خریدن ستاره یا پرورش استعداد !؟

نویسنده: رضا عالم

وبلاگ من
نویسنده: رضا عالم
آرسنال را با اورمارس و پت و پتیت و سیمن و آدامز شناختم و توپچی شدم. عاشق پیرس بودم و هستم ...
کل بازدید: 1,902 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
آرسنال در ۱۱ بازی آخر خود در لیگ اروپا ٩ بار موفق شده است کلین‌شیت کند. آرسنال در ۱۱ بازی آخر خود در لیگ اروپا ٩ بار موفق شده است کلین‌شیت کند.
آرسنال در کارولینای شمالی و در شهر شارلوت به مصاف رم خواهد رفت. 
توپچی‌ها در ۱۷ جولای با بایرن‌مونیخ بازی خواهد کرد. این رقابت در لس‌آنجلس انجام خواهد شد. پس از بازی با مونیخ، آرسنال در روز ۲۰ جولای به مصاف رم خواهد رفت. آرسنال در کارولینای شمالی و در شهر شارلوت به مصاف رم خواهد رفت. توپچی‌ها در ۱۷ جولای با بایرن‌مونیخ بازی خواهد کرد. این رقابت در لس‌آنجلس انجام خواهد شد. پس از بازی با مونیخ، آرسنال در روز ۲۰ جولای به مصاف رم خواهد رفت.
آرسن ونگر هوادار ویژه‌ی آرسنال مقابل ناپولی!آرسنال و ناپولی در مرحله‌ی بعد لیگ اروپا  به مصاف یکدیگر میروند. آرسن ونگر معتقد است این امتحانی بزرگ برای بازیکنان ناپولی است تا از فشار خارج شوند و روند بد روزهای اخیر خود را تغییر دهند. صحبت های ونگر در مصاحبه با خبرگزاری ایتالیایی II mattino : "من در آن مسابقه طرفدار آرسنال خواهم بود درست مانند تمام بازی های این فصل.امری نیازی به نصیحت من ندارد. من یکی از طرفداران آنجلوتی هستم.او از تکنیکی ترین سرمربی های کل دوران است و در کارش یک استاد واقعی است. اما آرسنال تیم خوبی است و ناپولی کار آسانی نخواهد داشت."
آرسن ونگر هوادار ویژه‌ی آرسنال مقابل ناپولی!آرسنال و ناپولی در مرحله‌ی بعد لیگ اروپا به مصاف یکدیگر میروند. آرسن ونگر معتقد است این امتحانی بزرگ برای بازیکنان ناپولی است تا از فشار خارج شوند و روند بد روزهای اخیر خود را تغییر دهند. صحبت های ونگر در مصاحبه با خبرگزاری ایتالیایی II mattino : "من در آن مسابقه طرفدار آرسنال خواهم بود درست مانند تمام بازی های این فصل.امری نیازی به نصیحت من ندارد. من یکی از طرفداران آنجلوتی هستم.او از تکنیکی ترین سرمربی های کل دوران است و در کارش یک استاد واقعی است. اما آرسنال تیم خوبی است و ناپولی کار آسانی نخواهد داشت."
 آرسنال بدون هیچ شکی بازیکنانی که به دو سال آخر قراداد خود وارد میشوند را یا میفروشد یا با آنها تمدید میکند. توپچی‌ها طی دوسال اخیر ستارگانی مانند سانچز و رمزی را بدلیل عدم تعیین تکلیف قرارداد از دست داده اند و اصلا دوست ندارند این تجربه تکرار شود. این روند جدید سران باشگاه در مورد تمدید قراردادهاست آرسنال بدون هیچ شکی بازیکنانی که به دو سال آخر قراداد خود وارد میشوند را یا میفروشد یا با آنها تمدید میکند. توپچی‌ها طی دوسال اخیر ستارگانی مانند سانچز و رمزی را بدلیل عدم تعیین تکلیف قرارداد از دست داده اند و اصلا دوست ندارند این تجربه تکرار شود. این روند جدید سران باشگاه در مورد تمدید قراردادهاست
