نگاهی اجمالی به نقل و انتقالات ژانویه 2012

نویسنده: Saeed Milani

وبلاگ من
نویسنده: Saeed Milani
بچه تهران هستم ، 30 سالمه ، عمران خوندم ، عاشق دنیس برگکمپ بودم و خواهم بود و قبل از اینکه به آرسنال بیاد آرسنالی شدم . به شخصه معتقدم مهاجم تمام عیاری با خصوصیات بازیسازی و هوش بالایی در حد برگکمپ دیگه پا به عرصه وجود نخواهد گذاشت!
کل بازدید: 222,634 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 وقتی لاکازت بازی را شروع نکرده، آرسنال ۳۵% بازی‌ها را برده است اما وقتی از ابتدا در ترکیب اصلی بوده است ٦۲% بازی‌ها با پیروزی آرسنال به پایان رسیده است وقتی لاکازت بازی را شروع نکرده، آرسنال ۳۵% بازی‌ها را برده است اما وقتی از ابتدا در ترکیب اصلی بوده است ٦۲% بازی‌ها با پیروزی آرسنال به پایان رسیده است
 آرسنال تابستان ۲۰۱۹ آدیداس پوش خواهد شد و به جمع تیم‌های بزرگ جهان می‌پیوندد که با این برند به میدان میروند.... آرسنال تابستان ۲۰۱۹ آدیداس پوش خواهد شد و به جمع تیم‌های بزرگ جهان می‌پیوندد که با این برند به میدان میروند....
گاردین نوشت: قرارداد رمزی و یوونتوس ۵ ساله خواهد بود. او هفتگی ۱۴۰ هزارپوند حقوق میگیرد که بعد از کریس رونالدو بیشترین حقوق در باشگاه یوونتوس بشمار میآید. آرون بصورت مجانی به یوونتوس میرود و آرسنال از این انتقال یک سنت هم درآمدزایی نخواهد کرد... ژسنی بازیکن قبلی آرسنال که به یوونتوس پیوسته است، بخوبی جانشین بوفون شده است.
گاردین نوشت: قرارداد رمزی و یوونتوس ۵ ساله خواهد بود. او هفتگی ۱۴۰ هزارپوند حقوق میگیرد که بعد از کریس رونالدو بیشترین حقوق در باشگاه یوونتوس بشمار میآید. آرون بصورت مجانی به یوونتوس میرود و آرسنال از این انتقال یک سنت هم درآمدزایی نخواهد کرد... ژسنی بازیکن قبلی آرسنال که به یوونتوس پیوسته است، بخوبی جانشین بوفون شده است.
 با اینکه خیلی از خبرگزاری‌ها از قطعی شدن انتقال رمزی صحبت میکنند، استاندارد نوشت: آرون قرارداد را قطعی نکرده و میخواهد پیشنهادات دیگر باشگاه‌ها را بشنود با اینکه خیلی از خبرگزاری‌ها از قطعی شدن انتقال رمزی صحبت میکنند، استاندارد نوشت: آرون قرارداد را قطعی نکرده و میخواهد پیشنهادات دیگر باشگاه‌ها را بشنود
طبق گزارش موندو دپورتیوو، با توجه به مذاکرات و نشانه‌های بدست آمده از آن به نظر می‌رسد دنیس سوارز به زودی به آرسنال می‌پیوندد. طبق گزارش موندو دپورتیوو، با توجه به مذاکرات و نشانه‌های بدست آمده از آن به نظر می‌رسد دنیس سوارز به زودی به آرسنال می‌پیوندد.
آرسنال در ۵ فصل گذشته از بازیکنان جوان و قرضی خود حدود ۴۰ میلیون پوند به دست آورده است، این در حالی است این رقم برای چلسی به ۱۵۰ میلیون پوند می‌رسد.آرسنال در تابستان حدود ۷۰ میلیون پوند بودجه در اختیار خواهد داشت، از نظر پرداخت حقوق بازیکنان آرسنال در مرز رعایت فرپلی مالی قرار دارد، عدم خرید بازیکن کار توپچی‌ها را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان دشوار می‌کند و به نظر می‌رسد هر سال که به این تورنومنت راه نیابند، بازگشت سخت‌تر و دشوارتر می‌شود.
