نگاهی اجمالی به نقل و انتقالات ژانویه 2012

نویسنده: Saeed Milani

وبلاگ من
نویسنده: Saeed Milani
بچه تهران هستم ، 30 سالمه ، عمران خوندم ، عاشق دنیس برگکمپ بودم و خواهم بود و قبل از اینکه به آرسنال بیاد آرسنالی شدم . به شخصه معتقدم مهاجم تمام عیاری با خصوصیات بازیسازی و هوش بالایی در حد برگکمپ دیگه پا به عرصه وجود نخواهد گذاشت!
کل بازدید: 233,154 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
آرسنال در ۱۱ بازی آخر خود در لیگ اروپا ٩ بار موفق شده است کلین‌شیت کند. آرسنال در ۱۱ بازی آخر خود در لیگ اروپا ٩ بار موفق شده است کلین‌شیت کند.
آرسنال در کارولینای شمالی و در شهر شارلوت به مصاف رم خواهد رفت. 
توپچی‌ها در ۱۷ جولای با بایرن‌مونیخ بازی خواهد کرد. این رقابت در لس‌آنجلس انجام خواهد شد. پس از بازی با مونیخ، آرسنال در روز ۲۰ جولای به مصاف رم خواهد رفت. آرسنال در کارولینای شمالی و در شهر شارلوت به مصاف رم خواهد رفت. توپچی‌ها در ۱۷ جولای با بایرن‌مونیخ بازی خواهد کرد. این رقابت در لس‌آنجلس انجام خواهد شد. پس از بازی با مونیخ، آرسنال در روز ۲۰ جولای به مصاف رم خواهد رفت.
آرسن ونگر هوادار ویژه‌ی آرسنال مقابل ناپولی!آرسنال و ناپولی در مرحله‌ی بعد لیگ اروپا  به مصاف یکدیگر میروند. آرسن ونگر معتقد است این امتحانی بزرگ برای بازیکنان ناپولی است تا از فشار خارج شوند و روند بد روزهای اخیر خود را تغییر دهند. صحبت های ونگر در مصاحبه با خبرگزاری ایتالیایی II mattino : "من در آن مسابقه طرفدار آرسنال خواهم بود درست مانند تمام بازی های این فصل.امری نیازی به نصیحت من ندارد. من یکی از طرفداران آنجلوتی هستم.او از تکنیکی ترین سرمربی های کل دوران است و در کارش یک استاد واقعی است. اما آرسنال تیم خوبی است و ناپولی کار آسانی نخواهد داشت."
آرسن ونگر هوادار ویژه‌ی آرسنال مقابل ناپولی!آرسنال و ناپولی در مرحله‌ی بعد لیگ اروپا به مصاف یکدیگر میروند. آرسن ونگر معتقد است این امتحانی بزرگ برای بازیکنان ناپولی است تا از فشار خارج شوند و روند بد روزهای اخیر خود را تغییر دهند. صحبت های ونگر در مصاحبه با خبرگزاری ایتالیایی II mattino : "من در آن مسابقه طرفدار آرسنال خواهم بود درست مانند تمام بازی های این فصل.امری نیازی به نصیحت من ندارد. من یکی از طرفداران آنجلوتی هستم.او از تکنیکی ترین سرمربی های کل دوران است و در کارش یک استاد واقعی است. اما آرسنال تیم خوبی است و ناپولی کار آسانی نخواهد داشت."
 آرسنال بدون هیچ شکی بازیکنانی که به دو سال آخر قراداد خود وارد میشوند را یا میفروشد یا با آنها تمدید میکند. توپچی‌ها طی دوسال اخیر ستارگانی مانند سانچز و رمزی را بدلیل عدم تعیین تکلیف قرارداد از دست داده اند و اصلا دوست ندارند این تجربه تکرار شود. این روند جدید سران باشگاه در مورد تمدید قراردادهاست آرسنال بدون هیچ شکی بازیکنانی که به دو سال آخر قراداد خود وارد میشوند را یا میفروشد یا با آنها تمدید میکند. توپچی‌ها طی دوسال اخیر ستارگانی مانند سانچز و رمزی را بدلیل عدم تعیین تکلیف قرارداد از دست داده اند و اصلا دوست ندارند این تجربه تکرار شود. این روند جدید سران باشگاه در مورد تمدید قراردادهاست
