آرتتا ، ستاره نا محسوس!

نویسنده: Saeed Milani

وبلاگ من
نویسنده: Saeed Milani
بچه تهران هستم ، 30 سالمه ، عمران خوندم ، عاشق دنیس برگکمپ بودم و خواهم بود و قبل از اینکه به آرسنال بیاد آرسنالی شدم . به شخصه معتقدم مهاجم تمام عیاری با خصوصیات بازیسازی و هوش بالایی در حد برگکمپ دیگه پا به عرصه وجود نخواهد گذاشت!
کل بازدید: 217,935 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 تیری آنری در اولین تجربه سرمربی‌گری خودش در قامت سرمربی موناکو، با نتیجه ۲-۱ در زمین استراسبورگ شکست خورد. تیری آنری در اولین تجربه سرمربی‌گری خودش در قامت سرمربی موناکو، با نتیجه ۲-۱ در زمین استراسبورگ شکست خورد.
لباس بازیکنان و دروازه‌بانان دو تیم آرسنال و لستر سیتی برای دیدار دوشنبه شب لباس بازیکنان و دروازه‌بانان دو تیم آرسنال و لستر سیتی برای دیدار دوشنبه شب
طبق گزارش پاریس یونایتد، آرسن ونگر صحبت‌هایی با پاریس سنت ژرمن بر سر اخذ جایگاهی در باشگاه داشته است و دور بعدی مذاکرات در نوامبر برگزار خواهد شد، ونگر برای مالکان قطری باشگاه در اولویت است.آرسن ونگر بیش از هر زمان دیگری در مرکز برنامه‌های آینده پاریس سنت ژرمن جای دارد، در حالی که شرایط برای آنترو هنریک متفاوت است، پاریسی‌ها نمی‌خواهند تا پنجره نقل و انتقالات ژانویه صبر کنند و احتمالاً تا پیش از پایان سال میلادی با ونگر به توافق برسند. طبق گزارش پاریس یونایتد، آرسن ونگر صحبت‌هایی با پاریس سنت ژرمن بر سر اخذ جایگاهی در باشگاه داشته است و دور بعدی مذاکرات در نوامبر برگزار خواهد شد، ونگر برای مالکان قطری باشگاه در اولویت است.آرسن ونگر بیش از هر زمان دیگری در مرکز برنامه‌های آینده پاریس سنت ژرمن جای دارد، در حالی که شرایط برای آنترو هنریک متفاوت است، پاریسی‌ها نمی‌خواهند تا پنجره نقل و انتقالات ژانویه صبر کنند و احتمالاً تا پیش از پایان سال میلادی با ونگر به توافق برسند.
طبق گزارش ESPN، مشخص است که اونای امری با توجه به استعداد لوفتوس چیک، خواهان جذب این بازیکن به صورت دائمی است، اما باشگاه چلسی تنها با انتقال قرضی این بازیکن به صورت شش ماهه موافق است تا بتواند فصل آینده جایگاه ثابتی به او در ترکیب تیم بدهد طبق گزارش ESPN، مشخص است که اونای امری با توجه به استعداد لوفتوس چیک، خواهان جذب این بازیکن به صورت دائمی است، اما باشگاه چلسی تنها با انتقال قرضی این بازیکن به صورت شش ماهه موافق است تا بتواند فصل آینده جایگاه ثابتی به او در ترکیب تیم بدهد
طبق گزارش دیلی میل، آرسن ونگر امروز به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید باشگاه بایرن مونیخ معرفی خواهد شد....بعد از ساعاتی ،  کنفرانس مطبوعاتی کارل هاینز و اولی هونز و حسن صالحمیدزیچ مدیران باشگاه بایرن مونیخ برگزار شد و آنها با صحبت هایی که انجام دادند، شایعات پیرامون پیوستن آرسن ونگر به این باشگاه را رد کردند.
طبق گزارش دیلی میل، آرسن ونگر امروز به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید باشگاه بایرن مونیخ معرفی خواهد شد....بعد از ساعاتی ، کنفرانس مطبوعاتی کارل هاینز و اولی هونز و حسن صالحمیدزیچ مدیران باشگاه بایرن مونیخ برگزار شد و آنها با صحبت هایی که انجام دادند، شایعات پیرامون پیوستن آرسن ونگر به این باشگاه را رد کردند.
طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد. طبق گزارش فوتبال لندن، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس در حین بازی یونان و فنلاند که عصر روز دوشنبه برگزار شد دچار آسیب دیدگی شده است. این دفاع مرکزی با تجربه‌ی یونانی در جریان دیدار یونان و فنلاند از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده است و در حال حاضر این سوال مطرح است که آیا از لحاظ جسمانی و فیزیکی به بازی با لستر سیتی خواهد رسید یا خیر. طبق این شرایط پیش آمده راب هولدینگ و شکودران موستافی تنها مدافعان مرکزی در دسترس آرسنال هستند، و امری برای خرید تابستانه‌ی خود دعا خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی بازگردد.
لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد.
مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم. مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم.
طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود. طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود.
رادیو مونته کارلو (RMC):  سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود. رادیو مونته کارلو (RMC): سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود.

