آرسنال - منچستريونايتد

نویسنده: مصطفي اكرامي

وبلاگ من
نویسنده: مصطفي اكرامي
es esi arsenal
کل بازدید: 20,975 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد. کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد.
انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد . انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد .
به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد . به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد .
کالوم چمبرز بصورت قرضی به مدت یک فصل به فولهام پیوست .انتقال چمبرز به فولهام بصورت قرضی انجام شد . آرسنال حالا در پست دفاع وسط  سوکراتیس ، موستافی ، هولدینگ و ماوروپانوس را دارد (تا زمانی که کوشیلنی از مصدومیت برگردد) .احساس میکنم آرسنال به جذب یک مدافع وسط دیگر احتیاج دارد . کالوم چمبرز بصورت قرضی به مدت یک فصل به فولهام پیوست .انتقال چمبرز به فولهام بصورت قرضی انجام شد . آرسنال حالا در پست دفاع وسط سوکراتیس ، موستافی ، هولدینگ و ماوروپانوس را دارد (تا زمانی که کوشیلنی از مصدومیت برگردد) .احساس میکنم آرسنال به جذب یک مدافع وسط دیگر احتیاج دارد .
مارتین کیون درمورد اینکه آیا آرسنال بازیکن دیگری جذب میکند یا نه :

"نمیدانم که آیا بودجه کافی وجود دارد یا نه. فکر میکنم اگر امری بخواهد بازیکنی جذب کند باید چند بازیکن را بفروشد. بنظر نمیرسد که این اتفاق در پنجره نقل انتقالات اتفاق بیوفتد. فکر میکنم که او احتمالا کار خود در بازار به خوبی انجام داده است.

