جنس فوتبال آرسنال یا خاصیت فن پرسی؟

نویسنده: ali jamshidi

وبلاگ من
نویسنده: ali jamshidi
درود بر دوستان آرسنالی. دقیقاً از اولین سال های حضور ونگر در آرسنال باری های این تیمو پیگیر بودم. سال 1998 عاشق آرسنال بودم. دلم تنگه آرسنالی هست که 49 بازی نباخت. دلم تنگ آرسنالیه که تاتنهام 10 سال برای بردنش انتظار کشید. دلم تنگه میل به پیروزی در تیمه. جنگندگیه. یادمه سال 2004-2005 که بود اون سالی که بدون باخت قهرمان شدیم با میدلزبورو بازی داشتیم. 3-1 عقب افتادیم. ولی تو 30 دقیقه 3-5 جلو افتادیم. اون تیم رو هیچ وقت فراموش نمی کنم. لعنت به این ورزشگاه نفرین شده...
کل بازدید: 11,792 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
اوسپینا به زودی تست های پزشکی باشگاه ناپولی را پشت سر خواهد گذاشت و با قراردادی قرضی با بند خرید به این تیم خواهد پیوست . اوسپینا به زودی تست های پزشکی باشگاه ناپولی را پشت سر خواهد گذاشت و با قراردادی قرضی با بند خرید به این تیم خواهد پیوست .
مارسی فرانسه قصد به خدمت گرفتن محمد الننی را دارد .به گزارش نشریه Espn با جذب گوندوزی و توریرا در پست هافبک به نظر میرسد الننی رقابت سختی برای قرار گرفتن در ترکیب تیم خواهد داشت و تلاش میکند از آرسنال جدا شود .مارسی فرانسه تلاش میکند پیش از بسته شدن پنجره ی نقل و انتقالات در این کشور محمد الننی را به خدمت بگیرد .الننی به تازگی قرارداد ۴ ساله ی جدیدی را با آرسنال امضا کرده است .
مارسی فرانسه قصد به خدمت گرفتن محمد الننی را دارد .به گزارش نشریه Espn با جذب گوندوزی و توریرا در پست هافبک به نظر میرسد الننی رقابت سختی برای قرار گرفتن در ترکیب تیم خواهد داشت و تلاش میکند از آرسنال جدا شود .مارسی فرانسه تلاش میکند پیش از بسته شدن پنجره ی نقل و انتقالات در این کشور محمد الننی را به خدمت بگیرد .الننی به تازگی قرارداد ۴ ساله ی جدیدی را با آرسنال امضا کرده است .
بیشترین میزان دوندگی در هفته ی آغازین رقابت های لیگ جزیره بیشترین میزان دوندگی در هفته ی آغازین رقابت های لیگ جزیره
آرسنال و باشگاه فروزینونه ایتالیا، دیشب بر سر انتقال جوئل کمپل، بازیکن فعلی آرسنال به توافق رسیدند و تا چند ساعت دیگر، این انتقال رسما اعلام می شود. آرسنال و باشگاه فروزینونه ایتالیا، دیشب بر سر انتقال جوئل کمپل، بازیکن فعلی آرسنال به توافق رسیدند و تا چند ساعت دیگر، این انتقال رسما اعلام می شود.
سهامدار سابق آرسنال، علیشر عثمانف، در نظر دارد تا در باشگاه اورتون سرمایه گذاری کند. سهامدار سابق آرسنال، علیشر عثمانف، در نظر دارد تا در باشگاه اورتون سرمایه گذاری کند.
در سال ۱٩٩٦ در چنین روزی: آرسنال با مبلغ ۳.۵ میلیون پوند پاتریک ویرا ۲۰ ساله را از آث میلان خرید. در سال ۱٩٩٦ در چنین روزی: آرسنال با مبلغ ۳.۵ میلیون پوند پاتریک ویرا ۲۰ ساله را از آث میلان خرید.
 الکس سانگ که از آرسنال به بارسلونا رفته بود و بعد از آن راهی وستهم شده بود در انتقالی رایگان به FC Sion سوئیس پیوست. او بیش از ۲۰۰ بار پیراهن آرسنال را در میادین بر تن کرده است.