آرتتا ، ستاره نا محسوس!

یک مقاله راجع به میکل آرتتا برای دوستان عزیز آماده کردم ، امیدوارم مورد قبول عزیزان واقع بشه .میکل آرتتا آماتریین ، متولد 26 مارچ 1982در محله گیپوز کوآ در شهر سن سباستین از توابع ایالت باسک اسپانیا . از کودکی عاشق فوتبال بود و در همان سال های ابتدایی که معنی و مفهوم توپ و چمن را فهمید به باشگاه محلی آنتیگوکو ، که در نزدیکی محل سکونت شان بود رفت و عضو آن تیم شد . در آنجا بود که با صمیمی ترین دوست امروز و رفیق سال های کودکی اش ، یعنی ژابی آلونسو آشنا شد . هر هفته با ژابی در تیمی که عضویت داشتند مسابقه می دادند و در اوقات بیکاری باز هم در ساحل سن سباستین ، این میکل و ژابی بودند که روی ماسه های طلایی به دنبال توپ می دویدند و در سرشان رویای بازی در تیم رئال سوسیداد ، تیم محبوب دوران کودکی ، را می پروراندند . اما تقدیر ، سرنوشت دیگری برای آنها در نظر گرفته بود ، سرنوشتی که هرگز نتوانند در یک تیم حرفه ای در کنار هم بازی کنند . وقتی پانزده ساله شد به تیم دوم بارسلونا ملحق شد این در حالی بود که آلونسو بالاخره به سوسیداد رفت . وقتی میکل نتوانست در تیم اول باشگاه جایگاهی برای خود دست و پا کند ، نهایتا در سال 2000 بود که به پاریس سنت ژرمن قرض داده شد و اینگونه بود که دریچه فوتبال حرفه ای به روی او باز شد . آرتتا مجموعا 45 بازی برای بارسلونا انجام داد و موفق به ثمر رساندن 3 گل برای آبی و اناری ها شد .

پاریس سنت ژرمن ، آغاز راه

تیم پاریسی سکوی پرتاب میکل به دنیای حرفه ای فوتبال بود ، او تا آن زمان 30 بازی ملی برای تیم های پایه ای اسپانیا انجام داده بود و 5 گل نیز به ثمر رسانده بود . طی دو سال حضور به صورت قرضی برای ژرمن ها 31 بار به میدان رفت اما به دلیل اینکه عقب تر از جایی که دوست داشت بازی کند ، از او بازی گرفته می شد تنها 2 بار موفق به گشودن دروازه حریفان شد .

گلاسکو رنجرز ، رهبری در اوج جوانی

در سال 2002 ، در سن 21 سالگی به عنوان بازیکن آزاد به تیم گلاسکو رنجرز اسکاتلند پیوست ، در این زمان عضو تیم زیر 21 ساله های اسپانیا هم بود و در 12 بازی ، 2 گل ملی هم به ثمر رساند . اوج افتخار برای او در سال 2003 بود که با رنجرز توانستند رقیب سنتی خود یعنی سلتیک را در هر سه جام معتبر این کشور شکست بدهند و هم لیگ برتر ، جام حذفی و جام اتحادیه را برای آبی ها کسب نمایند . جوان اسپانیایی به زودی تبدیل به رهبر تیمش شد و نزد هواداران محبوب ترین بازیکن گلاسکو لقب گرفت . آرتتا دو سال رویایی را با این تیم اسکاتلندی سپری نمود و مجموعا در 50 بازی 12 بار برای آنها گلزنی نمود ، اما آرزوی دوران کودکی او را به سرزمین مادری باز گرداند.

