هواداری یا بیقراری

نویسنده: El Pistolero

وبلاگ من
نویسنده: El Pistolero
اسم من حسین ملقب به ال پیستولرو . البته خودم این لقب رو پیدا کردم . به معنای توپچیه البته به زبان اسپانیایی. همیشه حامی آرسنال بودم حتی توی بدترین شکست ها . چون احساس میکنم این باخت های مقطعی مثل بازیکنهای جوون بهم تجربه فوتبالی اضافه کرده . چیزی که سایر تیم ها نداشتن. خلاصه کل آرسنال رو دوست دارم . از آرم باشگاه بگیر تا مربی و اکثریت بازیکن ها . ساکن کرج هستم و از فصل 2003/2004 هم طرفدار آرسنالم . البته رئال مادرید رو هم دوست دارم ولی نه به اندازه ی آرسنال . کلا آنتی بارسا هستم و معتقدم اگه اسمش شانسلونا یا یه چیزی توی این مایه ها بود بهتر بود .
کل بازدید: 34,614 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد. طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد.
لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد.
مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم. مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم.
طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود. طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود.
رادیو مونته کارلو (RMC):  سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود. رادیو مونته کارلو (RMC): سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود.
به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد. به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست. طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست.
باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد. باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد.
برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند . برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند .

هواداری یا بیقراری

بچه ها لطفا تا آخرش بخونید بعد نظر بدید . . . این که یکی میگه من طرفدار یه تیمم درست نیست . به نظرم شاید اولش یه بهانه های کوچیک مثل علاقه یه نسل خوب از فوتبالیستهای یه تیم خیلی ها عاشق یه تیم میشن ولی به نظرم این فقط یه تبه که با چند فصل ناکامی فروکش میکنه و اثرش از بین میره. به نظرم اگه بعد از اون تبه یه چند تا دلیل واسه ی خودمون داشته باشیم و
پیدا کنیم این دوست داشتنه عمیقتر میشه و تبدیل به عشق پایان ناپذیر میشه.  خیلی ها (البته توی ایران)شاید فکر کنن که چرا یه سری از آدمها طرفدار
تیم های کوچیک میشن ولی دلایلش خیلی سادست ، میتونه تعلق یه شخص به شهرش
باشه ، اما بازم این خیلی هارو قانع نمیکنه که چرا مثلا یه تیم مثل
پونفررادینا که فکر کنم توی دسته دوم اسپانیاس توی ورزشگاهش فقط به حدود صد
تا دویست نفر از هوادارای رئال مادرید جا میده . چرا اونا مثل ایران
ورزشگاهو پر از هوادار رئال نمیکنن.  به نظرم اونا سوای بحث اصلیتشون  ، به این استقلالشون نسبت به بقیه جاها
اهمیت میدن . چون تیم فوتبال مثل ارتششونه که جلوی دشمن ایستاده و اونا هم
با حمایت تدارکات ارتش شونو فراهم میکنن که همون تشویق تیمشون باشه.  به نظرم این یه حلقه ی گمشده توی فوتبال ایرانه که توی ایران معمولا بین
استقلال یا پرسپولیس همیشه یه انتخاب از طرف بچه ها وجود داره که همینو تا
بزرگسالی هم ادامه میدن.  این درست نیست. چرا  سایر تیم ها هوادار ندارن ؟چرا فقط دوتا تیم باید هوادار میلیونی داشته باشه مگه هر شهر نمیتونه یه تیم داشته باشه؟

 

  اگه هوادار ندارن پس چرا تشکیل شدن ؟  چرا باید با اتوبوس و کیک و ساندیس هوادار جمع کرد ؟  من نمیگم مثل تیم های اروپایی هوادارا رو تیغ بزنیم حرفم اینه که فوتبال
ما مشکل اساسی داره و این دلیلی محکم برای انحطاط فوتبال ماست که هویت
هوادارای ما معلوم نیست.  آیا صرفا ملاک پخش زندس ؟  به راستی اینکه هر آنچه دیده بیند دل کند یاد درسته ؟  این چیزیه که توی ذهن مردم ساخته شده که مسلما غلطه.