الکس سانگ هم اکنون ۳۰ ساله است و طی قرارداد دوساله در لیگ سوئیس بازی خود را ادامه خواهد داد
الکس سانگ که از آرسنال به بارسلونا رفته بود و بعد از آن راهی وستهم شده بود در انتقالی رایگان به FC Sion سوئیس پیوست. او بیش از ۲۰۰ بار پیراهن آرسنال را در میادین بر تن کرده است. الکس سانگ هم اکنون ۳۰ ساله است و طی قرارداد دوساله در لیگ سوئیس بازی خود را ادامه خواهد داد
کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد. کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد.
انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد . انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد .
به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد . به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد .

جنس فوتبال آرسنال یا خاصیت فن پرسی؟

قبل از شروع مطلب نظر شخصی خودم رو بگم. من به شخصه واقعاً فن پرسی رو دوست دارم. به چند دلیل برام خیلی محبوبه. چون جنس فوتبالش رو دوست دارم . بعد هلندیه. به لحاظ صورت خیلی شبیه هستیم و از همه مهم تر این فصل کابوس وار رو برامون شیرین کرده.


دوست دارم بدون تعصب و احساسات این موضوع به
بحث کشیده بشه که جنس فوتبال آرسنال باعث نبوغ امسال فن پرسی شده یا نه استایل
فوتبال فن پرسی امسال به تکامل رسیده؟بعد
از رفتن جورج گراهام از آرسنال تماشاگران با جنسی از فوتبال آشنا شدن که بعدها به
نام ونگربال معروف شد. با حضور ونگر دیگر نشانی از آن آرسنال ملال آور ملال آور
(آرسنال گراهام آرسنال 1-0) در تیم دیده نمی شد. جالب اینکه این تیم انگلیسی دیگه
انگلیسی بازی نمی کرد. بازی روان رو زمین به دور از پاس های بلند و سانتر از
جناحین. این ها همه حاصل حضور مردی به نام ونگر بود.
در
تیم ونگر همواره مردانی بوده اند که نقش تمام کننده را در تیم بازی کرده اند. در
واقع ریتم و شکل بازی آرسنال همواره به شکلی بوده که برای مهاجمان تیم فرصت های
زیادی خلق می شده. زمانی برگ کمپ و رایت و زمانی آنلکا ، در برهه ای طولانی تر
هانری ، برای 2 سال آدبایور و بنتنر. و حالا نوبت فن پرسی رسیده است.بی
شک خلاقیت فن پرسی به نسبت بنتنر و آدبایور قابل مقایسه نیست. در واقع او استیل
گلزنی خاص خودش رو داره ولی چیزی که در این میان به وضوح دیده میشه موقعیت های بی
شماری هست که نصیب مهاجم هدف آرسنال میشه. اگر مهاجم هدف آرسنال مهاجمی حریص و
آماده باشه همواره خودش رو به عنوان گلزن اول تیم بالا نگه خواهد داشت.
هدف
این مطالب این بود که از شما دوستان بخوام بگید به نظر شما اگر مهاجم دیگری به جای
فن پرسی بود بعد از گذشت 8 سال در ترکیب آرسنال به این موفقیت می رسید یا خیر؟ در
اینکه فن پرسی واقعاً تعیین کننده است شکی نیست. می خوام این موضوع به چالش کشیده
بشه.  تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ali jamshidi در 16/12/1390 | 08:00 گفت:

از همه دوستان که نظر دادن تشکر می کنم.

دانیال در 15/12/1390 | 22:27 گفت:

زنده باشه چه با آرسنال چه بی آرسنال

Lotfali khan zand در 15/12/1390 | 21:15 گفت:

من از علی تشکر کنم به خاطر بحث جالبی که پیش کشید.
کلا مهاجم ها دودسته اند: 1-مهاجمایی که فقط تو محوطه ای اند، اینا فقط باید فرصت طلب باشن اگه دروازه فقط به اندازه یک توپ خالی باشه باید توپ رو وارد دروازه کنن(چنانچه فن نیستلروی بارها این کار را کرد)
2-مهاجمایی که از پشت محوطه شروع به استارت میکنن، خوبی این مهاجما اینه که اگه تیم بازیساز درست حسابی هم نداشته باشه خودشون مو قعیت ایجاد میکنند مثل گودیانسن