او [ امری ] قرار است با آرسنال و گروهی که کار میکند آماده شود و خواهند دید که تا چه حدی پیش میروند و احتمالا در نقل انتقالات زمستانی به بازار برگردند و بازیکن به خدمت بگیرند. فقط زمانی که فصل شروع بشود و آنها بازی های واقعی خود را انجام بدهند شما خواهید فهمید چه کسانی (بازیکنانی) میتوانند کار خود را انجام بدهند و چه کسانی نمیتوانند."[مجله آرسنال] مارتین کیون درمورد اینکه آیا آرسنال بازیکن دیگری جذب میکند یا نه : "نمیدانم که آیا بودجه کافی وجود دارد یا نه. فکر میکنم اگر امری بخواهد بازیکنی جذب کند باید چند بازیکن را بفروشد. بنظر نمیرسد که این اتفاق در پنجره نقل انتقالات اتفاق بیوفتد. فکر میکنم که او احتمالا کار خود در بازار به خوبی انجام داده است. او [ امری ] قرار است با آرسنال و گروهی که کار میکند آماده شود و خواهند دید که تا چه حدی پیش میروند و احتمالا در نقل انتقالات زمستانی به بازار برگردند و بازیکن به خدمت بگیرند. فقط زمانی که فصل شروع بشود و آنها بازی های واقعی خود را انجام بدهند شما خواهید فهمید چه کسانی (بازیکنانی) میتوانند کار خود را انجام بدهند و چه کسانی نمیتوانند."[مجله آرسنال]
برنامه تیم بانوان آرسنال در فصل جدید اعلام شد. دختران پیش از شروع فصل ۱٩ آگوست برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در جام کانتیننشال تایر به مصاف وستهام بروند و در اولین دیدار لیگ با لیورپول دیدار کنند. برنامه تیم بانوان آرسنال در فصل جدید اعلام شد. دختران پیش از شروع فصل ۱٩ آگوست برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در جام کانتیننشال تایر به مصاف وستهام بروند و در اولین دیدار لیگ با لیورپول دیدار کنند.
بازی‌های قابل قبول اسمیت باعث شد تا بعد از بازگشت تیم به لندن ، آرسنال با او قرارداد حرفه‌ای امضا کند. بازی‌های قابل قبول اسمیت باعث شد تا بعد از بازگشت تیم به لندن ، آرسنال با او قرارداد حرفه‌ای امضا کند.
پیروزی ۳-۱ اتلتیکو مقابل آرسنال در ضربات پنالتی - بازی در ۹۰ دقیقه ۱-۱ مساوی به پایان رسیده بود. آرسنال ۱ امتیاز و اتلتیکو ۲ امتیاز از این بازی دریافت کردند. پیروزی ۳-۱ اتلتیکو مقابل آرسنال در ضربات پنالتی - بازی در ۹۰ دقیقه ۱-۱ مساوی به پایان رسیده بود. آرسنال ۱ امتیاز و اتلتیکو ۲ امتیاز از این بازی دریافت کردند.
الکس ایوبی در آستانه ی تمدید قراداد با باشگاه قرار دارد. به گزارش نشریه میرور ، به نظر میرسد اونای امری سرمربی جدید آرسنال به الکس ایوبی اعتقاد دارد و با وجود داشتن چندیدن پیشنهاد مختلف قصد دارد او را در باشگاه نگه دارد .ایوبی در سال ۲۰۱۵ قرارداد ۵ ساله ای با باشگاه به امضا رسانید که او را تا سال ۲۰۲۰ در باشگاه نگه میداشت . حال سرمربی جدید تیم تصمیم گرفته است که قراداد او را مجددا تا سال ۲۰۲۲ تمدید کند. سه تیم میلان ، لاتزیو و اورتون به جذب الکس ایوبی علاقه مند بودند . الکس ایوبی در آستانه ی تمدید قراداد با باشگاه قرار دارد. به گزارش نشریه میرور ، به نظر میرسد اونای امری سرمربی جدید آرسنال به الکس ایوبی اعتقاد دارد و با وجود داشتن چندیدن پیشنهاد مختلف قصد دارد او را در باشگاه نگه دارد .ایوبی در سال ۲۰۱۵ قرارداد ۵ ساله ای با باشگاه به امضا رسانید که او را تا سال ۲۰۲۰ در باشگاه نگه میداشت . حال سرمربی جدید تیم تصمیم گرفته است که قراداد او را مجددا تا سال ۲۰۲۲ تمدید کند. سه تیم میلان ، لاتزیو و اورتون به جذب الکس ایوبی علاقه مند بودند .
ایوبی مورد توجه لازیو قرار گرفته است.لازیو باید حدود ۲۵ میلیون یورو برای خرید ایوبی هزینه کند. ایوبی زیر نظر یکی از قدرتمندترین تیم های سری‌آ قرار دارد. لازیو پیش از این یک بازیکن نیجریه‌ای دیگر به نام "اونازی" داشته است و میخواهد تا یک بازیکن دیگر از همین کشور را به خدمت بگیرد. ایوبی هم اکنون همراه آرسنال و اونای امری در تور سنگاپور به سر میبرد، اما علاقه امری به اشتن یک ویـــنگر و یک هافبک دفاعی شاید بتواند دلیل خوبی برای فروش ایوبی باشد.
ایوبی مورد توجه لازیو قرار گرفته است.لازیو باید حدود ۲۵ میلیون یورو برای خرید ایوبی هزینه کند. ایوبی زیر نظر یکی از قدرتمندترین تیم های سری‌آ قرار دارد. لازیو پیش از این یک بازیکن نیجریه‌ای دیگر به نام "اونازی" داشته است و میخواهد تا یک بازیکن دیگر از همین کشور را به خدمت بگیرد. ایوبی هم اکنون همراه آرسنال و اونای امری در تور سنگاپور به سر میبرد، اما علاقه امری به اشتن یک ویـــنگر و یک هافبک دفاعی شاید بتواند دلیل خوبی برای فروش ایوبی باشد.

آرسنال - منچستريونايتد

دويست و چهارمين رقابت سنتي
آرسنال و منچستر يونايتد در حالي روز يک‌شنبه در ورزشگاه امارات برگزار
مي‌شود که آرسنالي‌ها براي جبران شکست تحقيرآميز 8-2 بازي رفت گام به اين
ميدان خواهند گذاشت.دو تيم آرسنال و منچستريونايتد روز يک‌شنبه در چارچوب هفته 22 ليگ برتر انگليس در ورزشگاه امارات مقابل يکديگر صف‌آرايي خواهند کرد. شکست تحقير آميز توپچي‌ها مقابل شياطين سرخ در ديدار رفت باعث شده که بازيکنان آرسنال با هدف جبران آن شکست گام به مسابقه بگذارند.

