ایرانیان قهرمانان جهانی کلیک کردن!

نویسنده: Saeed Milani

وبلاگ من
نویسنده: Saeed Milani
بچه تهران هستم ، 30 سالمه ، عمران خوندم ، عاشق دنیس برگکمپ بودم و خواهم بود و قبل از اینکه به آرسنال بیاد آرسنالی شدم . به شخصه معتقدم مهاجم تمام عیاری با خصوصیات بازیسازی و هوش بالایی در حد برگکمپ دیگه پا به عرصه وجود نخواهد گذاشت!
کل بازدید: 217,853 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد. طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد.
لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد.
مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم. مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم.
طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود. طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود.
رادیو مونته کارلو (RMC):  سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود. رادیو مونته کارلو (RMC): سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود.
به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد. به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست. طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست.
باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد. باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد.
برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند . برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند .

ایرانیان قهرمانان جهانی کلیک کردن!

حذف کریمی و مجیدی از لیست محبوبها
فدراسيون بين المللي آمار و تاريخ فوتبال جهان ياسر القحطاني از عربستان سعودي را به عنوان محبوبترین بازیکن قاره آسیا انتخاب کرد. این انتخاب که بر مبنای رای های کاربران اینترنتی انجام شده، در شرایطی اعلام شد که در مقابل نامهای فرهاد مجیدی و علی کریمی عبارت Disqualified به چشم میخورد.

به نظر می رسد این دو بازیکن به دلیل تقلب هوادارانشان در ارسال رای های متعدد از سوی آی پی های منحصر به فرد از نتایج کنار گذاشته شده اند. برای ما ایرانی ها این داستان تکراری نیست، چندین سال پیش فدراسیون جهانی وزنه برداری اقدام به گزینش بهترین وزنه برداران قرن از طریق اینترنت کرد، نتیجه سرسام آور بود. تلویزیون و رسانه های ایرانی مکررا از ایرانیان سراسر جهان برای رای دادن به حسین رضا زاده دعوت کردند و یکی دو روز بعد فدراسیون این سایت به دلیل مواجه شدن با هزاران ای میل ایرانی با اشکال فنی مواجه شد.

 نمونه های مشابه کم نیستند از بالا بردن فیلم جدایی نادر از سیمین در سایت IMDb با رای های تکراری و احساسی تا همین نظر سنجی های هفتگی برنامه نود. این بروز و بیان دیگاه ها به شکلی افراطی گرایانه و احساسی می تواند از نظر جامعه شناختی ارزشمند باشد. "هنر نزد ایرانیان است و بس"این یک نقل قول قدیمی است طوری که بسیاری از ما آن را به عنوان یک واقعیت پذیرفته ایم. جمله این مفهوم را به ذهن متبادر می کند که ایرانیان انسانهایی ویژه در مقایسه با سایر ملل هستند و البته عجیب نیست که افراد موافق با این ادعا در پی اثباتش باشند. اینجاست که کلیک کردنها و اظهار نظرهای احساسی آغاز می شوند، اهمیتی ندارد که مثلا رقیبان احسان حاج صفی برای کسب عنوان بهترین مدافع کناری آسیا در اینتر و سلتیک بازی می کنند، مهم نام ایران است و کلیکی که لابد برای ایران افتخار می آفریند. (اخیرا در نظرسنجی سایت گل انگلیسی برای بهترین مدافع کنار آسیا، احسان حاج صفی با 68 درصد آرا بالاتر از یوتو ناگاتوموی ژاپنی عضو اینترمیلان و چادوری عضو سلتیک قرار گرفت!)

عده ای معتقدند افکار عمومی جامعه ایرانی در برهه هایی از امکان اظهار نظر شفاف برخوردار نبوده اند، اینجاست که هر امکان تکنولوژیکی به امکانی برای بروز ایده ها تبدیل می شود. کلیک کردن، فرستادن اس ام اس یا نوشتن نظر زیر یک مطلب با مشخصاتی که جایی ثبت نمی شوند می تواند روشی بی خطر برای اعتراض یا گاهی فریاد زدن هویت باشد.

