ایرانیان قهرمانان جهانی کلیک کردن!

نویسنده: Saeed Milani

وبلاگ من
نویسنده: Saeed Milani
بچه تهران هستم ، 30 سالمه ، عمران خوندم ، عاشق دنیس برگکمپ بودم و خواهم بود و قبل از اینکه به آرسنال بیاد آرسنالی شدم . به شخصه معتقدم مهاجم تمام عیاری با خصوصیات بازیسازی و هوش بالایی در حد برگکمپ دیگه پا به عرصه وجود نخواهد گذاشت!
کل بازدید: 235,153 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
آرسنال در ۱۱ بازی آخر خود در لیگ اروپا ٩ بار موفق شده است کلین‌شیت کند. آرسنال در ۱۱ بازی آخر خود در لیگ اروپا ٩ بار موفق شده است کلین‌شیت کند.
آرسنال در کارولینای شمالی و در شهر شارلوت به مصاف رم خواهد رفت. 
توپچی‌ها در ۱۷ جولای با بایرن‌مونیخ بازی خواهد کرد. این رقابت در لس‌آنجلس انجام خواهد شد. پس از بازی با مونیخ، آرسنال در روز ۲۰ جولای به مصاف رم خواهد رفت. آرسنال در کارولینای شمالی و در شهر شارلوت به مصاف رم خواهد رفت. توپچی‌ها در ۱۷ جولای با بایرن‌مونیخ بازی خواهد کرد. این رقابت در لس‌آنجلس انجام خواهد شد. پس از بازی با مونیخ، آرسنال در روز ۲۰ جولای به مصاف رم خواهد رفت.
آرسن ونگر هوادار ویژه‌ی آرسنال مقابل ناپولی!آرسنال و ناپولی در مرحله‌ی بعد لیگ اروپا  به مصاف یکدیگر میروند. آرسن ونگر معتقد است این امتحانی بزرگ برای بازیکنان ناپولی است تا از فشار خارج شوند و روند بد روزهای اخیر خود را تغییر دهند. صحبت های ونگر در مصاحبه با خبرگزاری ایتالیایی II mattino : "من در آن مسابقه طرفدار آرسنال خواهم بود درست مانند تمام بازی های این فصل.امری نیازی به نصیحت من ندارد. من یکی از طرفداران آنجلوتی هستم.او از تکنیکی ترین سرمربی های کل دوران است و در کارش یک استاد واقعی است. اما آرسنال تیم خوبی است و ناپولی کار آسانی نخواهد داشت."
آرسن ونگر هوادار ویژه‌ی آرسنال مقابل ناپولی!آرسنال و ناپولی در مرحله‌ی بعد لیگ اروپا به مصاف یکدیگر میروند. آرسن ونگر معتقد است این امتحانی بزرگ برای بازیکنان ناپولی است تا از فشار خارج شوند و روند بد روزهای اخیر خود را تغییر دهند. صحبت های ونگر در مصاحبه با خبرگزاری ایتالیایی II mattino : "من در آن مسابقه طرفدار آرسنال خواهم بود درست مانند تمام بازی های این فصل.امری نیازی به نصیحت من ندارد. من یکی از طرفداران آنجلوتی هستم.او از تکنیکی ترین سرمربی های کل دوران است و در کارش یک استاد واقعی است. اما آرسنال تیم خوبی است و ناپولی کار آسانی نخواهد داشت."
 آرسنال بدون هیچ شکی بازیکنانی که به دو سال آخر قراداد خود وارد میشوند را یا میفروشد یا با آنها تمدید میکند. توپچی‌ها طی دوسال اخیر ستارگانی مانند سانچز و رمزی را بدلیل عدم تعیین تکلیف قرارداد از دست داده اند و اصلا دوست ندارند این تجربه تکرار شود. این روند جدید سران باشگاه در مورد تمدید قراردادهاست آرسنال بدون هیچ شکی بازیکنانی که به دو سال آخر قراداد خود وارد میشوند را یا میفروشد یا با آنها تمدید میکند. توپچی‌ها طی دوسال اخیر ستارگانی مانند سانچز و رمزی را بدلیل عدم تعیین تکلیف قرارداد از دست داده اند و اصلا دوست ندارند این تجربه تکرار شود. این روند جدید سران باشگاه در مورد تمدید قراردادهاست
 با ۴۰% آرا ، هنریک مخیتاریان به عنوان بازیکن برتر ماه فوریه در باشگاه آرسنال انتخاب شد. سه پاس گل و دو گل در این ماه توسط هنریک برای آرسنال ثبت شد با ۴۰% آرا ، هنریک مخیتاریان به عنوان بازیکن برتر ماه فوریه در باشگاه آرسنال انتخاب شد. سه پاس گل و دو گل در این ماه توسط هنریک برای آرسنال ثبت شد
استادیوم تازه تاسیس النصر امارات که در تاریخ ۲٦ مارس میزبان دیدار تیم‌های النصر و آرسنال در روز افتتاحیه می‌باشد. استادیوم تازه تاسیس النصر امارات که در تاریخ ۲٦ مارس میزبان دیدار تیم‌های النصر و آرسنال در روز افتتاحیه می‌باشد.
 اخبار تیم برای بازی با رن در امارات  سوکراتیس : به دلیل کارت قرمز محروم است.مخیتاریان: مصدومیت از ناحیه ستون فقرات ... باید پیش از بازی با رن بررسی شود. بلرین، ولبک و هولدینگ هم در دوران ریکاوری بعد از عمل جراحی هستند.
اخبار تیم برای بازی با رن در امارات سوکراتیس : به دلیل کارت قرمز محروم است.مخیتاریان: مصدومیت از ناحیه ستون فقرات ... باید پیش از بازی با رن بررسی شود. بلرین، ولبک و هولدینگ هم در دوران ریکاوری بعد از عمل جراحی هستند.
رسانه‌های اسپانیایی خبر از پیشی گرفتن آرسنال در خرید نیکولاس تاگلیافیکو از رقبای دیگر می دهند.
پیش از این نام باشگاه‌های رئال مادرید و اتلتیکو مادرید نیز مطرح شده بود اما حالا وضعیت کمی تغییر کرده است و آرسنال به خرید این بازیکن آرژانتیتی نزدیک تر شده است. قیمت احتمالی دفاع‌چپ آژاکس ۸ میلیون خواهد بود که آرسنال سعی میکند تا پرداخت آن این بازیکن را به لندن بیاورد. رسانه‌های اسپانیایی خبر از پیشی گرفتن آرسنال در خرید نیکولاس تاگلیافیکو از رقبای دیگر می دهند. پیش از این نام باشگاه‌های رئال مادرید و اتلتیکو مادرید نیز مطرح شده بود اما حالا وضعیت کمی تغییر کرده است و آرسنال به خرید این بازیکن آرژانتیتی نزدیک تر شده است. قیمت احتمالی دفاع‌چپ آژاکس ۸ میلیون خواهد بود که آرسنال سعی میکند تا پرداخت آن این بازیکن را به لندن بیاورد.
 آرسنال در مرحله ی بعدی لیگ اروپا باید به مصاف رن فرانسه برود . آرسنال در مرحله ی بعدی لیگ اروپا باید به مصاف رن فرانسه برود .
آرسنال در این فصل رقابت های لیگ برتر تنها موفق به ثبت ۴ کلین شیت شده است ، یعنی تنها در حدود ۱۷ درصد از بازی ها آرسنال گل دریافت نکرده که بدترین آمار تاریخ آرسنال در لیگ جزیره است .تنها فولهام آماری بدتر از آرسنال دارد . آرسنال در این فصل رقابت های لیگ برتر تنها موفق به ثبت ۴ کلین شیت شده است ، یعنی تنها در حدود ۱۷ درصد از بازی ها آرسنال گل دریافت نکرده که بدترین آمار تاریخ آرسنال در لیگ جزیره است .تنها فولهام آماری بدتر از آرسنال دارد .