 رقابت بين منچستر يونايتد و آرسنال قدمتي طولاني دارد و به بيش از يک قرن پيش باز مي‌گردد. اين دو تيم اولين بار در تاريخ 13 اکتبر 1894 در برابر يکديگر صف‌آرايي کردند. منچستر يونايتد در آن زمان با نام نيوتن هيث شناخته مي‌شد و عنوان رسمي آرسنال هم، وولويچ آرسنال بود. اين مسابقه که در منطقه کلايتون در حومه شهر منچستر برگزار شد، با نتيجه تساوي 3-3 به پايان رسيد.


 ديدار اين دو تيم در سال 1948 در حضور 83260 تماشاگر برگزار شد که بر اساس آمار، پرتماشاگرترين بازي تاريخ ليگ انگليس بوده است. اين بازي در ورزشگاه خانگي تيم منچستر سيتي برگزار شد چون ورزشگاه اولترافورد در جريان بمب‌باران هوايي نازي‌ها در جنگ جهاني دوم آسيب‌ديده بود و در دست تعمير قرار داشت.


 از زمان تاسيس ليگ برتر انگليس در فصل 1992 – 1993 منچستر يونايتد و آرسنال همواره جزء مدعيان اصلي کسب عنوان قهرماني بوده‌اند که اين موضوع به افزايش حساسيت و هيجان مسابقه‌هاي دو تيم کمک کرده است. همچنين درگيري بين سر الکس فرگوسن، سرمربي منچستر يونايتد و آرسن ونگر، سرمربي آرسنال در سال‌هاي اخير يکي از ديگر عوامل افزايش حساسيت رقابت‌هاي اين دو تيم بوده است.


 ليگ برتر انگليس در فصل 2003 – 2004 شاهد يکي از جنجالي‌ترين رقابت‌هاي منچستر يونايتد و آرسنال بود. ديدار رفت دو تيم در ورزشگاه اولدترافورد بدون گل دنبال مي‌شد که پاتريک ويرا، کاپيتان وقت آرسنال، در دقيقه 80 با دريافت کارت زرد دوم از زمين بازي اخراج شد. در وقت‌هاي اضافه اين مسابقه، ديه‌گو فورلان مهاجم منچستر يونايتد در محوطه جريمه آرسنال سرنگون شد و داور به نشانه پنالتي در سوت خود دميد. رود فان نيستلروي پشت توپ قرار گرفت اما نتوانست دروازه آرسنال را باز کند. پس از آن، بازيکنان آرسنال به شادي پرداختند که اين موضوع منجر به درگيري بين بازيکنان دو تيم شد. پس از سوت پايان مسابقه، درگيري‌ها ادامه يافت و در نتيجه آن چهار بازيکن از دو تيم با کارت زرد داور جريمه شدند.


 درگيري بازيکنان و کادر فني دو تيم تا تونل ورزشگاه ادامه پيدا کرد. در اين لحظه، تکه‌اي پيتزا به طرف فرگوسن پرتاب شد که به صورت او برخورد کرد. اشلي کول، مدافع سابق آرسنال، در کتاب زندگي‌نامه خود لحظه برخورد پيتزا با صورت سرمربي منچستر يونايتد را اين گونه توصيف مي‌کند: اين تکه پيتزا از بالاي سر من عبور کرد و درست به صورت فرگوسن برخورد کرد. وقتي پيتزا به صورت فرگوسن اصابت کرد و از روي کت مشکي زيبايش پايين افتاد، همه از تعجب دهانشان باز مانده بود.


 پس از آن اتفاق، مسئولان اتحاديه فوتبال، ليگ برتر، وزير ورزش انگليس و حتي پليس از اين دو مربي خواستند که به درگيري با يکديگر پايان دهند و اين دو نيز قول دادند که ديگر به جنگ لفظي نپردازند. از آن پس، دو طرف قبول کردند که فقط در نشست‌هاي خبري پيش از بازي و پس از بازي درباره طرف مقابل اظهار نظر کنند. با اين حال، شعارهاي هواداران تيم‌ها عليه سرمربي تيم مقابل ادامه داشت. در دسامبر 2010 فرگوسن شخصا از طرفداران منچستر يونايتد خواست که ديگر عليه آرسن ونگر شعار ندهند و او را «مريض» خطاب نکنند.


 اين دو تيم تا کنون در رقابت‌هاي مختلف 213 بار عليه يکديگر قرار گرفته‌اند که سهم منچستر يونايتد 89 پيروزي و سهم آرسنال 78 پيروزي بوده و 46 بازي نيز به تساوي کشيده شده است. پرگل‌ترين ديدار دو تيم برد 8-2 منچستر يونايتد مقابل آرسنال در ديدار رفت فصل جاري ليگ برتر است که سنگين‌ترين شکست آرسنال مقابل منچستر يونايتد نيز محسوب مي‌شود. رايان گيگز، هافبک شياطين سرخ تا کنون در 46 بازي مقابل آرسنال به ميدان رفته که در نوع خود رکورد جالب توجهي است.


