ارسن ونگر

نویسنده: dady

وبلاگ من
نویسنده: dady
<<در شمال لندن مردی هست که حتی بدون گرفتن جام هم او را میپرستند >> / If you hate Barcelona clap yer hands \
کل بازدید: 54,392 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
مارسی فرانسه قصد به خدمت گرفتن محمد الننی را دارد .به گزارش نشریه Espn با جذب گوندوزی و توریرا در پست هافبک به نظر میرسد الننی رقابت سختی برای قرار گرفتن در ترکیب تیم خواهد داشت و تلاش میکند از آرسنال جدا شود .مارسی فرانسه تلاش میکند پیش از بسته شدن پنجره ی نقل و انتقالات در این کشور محمد الننی را به خدمت بگیرد .الننی به تازگی قرارداد ۴ ساله ی جدیدی را با آرسنال امضا کرده است .
مارسی فرانسه قصد به خدمت گرفتن محمد الننی را دارد .به گزارش نشریه Espn با جذب گوندوزی و توریرا در پست هافبک به نظر میرسد الننی رقابت سختی برای قرار گرفتن در ترکیب تیم خواهد داشت و تلاش میکند از آرسنال جدا شود .مارسی فرانسه تلاش میکند پیش از بسته شدن پنجره ی نقل و انتقالات در این کشور محمد الننی را به خدمت بگیرد .الننی به تازگی قرارداد ۴ ساله ی جدیدی را با آرسنال امضا کرده است .
بیشترین میزان دوندگی در هفته ی آغازین رقابت های لیگ جزیره بیشترین میزان دوندگی در هفته ی آغازین رقابت های لیگ جزیره
آرسنال و باشگاه فروزینونه ایتالیا، دیشب بر سر انتقال جوئل کمپل، بازیکن فعلی آرسنال به توافق رسیدند و تا چند ساعت دیگر، این انتقال رسما اعلام می شود. آرسنال و باشگاه فروزینونه ایتالیا، دیشب بر سر انتقال جوئل کمپل، بازیکن فعلی آرسنال به توافق رسیدند و تا چند ساعت دیگر، این انتقال رسما اعلام می شود.
سهامدار سابق آرسنال، علیشر عثمانف، در نظر دارد تا در باشگاه اورتون سرمایه گذاری کند. سهامدار سابق آرسنال، علیشر عثمانف، در نظر دارد تا در باشگاه اورتون سرمایه گذاری کند.
در سال ۱٩٩٦ در چنین روزی: آرسنال با مبلغ ۳.۵ میلیون پوند پاتریک ویرا ۲۰ ساله را از آث میلان خرید. در سال ۱٩٩٦ در چنین روزی: آرسنال با مبلغ ۳.۵ میلیون پوند پاتریک ویرا ۲۰ ساله را از آث میلان خرید.
 الکس سانگ که از آرسنال به بارسلونا رفته بود و بعد از آن راهی وستهم شده بود در انتقالی رایگان به FC Sion سوئیس پیوست. او بیش از ۲۰۰ بار پیراهن آرسنال را در میادین بر تن کرده است.

الکس سانگ هم اکنون ۳۰ ساله است و طی قرارداد دوساله در لیگ سوئیس بازی خود را ادامه خواهد داد
الکس سانگ که از آرسنال به بارسلونا رفته بود و بعد از آن راهی وستهم شده بود در انتقالی رایگان به FC Sion سوئیس پیوست. او بیش از ۲۰۰ بار پیراهن آرسنال را در میادین بر تن کرده است. الکس سانگ هم اکنون ۳۰ ساله است و طی قرارداد دوساله در لیگ سوئیس بازی خود را ادامه خواهد داد
کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد. کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد.
انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد . انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد .
به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد . به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد .
کالوم چمبرز بصورت قرضی به مدت یک فصل به فولهام پیوست .انتقال چمبرز به فولهام بصورت قرضی انجام شد . آرسنال حالا در پست دفاع وسط  سوکراتیس ، موستافی ، هولدینگ و ماوروپانوس را دارد (تا زمانی که کوشیلنی از مصدومیت برگردد) .احساس میکنم آرسنال به جذب یک مدافع وسط دیگر احتیاج دارد . کالوم چمبرز بصورت قرضی به مدت یک فصل به فولهام پیوست .انتقال چمبرز به فولهام بصورت قرضی انجام شد . آرسنال حالا در پست دفاع وسط سوکراتیس ، موستافی ، هولدینگ و ماوروپانوس را دارد (تا زمانی که کوشیلنی از مصدومیت برگردد) .احساس میکنم آرسنال به جذب یک مدافع وسط دیگر احتیاج دارد .

ارسن ونگر

آرسن ونگر در تاریخ 22 اكتبر سال 1949 در استراسبورگ فرانسه به دنیا آمد.

آرسن ونگر فوتبال خود را به عنوان مدافع و لیبرو در چند باشگاه كوچك فرانسوی شروع كرد و البته هم‌زمان با آن در دانشگاه استراسبورك نیز به تحصیل مشغول بود و در سال 1974 موفق به اخذ لیسانس اقتصاد شد.