آرسنال در ۵ فصل گذشته از بازیکنان جوان و قرضی خود حدود ۴۰ میلیون پوند به دست آورده است، این در حالی است این رقم برای چلسی به ۱۵۰ میلیون پوند می‌رسد.آرسنال در تابستان حدود ۷۰ میلیون پوند بودجه در اختیار خواهد داشت، از نظر پرداخت حقوق بازیکنان آرسنال در مرز رعایت فرپلی مالی قرار دارد، عدم خرید بازیکن کار توپچی‌ها را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان دشوار می‌کند و به نظر می‌رسد هر سال که به این تورنومنت راه نیابند، بازگشت سخت‌تر و دشوارتر می‌شود.
طبق گزارش ال دسمارک اسپانیا، آرسنال دیگر اور بانگا را نمی‌خواهد، البته یکی از دلایلش این است که آرسنال پولی برای خرید در پنجره زمستانی ندارد.
طبق گزارش ال دسمارک اسپانیا، آرسنال دیگر اور بانگا را نمی‌خواهد، البته یکی از دلایلش این است که آرسنال پولی برای خرید در پنجره زمستانی ندارد.
طبق گزارش کالچو مرکاتو، هنریک میخیتاریان که جایگاهش را در ترکیب اصلی آرسنال از دست داده است، به آث میلان لینک شده است، مینو رایولا مدیر برنامه‌های میخیتاریان رابطه خوبی با روسونری دارد اما با توجه به اینکه میخیتاریان در آرسنال دستمزد بسیار زیادی می‌گیرد، ممکن است مسائل مالی مشکلاتی را در سر راه این انتقال به وجود آورد. طبق گزارش کالچو مرکاتو، هنریک میخیتاریان که جایگاهش را در ترکیب اصلی آرسنال از دست داده است، به آث میلان لینک شده است، مینو رایولا مدیر برنامه‌های میخیتاریان رابطه خوبی با روسونری دارد اما با توجه به اینکه میخیتاریان در آرسنال دستمزد بسیار زیادی می‌گیرد، ممکن است مسائل مالی مشکلاتی را در سر راه این انتقال به وجود آورد.
جانلوکا دی مارزیو ژورنالیست معتبر اسکای اسپرت:آرسنال و بارسلونا بر سر انتقال دنیس سوارز هافبک اسپانیایی باشگاه بارسلونا در حال به توافق رسیدن هستند، این بازیکن یک سال در باشگاه سویا زیر نظر اونای امری فعالیت کرده است. جانلوکا دی مارزیو ژورنالیست معتبر اسکای اسپرت:آرسنال و بارسلونا بر سر انتقال دنیس سوارز هافبک اسپانیایی باشگاه بارسلونا در حال به توافق رسیدن هستند، این بازیکن یک سال در باشگاه سویا زیر نظر اونای امری فعالیت کرده است.
نیکو چیرا ژورنالیست گاتزتا دلو اسپرت:مهدی بن‌عطیه مدافع یوونتوس در هفته‌های گذشته پیشنهاداتی از آرسنال و شالکه داشته است، این بازیکن مراکشی پیشنهادات را بررسی خواهد کرد، اما چون یوونتوس نمی‌خواهد در ژانویه بازیکنی را بفروش برساند، انجام این انتقال به نظر می‌رسد در تابستان محتمل‌تر باشد. نیکو چیرا ژورنالیست گاتزتا دلو اسپرت:مهدی بن‌عطیه مدافع یوونتوس در هفته‌های گذشته پیشنهاداتی از آرسنال و شالکه داشته است، این بازیکن مراکشی پیشنهادات را بررسی خواهد کرد، اما چون یوونتوس نمی‌خواهد در ژانویه بازیکنی را بفروش برساند، انجام این انتقال به نظر می‌رسد در تابستان محتمل‌تر باشد.