 بحث دیگه ضعف آدم هاست.کسی که اطلاعاتی نداره میره سراغ قوی ترین تیمی که میبینه.تا این جا اشکالی
(شاید) نداره ولی بعدش این که هر کس چهار پنج تا تیم رو ادعا کنه که
طرفدار پر و پاقرصه ، اینه که آدمو میسوزونه.  طرفو میبینی میگه من هم طرفدار رئالم و هم بارسا اخه اگه اینو تو اسپانیا بگی که شلوارتو میکشن رو سرت.  یا مثلن میگه که من هم طرفدار آرسنالم هم منچستر ، دیگه نمیدونه که آرسنال با سه تا تیم خیلی کری داره و یکیش منچستره.از یه منظر دیگه دلیل دیگه ای هم وجود داره که اینه که مثلن با طرفداری بارسا میتونم دهن بقیه هم کلاسی هامو ببندم.آخه آدم عاقل ، چرا برای اینکه خودتو توی هواداری نشون بدی توی هر کشور
اروپا طرفدار یه تیم میشی که به اصطلاح پوز اونایی رو که طرفدار تیم های
ضعیف تری البته توی اون زمان هستن رو به خاک بمالی .اینو گفتم چون این جور آدما سال به سال رنگ عوض میکنن.به قول دکتر صدر طرفداری نه فضیلته نه رذیلت.ولی انگار توی ایران هست.همین
دیگاه های کوچیکه که فوتبال مارو انقدر نتیجه طلب کرده و دیگه فوتبال پایه
ای وجود نداره.

  حالا از ایران که بیاییم بیرون میرسیم به اروپا و بحث همیشگی پخش زنده .

1 )  بحث جذابیت :

  لیگی که دوتا تیم از کره ی دیگه داره و  چهار پنج تا تیم  متوسط که هر
چند سال یه بار چند تاشون ضعیف میشن و به جرگه تیمای ضعیف میپیوندن.  آخه شاید این دوتا خیلی کیفیت کارشون بالا باشه ولی فوتبال بازی بین دوتا
تیمه و وقتی یه طرف خیلی قوی باشه و طرف دیگه خیلی ضعیف اصلا به دل آدم
نمیچسبه.ولی لیگی مثل انگلیس میبینیم هر هفته احتمال شکست بزرگان هست گو این که
اوایل امسال دوتا تیم شهر منچستر یه کم با بقیه فاصله داشتن ولی رفته رفته
تیم ها به هم نزدیکتر شدن  و تنور مسابقات داغ تر شد .این از وضعیت هیجانش!!!!!!!

 2 ) بحث سیاسی :

  این کار زشت که اسمشو گذاشتن تحریم ، چند تا بعد منفی داره که یکیش اینه :
مگه رابطه ما با آمریکا دوستانست که مسابقات NBA نشون داده میشه و اخبارش
گفته میشه ؟  دلیل دوم اینه که : مثلا وقتی دو نفر با هم قهرن دیگه این چه ربطی به بچه هاشون داره که باید با هم حرف نزنن ؟  آخه شما رابطه رو با انگلیس قطع کردی ، دستت درد نکنه ولی می خوام بدونم
آخه تیم آرسنال ، چلسی ، لیورپول یا بقیه تیم ها چه ربطی به سیاست داره آخه
.  مگه طرفدارای این تیما موج سبز راه انداختن که دیگه اسمی از اونا برده نمیشه ؟  سیاست با سیاست مشکل پیدا کرده ، مردم دو تا کشور که با هم مشکل ندارن !!  میدونم این حرف ها به گوش کسی نمیرسه ولی چه کنم تریبونم همین جاست دیگه.

 نتیجه : اینکه با سیاست ها دوگانه ی رسانه فرهنگ تماشاگری ما به بدترین و
پست ترین شکل خودش در اومده و رسیده. خودشون (گزارشگرها و سیاست گزاران)
مثل حزب باد فقط تیمایی رو نشون میدن که چند صباحی بهترن ولی از این ور
انتظار دارن که تماشاگر ها توی ایران ، توی استادیوم بعد از باخت فحش ندن .
البته من خودم مخالف صد در صد این کارم ولی باید دید که مشکل از کجا اب
میخوره. اینم فرهنگ سازیشونه.میگن همیشه از تیمتون حمایت کنید ولی خودشون حزب بادن!!!!!!!!!!

      ***عشق است هوادای واقعی فوتبال ، با یه باخت هم به تیم بد و بیراه
نگید ، صبر واژه ایه که دیگه توی ایران مخصوصا توی فوتبالش دیگه به چشم
نمیخوره ، همه دوست دارن یه شب همه چی تا ته باشن و راجع به همه چی بعد از
دو سال فوتبال دیدن نظر میدن***
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

hamed در 15/10/1390 | 17:51 گفت:

صبر تا به کی درسته ما هر جایی هم که آرسنال باشه ما طرفدارشیم حتی دسته 2 انگلیس ولی آرسنال باید جام بگیره چون واقعا یک تیم باکلاسه............

به امید به دست آوردن حداقل یک جام برای آرسنال در این فصل...................