 با ۴۰% آرا ، هنریک مخیتاریان به عنوان بازیکن برتر ماه فوریه در باشگاه آرسنال انتخاب شد. سه پاس گل و دو گل در این ماه توسط هنریک برای آرسنال ثبت شد با ۴۰% آرا ، هنریک مخیتاریان به عنوان بازیکن برتر ماه فوریه در باشگاه آرسنال انتخاب شد. سه پاس گل و دو گل در این ماه توسط هنریک برای آرسنال ثبت شد
استادیوم تازه تاسیس النصر امارات که در تاریخ ۲٦ مارس میزبان دیدار تیم‌های النصر و آرسنال در روز افتتاحیه می‌باشد. استادیوم تازه تاسیس النصر امارات که در تاریخ ۲٦ مارس میزبان دیدار تیم‌های النصر و آرسنال در روز افتتاحیه می‌باشد.
 اخبار تیم برای بازی با رن در امارات  سوکراتیس : به دلیل کارت قرمز محروم است.مخیتاریان: مصدومیت از ناحیه ستون فقرات ... باید پیش از بازی با رن بررسی شود. بلرین، ولبک و هولدینگ هم در دوران ریکاوری بعد از عمل جراحی هستند.
اخبار تیم برای بازی با رن در امارات سوکراتیس : به دلیل کارت قرمز محروم است.مخیتاریان: مصدومیت از ناحیه ستون فقرات ... باید پیش از بازی با رن بررسی شود. بلرین، ولبک و هولدینگ هم در دوران ریکاوری بعد از عمل جراحی هستند.
رسانه‌های اسپانیایی خبر از پیشی گرفتن آرسنال در خرید نیکولاس تاگلیافیکو از رقبای دیگر می دهند.
پیش از این نام باشگاه‌های رئال مادرید و اتلتیکو مادرید نیز مطرح شده بود اما حالا وضعیت کمی تغییر کرده است و آرسنال به خرید این بازیکن آرژانتیتی نزدیک تر شده است. قیمت احتمالی دفاع‌چپ آژاکس ۸ میلیون خواهد بود که آرسنال سعی میکند تا پرداخت آن این بازیکن را به لندن بیاورد. رسانه‌های اسپانیایی خبر از پیشی گرفتن آرسنال در خرید نیکولاس تاگلیافیکو از رقبای دیگر می دهند. پیش از این نام باشگاه‌های رئال مادرید و اتلتیکو مادرید نیز مطرح شده بود اما حالا وضعیت کمی تغییر کرده است و آرسنال به خرید این بازیکن آرژانتیتی نزدیک تر شده است. قیمت احتمالی دفاع‌چپ آژاکس ۸ میلیون خواهد بود که آرسنال سعی میکند تا پرداخت آن این بازیکن را به لندن بیاورد.
 آرسنال در مرحله ی بعدی لیگ اروپا باید به مصاف رن فرانسه برود . آرسنال در مرحله ی بعدی لیگ اروپا باید به مصاف رن فرانسه برود .
آرسنال در این فصل رقابت های لیگ برتر تنها موفق به ثبت ۴ کلین شیت شده است ، یعنی تنها در حدود ۱۷ درصد از بازی ها آرسنال گل دریافت نکرده که بدترین آمار تاریخ آرسنال در لیگ جزیره است .تنها فولهام آماری بدتر از آرسنال دارد . آرسنال در این فصل رقابت های لیگ برتر تنها موفق به ثبت ۴ کلین شیت شده است ، یعنی تنها در حدود ۱۷ درصد از بازی ها آرسنال گل دریافت نکرده که بدترین آمار تاریخ آرسنال در لیگ جزیره است .تنها فولهام آماری بدتر از آرسنال دارد .

