یادی از تیری هنری

نویسنده: فرهاد

وبلاگ من
نویسنده: فرهاد
............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
کل بازدید: 52,161 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد. کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد.
انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد . انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد .
به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد . به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد .
کالوم چمبرز بصورت قرضی به مدت یک فصل به فولهام پیوست .انتقال چمبرز به فولهام بصورت قرضی انجام شد . آرسنال حالا در پست دفاع وسط  سوکراتیس ، موستافی ، هولدینگ و ماوروپانوس را دارد (تا زمانی که کوشیلنی از مصدومیت برگردد) .احساس میکنم آرسنال به جذب یک مدافع وسط دیگر احتیاج دارد . کالوم چمبرز بصورت قرضی به مدت یک فصل به فولهام پیوست .انتقال چمبرز به فولهام بصورت قرضی انجام شد . آرسنال حالا در پست دفاع وسط سوکراتیس ، موستافی ، هولدینگ و ماوروپانوس را دارد (تا زمانی که کوشیلنی از مصدومیت برگردد) .احساس میکنم آرسنال به جذب یک مدافع وسط دیگر احتیاج دارد .
مارتین کیون درمورد اینکه آیا آرسنال بازیکن دیگری جذب میکند یا نه :

"نمیدانم که آیا بودجه کافی وجود دارد یا نه. فکر میکنم اگر امری بخواهد بازیکنی جذب کند باید چند بازیکن را بفروشد. بنظر نمیرسد که این اتفاق در پنجره نقل انتقالات اتفاق بیوفتد. فکر میکنم که او احتمالا کار خود در بازار به خوبی انجام داده است.