 در حال حاضر منچستر يونايتد با 48 امتياز و سه امتياز کمتر نسبت به منچستر سيتي صدر نشين در رده دوم ليگ برتر انگليس قرار گرفته است. در طرف ديگر، آرسنال در اين فصل وضعيت چندان مناسبي ندارد و با 36 امتياز در رده پنجم جدول قرار گرفته است. منچستر يونايتد هفته قبل در اولترافورد، بولتون را با سه گل شکست داد ولي آرسنال در خانه سوانسي با نتيجه 3-2 مغلوب اين تيم شده بود. با اين حال، هر دو تيم براي رويارويي با يکديگر از انگيزه بسيار بالايي برخوردار هستند.


 ديدار دو تيم آرسنال و منچستر يونايتد روز يک‌شنبه ساعت 19:30 به وقت ايران در ورزشگاه امارات شهر لندن برگزار مي‌شود.


 پيکار با منچستريونايتد شايد آخرين فرصت توپچي‌ها براي بازگشت به جمع مدعيان باشد چرا که اين ديدار به نوعي شش امتيازي است. در غير اين صورت با توجه به فاصله‌ي دوازده امتيازي بين دو تيم، شايد ديگر فرصتي براي بازگشت وجود نداشته باشد.

 
 تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

شاهین فدوی در 30/10/1390 | 18:57 گفت:

با تک گل چمبرلین بازی رو میبریم

سید سجاد حسینی در 30/10/1390 | 17:40 گفت:

خداکنه ولبک نباشه.بازیکن خطرناکیه!

hamed در 30/10/1390 | 17:29 گفت:

به امید پیروزی.........

تیمور احمدی در 30/10/1390 | 16:19 گفت:

بازی رو 2-1 میبریم 1گلو رابین میزنه اون یکی نمیدونم گل manu رو هم رونی میزنه اره داداش

میلاد رمضانی در 30/10/1390 | 14:28 گفت:

میشه بگید تیمی که الان میفرستیم تو زمین با تیم دور رفت چه فرقی داره ؟؟

جروین که نیست
ورما و آرتتا هم که ونگر گفته معجزه است اگه برسن حتی گفته ممکنه به بازی استون ویلا هم نرسن
سانتوس و گیبز و سانیا و جنکینسون هم که هیچی
ویلشر هم که ....
فقط یه مرته ساکر اضافه شده که اونم داغونه ...
کل بار تیم رو دوش رمسیه . بازی مون به بازی رمسی بستگی داره دیگه .

تا ببیننیم چه میکنه ....

ولی فکر نکنم بتونیم حتی مساوی بگیریم

♥Arsenal♥ در 30/10/1390 | 14:16 گفت:

دوست ندارم به باخت فکر کنم ولی مال خودمه:)

توپچی جنوب در 30/10/1390 | 14:12 گفت:

مصیو خیلی زیبا بود به سختی منچستر رو میبریم!!!!!!

Farhad Rahbari در 30/10/1390 | 14:05 گفت:

Viva GUNNERS

nima در 30/10/1390 | 13:51 گفت:

man delam mikhad bebazim.badam bebazim.dobare 8ta bokhoorim asan.injoori shayad ina befahman ke bayad bazikon bekharan

رضا در 30/10/1390 | 13:28 گفت:

خدا کنه از ۳ گل بیشتر نخوریم

حمید فرازی در 30/10/1390 | 12:59 گفت:

کاش یه قاب ایستا از اون بازی میذاشتیم

حمید فرازی در 30/10/1390 | 12:58 گفت:

خدا کنه یا برریم یا ببازیم شاید اینا یه ذره به فکر تقویت تیم افتادن.راستی اون تکه پیتزا رو فابرگاس پرت کرده بود.اینو تو مصاحبه پیرس خوندم ولی خیلی بازی به یادماندنی بود

سید سجاد حسینی در 30/10/1390 | 12:55 گفت:

خدا کنه کم گل بخوریم

رضا در 30/10/1390 | 12:28 گفت:

خدا کنه نبازیم!!!!