نگاهی اجمالی به نقل و انتقالات ژانویه 2012

بررسی بیست تیم حاضر در لیگ برتر با توجه به بازیکنان ورودی و خروجی در ماه ژانویه

بالاخره پنجره نقل و انتقالات ژانویه 2012 هم بسته شد. در بازار مکاره امسال رقمی نزدیک به 60 میلیون پاوند بین تیم های مختلف جزیره رد و بدل گردید که با علیرغم رکود مالی و بحران اقتصادی موجود ، رقم بالایی به نظر نمی رسد با این حال در این بین اسامی بزرگی نیز به چشم می خوردند که به گرم شدن این بازار در سرمای زمستانی کمک شایانی نمودند. دراین مقاله قصد دارم به بررسی بازیکن های شاخص و تیم های فعال در بازار و نگاهی اجمالی به نتایج آن بیندازم به امید رضایتمندی دوستان.

آرسنال :

با توجه به خیل مصدومین تیم ، به خصوص در پست مدافعین کناری به نظر می رسید تمرکز ونگر بیشتر معطوف به جذب بازیکن در این پست باشد اما علیرغم نام هایی که مطرح شدند شاهد بودیم بازیکنی در این پست جذب نشد. در این بازه زمانی هشت بازیکن از آرسنال جدا شدن و به تیم های دیگر رفتند که شاید به نوعی مهمترین آنها امانوئل فریمپونگ بود که به وولوز پیوست. این در حالی بود که آرتتا با مصدومیت روبرو شد و بازگشت ویلشر همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. رمزی و سانگ هم ثبات کافی و کیفیت مطلوب و در حد انتظاری در عملکردشان مشاهده نمی شود و نوسان زیادی داشته اند. دو بازیکن هم به جمع توپچی ها پیوستند ، یکی تیری آنری که بازگشتش مصادف شد با یک شب رویایی در امارات برای وی ، اما بخت با این ستاره یار نبود ، بطوریکه دچار مصدومیت شد و از لحظه ورودش تا کنون تنها کمی بیشتر از 40 دقیقه برای آرسنالی ها بازی کرده است. دیگری توماس آیسفلد ، بازیکن جوان دورتموند می باشد که آمار خوبی در تیم سابقش داشته و قضاوت درباره وی هنوز زود است. باید منتظر ماند و دید آیا فرصت برای نشان دادن توانایی هایش در آرسنال به او داده خواهد شد یا خیر.

آستون ویلا :

در مجموع چهار بازیکن از این تیم جدا شدند و دو بازیکن نیز به جمع آنها ملحق شدند. در این میان نام رابی کین ستاره اسبق فوتبال ایرلند خودنمایی می کند که وی نیز با یک قرارداد قرضی از لس آنجلس گلکسی به ویلا آمده است.

بلکبرن راورز :

با سه خروجی و سه ورودی تعادل را در تیم خود حفظ نمودند. بازیکنی مثل رایان نیلسن بصورت آزاد به تاتنهام پیوست و در عوض آنتونی مودسته را از بوردو قرض گرفتند.

بولتون واندررز :

بدون شک بازنده بزرگ بازار زمستانی را می توان بولتون نامید ، این تیم سه بازیکن را به خدمت گرفته که در میان آنها ریو میاچی ، بازیکن آرسنال بیش از بقیه به چشم می آید ، از طرفی دو بازیکن نیز از این تیم جدا شدند که وجود نام گری کیهیل با توجه به وضعیت نا به سامان آنها در جدول رده بندی لیگ جزیره یک شکست تمام عیار دیگر برای آنها محسوب خواهد شد.

چلسی :

نیکلاس آنلکا جزو دو بازیکن خروجی از این تیم است که تصمیم گرفت فوتبالش را در شانگهای شینهوا ادامه دهد ، کاملا مشخص بود آنلکا در برنامه های ویلاس بواس جایگاه ثابتی ندارد و شاید این بهترین تصمیمی بود که می توانست اتخاذ نماید. در طرف دیگر چلسی سه بازیکن هم جذب کرد که گل سر سبد آنها و به نوعی شاه ماهی بازار نقل و انتقالات ، یعنی گری کیهیل در میان آنها می درخشد. بازیکنی که باشگاه های بزرگی در پی به خدمت گرفتن وی بودند اما سرانجام سر از استمفورد بریج درآورد.

اورتون :

یکی از فعالترین باشگاه ها در بازار نقل و انتقالات امسال بی شک اورتون بود ، نام هایی که از این تیم جدا شدند یا به این تیم پیوستند باعث شد این باشگاه که در میانه بالای جدول حضور دارد کانون توجهات رسانه ها واقع شود. در مجموع چهار وردی و چهار خروجی در کارنامه این تیم مشاهده می شود . لاندن داناوان نیز مانند مابقی ستاره های ام ال اس با یک قرارداد قرضی از لس آنجلس گلکسی به این تیم آمد. ضمنا آنها بازیکن هایی نظیر دارن گیبسون از منچستر یونایتد و استیون پینار را از تاتنهام به خدمت گرفتند. اما بازیکن های بزرگی نیز این تیم را ترک کردند که در میان آنها نام دینیار بیلی الدینوف که به اسپارتاک موسکو و لوئیس ساها که به تاتنهام پیوستند به چشم می خورد.