 با ۴۰% آرا ، هنریک مخیتاریان به عنوان بازیکن برتر ماه فوریه در باشگاه آرسنال انتخاب شد. سه پاس گل و دو گل در این ماه توسط هنریک برای آرسنال ثبت شد با ۴۰% آرا ، هنریک مخیتاریان به عنوان بازیکن برتر ماه فوریه در باشگاه آرسنال انتخاب شد. سه پاس گل و دو گل در این ماه توسط هنریک برای آرسنال ثبت شد
استادیوم تازه تاسیس النصر امارات که در تاریخ ۲٦ مارس میزبان دیدار تیم‌های النصر و آرسنال در روز افتتاحیه می‌باشد. استادیوم تازه تاسیس النصر امارات که در تاریخ ۲٦ مارس میزبان دیدار تیم‌های النصر و آرسنال در روز افتتاحیه می‌باشد.
 اخبار تیم برای بازی با رن در امارات  سوکراتیس : به دلیل کارت قرمز محروم است.مخیتاریان: مصدومیت از ناحیه ستون فقرات ... باید پیش از بازی با رن بررسی شود. بلرین، ولبک و هولدینگ هم در دوران ریکاوری بعد از عمل جراحی هستند.
اخبار تیم برای بازی با رن در امارات سوکراتیس : به دلیل کارت قرمز محروم است.مخیتاریان: مصدومیت از ناحیه ستون فقرات ... باید پیش از بازی با رن بررسی شود. بلرین، ولبک و هولدینگ هم در دوران ریکاوری بعد از عمل جراحی هستند.
رسانه‌های اسپانیایی خبر از پیشی گرفتن آرسنال در خرید نیکولاس تاگلیافیکو از رقبای دیگر می دهند.
پیش از این نام باشگاه‌های رئال مادرید و اتلتیکو مادرید نیز مطرح شده بود اما حالا وضعیت کمی تغییر کرده است و آرسنال به خرید این بازیکن آرژانتیتی نزدیک تر شده است. قیمت احتمالی دفاع‌چپ آژاکس ۸ میلیون خواهد بود که آرسنال سعی میکند تا پرداخت آن این بازیکن را به لندن بیاورد. رسانه‌های اسپانیایی خبر از پیشی گرفتن آرسنال در خرید نیکولاس تاگلیافیکو از رقبای دیگر می دهند. پیش از این نام باشگاه‌های رئال مادرید و اتلتیکو مادرید نیز مطرح شده بود اما حالا وضعیت کمی تغییر کرده است و آرسنال به خرید این بازیکن آرژانتیتی نزدیک تر شده است. قیمت احتمالی دفاع‌چپ آژاکس ۸ میلیون خواهد بود که آرسنال سعی میکند تا پرداخت آن این بازیکن را به لندن بیاورد.
 آرسنال در مرحله ی بعدی لیگ اروپا باید به مصاف رن فرانسه برود . آرسنال در مرحله ی بعدی لیگ اروپا باید به مصاف رن فرانسه برود .
آرسنال در این فصل رقابت های لیگ برتر تنها موفق به ثبت ۴ کلین شیت شده است ، یعنی تنها در حدود ۱۷ درصد از بازی ها آرسنال گل دریافت نکرده که بدترین آمار تاریخ آرسنال در لیگ جزیره است .تنها فولهام آماری بدتر از آرسنال دارد . آرسنال در این فصل رقابت های لیگ برتر تنها موفق به ثبت ۴ کلین شیت شده است ، یعنی تنها در حدود ۱۷ درصد از بازی ها آرسنال گل دریافت نکرده که بدترین آمار تاریخ آرسنال در لیگ جزیره است .تنها فولهام آماری بدتر از آرسنال دارد .