ایرانیان قهرمانان جهانی کلیک کردن!

حذف کریمی و مجیدی از لیست محبوبها
فدراسيون بين المللي آمار و تاريخ فوتبال جهان ياسر القحطاني از عربستان سعودي را به عنوان محبوبترین بازیکن قاره آسیا انتخاب کرد. این انتخاب که بر مبنای رای های کاربران اینترنتی انجام شده، در شرایطی اعلام شد که در مقابل نامهای فرهاد مجیدی و علی کریمی عبارت Disqualified به چشم میخورد.

به نظر می رسد این دو بازیکن به دلیل تقلب هوادارانشان در ارسال رای های متعدد از سوی آی پی های منحصر به فرد از نتایج کنار گذاشته شده اند. برای ما ایرانی ها این داستان تکراری نیست، چندین سال پیش فدراسیون جهانی وزنه برداری اقدام به گزینش بهترین وزنه برداران قرن از طریق اینترنت کرد، نتیجه سرسام آور بود. تلویزیون و رسانه های ایرانی مکررا از ایرانیان سراسر جهان برای رای دادن به حسین رضا زاده دعوت کردند و یکی دو روز بعد فدراسیون این سایت به دلیل مواجه شدن با هزاران ای میل ایرانی با اشکال فنی مواجه شد.