خریدن ستاره یا پرورش استعداد !؟

دوستان بیایید اول تکلیف خودمون را با این موضوع مشخص کنیم که بعد هر بازی یه بحث احساسی راه نندازیم !
چند وقتیه همین که بازی آرسنال تموم میشه،
اگه با برد همراه باشه همه شروع میکنن به به به و چه چه که وااااااای چه تیمی هست این آرسنال و چه مربی بزرگی داره و ...
اگرم ببازیم یا مساوی کنیم، همه با پتک میافتن به سر مربی و مسئولین آرسنال !!!

برای یه بار هم که شده بیاین با خودمون صادق باشم و اینقدر احس


این نوشته را الآن دارم مینویسم چون نمی خوام بعد از بازی موج افراط و تفریط راه بیافته و یه عده بی خودی غره بشن و از مشکلات موجود چشم بپوشن و انتظارات بیش از حد داشته باشن یا اینکه موج نا امیدی راه بیافته و ...

اول از هرچیز لازم میدونم بگم من یه آرسنالی پر و پا قرصم و مثل همه ی شما از اینکه آرسنال را این چند فصل بدون کسب جام میبینم، خیییییلی ناراحتم اما،

همه ی ما باید بدونیم آرسنالی که ما میشناسیم فقط و فقط چند سال در زمان چپمن یه قدرت بزرگ در سطح اروپا بوده و یه دوره هم بین سالهای 95 تا 2005 !
پس یعنی اینکه ما نه افتخارات لیورپول و منچستر و بارسلون و مادرید و میلان و ... را داشتیم و نه قدرت اقتصادی بی حد و مرز !!!
آرسنال یه باشگاه خوب بوده و هست و همیشه سعی میکنه برای مکان های بالای جدول بجنگه...
بخواهیم یا نخواهیم، عاشق باشگاهی شدیم که در طول تاریخش بهترین نبوده ولی ما در بهترین زمان باشگاه طرفدار آن شدیم ! شاید توقع بالای ما هم به همین دلیل باشد که آن را همیشه با دوران اوجش مقایسه میکنیم !!!
روایت ما تا حدودی روایت آزاکس است که همیشه بازیکن ساز بود و هر از چند گاهی توانست در اروپا نیز قد علم کند !
با اومدن ونگر سیاست های باشگاه تا حد خیلی زیادی دگرگون شد و فلسفه بازی زیبا و تاکتیکی، جای بازی محکم انگلیسی را گرفت ! ضمنا :
1- کم کم خرید پرورش بازیکنای مستعد دنیا،
2- استفاده از بازیکنانی با ملیت های مختلف دنیا به جای بازیکنا صرفا بومی
سیاست باشگاه شد

در حالی که باشگاه تو اوج بود، ساخت ورزشگاه تو دستور کار قرار گرفت و نسلی از بازیکنان جوون (کولو توره و فابرگاس و دیابی و دنیلسون و آدبایور و والکات و ون پرسی و سندروس و فابیانسکی و ...) با قیمت بسیار پایین خریداری شده و کم کم جای شکست ناپذیران را گرفتن که چندان هم تو اون وضعیت بد کار نکردن ولی مشخصا نتونستن جای هانری، برگکمپ، پیرس، لمن، آدامز و ... را پر کنن.
قرار بود بعد از 5 سال پس از تغییر ورزشگاه، به جام برسیم اما با رفتن اسکلت تیم (توره، فلامینی، آدبایور، هلب، فابرگاس، نصری و ...) در چند توبت این ماجرا به تاخیر افتاد !!!
در این زمینه برخی مشکلات مادی و برخی بی لیاقتی مسئولین آرسنال مشهود بود.

اما شاید انتظارمان بیجا هم نباشد و شاید  کمی باصبر، با چشمان خودمان آن روز را ببینیم.
نسل بعدی در راه است و وضعیت اقتصادی باشگاه قویتر !
نسل بعدی در راه است و بازیکنان بومی بیشتر و این یعنی احتمال فروش کمتر !
فقط باید انتظار داشته باشیم بازیکنان خوب تیم مردانگش کنند و نروند تا این نسل نیز اسطوره هایی در باشگاه داشته باشند تا خود بتوانند اسطوره شوند...

باید انتخاب کنیم که عاشق بازی زیبا و روان، بازیکنان خودساخته، اقتصاد سالم هستیم یا  مرکز افول بازیکنان در اوج !

باید انتخاب کنیم می خواهیم چون بارسا و آژاکس و ... روی پای خود بایستیم و ثبات داشته باشیم، یا چون رئال و منچستر سیتی و چلسی همیشه به امید جیب رئیسان !؟

به استعداد های جوان باشگاه نگاه کردین ببینین چی هستن !؟
ژسنی، مارتینز (یکی از بهترین دروازبانان آینده)
گیبز، جنکینسون، بارتلی (با 19 سال سن بازیکن ثابت رنجرز اسکاتلند)، میگل، یناریس (به نظر من ساینا کم کم باید آماده ی رفتن بشه)
چمبرلین، رایو میایچی، ویلشیر (شک نکنین سال آینده بهترین بازیکن انگلیس میشه!)، فریمپونگ(دیشب با اینکه مصدوم شد و کامل بازی نکرد، بهترین بازیکن تیمش بود!)، کوکولین (با 19 سال سن واقعا خوب بازی میکنه)، تورال (یکی از بهترین بازیکنان لاماسیا)، چوکس آنکه (ونگر گفته این بازیکن پاتریک ویرا و یحیی توره جدید هست!)، رمزی و ...
کمپبل، ولینگتون، ولا و ...