نگاهی اجمالی به نقل و انتقالات ژانویه 2012

بررسی بیست تیم حاضر در لیگ برتر با توجه به بازیکنان ورودی و خروجی در ماه ژانویه

بالاخره پنجره نقل و انتقالات ژانویه 2012 هم بسته شد. در بازار مکاره امسال رقمی نزدیک به 60 میلیون پاوند بین تیم های مختلف جزیره رد و بدل گردید که با علیرغم رکود مالی و بحران اقتصادی موجود ، رقم بالایی به نظر نمی رسد با این حال در این بین اسامی بزرگی نیز به چشم می خوردند که به گرم شدن این بازار در سرمای زمستانی کمک شایانی نمودند. دراین مقاله قصد دارم به بررسی بازیکن های شاخص و تیم های فعال در بازار و نگاهی اجمالی به نتایج آن بیندازم به امید رضایتمندی دوستان.

آرسنال :

با توجه به خیل مصدومین تیم ، به خصوص در پست مدافعین کناری به نظر می رسید تمرکز ونگر بیشتر معطوف به جذب بازیکن در این پست باشد اما علیرغم نام هایی که مطرح شدند شاهد بودیم بازیکنی در این پست جذب نشد. در این بازه زمانی هشت بازیکن از آرسنال جدا شدن و به تیم های دیگر رفتند که شاید به نوعی مهمترین آنها امانوئل فریمپونگ بود که به وولوز پیوست. این در حالی بود که آرتتا با مصدومیت روبرو شد و بازگشت ویلشر همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. رمزی و سانگ هم ثبات کافی و کیفیت مطلوب و در حد انتظاری در عملکردشان مشاهده نمی شود و نوسان زیادی داشته اند. دو بازیکن هم به جمع توپچی ها پیوستند ، یکی تیری آنری که بازگشتش مصادف شد با یک شب رویایی در امارات برای وی ، اما بخت با این ستاره یار نبود ، بطوریکه دچار مصدومیت شد و از لحظه ورودش تا کنون تنها کمی بیشتر از 40 دقیقه برای آرسنالی ها بازی کرده است. دیگری توماس آیسفلد ، بازیکن جوان دورتموند می باشد که آمار خوبی در تیم سابقش داشته و قضاوت درباره وی هنوز زود است. باید منتظر ماند و دید آیا فرصت برای نشان دادن توانایی هایش در آرسنال به او داده خواهد شد یا خیر.

آستون ویلا :

در مجموع چهار بازیکن از این تیم جدا شدند و دو بازیکن نیز به جمع آنها ملحق شدند. در این میان نام رابی کین ستاره اسبق فوتبال ایرلند خودنمایی می کند که وی نیز با یک قرارداد قرضی از لس آنجلس گلکسی به ویلا آمده است.

بلکبرن راورز :

با سه خروجی و سه ورودی تعادل را در تیم خود حفظ نمودند. بازیکنی مثل رایان نیلسن بصورت آزاد به تاتنهام پیوست و در عوض آنتونی مودسته را از بوردو قرض گرفتند.

بولتون واندررز :

بدون شک بازنده بزرگ بازار زمستانی را می توان بولتون نامید ، این تیم سه بازیکن را به خدمت گرفته که در میان آنها ریو میاچی ، بازیکن آرسنال بیش از بقیه به چشم می آید ، از طرفی دو بازیکن نیز از این تیم جدا شدند که وجود نام گری کیهیل با توجه به وضعیت نا به سامان آنها در جدول رده بندی لیگ جزیره یک شکست تمام عیار دیگر برای آنها محسوب خواهد شد.

چلسی :

نیکلاس آنلکا جزو دو بازیکن خروجی از این تیم است که تصمیم گرفت فوتبالش را در شانگهای شینهوا ادامه دهد ، کاملا مشخص بود آنلکا در برنامه های ویلاس بواس جایگاه ثابتی ندارد و شاید این بهترین تصمیمی بود که می توانست اتخاذ نماید. در طرف دیگر چلسی سه بازیکن هم جذب کرد که گل سر سبد آنها و به نوعی شاه ماهی بازار نقل و انتقالات ، یعنی گری کیهیل در میان آنها می درخشد. بازیکنی که باشگاه های بزرگی در پی به خدمت گرفتن وی بودند اما سرانجام سر از استمفورد بریج درآورد.

اورتون :

یکی از فعالترین باشگاه ها در بازار نقل و انتقالات امسال بی شک اورتون بود ، نام هایی که از این تیم جدا شدند یا به این تیم پیوستند باعث شد این باشگاه که در میانه بالای جدول حضور دارد کانون توجهات رسانه ها واقع شود. در مجموع چهار وردی و چهار خروجی در کارنامه این تیم مشاهده می شود . لاندن داناوان نیز مانند مابقی ستاره های ام ال اس با یک قرارداد قرضی از لس آنجلس گلکسی به این تیم آمد. ضمنا آنها بازیکن هایی نظیر دارن گیبسون از منچستر یونایتد و استیون پینار را از تاتنهام به خدمت گرفتند. اما بازیکن های بزرگی نیز این تیم را ترک کردند که در میان آنها نام دینیار بیلی الدینوف که به اسپارتاک موسکو و لوئیس ساها که به تاتنهام پیوستند به چشم می خورد.