فقط آرسنال

محمدرضاجاشي در 15/10/1390 | 02:46 گفت:

El Pistolero عزيز نه پدرم معلم نبوده چه برسه رياضي
منم همينو گفتم ديگه اين كه هرانچه ديده بيند دل كند ياد درسته اما استثنا داره

El Pistolero در 14/10/1390 | 21:37 گفت:

راستی شما آقای جاشی پدرت معلم ریاضی نیستش؟
آخه یه معلم خیلی خوب ریاضی توی راهنمایی با این اسم داشتیم

El Pistolero در 14/10/1390 | 21:32 گفت:

ببین آقای جاشی این توی ادبیات استفهام انکاریه که که یعنی جوابش طبق متن برابر درستیه که بد استفاده شده و توی اکثریت مردم درسته ولی خوب استثناهایی هم داره که تمام آرسنالیا شاملش میشن

محمدرضاجاشي در 14/10/1390 | 20:42 گفت:

به راستی اینکه هر آنچه دیده بیند دل کند یاد درسته ؟
این چیزیه که توی ذهن مردم ساخته شده که مسلما غلطه.
اينجا رو تند رفتي اين به كرات اثبات شده كه چشم ميبيند و قلب از انچه ديده شده ياد ميكند اما
شايد راجع به هواداري در فوتبال صدق نكنه اما
نميشه كلا بگي غلطه چون عقلا قابل اثبات

محمدرضاجاشي در 14/10/1390 | 20:40 گفت:

من هيچوقت كسايي كه تيم مورد علاقشونوعوض ميكنن يا طرفدار چند تيمن رو درك نكردم
امادر عصر ارتباطات اين پروژه ي صدا و صيما از پيش باختست و خودشون ميدونن تا ابد نميشه اين كارو كرد
واين نيز بگذرد

حمید فرازی در 14/10/1390 | 20:17 گفت:

حسین جان زیبا نوشتی.منم موافقم.واقعا اگه هوادار یه تیمی هستیم باید تا آخرش باهاش باشیم حالا اون تیم میخواد آرسنال باشه بارسا و یا منچستر باشه نه اینکه هرروز هوادار یه تیمی باشیم. .مهم اینه که یه هوادار واقعی باشیم.من که هر روز عشقم به آرسنال بیشتر میشه.

arash در 14/10/1390 | 20:15 گفت:

یکی از دوستای من هم طرفدار لیورپوله هم منچستر تازه از امسالم که عاشق سیتی شده

sam baygan در 14/10/1390 | 19:58 گفت:

آخه من نمیدونم تیم ما که الان یدونه بازیکن انگلیسی تو ترکیبش داره چرا آخه؟!!

sam baygan در 14/10/1390 | 19:56 گفت:

خیلی زیبا نوشتی دوست عزیز،فقط بدون جای سیاست تو فوتبال ایران خیلی خیلی بیشتر از تصور همه ست.میخواستم کاملتر نظرمو بگم که چون نفس حرفم سیاسیه منصرف میشم...
جمله پایانیم اینه که فوتبال و هوادارای ما که نمونه کوچیکی از جامعه امروز ماست عملا به این سو "کشیده شدند" و "با هدف" به این شکل الان دراومده اند...

توپچی جنوب در 14/10/1390 | 19:41 گفت:

من خودم به شخصه از کسایی که طرفدار چند تیم باشن خوشم نمیاد من خودم تو ایران هوادار شاهین بوشهرم فقط شاهین نه استقلال نه پرسپولیس حتی با اینکه از علی کریمی خوشم میاد ولی فقط هوادار شاهینم تیم ملی هم که المان و از همه اینها مهمتر همون چیزی کهEl Pistoleroمیگه یعنی عشق یعنی ارسنال که اگر اول هفته برد بیاره من اون هفته سر حالم و شنگول هستم و اگه ببازه در هم حرفات در مورد سیاست صدا و سیما و پخش بازی و اخبار هم کاملا موافقم!!!!!!!!!

mostafa در 14/10/1390 | 19:29 گفت:

زدی تو هدف داداش طذفدار واقعی باید همه جوره پایه تیمش باشه

El Pistolero در 14/10/1390 | 19:18 گفت:

دوستان لطفا این بحثو با جاه طلبی قاطی نکنید.

مجید در 14/10/1390 | 19:16 گفت:

اپرین

Hossein Y در 14/10/1390 | 18:39 گفت:

داداش اين همه حرص و جوش و فوش همه براي اينه كه تيمشون رو واقعا دوست دارن و با بد بازي كردن و نتيجه گرفتن تيمشون ناراحت ميشن و اينا همون عميق دوست داشتنه وگرنه اگه تيمشونو زياد دوست نداشته باشن برد و باخت و 100 سال جام نگرفتن و بد بازي كردن تيم اصلا واسشون فرقي نميكنه