او [ امری ] قرار است با آرسنال و گروهی که کار میکند آماده شود و خواهند دید که تا چه حدی پیش میروند و احتمالا در نقل انتقالات زمستانی به بازار برگردند و بازیکن به خدمت بگیرند. فقط زمانی که فصل شروع بشود و آنها بازی های واقعی خود را انجام بدهند شما خواهید فهمید چه کسانی (بازیکنانی) میتوانند کار خود را انجام بدهند و چه کسانی نمیتوانند."[مجله آرسنال] مارتین کیون درمورد اینکه آیا آرسنال بازیکن دیگری جذب میکند یا نه : "نمیدانم که آیا بودجه کافی وجود دارد یا نه. فکر میکنم اگر امری بخواهد بازیکنی جذب کند باید چند بازیکن را بفروشد. بنظر نمیرسد که این اتفاق در پنجره نقل انتقالات اتفاق بیوفتد. فکر میکنم که او احتمالا کار خود در بازار به خوبی انجام داده است. او [ امری ] قرار است با آرسنال و گروهی که کار میکند آماده شود و خواهند دید که تا چه حدی پیش میروند و احتمالا در نقل انتقالات زمستانی به بازار برگردند و بازیکن به خدمت بگیرند. فقط زمانی که فصل شروع بشود و آنها بازی های واقعی خود را انجام بدهند شما خواهید فهمید چه کسانی (بازیکنانی) میتوانند کار خود را انجام بدهند و چه کسانی نمیتوانند."[مجله آرسنال]
برنامه تیم بانوان آرسنال در فصل جدید اعلام شد. دختران پیش از شروع فصل ۱٩ آگوست برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در جام کانتیننشال تایر به مصاف وستهام بروند و در اولین دیدار لیگ با لیورپول دیدار کنند. برنامه تیم بانوان آرسنال در فصل جدید اعلام شد. دختران پیش از شروع فصل ۱٩ آگوست برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در جام کانتیننشال تایر به مصاف وستهام بروند و در اولین دیدار لیگ با لیورپول دیدار کنند.
بازی‌های قابل قبول اسمیت باعث شد تا بعد از بازگشت تیم به لندن ، آرسنال با او قرارداد حرفه‌ای امضا کند. بازی‌های قابل قبول اسمیت باعث شد تا بعد از بازگشت تیم به لندن ، آرسنال با او قرارداد حرفه‌ای امضا کند.
پیروزی ۳-۱ اتلتیکو مقابل آرسنال در ضربات پنالتی - بازی در ۹۰ دقیقه ۱-۱ مساوی به پایان رسیده بود. آرسنال ۱ امتیاز و اتلتیکو ۲ امتیاز از این بازی دریافت کردند. پیروزی ۳-۱ اتلتیکو مقابل آرسنال در ضربات پنالتی - بازی در ۹۰ دقیقه ۱-۱ مساوی به پایان رسیده بود. آرسنال ۱ امتیاز و اتلتیکو ۲ امتیاز از این بازی دریافت کردند.
الکس ایوبی در آستانه ی تمدید قراداد با باشگاه قرار دارد. به گزارش نشریه میرور ، به نظر میرسد اونای امری سرمربی جدید آرسنال به الکس ایوبی اعتقاد دارد و با وجود داشتن چندیدن پیشنهاد مختلف قصد دارد او را در باشگاه نگه دارد .ایوبی در سال ۲۰۱۵ قرارداد ۵ ساله ای با باشگاه به امضا رسانید که او را تا سال ۲۰۲۰ در باشگاه نگه میداشت . حال سرمربی جدید تیم تصمیم گرفته است که قراداد او را مجددا تا سال ۲۰۲۲ تمدید کند. سه تیم میلان ، لاتزیو و اورتون به جذب الکس ایوبی علاقه مند بودند . الکس ایوبی در آستانه ی تمدید قراداد با باشگاه قرار دارد. به گزارش نشریه میرور ، به نظر میرسد اونای امری سرمربی جدید آرسنال به الکس ایوبی اعتقاد دارد و با وجود داشتن چندیدن پیشنهاد مختلف قصد دارد او را در باشگاه نگه دارد .ایوبی در سال ۲۰۱۵ قرارداد ۵ ساله ای با باشگاه به امضا رسانید که او را تا سال ۲۰۲۰ در باشگاه نگه میداشت . حال سرمربی جدید تیم تصمیم گرفته است که قراداد او را مجددا تا سال ۲۰۲۲ تمدید کند. سه تیم میلان ، لاتزیو و اورتون به جذب الکس ایوبی علاقه مند بودند .
ایوبی مورد توجه لازیو قرار گرفته است.لازیو باید حدود ۲۵ میلیون یورو برای خرید ایوبی هزینه کند. ایوبی زیر نظر یکی از قدرتمندترین تیم های سری‌آ قرار دارد. لازیو پیش از این یک بازیکن نیجریه‌ای دیگر به نام "اونازی" داشته است و میخواهد تا یک بازیکن دیگر از همین کشور را به خدمت بگیرد. ایوبی هم اکنون همراه آرسنال و اونای امری در تور سنگاپور به سر میبرد، اما علاقه امری به اشتن یک ویـــنگر و یک هافبک دفاعی شاید بتواند دلیل خوبی برای فروش ایوبی باشد.
ایوبی مورد توجه لازیو قرار گرفته است.لازیو باید حدود ۲۵ میلیون یورو برای خرید ایوبی هزینه کند. ایوبی زیر نظر یکی از قدرتمندترین تیم های سری‌آ قرار دارد. لازیو پیش از این یک بازیکن نیجریه‌ای دیگر به نام "اونازی" داشته است و میخواهد تا یک بازیکن دیگر از همین کشور را به خدمت بگیرد. ایوبی هم اکنون همراه آرسنال و اونای امری در تور سنگاپور به سر میبرد، اما علاقه امری به اشتن یک ویـــنگر و یک هافبک دفاعی شاید بتواند دلیل خوبی برای فروش ایوبی باشد.