فولهام :

چهار بازیکن به جمع آنها ملحق شدند که شاید معروفترین آنها پاول پوگربنیاک باشد که از شالکه آمده است.اما آنها ستاره جنجالی خود ، یعنی بابی زامورا را نیز به کوئینز پارک رنجرز واگذار نمودند.

لیورپول :

یکی از منفعل ترین تیم های پنجره نقل و انتقالات ژانویه لیورپول بود ، آنها در مجموع با یک ورودی و دو خروجی که هیچکدام سابقه درخشانی نداشتند ، نشان دادند مایل به حضور در این حراجی نیستند.

منچستر سیتی :

با نه خروجی یکی از تیمی هایی بودند که بیشترین بازیکن را از دست دادند. البته در میان بازیکنان هایی که این تیم را ترک کردند تنها نام وین بریج جلب توجه می کند که به ساندرلند پیوست. آنها فردریک وسلی را هم به یونایتد ها دادند. از طرفی تنها یک بازیکن را در آخرین ساعات نقل و انتقالات به تیم خود افزودند که او کسی نبود جز داوید پیزارو ، ستاره باشگاه رم که با قراردادی قرضی به اتحاد آمد.

منچستر یونایتد :

هشت بازیکن از جمع یونایتد ها جدا شدند که مهمترین آنها عبارتند از : فدریکو ماچدا که بصورت قرضی به کوئینز پارک رنجرز پیوست ، همچنین دارن گیبسون که راهی اورتون گردید. اما در جذب بازیکن توفیق آنچنانی نصیبشان نشد وتنها توانستند پل اسکولز را دوباره به میادین بازگردانند و وسلی را از سیتی به جمع خود بیافزایند.

نیوکاسل یونایتد :

دمبا سیسه را از فرایبورگ گرفتند و اسمیت و تاورنیر را به ام کا دونس قرض دادند.

نوریچ تاون :

دو بازیکن به خدمت گرفتند و سه بازیکن نیز از دست دادند که هیچکدام اسم بزرگی نداشتند.

کوئینز پارک رنجرز :

بدون شک موفق ترین باشگاه در جذب ستاره هایی بودند که در بازار نقل و انتقالات ژانویه در ویترین قرار داشتند و شاید سودای تبدیل شدن به آن کیو پی آر رویایی در سال ها گذشته را در سر می پرورانند. مجموعا شش بازیکن جذب کردن که عبارت بودند از : فدریکو ماچدا از منچستر یونایتد ، تایه تایوو از آ ث میلان ، اونوها از منچستر سیتی ، سامبا دیاکیته از نانسی ، جبرئیل سیسه از لاتزیو و بابی زامورا از فولهام. چهار بازیکن نیز از جمع آن ها جدا شدند که شاخص تری آن ها متیو کانلی بود که به ردینگ قرض داده شد.

استوک سیتی :

تنها تیمی بودند که نتوانستند بازیکنی را جذب کنند. در عوض هفت بازیکن را از دست دادند که مهمترین آنها دانیل هیگنباتن بود که به ناتینگهام فارست قرض دادند.

ساندرلند :

دو بازیکن با کیفیت و خوب را قرض گرفتند ، یکی وین بریج از منچستر سیتی و دیگری استوریوس کیریاکوس از ولفسبورگ. هشت بازیکن هم از این تیم جدا شدند که دو نفر از آنها بیشتر جلب توجه می نمایند ، یکی رایان نوبل و دیگری جان اگن که به داربی کانتی و کریستال پالاس قرض داده شدند.

سوانسی سیتی :

مجموعا با پنج ورودی و پنج خروجی روزهای پرکاری را پشت سر گذاشتند. در میان ورودی ها گیلف سیگاردسون از هافنهایم خرید خوبی به نظر می رسد اما در میان خروجی ها نام برجسته ای به چشم نمی خورد.

تاتنهام هاتسپر :

با یازده خروجی بیشترین بازیکن را از دست دادند که در میان آنها نام هایی مانند اندرو تاوزند ، ودران چورلوکا ، سباستین باسونگ و استیون پینار که به ترتیب به لیدز یونایتد ، بایر لورکوزن ، وولوز و اورتون پیوستند ، به چشم می خورد.در عوض یاگو فالکو را از یوونتوس ،  لوئیز ساها را از اورتون و رایان نیلسن را از بلکبرن به خدمت گرفتند.

وست برومویچ آلبیون :

با توجه به بضاعت مالی اشان بیش از این هم از آنها انتظار نمی رفت ، در مجموع هفت بازیکن از آنها جدا شدند و سه بازیکن آینده شان را در وست بروم رقم خواهند زد ، البته در میان آنها نام شاخصی به چشم نمی خورد.