رئال سوسیداد ، تحقق یک رویا

سال 2004 ، تمام هماهنگی ها انجام شده بود ، حتی تلفنی با آلونسو صحبت کرده بود ، وقتی قرارداد 5.2 میلیون دلاری اش را با تیم محبوبش ثبت کرد تا بتواند در کنار دوستش در سوسیداد بازی کنند ، به ناگاه خبر رسید که آلونسو با لیورپول به توافق رسیده و به زودی به این تیم ملحق خواهد شد . رویای بازی در رئال محقق شده بود اما بدون آلونسو . فصل فوق العاده ای برایش نبود ، 15 بازی و تنها یک گل ، تنها دست آورد حضور در سوسیداد رسیدن به آرزوی دوران کودکی بود .

اورتون ، مدیون آرتتا

در پنجره نقل و انتقالات ژانویه در سال 2005 ، این دیوید مویس بود که تشخیص داد آرتتا بهترین گزینه برای جانشینی هافبک کهنه کار سوئدی ، توماس گراوسن است . آرتتا به تیم دوم بندر لیورپول ، یعنی اورتون پیوست که دست بر قضا به جای بازی کردن در کنار دوست صمیمی اش این بار رو در روی او قرار می گرفت . هرچند در لیورپول هم دوستی این دو بازیکن پا برجا بود و حتی همسایه هم بودند که برای هواداران اصلا قابل هضم نبود ! آرتتا قرارداد 5 ساله ای را با آبی پوشان لیورپولی به امضا رساند و در رسیدن اورتون به مرحله پلی آف لیگ قهرمانان اروپا نقش بسزایی ایفا نمود ، هرچند آنها در مرحله آخر نتوانستند جواز حضور در این رقابت ها را بدست بیاورند .  اولین بار در پیروزی چهار بر صفر در مقابل کریستال پالاس برای تیمش موفق به گلزنی شد .

فصل 2005 – 2006 هر دو عنوان بهترین بازیکن از نگاه هواداران و بازیکن منتخب بازیکنان را به خود اختصاص داد و این فرم عالی را تا سال 2007 حفظ نمود . برای دعوت به تیم ملی اسپانیا لحظه شماری می نمود اما گویا دیده نمی شد و ستاره ای به نام آرتتا وجود خارجی نداشت .  35 بازی در این فصل و انتخاب به عنوان بهترین بازیکن میدان در اکثر مسابقاتی که بازی کرده بود و زدن 9 گل ، موجب شد برای دومین سال پیاپی عنوان بهترین بازیکن فصل را از آن خود نماید . همچنین کاربران اسکای او را به عنوان بهترین هافبک سال جزیره معرفی نمودند و جایزه پی اف ای را نیز با اندکی اختلاف به کریستین رونالدو واگذار نمود . خلاقیت او بخش اساسی برنامه های هجومی اورتون را تشکیل می داد اما افتخار آفرینی های او به همین جا ختم نشد . در فصل 2007 – 2008 به عنوان بهترین بازیکن نورث وست معرفی شد و به عنوان تنها بازیکن تاریخ باشگاه اورتون ، در ژانویه 2008 ، جایزه اکو را که به بهترین چهره ورزشی شهر لیورپول اهدا می شود را بدست آورد .

در نیمه دوم فصل دچار آسیب دیدگی از ناحیه شکم شد که مجبور شد برای مداوا جراحی را انتخاب نماید . بازگشت خود را به میادین ، در فصل 2008 -2009 با یک ضربه آزاد استثنایی در مقابل بلکبرن جشن گرفت و برای اولین بار بازوبند کاپیتانی اورتون را در دیدار برابر نیوکاسل به بازو بست ، دیداری که در آن یک ضربه پنالتی را نیز به گل تبدیل نمود . اما ماه فوریه و بازی در برابر نیوکاسل ، تلخ ترین اتفاق را در دوران حرفه ای ورزشی او رقم زد . در حالی که برای اولین بار برای بازی به تیم ملی اسپانیا دعوت شده بود ، با آسیب دیدگی لیگامنت زانو ، بر روی برانکارد استادیوم را ترک کرد . این مصدومیت شدید موجب شد باقی فصل ، همچنین پنج ماه اول فصل 2009 -2010 را نیز از دست بدهد .