فولهام :

چهار بازیکن به جمع آنها ملحق شدند که شاید معروفترین آنها پاول پوگربنیاک باشد که از شالکه آمده است.اما آنها ستاره جنجالی خود ، یعنی بابی زامورا را نیز به کوئینز پارک رنجرز واگذار نمودند.

لیورپول :

یکی از منفعل ترین تیم های پنجره نقل و انتقالات ژانویه لیورپول بود ، آنها در مجموع با یک ورودی و دو خروجی که هیچکدام سابقه درخشانی نداشتند ، نشان دادند مایل به حضور در این حراجی نیستند.

منچستر سیتی :

با نه خروجی یکی از تیمی هایی بودند که بیشترین بازیکن را از دست دادند. البته در میان بازیکنان هایی که این تیم را ترک کردند تنها نام وین بریج جلب توجه می کند که به ساندرلند پیوست. آنها فردریک وسلی را هم به یونایتد ها دادند. از طرفی تنها یک بازیکن را در آخرین ساعات نقل و انتقالات به تیم خود افزودند که او کسی نبود جز داوید پیزارو ، ستاره باشگاه رم که با قراردادی قرضی به اتحاد آمد.

منچستر یونایتد :

هشت بازیکن از جمع یونایتد ها جدا شدند که مهمترین آنها عبارتند از : فدریکو ماچدا که بصورت قرضی به کوئینز پارک رنجرز پیوست ، همچنین دارن گیبسون که راهی اورتون گردید. اما در جذب بازیکن توفیق آنچنانی نصیبشان نشد وتنها توانستند پل اسکولز را دوباره به میادین بازگردانند و وسلی را از سیتی به جمع خود بیافزایند.

نیوکاسل یونایتد :

دمبا سیسه را از فرایبورگ گرفتند و اسمیت و تاورنیر را به ام کا دونس قرض دادند.

نوریچ تاون :

دو بازیکن به خدمت گرفتند و سه بازیکن نیز از دست دادند که هیچکدام اسم بزرگی نداشتند.

کوئینز پارک رنجرز :

بدون شک موفق ترین باشگاه در جذب ستاره هایی بودند که در بازار نقل و انتقالات ژانویه در ویترین قرار داشتند و شاید سودای تبدیل شدن به آن کیو پی آر رویایی در سال ها گذشته را در سر می پرورانند. مجموعا شش بازیکن جذب کردن که عبارت بودند از : فدریکو ماچدا از منچستر یونایتد ، تایه تایوو از آ ث میلان ، اونوها از منچستر سیتی ، سامبا دیاکیته از نانسی ، جبرئیل سیسه از لاتزیو و بابی زامورا از فولهام. چهار بازیکن نیز از جمع آن ها جدا شدند که شاخص تری آن ها متیو کانلی بود که به ردینگ قرض داده شد.

استوک سیتی :

تنها تیمی بودند که نتوانستند بازیکنی را جذب کنند. در عوض هفت بازیکن را از دست دادند که مهمترین آنها دانیل هیگنباتن بود که به ناتینگهام فارست قرض دادند.

ساندرلند :

دو بازیکن با کیفیت و خوب را قرض گرفتند ، یکی وین بریج از منچستر سیتی و دیگری استوریوس کیریاکوس از ولفسبورگ. هشت بازیکن هم از این تیم جدا شدند که دو نفر از آنها بیشتر جلب توجه می نمایند ، یکی رایان نوبل و دیگری جان اگن که به داربی کانتی و کریستال پالاس قرض داده شدند.

سوانسی سیتی :

مجموعا با پنج ورودی و پنج خروجی روزهای پرکاری را پشت سر گذاشتند. در میان ورودی ها گیلف سیگاردسون از هافنهایم خرید خوبی به نظر می رسد اما در میان خروجی ها نام برجسته ای به چشم نمی خورد.

تاتنهام هاتسپر :

با یازده خروجی بیشترین بازیکن را از دست دادند که در میان آنها نام هایی مانند اندرو تاوزند ، ودران چورلوکا ، سباستین باسونگ و استیون پینار که به ترتیب به لیدز یونایتد ، بایر لورکوزن ، وولوز و اورتون پیوستند ، به چشم می خورد.در عوض یاگو فالکو را از یوونتوس ،  لوئیز ساها را از اورتون و رایان نیلسن را از بلکبرن به خدمت گرفتند.

وست برومویچ آلبیون :

با توجه به بضاعت مالی اشان بیش از این هم از آنها انتظار نمی رفت ، در مجموع هفت بازیکن از آنها جدا شدند و سه بازیکن آینده شان را در وست بروم رقم خواهند زد ، البته در میان آنها نام شاخصی به چشم نمی خورد.