ونگر شهرت دارد كه در كشف استعدادها و شكوفا كردن توانایی بازیكنان جوان، بسیار زیرك و باهوش است. او بازیكنانی مانند تیه‌ری آنری، روبر پیرس و پاتریك ویه‌را را آورد و از آنها بازیكنانی در سطح جهانی ساخت. به گفته پتر هیل‌وود، رئیس باشگاه آرسنال، ونگر از زمانی كه در این تیم است، سالانه به طور خالص 4 میلیون تا 5 میلیون پوند خرج كرده است، رقمی كه در مقایسه با  هزینه‌های دیگر باشگاه‌های لیگ برتر بسیار كم‌تر است. یك نمونه خوب در این مورد، استخدام نیكلاس آنلكا از پاری سن ژرمن است كه 500 هزار پوند تمام شد و دو سال بعد به قیمت 22300000 پوند به رئال مادرید فروخته شد.

ونگر در كنار بازیكنان جدید و تاكتیك،‌ تمرین و تغذیه بازیكنان را هم تغییر داد، به طوری كه آنها فرهنگ خوردن و نوشیدن خود را عوض كردند. به علاوه او روی شكل ظاهری ورزشگاه جدید آرسنال به نام ورزشگاه امارات هم تاثیر داشت، و گفته می‌شود كه ونگر به تمام جزئیات، حتی به شكل قاشق‌های بازیكنان در رستوران توجه می‌كند. دیوید دین، نماینده رئیس باشگاه، ونگر را مهم‌ترین مدیر تاریخ باشگاه توصیف كرده و او را كسی میداند كه عجایب را به حقیقت تبدیل می كند. و ادامه می‌دهد كه بدون حق پخش تلویزیونی و پول جوایزی كه به خصوص از لیگ قهرمانان اروپا، به سبب موفقیت‌های ونگر نصیب باشگاه شده است، ساختن ورزشگاه جدید غیرمحتمل بوده است.

ونگر كه او را پروفسور می‌نامند، نمایانگر نسل جدیدی از مدیران تحصیل‌كرده است و به لحاظ عناوینی كه كسب كرده، موفق‌ترین مربی آرسنال می‌باشد.

ونگر در سپتامبر سال 2007 قراردادش با  آرسنال را تا سال 2011 تمدید كرد. در سال 2008 از سوی مجله معتبر ورزشی فرانس فوتبال، به عنوان برترین مربی سال فرانسه انتخاب شد.

رقابت ونگر با سر الكس فرگوسن، سرمربی منچستر یونایتد معروف است. اوج این رقابت نیز پس از شكست 2 بر 0 آرسنال از منچستر در اولدترافورد بود كه دو مربی در تونل ورزشگاه با یكدیگر درگیر شدند.

در اكتبر سال 2005 هم، ونگر درگیر جنگی لفظی با خوزه مورینیو، سرمربی وقت چلسی شد. مورینیو ونگر را به داشتن رفتار غیرحرفه‌ای با چلسی متهم كرد و حتی او را با القاب زشتی نامیده و اضافه كرد: "او نگران ما است، او همیشه درباره ما حرف می‌زند. همه چیز برای او فقط چلسی است." و ونگر پاسخ داد كه او فقط به سوالات خبرنگاران درباره چلسی جواب داده و از مورینیو خواست كه از بی‌ادبی دست بردارد. حتی ونگر قصد شكایت از مورینیو به فیفا را داشت كه بعدا از آن منصرف شد.

آرسن ونگر همیشه مورد انتقاد اكثر مربیان لیگ برتری قرار دارد، چراكه از بازیكنان انگلیسی در تركیب تیمش، به خصوص در لیگ قهرمانان اروپا كمتر استفاده می‌كند. ونگر هم در پاسخ می‌گوید: " وقتی هدایت تیمی را به عهده داری، ارزش‌ها و كیفیت‌بازی‌ها مهم است، نه شناسنامه‌ها". اما كارشناسان دیگری از جمله سر ترور بروكینگ، یكی از اسطوره‌های وستهام یونایتد و یكی از مسئولین بلندپایه اتحادیه فوتبال انگلیس از او دفاع می‌كنند. وی می‌گوید كه اشتباهات بازیكنان انگلیسی در یكی از موفق‌ترین باشگاه‌های این كشور،‌بیشتر به استعداد بازیكنان انگلیسی برمی‌گردد تا به ونگر.

عناوین

به عنوان بازیكن:

قهرمان باشگاه‌های فرانسه با ریسینگ استراسبورگ: 1979

به عنوان مربی:

در آرسنال

قهرمان لیگ برتر انگلیس: 1998، 2002، 2004
قهرمان جام اتحادیه انگلیس: 1998، 2002، 2003، 2005
مربی سال فرانسه: 2008

در ناگویا گرامپوس ایت ژاپن

قهرمان سوپرجام جی لیگ: 1996
قهرمان جام امپراتوری: 1996
مدیر سال جی لیگ: 1995

در آ. اس. موناكو

قهرمان جام حذفی فرانسه: 1991
قهرمان باشگاه‌های فرانسه: 1988

ونگر در سال 2002 لژیون افتخاری، بالاترین نشان فرانسه را دریافت كرد و در سال 2003 به دلیل خدماتش به فوتبال انگلیس، از سوی ملكه مورد تقدیر قرا گرفت.
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

dady در 22/11/1390 | 18:57 گفت:

ممنون و متشکر از همگی دوستان

حمید جان من امین هستم کوچیک شما

حمید فرازی در 22/11/1390 | 15:38 گفت:

مرسی داداش.به جمع ما خوش اومدی.راستی اسم واقعیت چیه؟

Poorya در 22/11/1390 | 15:14 گفت:

mer29+1

arash در 22/11/1390 | 15:00 گفت:

ممنون

dady در 22/11/1390 | 13:26 گفت:

مرسی فرهاد عزیزم

Farhad Rahbari در 22/11/1390 | 12:57 گفت:

خوش اومدی ددی
منتظر کارهای بعدیتم