یادی از تیری هنری

نویسنده: فرهاد

وبلاگ من
نویسنده: فرهاد
............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
کل بازدید: 52,394 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد. طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد.
لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد.
مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم. مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم.
طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود. طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود.
رادیو مونته کارلو (RMC):  سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود. رادیو مونته کارلو (RMC): سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود.
به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد. به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست. طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست.
باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد. باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد.
برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند . برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند .

یادی از تیری هنری

یادی از تیری هنری


نام : تیری دانیل هنری
اسم مستعار : تیتی
باشگاه : بارسلونا
تولد : 17 اوت 1977
محل تولد : پاریس
قد : 188سانتی متر
وزن : 83 کیلو گر م
با شگا ه های قبلی : تیم آماتوری لیس اولیس - پالیسو – ویری چاتیلون - ورسای - موناکو - یوونتوس - آرسنال - بارسلونا
او در سالهای 1983 تا 1989در تیم نوجوانان شهر زادگاهش بازی می¬کرد. سپس بین سال های 1989 تا 1990 به باشگاه پالایسو و از 1990 تا 1992 ویری چاتیلون و 1992 تا 1994 ورسای نقل مکان کرد و زیر نظر مربیان مختلفی فوتبال را آموخت. اولین فعالیت حرفه ایی او با باشگاه موناکو آغاز شد. درست در سن 17 سالگی. و در این زمان او به عنوان یار مهاجم برزیلی موناکو - سونی اندرسون - قرار گرفت. اولین تجربه ملی او در سال 1997 مقابل تیم ملی آفریقای¬جنوبی بود. او با پیراهن آبی کشورش در سال 1998 به قهرمانی جهان دست یافت. و در آن سری مسابقات 3 گل به ثمر رساند. همچنین با تیم ملی فرانسه به عنوان قهرمانی اروپا هم دست یافت. (سال 2000) در این سالها او همچنان بعنوان امتیاز آورترین بازیکن تیمش بود و سرانجام در سال 2003 جام کنفدراسیون ها را فتح کرد. بعد از مسابقات جام جهانی 1998 فرانسه، او از تیم موناکو جدا شد و به یونتوس ایتالیا پیوست. مبلغ قرار داد او در آن زمان 14 میلیون پوند بود. و به علت اینکه او با سیستم بازی دفاعی ایتالیایی و استفاده نادرست از او در پست تیمی او این تیم را ترک کرد. در زمانی که او در یونتوس بود تنها 3 گل برای تمیش در طول یک فصل به ثمر رساند. در سال 1999 با مبلغ 10.5 پوند به باشگاه آرسنال پیوست. و باز هم با مربی¬اش در تیم موناکو کار می¬کرد کسی نبود جز آرسن ونگر.
آرسن ونگر او را درست در جایی قرار داد که پست تخصصی¬اش بود و روان در آن بازی می¬کرد. از سال 2005 او کاپیتان تیم آرسنال بود. قبل از او یک فرانسوی دیگر به نام پاتریک ویرا این سمت را داشت .
او رکورد های جالبی را از خودش در تیم آرسنال و لیگ برتر انگلستان بر جای گذاشت:
اقای گل انگلستان با 23 گل زده 100 گل در مسابقات لیگ برتر بیش از 151 گل زده برای باشگاه آرسنال که کسی این رکورد را نداشته است تاکنون
او همچنین جایزه¬های زیادی را کسب کرده است از جمله:
سه بار از طرف انجمن نویسندگان ورزشی به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد.
دو بار بعنوان مرد سال فوتبال فرانسه انتخاب شده است.
آقای گل انگلستان با 23 گل زده.
در فصل 06-2005 از طرف باشگاه های بارسلونا و رئال مادرید پیشنهاد هایی به او شد و این امر باعث شد تا آرسنالی¬ها قرارداد خود را با کاپیتان تیمشان تمدید کنند. و او بطور شفاهی با آرسنال توافق کرد و از 28 آپریل 2006 او دیگر هیچ تعهد رسمی به آرسنال ندارد.
او چندین بار در آگهی¬های تبلیغاتی رنو فرانسه حاضر شده است و در سال 2003 او به همراه همسر انگلیسی¬اش که یک مدل می¬باشد در تبلیغی برای شرکت پپسی حاضر شدند. آنری در سال 2001 مبلغ 9 میلیون پوند با شرکت نایک قرار داد بست و تبلیغات انحصاری این شرکت را انجام داد. بعد از مسابقات جام جهانی آلمان قرار داد او با شرکت نایک تمام شد و آنری مدل شرکت ریباک شد. همچنین او بعنوان مدل مرد مارک معروف Estee Lauder بود.
27 می 2005 اولین فرزند او و همسرش نیکول مری Nicole Merry.به دنیا آمد... همسرش یک مدل انگلیسی می¬باشد. آنها در Hampstead در قسمت شمالی لندن زندگی می¬کردند تا اینکه به بارسلونا پیوست¬. او به راحتی به زبانهای فرانسه انگلیسی و ایتالیایی صحبت می¬کند و تنها کسی است که سه جایزه مهم فوتبال را برنده شده است.
افتخارات:
-- قهرمانی فرانسه در جام جهانی 1998
-- قهرمانی فرانسه در یورو 2000
-- قهرمانی در جام كنفدراسیون 2001 و 2003
-- قهرمانی سوپر جام با موناكو 1997
-- قهرمانی لوشا میپونه فرانسه با تیم موناکو
-- قهرمان لیگ با آرسنال 2002-2001 و 2004-2003
-- قهرمان جام حذفی با آرسنال 2002 ، 2003، 2005
-- 2004 و 2006 برنده European Golden Boot
-- هانری تنها بازیكنی است كه سه بار عنوان Fifa World Player (سالهای 2003، 2004، 2006) را به خود اختصاص داده است.
-- مرد برتر فوتبال اروپا در سال 2004 از نگاه مجله ورلد ساکر
-- برترین گلزن لیگ برتر در فصول 2002-2003-2004-2005-2006
-- بهترین بازیکن کشور فرانسه در سال های: ۲۰۰۲ . ۲۰۰۳ . ۲۰۰۴ . ۲۰۰۵
-- برترین بازیکن لیگ برتر جزیره در سال های: 2004 . 2006
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