یادی از تیری هنری

یادی از تیری هنری


نام : تیری دانیل هنری
اسم مستعار : تیتی
باشگاه : بارسلونا
تولد : 17 اوت 1977
محل تولد : پاریس
قد : 188سانتی متر
وزن : 83 کیلو گر م
با شگا ه های قبلی : تیم آماتوری لیس اولیس - پالیسو – ویری چاتیلون - ورسای - موناکو - یوونتوس - آرسنال - بارسلونا
او در سالهای 1983 تا 1989در تیم نوجوانان شهر زادگاهش بازی می¬کرد. سپس بین سال های 1989 تا 1990 به باشگاه پالایسو و از 1990 تا 1992 ویری چاتیلون و 1992 تا 1994 ورسای نقل مکان کرد و زیر نظر مربیان مختلفی فوتبال را آموخت. اولین فعالیت حرفه ایی او با باشگاه موناکو آغاز شد. درست در سن 17 سالگی. و در این زمان او به عنوان یار مهاجم برزیلی موناکو - سونی اندرسون - قرار گرفت. اولین تجربه ملی او در سال 1997 مقابل تیم ملی آفریقای¬جنوبی بود. او با پیراهن آبی کشورش در سال 1998 به قهرمانی جهان دست یافت. و در آن سری مسابقات 3 گل به ثمر رساند. همچنین با تیم ملی فرانسه به عنوان قهرمانی اروپا هم دست یافت. (سال 2000) در این سالها او همچنان بعنوان امتیاز آورترین بازیکن تیمش بود و سرانجام در سال 2003 جام کنفدراسیون ها را فتح کرد. بعد از مسابقات جام جهانی 1998 فرانسه، او از تیم موناکو جدا شد و به یونتوس ایتالیا پیوست. مبلغ قرار داد او در آن زمان 14 میلیون پوند بود. و به علت اینکه او با سیستم بازی دفاعی ایتالیایی و استفاده نادرست از او در پست تیمی او این تیم را ترک کرد. در زمانی که او در یونتوس بود تنها 3 گل برای تمیش در طول یک فصل به ثمر رساند. در سال 1999 با مبلغ 10.5 پوند به باشگاه آرسنال پیوست. و باز هم با مربی¬اش در تیم موناکو کار می¬کرد کسی نبود جز آرسن ونگر.
آرسن ونگر او را درست در جایی قرار داد که پست تخصصی¬اش بود و روان در آن بازی می¬کرد. از سال 2005 او کاپیتان تیم آرسنال بود. قبل از او یک فرانسوی دیگر به نام پاتریک ویرا این سمت را داشت .
او رکورد های جالبی را از خودش در تیم آرسنال و لیگ برتر انگلستان بر جای گذاشت:
اقای گل انگلستان با 23 گل زده 100 گل در مسابقات لیگ برتر بیش از 151 گل زده برای باشگاه آرسنال که کسی این رکورد را نداشته است تاکنون
او همچنین جایزه¬های زیادی را کسب کرده است از جمله:
سه بار از طرف انجمن نویسندگان ورزشی به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد.
دو بار بعنوان مرد سال فوتبال فرانسه انتخاب شده است.
آقای گل انگلستان با 23 گل زده.
در فصل 06-2005 از طرف باشگاه های بارسلونا و رئال مادرید پیشنهاد هایی به او شد و این امر باعث شد تا آرسنالی¬ها قرارداد خود را با کاپیتان تیمشان تمدید کنند. و او بطور شفاهی با آرسنال توافق کرد و از 28 آپریل 2006 او دیگر هیچ تعهد رسمی به آرسنال ندارد.
او چندین بار در آگهی¬های تبلیغاتی رنو فرانسه حاضر شده است و در سال 2003 او به همراه همسر انگلیسی¬اش که یک مدل می¬باشد در تبلیغی برای شرکت پپسی حاضر شدند. آنری در سال 2001 مبلغ 9 میلیون پوند با شرکت نایک قرار داد بست و تبلیغات انحصاری این شرکت را انجام داد. بعد از مسابقات جام جهانی آلمان قرار داد او با شرکت نایک تمام شد و آنری مدل شرکت ریباک شد. همچنین او بعنوان مدل مرد مارک معروف Estee Lauder بود.
27 می 2005 اولین فرزند او و همسرش نیکول مری Nicole Merry.به دنیا آمد... همسرش یک مدل انگلیسی می¬باشد. آنها در Hampstead در قسمت شمالی لندن زندگی می¬کردند تا اینکه به بارسلونا پیوست¬. او به راحتی به زبانهای فرانسه انگلیسی و ایتالیایی صحبت می¬کند و تنها کسی است که سه جایزه مهم فوتبال را برنده شده است.
افتخارات:
-- قهرمانی فرانسه در جام جهانی 1998
-- قهرمانی فرانسه در یورو 2000
-- قهرمانی در جام كنفدراسیون 2001 و 2003
-- قهرمانی سوپر جام با موناكو 1997
-- قهرمانی لوشا میپونه فرانسه با تیم موناکو
-- قهرمان لیگ با آرسنال 2002-2001 و 2004-2003
-- قهرمان جام حذفی با آرسنال 2002 ، 2003، 2005
-- 2004 و 2006 برنده European Golden Boot
-- هانری تنها بازیكنی است كه سه بار عنوان Fifa World Player (سالهای 2003، 2004، 2006) را به خود اختصاص داده است.
-- مرد برتر فوتبال اروپا در سال 2004 از نگاه مجله ورلد ساکر
-- برترین گلزن لیگ برتر در فصول 2002-2003-2004-2005-2006
-- بهترین بازیکن کشور فرانسه در سال های: ۲۰۰۲ . ۲۰۰۳ . ۲۰۰۴ . ۲۰۰۵
-- برترین بازیکن لیگ برتر جزیره در سال های: 2004 . 2006
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