این بروز تکنولوژیکی با ترکیب شدن با نگاه ملی شدت بیشتری می گیرد، مثلا زمانی که رای دهنده با این تصورکه مثلا با رای دادن به علی کریمی یا فرهاد مجیدی به عنوان نمایندگان ایرانی به تولید یک وجهه موجه برای ایران کمک می کند. احتمالا در نظر گرفتن نکاتی قبل از شرکت در نظرسنجی ها می تواند برای رای دهندگان ایرانی مفید باشند.

 اینکه رای های متعدد و گاها تکراری به نمایندگان ایران لزوما احترام و تشخص برای ایران به همراه نمی آورد و اینکه نگاه ناشی از افراطی گری ملی گرایانه یک نگاه سازنده نیست.


goal.com
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

nima در 1/11/1390 | 12:14 گفت:

doroste ke shayad nejad parast bashim o chan bar ray dadim vali ba tavajoh be inke varzeshgahamon nesbat be keshvaraye arabi por mishe in dorost nabode ke karimi omajidi ro hazf konan vali kolan janbamon bayad bere bala tar

توپچی جنوب در 1/11/1390 | 02:53 گفت:

من به ون پرسی رای دادم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

♥Arsenal♥ در 1/11/1390 | 00:56 گفت:

من که اصلا رای ندادم چون محبوبترین بازیکن آسیا اینا نبودن؟؟اینا محبوبترین واسه ایران بودن!!

sepehr najafian در 30/10/1390 | 23:49 گفت:

من يه راي بيشتر ندادم.

علی ارشدی در 30/10/1390 | 23:21 گفت:

البته منظورم همه ایرانی ها نبود استثنا ها همیشه و همه جا هستن ولی کلا ملت نژاد پرستی هستیم

علی ارشدی در 30/10/1390 | 23:19 گفت:

موافقم با نژاد پرست بودن ایرانی ها (متاسفانه) :(

سعید جون خدا رو شکر هنوز زنده ایم :)

رضاشاماخ چوک بندر در 30/10/1390 | 23:16 گفت:

کسی شماره ونگرنداره؟من داشتم گم کردم

arash در 30/10/1390 | 23:01 گفت:

ایرانیا نژاد پرست ترین بودن-هستن-و خواهند بود

حمید فرازی در 30/10/1390 | 22:57 گفت:

با سعید موافقم.بهتره دیگه از بحث تیم و فوتبال دور نشیم.کاش یه قسمت بحثای متفرقه تو سایت راه اندازی میشد

Saeed Milani در 30/10/1390 | 22:48 گفت:

هم Photo و هم Video هاش موجوده ، البته اصلا جای بحثش و درستی یا نادرستی کارش اینجا نیست.

حمید فرازی در 30/10/1390 | 22:46 گفت:

آره رضا شاماخ.اگه منظورت گلشیفته فراهانیه منم شنیدم

Saeed Milani در 30/10/1390 | 22:44 گفت:

بله.

رضاشاماخ چوک بندر در 30/10/1390 | 22:42 گفت:

بچه هاقضیه اون بازیگرزن اسمش گ.ف واقعیت داره؟

Saeed Milani در 30/10/1390 | 22:42 گفت:

علی زنده ای؟ :-) گفتم زیر آوار اینا موندی شاید :-) البته شوخی می کنم ها ایشالا 1000 سال زنده باشی.

اولا این بیشتر ضعف برنامه نویسی در اون سایت هاست که به یک یوزر با یک آی پی آدرس اجازه دادن بیش از یک رای رو میده! این دیگه یکی از ساده ترین چیزهاییست که نظر سنجی گذار باید پیش بینی کنه ، حتی توی سایت هایی هم که وبلاگ مجانی در اختیار کاربران قرار میدن ، موقعی که می خوای نظرسنجی بذاری یک گزینه داره که می پرسه میخوای هر نفر یک بار بیشتر نتونه شرکت کنه یا نه.