اما مهاجمایی مثل رابین ، تیری، رونالدوی برزیلی آمیزه ای از این دو خاصیتن و اینا استعداد نابی رو داشتن

Lotfali khan zand در 15/12/1390 | 21:06 گفت:

مصدومیت رابین بکنار که همتون اشاره کردین، شخصیت رابین خیلی ارزشمنده. یادتون هست آدریانو چیکار میکرد ولی الان کجاست؟
الان آرسنال از لحاظ بازیکنایی که بتونن بازی رو در بیارن تو مضیقس(بدترین دوران آرسنال از لحاظ بازیکن در این 10سال). وقتی توپ به رابین میرسه اون میدونه باید گلش کنه در غیر اینصورت تیم تو بحران میفته اون خیلی دست تنهاست. اون روحیه تیمه، جنازشم تو بازی باشه برا آرسنال مفیده ولی این دست تنهاییش ممکنه اونو به این نتیجه برسونه که باید بره ....

مهران کاظمی در 15/12/1390 | 20:58 گفت:

مثل اینکه آقایون دارن پست پاک می کنن، واقعاً متأسفم برای همه این کسایی که حق پاک کردن پست دارن، یه مطلب طویل در این باره بعد از پاک کردن پستم نوشتم که اونم پاک کردن، فکر کنم منم دیگه به این سایت سر نزنم، واقعاً توهین بزرگی به خودم دیدم بعد از اینکه حتی پستام یک دقیقه هم تو سایت نموندن، همین جوری ادامه بدید و کم کم هواداران آرسنال رو از خودتون دلسرد کنید، این سایت باید درست کار کنه، وضعیت واقعاً خرابه، یه فکری کنید آقایون به جای پاک کردن پست، خداحافظ همگی

توپچی جنوب در 15/12/1390 | 20:01 گفت:

هردو میتونه درست باشه اخه رابین خیلی بازیکن با استعدادیه و هر جا میتونه بازی کنه اما پیشرفتش رو مدیون ونگر و تیم ارسناله اخه سبک بازی ارسنال جوری هست که باعث پیشرفت مهاجمان با استعداد میشه بله با استعداد نه بنتنر بلکه بازیکنی مثل رابین و هانری و رایت کسی که استعدادی برای شکوفا کردن داشته باشه و مطمئنم اگه تئو هم یه فصل نوک بازی کنه فصل بعدش اقای گل لیگ انگلیس میشه.....

محمد جویبار در 15/12/1390 | 19:53 گفت:

رود فان نیستلروی از جمله بازیکنانی بود که عطش شدیدی برای گل زنی داشت و چندبار اقای گل جزیره شدوزمانی هم که به رئال رفت خوب بازی میکرد و خوب گل میزد.

soroosh در 15/12/1390 | 18:19 گفت:

یه چیزی .. به نظرم نیستلروی بهترین مهاجمیه که من تا حالا دیدم ... همه کار می کرد تو محوطه جریمه. من واقعا دوسش دارم با اینکه منچستری بود

ali jamshidi در 15/12/1390 | 16:46 گفت:

سیستم فقط اعداده. باید تو زمین بشه اجرا کرد. اول مهر هاشو باید داشته باشی بعد هم اجراش کنی.
من به شخصه 1-1-2-2-4 رو دوست دارم. یعنی 2 تا هافبک وسط. مثل گیلبرتو سیلوا و ویرا. یا فلامینی و فابرگاس.

ناصر در 15/12/1390 | 16:35 گفت:

من سیستم 4-4-2 رو بیشتر میپسندم(البته به شرطی که ونگر یه مهاجم نوک با کلاس جهانی بخره) و از رابین به عنوان مهاجم دوم استفاده کنه.

ali jamshidi در 15/12/1390 | 16:34 گفت:

محمدحسین جان ممنون بابت نظرت.