 نمونه های مشابه کم نیستند از بالا بردن فیلم جدایی نادر از سیمین در سایت IMDb با رای های تکراری و احساسی تا همین نظر سنجی های هفتگی برنامه نود. این بروز و بیان دیگاه ها به شکلی افراطی گرایانه و احساسی می تواند از نظر جامعه شناختی ارزشمند باشد. "هنر نزد ایرانیان است و بس"این یک نقل قول قدیمی است طوری که بسیاری از ما آن را به عنوان یک واقعیت پذیرفته ایم. جمله این مفهوم را به ذهن متبادر می کند که ایرانیان انسانهایی ویژه در مقایسه با سایر ملل هستند و البته عجیب نیست که افراد موافق با این ادعا در پی اثباتش باشند. اینجاست که کلیک کردنها و اظهار نظرهای احساسی آغاز می شوند، اهمیتی ندارد که مثلا رقیبان احسان حاج صفی برای کسب عنوان بهترین مدافع کناری آسیا در اینتر و سلتیک بازی می کنند، مهم نام ایران است و کلیکی که لابد برای ایران افتخار می آفریند. (اخیرا در نظرسنجی سایت گل انگلیسی برای بهترین مدافع کنار آسیا، احسان حاج صفی با 68 درصد آرا بالاتر از یوتو ناگاتوموی ژاپنی عضو اینترمیلان و چادوری عضو سلتیک قرار گرفت!)

عده ای معتقدند افکار عمومی جامعه ایرانی در برهه هایی از امکان اظهار نظر شفاف برخوردار نبوده اند، اینجاست که هر امکان تکنولوژیکی به امکانی برای بروز ایده ها تبدیل می شود. کلیک کردن، فرستادن اس ام اس یا نوشتن نظر زیر یک مطلب با مشخصاتی که جایی ثبت نمی شوند می تواند روشی بی خطر برای اعتراض یا گاهی فریاد زدن هویت باشد.

این بروز تکنولوژیکی با ترکیب شدن با نگاه ملی شدت بیشتری می گیرد، مثلا زمانی که رای دهنده با این تصورکه مثلا با رای دادن به علی کریمی یا فرهاد مجیدی به عنوان نمایندگان ایرانی به تولید یک وجهه موجه برای ایران کمک می کند. احتمالا در نظر گرفتن نکاتی قبل از شرکت در نظرسنجی ها می تواند برای رای دهندگان ایرانی مفید باشند.

 اینکه رای های متعدد و گاها تکراری به نمایندگان ایران لزوما احترام و تشخص برای ایران به همراه نمی آورد و اینکه نگاه ناشی از افراطی گری ملی گرایانه یک نگاه سازنده نیست.


goal.com
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

nima در 1/11/1390 | 12:14 گفت:

doroste ke shayad nejad parast bashim o chan bar ray dadim vali ba tavajoh be inke varzeshgahamon nesbat be keshvaraye arabi por mishe in dorost nabode ke karimi omajidi ro hazf konan vali kolan janbamon bayad bere bala tar

توپچی جنوب در 1/11/1390 | 02:53 گفت:

من به ون پرسی رای دادم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

♥Arsenal♥ در 1/11/1390 | 00:56 گفت:

من که اصلا رای ندادم چون محبوبترین بازیکن آسیا اینا نبودن؟؟اینا محبوبترین واسه ایران بودن!!

sepehr najafian در 30/10/1390 | 23:49 گفت:

من يه راي بيشتر ندادم.

علی ارشدی در 30/10/1390 | 23:21 گفت:

البته منظورم همه ایرانی ها نبود استثنا ها همیشه و همه جا هستن ولی کلا ملت نژاد پرستی هستیم

علی ارشدی در 30/10/1390 | 23:19 گفت:

موافقم با نژاد پرست بودن ایرانی ها (متاسفانه) :(

سعید جون خدا رو شکر هنوز زنده ایم :)

رضاشاماخ چوک بندر در 30/10/1390 | 23:16 گفت:

کسی شماره ونگرنداره؟من داشتم گم کردم

arash در 30/10/1390 | 23:01 گفت:

ایرانیا نژاد پرست ترین بودن-هستن-و خواهند بود

حمید فرازی در 30/10/1390 | 22:57 گفت:

با سعید موافقم.بهتره دیگه از بحث تیم و فوتبال دور نشیم.کاش یه قسمت بحثای متفرقه تو سایت راه اندازی میشد

Saeed Milani در 30/10/1390 | 22:48 گفت:

هم Photo و هم Video هاش موجوده ، البته اصلا جای بحثش و درستی یا نادرستی کارش اینجا نیست.

حمید فرازی در 30/10/1390 | 22:46 گفت:

آره رضا شاماخ.اگه منظورت گلشیفته فراهانیه منم شنیدم

Saeed Milani در 30/10/1390 | 22:44 گفت:

بله.

رضاشاماخ چوک بندر در 30/10/1390 | 22:42 گفت:

بچه هاقضیه اون بازیگرزن اسمش گ.ف واقعیت داره؟

Saeed Milani در 30/10/1390 | 22:42 گفت:

علی زنده ای؟ :-) گفتم زیر آوار اینا موندی شاید :-) البته شوخی می کنم ها ایشالا 1000 سال زنده باشی.