در ماه اوت 2010 اخباری مبنی بر اعلام علاقه سرمربی وقت تیم ملی انگلستان مبنی بر دعوت از او برای بازی برای سه شیر ها روی تلکس خبرگذاری ها مخابره شد ، اما به سرعت معلوم شد به خاطر قوانین و موارد مطروحه در اساسنامه فیفا ، صرف گرفتن گذرنامه انگلیسی او نمی تواند برای تیم ملی انگلستان به میدان برود . او از مصدومیت رهایی یافته بود و در آگوست 2010 ، قراردادش را برای 5 سال دیگر با اورتون تمدید نمود . او در این باره گفت : " من اکنون 29 ساله هستم و هرگز چنین شانسی نصیب من نخواهد شد ، می خواهم برای اورتون بهترین باشم . "  او مجموعا در 174 بازی که برای اورتون به میدان رفت موفق به ثمر رساندن 27 گل برای تیمش شد . یقینا آرتتا در این زمان نمی دانست که روزی به جمع توپچی های لندن خواهد پیوست . بی تردید اورتون بخش اعظمی از موفقیت های سال های اخیر خود را مدیون ستاره اسپانیایی اش ، میکل آرتتا می باشد . بازیکنی که هیچ گاه در رده ملی به چیزی که استحقاقش را داشت نرسید ، اما هرگز نا امید نشده است . میکل در نوامبر 2011 در این خصوص گفت : " این یکی از بزرگ ترین هدف های من است و هرگز برای رسیدن به آن دست از تلاش بر نخواهم داشت . زیرا واقعا دوست دارم به نمایندگی از کشورم در زمین مسابقه حاضر شوم. "

آرسنال ، اوج پختگی

31 اوت 2011 در آخرین ساعات نقل و انتقالات لیگ برتر ، میکل آرتتا در ازای 10 میلیون پاوند و طی یک قرارداد 4 ساله به جمع توپچی های شمال لندن ملحق شد . آرتتا اولین بازی خود را در دهم سپتامبر در برد یک بر صفر مقابل سوانسی سیتی برای آرسنال انجام داد موفق شد در ایوود پارک اولین گل خود را برای آنها به ثمر برساند ، هرچند نتیجه در پایان چهار بر سه به نفع بلکبرن رقم خورد .

ری پارلور ، هافبک اسبق آرسنال درباره آرتتا می گوید : " او همان بازیکنی است که آرسنال بدان نیاز داشت . او کسی است که ویلشر و رمزی می توانند در کنار او پیشرفت کنند . "

آرتتا اکنون در اوج پختگی و تکامل قرار دارد ، او بازیکنی است با ضریب هوشی بالا ، که کمتر دیده شده توپ را بدون علت نزد خود نگه دارد . معمولا سر بالا بازی می کند و سعی می کند بهترین تصمیمات را در لحظه بگیرد . با اضافه شدن میکل آرتتا به خط میانی توپچی ها ، با وجودی که جک ویلشر ، ستاره انگلیسی آنها هنوز مصدوم است وزن تیمی آنها در این قسمت از میدان بالا رفته است . او با کوله باری از تجربه هم اکنون به عنوان یک هافبک دفاعی تمام عیار در خدمت تیم خود می باشد . ستاره همچنان می درخشد اما طبق سرنوشتی که از ابتدا برایش رقم خورده بود دیده نمی شود . آرتتا در این فصل 22 بار برای آرسنال در لیگ برتر ، به میدان رفته که در اکثر موارد جزو مهره های شاخص آنها بوده است .  وی طی این مدت کوتاه حضور موفق به ثمر رساندن 8 گل نیز گردیده است . در حالی که بودن او در تیم کمتر به چشم می آید اما هر بار نبودش در میانه میدان کاملا حس شده است . 