فرهاد در 17/9/1390 | 22:27 گفت:

فدات اقا حامد

hamed در 17/9/1390 | 20:49 گفت:

جالب بود دستت درد نکنه.......

فرهاد در 17/9/1390 | 13:58 گفت:

چاکرم اقا حمید

حمید فرازی در 17/9/1390 | 13:41 گفت:

آرمان چقدر خوبه که مثل بقیه کاربرا کامنت میذاری.اینجوری بهتر میتونی به مشکلات سایت رسیدگی کنی

حمید فرازی در 17/9/1390 | 13:40 گفت:

مرسی داداش فرهاد.فکر کنم یکی از سه مجسمه هانری یاشه ولی این بار استثنا با علی موفقم.برگکمپ یه پله از هانری دوست داشتنی تره

آرمان امیراحمدی در 17/9/1390 | 11:38 گفت:

بیشتر در مورد آنری : http://arsenal.ir/playersDetails.aspx?PlayerID=56

آرمان امیراحمدی در 17/9/1390 | 11:37 گفت:

اقا به درد میخورد نوشتت مرسی میذارم تو سایت

ali در 17/9/1390 | 00:16 گفت:

این تی تی چقدر دوست داشتنیه ، اما بازم برکمپ یه پله از آنری دوست داشتنی تره.
من حتی دیدم طرفدارای منچستر یو نایتد و خیلی تیم های دیگه عاشق دنیس برکمپ هستن.
فقط دنیس برکمپ و آنری و پت ویرا

علیرضا در 16/9/1390 | 23:51 گفت:

ما که هیچ وقت فراموشش نمیکنیم این آهوی سیاه رو............

arman omidian در 16/9/1390 | 23:41 گفت:

اصلا یکی مثل آنری تو تاریخ یه بار میاد.

علی ارشدی در 16/9/1390 | 23:10 گفت:

کلا تی تی آنری نیازی به این چیزا نداره کیه که نشناسش غیر آرسنالی ها هم دوسش دارن لامصبو

محمدرضاجاشي در 16/9/1390 | 23:03 گفت:

قديمي بود ولي بازم ارزش داشت