دوما خیلی حیف شد که مجیدی و کریمی حذف شدن از این رای گیری.

سوما بدون قصد توهین به هیچ قوم و قبیله و رنگ پوستی و فارغ از هر دیدگاه سیاسی و نژادپرستانه ای ،سام جان باهات کاملا موافقم ، ایرانی ها نژادپرست ترین ملت در دنیا هستند ، با اینکه چندسالیه پای آفریقایی ها به مملکت ما بیشتر باز شده واژه هایی مثل کا کا سیاه ، سیازنگی سابقه چندین صد ساله در ادبیات ما دان. یادمه تا چند سال پیش ژاپنی ها سوژه خنده این ملت بودن در برنامه های تلویزیونی! تاکاشی و دادشی رو شاید خیلی ها یادشون باشه. در حالی که فکر کنم کسی که باید به اون یکی بخنده برعکسه! یا ما تنها ملتی هستیم که واژه عرب ها رو بکار می بریم در قبال کشورهای عربی و مردمانش یا حتی در کشور خودمون درباره مردم خودمون جک می سازیم ومسخره شون می کنیم! این ها همه نشات گرفته از فقر فرهنگ مردم هست که قبلا ، 2500 سال پیش اینجور نبود اصلا ، متاسفانه در سال های اخیر به این ورطه افتادیم!

حمید فرازی در 30/10/1390 | 22:17 گفت:

بده دکتر.افراط در احساسات بده.در مورد نژاد پرستی باهات موافقم ولی این فقط ما هستیم که این کارو انجام میدیم؟ البته تفاوت ما بقیه اینه که همه رو به مبارزه با نژاد پرستی دعوت می کنیم اونوقت خودمون خواسته یا ناخواسته اینو انجام میدیم

علی ارشدی در 30/10/1390 | 22:01 گفت:

سعید لینک هایبوری ندادی :-) ×!!!!!!!!!!!!!!×

sam baygan در 30/10/1390 | 21:34 گفت:

حالا خوبه یا بده رو نمیدونم!

حمید فرازی در 30/10/1390 | 21:33 گفت:

مفاله جالبی بود آقا سعید.متاسفانه یکی از ضعف های ما ایرانیا همین افراط در احساسات هست که من خودم همیشه یکی از منتقدین این موضوع هستم.یه قول خودت به یاد حماسه نظرسنجی گل که حتی سایت گل غیرمستقیم هوادارای آرسنالو متقلب خطاب کرد.درسته که بعضی از ما چندبار رای دادیم ولی واقعا هوادارای تیمای دیگه این کارو نکرده بودن؟ چطور شد که بارسا با اون اختلاف که از رئال عقب بود به شبه ازش جلو زد؟ چطور شد که چلسی از رده های آخر در دو روز پایانی بالا اومد؟:البته این فقط یه نمونه بود و قطعا نمیشه این خطا رو انکار کرد.من به شخصه همیشه سعی کردم در همچین نظرسنجیایی فقط یه بار شرکت کنم و امیدوارم روزی این فرهنگ در جامعه ما جا بیفته اما جدا از احساسات به نظر من مساله دیگه ای هم وجود داره و اونم ترس شخص از اینکه هواداری رقیب هم بخوان این کارو انجام بدن که با توجه به نبود ضمانت(امکان بیش از یک رای دادن)این کارو انجام میدن.یعنی واقعا میشه اطمینان داشت عربا چنین کاری انجام ندادن؟در حالی که در کشوری مثل قطر قحطانی چهره منفوریه یا اماراتی ها مجیدی و کریمیو میپرستن.

sam baygan در 30/10/1390 | 21:32 گفت:

همیشه ما ملتی نژاد پرست بودیم و هستیم،حتی تو بدترین شرایط سیاسی و اقتصادی.مثل هم نژادای آلمانی خودمون!

mohammad ali در 30/10/1390 | 20:49 گفت:

:)))

Saeed Milani در 30/10/1390 | 20:46 گفت:

به یاد حماسه تاریخی آرسنالی ها در نظرسنجی سایت گل :-)