ویگان اتلتیک :

جان بیژو را از بیرمنگهام گرفتند و نوها دیکو را به بلک پول قرض دادند. فقط همین!

وولوز :

در بین سه بازیکنی که جذب کرده اند نام امانوئل فریمپونگ از آرسنال و سباستین باسونگ از تاتنهام برای هواداران گرگ ها امیدوار کننده می باشد اما هفت بازیکن هم از این تیم جدا شدند که اکثرا به دسته های پایینتر یا به اسکاتلند رفتند.


این بود مروری اجمالی بر اتفاقاتی که طی این یک ماه در بازار نقل و انتقالات زمستانی افتاد. به نظر می رسد موفق ترین تیم ها عبات بودند از کیو پی آر ، اورتون ، چلسی ، سیتی و ساندرلند و بازنده اصلی بازار بدون تردید  بولتون واندررز بود ، هرچند اورتون و فولهام و چند تیم دیگر ستاره های خود را از دست دادند. اورتون تیمی بود که  هم ستاره از دست داد و هم ستاره خرید. اپیدمی امسال لیگ برتر بازگشت ستاره های گذشته جزیره و کنونی ام ال اس با قراردادهای قرضی به تیم های حاضر در این مسابقات بود. شاه ماهی این بازر هم بی تردید گری کیهیل بو که برای ادامه راهش چلسی را انتخاب نمود.  

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ناصر در 13/11/1390 | 17:29 گفت:

Tnx-Great Like Always

hamed در 13/11/1390 | 01:23 گفت:

باز هم یک مساوی دیگه تا نشون بدیم علنا این فصل هیج حرفی برای گفتن نداریم....

حمید فرازی در 12/11/1390 | 23:39 گفت:

من دیگه یادم نیست خودت فکر کنی یادت میاد.فکر کنم یه بار هویت خودتم عوض کردی:D

علی ارشدی در 12/11/1390 | 22:58 گفت:

من؟؟؟؟ کجا من همچو کاری کردم؟ مثال میزنی حمید جان؟

Benyamin Esmaili در 12/11/1390 | 22:57 گفت:

بچه ها بازیهای آرسنال از کجا ببینم من یه کانال بود ای دی من تو ترک ست بود که بازی شروع میشه قطع میشه از کجا ببینم

حمید فرازی در 12/11/1390 | 21:58 گفت:

علی فکر کنم میخواسته یه وقت یکی مثل تو پیدا نشه هویتشو عوضو کنه.کم هویت بچه ها رو عوض کردی؟ :))))

Saeed Milani در 12/11/1390 | 21:58 گفت:

معمولا می نویسن دیگه :-) از سایت گل یاد گرفتم :-) امضاء است یه جور :-) شوخی می کنم البته ، همینجوری نوشتم مطالب من کپی رایت نداره اپن سورسه :-)

علی ارشدی در 12/11/1390 | 21:41 گفت:

مرسی سعید کامل و با یک قلم روان نوشته شده بود فقط سوال اساسی اینجاست:
قضیه اسمت چیه که اون پایین نوشتی؟ ما که میشناسیمت کسی هم بخواد کپی کنه بدون اسم کپی میکنه!

اميرحسين اباذري در 12/11/1390 | 20:11 گفت:

با پولايي که مسئولان تو نقلو انتقالات تابستون به ونگر ميدن مي تونيم يه خريد درست و حسابی بكنيم

javad sbo در 12/11/1390 | 19:49 گفت:

خیلی زیاده. حوصله ی خوندنشو ندارم. به هر حال ممنون

arash در 12/11/1390 | 19:20 گفت:

بامفورد بازیکن خیلی با استعدادیه

شاهين در 12/11/1390 | 19:15 گفت:

سپاس ......

حمید فرازی در 12/11/1390 | 19:14 گفت:

مرسی سعید جان.البته بازیکنایی که از آرسنال جدا شدن به طور قرضی رفتن که فکر کنم بهتر بود بهش اشاره میکردی.
در مورد چلسی هم امروز که تو خبر گزاری این تیم خوندم گفته بود مهاجم با استعداد ناتینگهام به نام پاتریک بامفوردو جذب کردن که آمار فوق العاده ای داشته و ظاهرا بواس قصد داره ازش در ترکیب ثابت استفاده کنه

علیرضا در 12/11/1390 | 19:05 گفت:

مرسی...........خیلی خیلی مفید بود.............