آرسن ونگر در مورد آرتتا گفته است : " او بازیکن مهمی برای ما است ، بازی او ترکیبی از بازی سانگ ، رمزی و روسیچکی است . هر گاه به توپ نیاز داشته باشیم او آن را برای ما بدست می آورد ، او باعث ثبات خط میانی ما شده است . متاسفانه اومثل رایان گیگز است ، این یک بدشانسی بزرگ است که در کشوری به دنیا بیایید که بهترین هافبک های جهان را در اختیار دارد . اگر او انگلیسی بود تا به حال بازی های زیادی برای تیم ملی انجام داده بود . "

آرتتا موفق به بستن بازوبند کاپیتانی آرسنال در این مدت اندک نیز شده است ، در دیدار مقابل لیدز یونایتد در چهارچوب مسابقات جام حذفی که با گلزنی اسطوره ، تیری آنری ، تبدیل به یک شب رویایی برای توپچی ها شد ، این آرتتا بود که رهبری میانه میدان را عهده دار بود . اما آمار نیز خود گویای همه مسائل در مورد این بازیکن اسپانیایی است . میکل آرتتا با دادن 1771 پاس که 90% آنها صحیح بوده ، تا به امروز ، به عنوان بهترین پاسور جزیزه شناخته می شود ، وی همچنین رتبه چهارم بهترین هافبک های جزیره را در اختیار دارد . میکل آرتتا اکنون در 29 سالگی و در اوج دوران بازیگری قراردارد ، او جزو کلیدی ترین مهره های حال حاضر آرسنال است . ستاره اسپانیای همچنان در حال درخشش است ، اما بصورت نا محسوس !

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

محمد حسینی در 11/12/1390 | 02:17 گفت:

Dar zemn merc Aali bood

محمد حسینی در 11/12/1390 | 02:15 گفت:

Arteta vo song bazikonaye khoobian
Be nazaram bade captan ba sobattarin bazikonamoom boodan in fasl
Be omide bargashte jacki!

محسن آزاده در 11/12/1390 | 01:11 گفت:

راستی بچه ها ، چه می کنن بازیکنای جوونمون تو مسابقات زیر 21 سال !!
تو برد 4-0 انگلیس مقابل بلژیک ، 2 تا گل لنزبوری زده ، یکی چمبو :)))

محسن آزاده در 11/12/1390 | 01:04 گفت:

دستت درد نکنه سعید جان . . . واقعا به نظر من این بشر خیلی خوش استیل بازی می کنه ، با این " ستاره نامحسوس" ی هم که گفتی ، اساسا موافقم ، بد !!!

توپچی جنوب در 11/12/1390 | 00:48 گفت:

مرسی جالب بود ذستت درد نکنه

ارتتا بازیکن خوبیه ولی کاش مستقیم از رئال سودیداد به ارسنال میومد در کل میشه بهش اعتماد کرد ولی فکر کنم با اومدن ویلشر بازی ارتتا بیشتر به چش بیاد......

محمودرضا معینی در 10/12/1390 | 23:10 گفت:

دستت درد نکنه آقا سعید
نکته ای که به نظر میاد همون برای جای فابرگاس خریداری شد اما با توجه به مصدومیت ویلشر و حضور رمزی و روسیچکی فعلا جانشین ویلشر شده
واقعا من که کلا با سبک بازیش حال می کنم و نظرم با نظر ونگر یکیه که ترکیب سانگ و رمزی و روسیچکی و همچنین توی این ترکیب باید ژابی آلونسو رو هم اضافه کنیم
الان اگه توی تیم ملی بودا اکثریت می گفتن بازیکنه شاخصیه

milad foadiyan در 10/12/1390 | 23:01 گفت:

باید قبول کرد بازیکن خوبیه ولی تیمی مثه ارسنال قطعا به یه رهبر خیلی بزرگتر تو خط هافبک نیاز داره
چون به وضوح میشه دید اونجایی که تیم به مشکل میخوره ارتتا نمیتونه کاری واسه تیم کنه.

عليرضا عمراني در 10/12/1390 | 22:56 گفت:

واقا بازيكن خوبيه و فقط يكم زياد عقب بازي ميكنه و خيلي از هوادارا انتظار داشتن كه جاي فابرگاس رو پر كنه ولي پستي كه بازي ميكنه با زماني كه فابرگاس بازي ميكرد فرق ميكنه

فرهاد در 10/12/1390 | 22:47 گفت:

اصلا باهاش حال نمی کنم

مسعود ارسنالی در 10/12/1390 | 22:28 گفت:

فقط مصدومیت ارتتا منو نگران میکرد...ولی با اینکه بدون تست پزشکی اومد...مثل بنز بازی کرد..و سرییع خودشو جا انداخت..و نقش ویلشر رو تا حدودی بازی کرد..البته تو فاز دفاعی...دونده و با انگیزه...