به نظر تابستون امسال آرسنال یه خونه تکونی اساسی خواهد داشت !!!

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

hamed در 2/11/1390 | 21:42 گفت:

faghat arsenal

شاهین فدوی در 2/11/1390 | 19:22 گفت:

شاماخ واسکلاچی والمونیا رو بفروشه
منم با اریکسون خیلیییییی حال میکنم
من دوست ندارم ارسنال بازیکن بزرگ وگرون بگیره عاشق اینم که ببینم ونگرهر فصل چندتا پدیده رو به فوتبال جهان معرفی میکنه

علی ارشدی در 2/11/1390 | 17:55 گفت:

منم خیلی از کریستین اریکسن خوشم میاد این پسر اصلا محشره :)

رضا عالم در 2/11/1390 | 16:48 گفت:

رضا، ترجیح میدم با این همه بازیکنی که داریم، هیچ بازیکنی نخریم فعلا ! اگه هم قراره کسی بگیرم، فقط برا دفاع چپ و تازه اونم قرضی !!! آخه مهاجم بخریم که چی بشه !؟ خودت ببین سال دیگه با این همه مهاجم نوک چه کنیم :
ون پرسی، شاماک، پارک، ولا، بندتنر، کمپبل...
تازه اگه برای ولینگتون هم مجوز بگیرن که دیگه هیچی !!!
همه ی اینا در حالی هستن که از تیم رزرو هم کسی را به تیم اصلی اضافه نکنن، امسال ژروینهو، والکات و ... را هم مهاجم به حساب نیاریم ! مگه تابستون ونگر چند نفر را قراره بفروشه ؟ نهایتا بندتنر ناراضی و شاماک را میفروشه ! ضمنا بعیده بایرن گومز را به این راحتی از دست بده.
اما اگه این پارک را هم بفروشه، اونوقت میشه رو خریدن بنزما یا هیگواین یا همین پودولسکی چشم دوخت ....

علی ارشدی، :-D
فقط من امیدوارم سال آینده این دنیلسون و دیابی را رد کنه برن، جاش اریکسون یا گوتزه را بخره !

T.Vermaelen در 2/11/1390 | 16:02 گفت:

سلام
خوشم اومد, طرز فکر آرسنالی یعنی این, روشی که آرسنال داشته و داره همه تیم های دنیا بهش خواهند رسید
این بازیکنان جوان یک تیم منتخب جهانن واسه خودشون, ونگر هم تیم رو ساخته هم اقتصاد رو بهبود بخشیده با تنها بازیکن سازی, بزرگترین مربی دنیا خودشه
بازیکنا آرسنال همش جوانمردانه بازی میکنن و خوشکل. نگاه کردن به بازی آرسنال بهترین لذتع برا هر فوتبال دوستی, خاک بر سر صاحبان عقده صدا و سیما که بازی های لیگ انگلیس بخصوص آرسنال رو پخش نمیکنن.
بازیکن سازی بهترین روشه تو هر رشته ورزشی....

علی ارشدی در 2/11/1390 | 15:52 گفت:

آفرین آقا رضا محشر بود کاش همه مثل تو فکر کنن با این جمله خیلی حال کردم:
((یا چون رئال و منچستر سیتی و چلسی همیشه به امید جیب رئیسان !؟))
دمت گرم :)

saeed در 2/11/1390 | 15:25 گفت:

تو فیف مهارتش 5ستارس یهنی در حد رونالدو (ملعون)

رضا در 2/11/1390 | 14:15 گفت:

شک نکنید دو سه سال دیگه ولینگتون از نیمار هم بهتر میشه!
فوق العاده است حرکات این ولینگتون!

رضا در 2/11/1390 | 14:13 گفت:

همه این بازیکن ها خیلی با استعدادند شک ندارم دو سه سال دیگه کسی حریف ما نیست حتی همین شانسلون با لاماسیاش!!
فقط همین ماریو گوتزه را هم بیاریم دیگه هیچی نمیخواهیم!
البته باید نیاز های فعلی خودمان را هم بررسی کنیم چون نمیشه که بگیم الان مهم نیست دو سه سال دیگه ما قوی میشیم !
به نظر من الان باید نیازهای خودمان را از نظر بازیکن برطرف کنیم و الان نیاز مبرم به یک مدافع چپ و یک هافبک خوب مثل گوتزه یا ازارد نیاز داریم!