ویگان اتلتیک :

جان بیژو را از بیرمنگهام گرفتند و نوها دیکو را به بلک پول قرض دادند. فقط همین!

وولوز :

در بین سه بازیکنی که جذب کرده اند نام امانوئل فریمپونگ از آرسنال و سباستین باسونگ از تاتنهام برای هواداران گرگ ها امیدوار کننده می باشد اما هفت بازیکن هم از این تیم جدا شدند که اکثرا به دسته های پایینتر یا به اسکاتلند رفتند.


این بود مروری اجمالی بر اتفاقاتی که طی این یک ماه در بازار نقل و انتقالات زمستانی افتاد. به نظر می رسد موفق ترین تیم ها عبات بودند از کیو پی آر ، اورتون ، چلسی ، سیتی و ساندرلند و بازنده اصلی بازار بدون تردید  بولتون واندررز بود ، هرچند اورتون و فولهام و چند تیم دیگر ستاره های خود را از دست دادند. اورتون تیمی بود که  هم ستاره از دست داد و هم ستاره خرید. اپیدمی امسال لیگ برتر بازگشت ستاره های گذشته جزیره و کنونی ام ال اس با قراردادهای قرضی به تیم های حاضر در این مسابقات بود. شاه ماهی این بازر هم بی تردید گری کیهیل بو که برای ادامه راهش چلسی را انتخاب نمود.  

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ناصر در 13/11/1390 | 17:29 گفت:

Tnx-Great Like Always

hamed در 13/11/1390 | 01:23 گفت:

باز هم یک مساوی دیگه تا نشون بدیم علنا این فصل هیج حرفی برای گفتن نداریم....

حمید فرازی در 12/11/1390 | 23:39 گفت:

من دیگه یادم نیست خودت فکر کنی یادت میاد.فکر کنم یه بار هویت خودتم عوض کردی:D

علی ارشدی در 12/11/1390 | 22:58 گفت:

من؟؟؟؟ کجا من همچو کاری کردم؟ مثال میزنی حمید جان؟

Benyamin Esmaili در 12/11/1390 | 22:57 گفت:

بچه ها بازیهای آرسنال از کجا ببینم من یه کانال بود ای دی من تو ترک ست بود که بازی شروع میشه قطع میشه از کجا ببینم

حمید فرازی در 12/11/1390 | 21:58 گفت:

علی فکر کنم میخواسته یه وقت یکی مثل تو پیدا نشه هویتشو عوضو کنه.کم هویت بچه ها رو عوض کردی؟ :))))

Saeed Milani در 12/11/1390 | 21:58 گفت:

معمولا می نویسن دیگه :-) از سایت گل یاد گرفتم :-) امضاء است یه جور :-) شوخی می کنم البته ، همینجوری نوشتم مطالب من کپی رایت نداره اپن سورسه :-)

علی ارشدی در 12/11/1390 | 21:41 گفت:

مرسی سعید کامل و با یک قلم روان نوشته شده بود فقط سوال اساسی اینجاست:
قضیه اسمت چیه که اون پایین نوشتی؟ ما که میشناسیمت کسی هم بخواد کپی کنه بدون اسم کپی میکنه!

اميرحسين اباذري در 12/11/1390 | 20:11 گفت:

با پولايي که مسئولان تو نقلو انتقالات تابستون به ونگر ميدن مي تونيم يه خريد درست و حسابی بكنيم

javad sbo در 12/11/1390 | 19:49 گفت:

خیلی زیاده. حوصله ی خوندنشو ندارم. به هر حال ممنون

arash در 12/11/1390 | 19:20 گفت:

بامفورد بازیکن خیلی با استعدادیه

شاهين در 12/11/1390 | 19:15 گفت:

سپاس ......

حمید فرازی در 12/11/1390 | 19:14 گفت:

مرسی سعید جان.البته بازیکنایی که از آرسنال جدا شدن به طور قرضی رفتن که فکر کنم بهتر بود بهش اشاره میکردی.
در مورد چلسی هم امروز که تو خبر گزاری این تیم خوندم گفته بود مهاجم با استعداد ناتینگهام به نام پاتریک بامفوردو جذب کردن که آمار فوق العاده ای داشته و ظاهرا بواس قصد داره ازش در ترکیب ثابت استفاده کنه

علیرضا در 12/11/1390 | 19:05 گفت:

مرسی...........خیلی خیلی مفید بود.............