lauder بود.
27 می 2005 اولین فرزند او و همسرش نیکول مری Nicole Merry.به دنیا آمد... همسرش یک مدل انگلیسی می¬باشد. آنها در Hampstead در قسمت شمالی لندن زندگی می¬کردند تا اینکه به بارسلونا پیوست¬. او به راحتی به زبانهای فرانسه انگلیسی و ایتالیایی صحبت می¬کند و تنها کسی است که سه جایزه مهم فوتبال را برنده شده است.
افتخارات:
-- قهرمانی فرانسه در جام جهانی 1998
-- قهرمانی فرانسه در یورو 2000
-- قهرمانی در جام كنفدراسیون 2001 و 2003
-- قهرمانی سوپر جام با موناكو 1997
-- قهرمانی لوشا میپونه فرانسه با تیم موناکو
-- قهرمان لیگ با آرسنال 2002-2001 و 2004-2003
-- قهرمان جام حذفی با آرسنال 2002 ، 2003، 2005
-- 2004 و 2006 برنده European Golden Boot
-- هانری تنها بازیكنی است كه سه بار عنوان Fifa World Player (سالهای 2003، 2004، 2006) را به خود اختصاص داده است.
-- مرد برتر فوتبال اروپا در سال 2004 از نگاه مجله ورلد ساکر
-- برترین گلزن لیگ برتر در فصول 2002-2003-2004-2005-2006
-- بهترین بازیکن کشور فرانسه در سال های: ۲۰۰۲ . ۲۰۰۳ . ۲۰۰۴ . ۲۰۰۵
-- برترین بازیکن لیگ برتر جزیره در سال های: 2004 . 2006
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

فرهاد در 17/9/1390 | 22:27 گفت:

فدات اقا حامد

hamed در 17/9/1390 | 20:49 گفت:

جالب بود دستت درد نکنه.......

فرهاد در 17/9/1390 | 13:58 گفت:

چاکرم اقا حمید

حمید فرازی در 17/9/1390 | 13:41 گفت:

آرمان چقدر خوبه که مثل بقیه کاربرا کامنت میذاری.اینجوری بهتر میتونی به مشکلات سایت رسیدگی کنی

حمید فرازی در 17/9/1390 | 13:40 گفت:

مرسی داداش فرهاد.فکر کنم یکی از سه مجسمه هانری یاشه ولی این بار استثنا با علی موفقم.برگکمپ یه پله از هانری دوست داشتنی تره

آرمان امیراحمدی در 17/9/1390 | 11:38 گفت:

بیشتر در مورد آنری : http://arsenal.ir/playersDetails.aspx?PlayerID=56

آرمان امیراحمدی در 17/9/1390 | 11:37 گفت:

اقا به درد میخورد نوشتت مرسی میذارم تو سایت

ali در 17/9/1390 | 00:16 گفت:

این تی تی چقدر دوست داشتنیه ، اما بازم برکمپ یه پله از آنری دوست داشتنی تره.
من حتی دیدم طرفدارای منچستر یو نایتد و خیلی تیم های دیگه عاشق دنیس برکمپ هستن.
فقط دنیس برکمپ و آنری و پت ویرا

علیرضا در 16/9/1390 | 23:51 گفت:

ما که هیچ وقت فراموشش نمیکنیم این آهوی سیاه رو............

arman omidian در 16/9/1390 | 23:41 گفت:

اصلا یکی مثل آنری تو تاریخ یه بار میاد.

علی ارشدی در 16/9/1390 | 23:10 گفت:

کلا تی تی آنری نیازی به این چیزا نداره کیه که نشناسش غیر آرسنالی ها هم دوسش دارن لامصبو

محمدرضاجاشي در 16/9/1390 | 23:03 گفت:

قديمي بود ولي بازم ارزش داشت