فرهاد در 17/9/1390 | 22:27 گفت:

فدات اقا حامد

hamed در 17/9/1390 | 20:49 گفت:

جالب بود دستت درد نکنه.......

فرهاد در 17/9/1390 | 13:58 گفت:

چاکرم اقا حمید

حمید فرازی در 17/9/1390 | 13:41 گفت:

آرمان چقدر خوبه که مثل بقیه کاربرا کامنت میذاری.اینجوری بهتر میتونی به مشکلات سایت رسیدگی کنی

حمید فرازی در 17/9/1390 | 13:40 گفت:

مرسی داداش فرهاد.فکر کنم یکی از سه مجسمه هانری یاشه ولی این بار استثنا با علی موفقم.برگکمپ یه پله از هانری دوست داشتنی تره

آرمان امیراحمدی در 17/9/1390 | 11:38 گفت:

بیشتر در مورد آنری : http://arsenal.ir/playersDetails.aspx?PlayerID=56

آرمان امیراحمدی در 17/9/1390 | 11:37 گفت:

اقا به درد میخورد نوشتت مرسی میذارم تو سایت

ali در 17/9/1390 | 00:16 گفت:

این تی تی چقدر دوست داشتنیه ، اما بازم برکمپ یه پله از آنری دوست داشتنی تره.
من حتی دیدم طرفدارای منچستر یو نایتد و خیلی تیم های دیگه عاشق دنیس برکمپ هستن.
فقط دنیس برکمپ و آنری و پت ویرا

علیرضا در 16/9/1390 | 23:51 گفت:

ما که هیچ وقت فراموشش نمیکنیم این آهوی سیاه رو............

arman omidian در 16/9/1390 | 23:41 گفت:

اصلا یکی مثل آنری تو تاریخ یه بار میاد.

علی ارشدی در 16/9/1390 | 23:10 گفت:

کلا تی تی آنری نیازی به این چیزا نداره کیه که نشناسش غیر آرسنالی ها هم دوسش دارن لامصبو

محمدرضاجاشي در 16/9/1390 | 23:03 گفت:

قديمي بود ولي بازم ارزش داشت