محمد حسینی در 15/12/1390 | 16:32 گفت:

من عمری گفتم فن نیستر! فن نیستل درسته؟
آنری زمانی که رفت بارسا نتونست مث زمانی که تو آرسنال بود گلزنی کنه و از مهمترین دلیلاشم این بود که تو بارسا نوک بازی نمی کرد و خوب تغذیه نمیشد و مجبور به دوندگی زیادی بود(همین بازی شنبه رابین به شدت خسته بود ولی مجبور نشد زیاد بدوئه و تونست تو دو موقعیت دو گل زیبا بزنه)
در هر حال خودتم گفتی هم به ترکیب مربوطه هم رابین تبدیل به بازیکن سطح بالایی شده!
ولی من هم امیدوارم با اومدن پودولسکی کاپتان رو وینگ چپ ببینیم!

ali jamshidi در 15/12/1390 | 15:19 گفت:

درسته رابین پست اصلیش نوک نیست ولی الان داره نوک یا هدف بازی می کنه. دقیقاً جائی که مهاجم مرده خور منچستر فن نیستل روی بازی می کرد. می خوام ببینم به نظرت هسکی یا فن نیستل روی هم استعداد داشتن یا نه به خاطر موقعیت زیاد هسکی و نیستل روی شدن؟

علی ارشدی در 15/12/1390 | 15:11 گفت:

هسکی چه ربطی داشت؟ گفتی اگه جای رابین بودن اینا که جای رابین نبودن که

ali jamshidi در 15/12/1390 | 14:39 گفت:

جالب اینه اکثر گلزن های اصلی مون مهاجم نوک نبودن. مثله برگ کمپ هانری و حالا فن پرسی. در ادامه صحبت های آقای میلانی

Saeed Milani در 15/12/1390 | 14:35 گفت:

فان پرسی ، همونطور که برگ کمپ در موردش گفته اگر پشت مهاجم نوک بازی کنه مطمئنا موثر تر از اینی که هست خواهد بود. به نظر من عدم وجود بازیکن های با کیفیت در تیم طی چند سال اخیر و اینکه مجبور به بازی دادن فان پرسی در این پست شدیم باعث شکوفایی بخش دیگه ای از استعدادهای این بازیکن شد. می شه گفت توفیق اجباری مثلا

ali jamshidi در 15/12/1390 | 14:25 گفت:

سید امین ممنون. از دوران شیرین زندگیت لذت ببر. زندگی یواش یواش رو عوض می کنه ها ;)
شوخی بود. خوش باشی

ali jamshidi در 15/12/1390 | 14:21 گفت:

علی تو الان فن نیستل روی رو صاحب کلاس و با استعداد می دونی؟ یا امیل هسکی؟

سید امین هاشمی در 15/12/1390 | 14:20 گفت:

بی شک ونگر نقش زیادی تو پیشرفتش داشت.اگه امسال 1پلی میکر خوب داشتیم و جروینیو هم بود رابین بیشتر خودشو نشون میداد.بازیکن باهوش و با استعدادیه.مرسی علی جان

علی ارشدی در 15/12/1390 | 14:09 گفت:

بستگی داره
اگه مهاجم با استعدادی بود آره ولی اگه استعداد نداشت خب مسلما نه
بحث مصدومیت هم خیلی مهمه این فصل از معدود فصلاییه که رابین و تئو کنار هم بازی می کنن همیشه یا اون مصدوم بود یا این

ali jamshidi در 15/12/1390 | 14:06 گفت:

سعید جان ممنون ولی نظر چی؟

ali jamshidi در 15/12/1390 | 14:03 گفت:

سروش جان -> مصدومیت رو جوب اومدی. هر فصل تا اوج می گرفت دوباره مصدوم میشد. مخصوصاً از قوزک پا. ولی بحث سر اینه مهاجم هدف آرسنال همیشه تو چشم هست یا نه فن پرسی نبوغش متورم شده؟!

Saeed Milani در 15/12/1390 | 13:57 گفت:

مرسی علی آقای گل

soroosh در 15/12/1390 | 13:56 گفت:

ون پرسی تو این 8 سال تو هیچ فصلی نبود که لااقل نصفشو به خاطر مصدومیت از دست نده ... اکه انقدر مصدوم نمی شد الان شاید بارسا بود :دی ... ولی به هر حال بازیکن خوش استیلی هست و واقعا فوق العاده هست.