معرکس.

میثم در 10/12/1390 | 21:56 گفت:

پویان یک لحظه گفتم من کی اینجا چی نوشتم

پويان در 10/12/1390 | 21:20 گفت:

استفاده كرديم.ممنون.

مرتضی در 10/12/1390 | 21:10 گفت:

من دیشب خواب دیدم ونگر با جیب هایی پر از پول داره تو امارات خوشحالی میکنه

میلاد کشوری در 10/12/1390 | 21:02 گفت:

خواهشا دوستان این دو سه روزه خواب هاشونو نیان تعریف کنن (یا اگه تعریف می کنن توی قسمت کامنت ها باشه) که بچه های بیشتری استفاده کنن.

میلاد کشوری در 10/12/1390 | 20:55 گفت:

مرسی سعید جان. لطف کردی. هرچند که فکر می کنم مقاله یه خورده نکات مثبت آرتتا رو بولد کرده بود.

مهران، مصاحبه فابرگاس درباره باغچه همسایه، اخبار در مورد نامردی شبکه سه، درج دوباره اخبار سایت، اعلام خداحافظی از این سایت و عدم بلاگ نویسی دوباره، ازدواج دختر همسایه و... فوق العاده بود. البته لزوم متعهد موندن به ونگر رو یادت رفت بهشون اضافه کنی!!

علی ارشدی در 10/12/1390 | 20:54 گفت:

من همیشه گفتم آرتتا بازیکن خارق العاده ای نیست یک هافبک تراز اول نیست اما واقعا موثره بهترین عنوان همونیه که خودت گفتی: ستاره نامحسوس

مهران کاظمی در 10/12/1390 | 20:37 گفت:

مرسی بابت مطلب فوق العاده، منم همیشه گفتم آرتتا خیلی خوبه، همون موقع که تو اورتونم بود من ازش خوشم میومد.

خواهشاً آقایون در مورد مصاحبه فابرگاس درباره باغچه همسایه، اخبار در مورد نامردی شبکه سه، درج دوباره اخبار سایت، اعلام خداحافظی از این سایت و عدم بلاگ نویسی دوباره، ازدواج دختر همسایه و... چیزی ننویسن تا این پست های خوب یه مدتی تو سایت بمونه!!!!

اینا رو ول کنید آقا پودولسکی رو بچسبید که اومد آرسنال، وای خدای من کنار رابین چه می شود!!!!!!!!!!!!!!

Farhad Rahbari در 10/12/1390 | 20:35 گفت:

براوو
بازم از این کارا بکن

milad foadiyan در 10/12/1390 | 20:16 گفت:

MerC

حمید فرازی در 10/12/1390 | 20:15 گفت:

مرسی سعید جان.خسته نباشی مقاله خیلی خوبی بود.اصلا نمیدونستم آرتتا در سوسیه داد هم بوده.فکر میکردم از رنجرز مستقیما به اورتون رفته بود.

بر خلاف نظر خیلیا که اعتقاد دارن آرتتا خرید ناموفقی بوده من عقیده دارم خرید خوبی بود و شاید اگه چمبرلین آینده دارو کنار بذاریم میشه گفت بهترین خرید آرسنال طی دو سال اخیر بوده و شاید ارزششو وقتی متوجه میشیم که یا در ترکیب نباشه و یا هافبک خلاقی در کنارش باشه.در بازی قبل هم که زوسیچکی فوق العاده ظاهر شد تاثیر آرتتا رو دیدیم که خیلی خوب جا افتاده و یه جورایی داره نقش ویلشرو ایفا میکنه.

علیرضا در 10/12/1390 | 20:13 گفت:

درسته بازیکن با تجربه و کم نوسانی بوده ولی نمیدونم چرا فکر میکنم در حد متوسط هستش............
حالا ببینیم با برگشت جکی چی کار میکنه که احتمالا محسوس تر میشه...............
بابت مقاله مفصلت هم ممنون سعید جان.............