اولا این بیشتر ضعف برنامه نویسی در اون سایت هاست که به یک یوزر با یک آی پی آدرس اجازه دادن بیش از یک رای رو میده! این دیگه یکی از ساده ترین چیزهاییست که نظر سنجی گذار باید پیش بینی کنه ، حتی توی سایت هایی هم که وبلاگ مجانی در اختیار کاربران قرار میدن ، موقعی که می خوای نظرسنجی بذاری یک گزینه داره که می پرسه میخوای هر نفر یک بار بیشتر نتونه شرکت کنه یا نه.

دوما خیلی حیف شد که مجیدی و کریمی حذف شدن از این رای گیری.

سوما بدون قصد توهین به هیچ قوم و قبیله و رنگ پوستی و فارغ از هر دیدگاه سیاسی و نژادپرستانه ای ،سام جان باهات کاملا موافقم ، ایرانی ها نژادپرست ترین ملت در دنیا هستند ، با اینکه چندسالیه پای آفریقایی ها به مملکت ما بیشتر باز شده واژه هایی مثل کا کا سیاه ، سیازنگی سابقه چندین صد ساله در ادبیات ما دان. یادمه تا چند سال پیش ژاپنی ها سوژه خنده این ملت بودن در برنامه های تلویزیونی! تاکاشی و دادشی رو شاید خیلی ها یادشون باشه. در حالی که فکر کنم کسی که باید به اون یکی بخنده برعکسه! یا ما تنها ملتی هستیم که واژه عرب ها رو بکار می بریم در قبال کشورهای عربی و مردمانش یا حتی در کشور خودمون درباره مردم خودمون جک می سازیم ومسخره شون می کنیم! این ها همه نشات گرفته از فقر فرهنگ مردم هست که قبلا ، 2500 سال پیش اینجور نبود اصلا ، متاسفانه در سال های اخیر به این ورطه افتادیم!

حمید فرازی در 30/10/1390 | 22:17 گفت:

بده دکتر.افراط در احساسات بده.در مورد نژاد پرستی باهات موافقم ولی این فقط ما هستیم که این کارو انجام میدیم؟ البته تفاوت ما بقیه اینه که همه رو به مبارزه با نژاد پرستی دعوت می کنیم اونوقت خودمون خواسته یا ناخواسته اینو انجام میدیم

علی ارشدی در 30/10/1390 | 22:01 گفت:

سعید لینک هایبوری ندادی :-) ×!!!!!!!!!!!!!!×

sam baygan در 30/10/1390 | 21:34 گفت:

حالا خوبه یا بده رو نمیدونم!

حمید فرازی در 30/10/1390 | 21:33 گفت:

مفاله جالبی بود آقا سعید.متاسفانه یکی از ضعف های ما ایرانیا همین افراط در احساسات هست که من خودم همیشه یکی از منتقدین این موضوع هستم.یه قول خودت به یاد حماسه نظرسنجی گل که حتی سایت گل غیرمستقیم هوادارای آرسنالو متقلب خطاب کرد.درسته که بعضی از ما چندبار رای دادیم ولی واقعا هوادارای تیمای دیگه این کارو نکرده بودن؟ چطور شد که بارسا با اون اختلاف که از رئال عقب بود به شبه ازش جلو زد؟ چطور شد که چلسی از رده های آخر در دو روز پایانی بالا اومد؟:البته این فقط یه نمونه بود و قطعا نمیشه این خطا رو انکار کرد.من به شخصه همیشه سعی کردم در همچین نظرسنجیایی فقط یه بار شرکت کنم و امیدوارم روزی این فرهنگ در جامعه ما جا بیفته اما جدا از احساسات به نظر من مساله دیگه ای هم وجود داره و اونم ترس شخص از اینکه هواداری رقیب هم بخوان این کارو انجام بدن که با توجه به نبود ضمانت(امکان بیش از یک رای دادن)این کارو انجام میدن.یعنی واقعا میشه اطمینان داشت عربا چنین کاری انجام ندادن؟در حالی که در کشوری مثل قطر قحطانی چهره منفوریه یا اماراتی ها مجیدی و کریمیو میپرستن.

sam baygan در 30/10/1390 | 21:32 گفت:

همیشه ما ملتی نژاد پرست بودیم و هستیم،حتی تو بدترین شرایط سیاسی و اقتصادی.مثل هم نژادای آلمانی خودمون!

mohammad ali در 30/10/1390 | 20:49 گفت:

:)))

Saeed Milani در 30/10/1390 | 20:46 گفت:

به یاد حماسه تاریخی آرسنالی ها در نظرسنجی سایت گل :-)