5 دلیل برای پیروزی آرسنال مقابل چلسی

نویسنده: Saeed Milani

وبلاگ من
نویسنده: Saeed Milani
بچه تهران هستم ، 30 سالمه ، عمران خوندم ، عاشق دنیس برگکمپ بودم و خواهم بود و قبل از اینکه به آرسنال بیاد آرسنالی شدم . به شخصه معتقدم مهاجم تمام عیاری با خصوصیات بازیسازی و هوش بالایی در حد برگکمپ دیگه پا به عرصه وجود نخواهد گذاشت!
کل بازدید: 217,452 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
مارسی فرانسه قصد به خدمت گرفتن محمد الننی را دارد .به گزارش نشریه Espn با جذب گوندوزی و توریرا در پست هافبک به نظر میرسد الننی رقابت سختی برای قرار گرفتن در ترکیب تیم خواهد داشت و تلاش میکند از آرسنال جدا شود .مارسی فرانسه تلاش میکند پیش از بسته شدن پنجره ی نقل و انتقالات در این کشور محمد الننی را به خدمت بگیرد .الننی به تازگی قرارداد ۴ ساله ی جدیدی را با آرسنال امضا کرده است .
مارسی فرانسه قصد به خدمت گرفتن محمد الننی را دارد .به گزارش نشریه Espn با جذب گوندوزی و توریرا در پست هافبک به نظر میرسد الننی رقابت سختی برای قرار گرفتن در ترکیب تیم خواهد داشت و تلاش میکند از آرسنال جدا شود .مارسی فرانسه تلاش میکند پیش از بسته شدن پنجره ی نقل و انتقالات در این کشور محمد الننی را به خدمت بگیرد .الننی به تازگی قرارداد ۴ ساله ی جدیدی را با آرسنال امضا کرده است .
بیشترین میزان دوندگی در هفته ی آغازین رقابت های لیگ جزیره بیشترین میزان دوندگی در هفته ی آغازین رقابت های لیگ جزیره
آرسنال و باشگاه فروزینونه ایتالیا، دیشب بر سر انتقال جوئل کمپل، بازیکن فعلی آرسنال به توافق رسیدند و تا چند ساعت دیگر، این انتقال رسما اعلام می شود. آرسنال و باشگاه فروزینونه ایتالیا، دیشب بر سر انتقال جوئل کمپل، بازیکن فعلی آرسنال به توافق رسیدند و تا چند ساعت دیگر، این انتقال رسما اعلام می شود.
سهامدار سابق آرسنال، علیشر عثمانف، در نظر دارد تا در باشگاه اورتون سرمایه گذاری کند. سهامدار سابق آرسنال، علیشر عثمانف، در نظر دارد تا در باشگاه اورتون سرمایه گذاری کند.
در سال ۱٩٩٦ در چنین روزی: آرسنال با مبلغ ۳.۵ میلیون پوند پاتریک ویرا ۲۰ ساله را از آث میلان خرید. در سال ۱٩٩٦ در چنین روزی: آرسنال با مبلغ ۳.۵ میلیون پوند پاتریک ویرا ۲۰ ساله را از آث میلان خرید.
 الکس سانگ که از آرسنال به بارسلونا رفته بود و بعد از آن راهی وستهم شده بود در انتقالی رایگان به FC Sion سوئیس پیوست. او بیش از ۲۰۰ بار پیراهن آرسنال را در میادین بر تن کرده است.

الکس سانگ هم اکنون ۳۰ ساله است و طی قرارداد دوساله در لیگ سوئیس بازی خود را ادامه خواهد داد
الکس سانگ که از آرسنال به بارسلونا رفته بود و بعد از آن راهی وستهم شده بود در انتقالی رایگان به FC Sion سوئیس پیوست. او بیش از ۲۰۰ بار پیراهن آرسنال را در میادین بر تن کرده است. الکس سانگ هم اکنون ۳۰ ساله است و طی قرارداد دوساله در لیگ سوئیس بازی خود را ادامه خواهد داد
کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد. کمپانی آدیداس، مسئول تهیه اقلام ورزشی باشگاه آرسنال از فصل آینده شد. این قرار داد ۵ ساله و به مبلغ ٦۰ میلیون پوند بابت هر سال (مجموعا ۳۰۰ میلیون یورو) میباشد.
انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد . انتظار میرود با جدایی چمبرز ، آرسنال به دنبال خرید یک مدافع وسط دیگر باشد . مدافع اهل کرواسی تیم بشیکتاش ، دوماگوج ویدا اصلی ترین گزینه ی آرسنال است .قیمت این بازیکن حدود ۱۸ میلیون پوند می باشد .
به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد . به نقل از سایت Goal : لوکاس پرز در حال پشت سر گذاشتن تست های پزشکی باشگاه وستهام است و به زودی به این تیم منتقل خواهد شد ./ به نقل از دی مارزیو : بشیکتاش سعی دارد داوید اوسپینا را به خدمت بگیرد و پیشنهاد انتقال قرضی + آپشن خرید را مطرح کرده که توسط آرسنال رد شده است .آرسنال قصد دارد اوسپینا را بفروشد .
کالوم چمبرز بصورت قرضی به مدت یک فصل به فولهام پیوست .انتقال چمبرز به فولهام بصورت قرضی انجام شد . آرسنال حالا در پست دفاع وسط  سوکراتیس ، موستافی ، هولدینگ و ماوروپانوس را دارد (تا زمانی که کوشیلنی از مصدومیت برگردد) .احساس میکنم آرسنال به جذب یک مدافع وسط دیگر احتیاج دارد . کالوم چمبرز بصورت قرضی به مدت یک فصل به فولهام پیوست .انتقال چمبرز به فولهام بصورت قرضی انجام شد . آرسنال حالا در پست دفاع وسط سوکراتیس ، موستافی ، هولدینگ و ماوروپانوس را دارد (تا زمانی که کوشیلنی از مصدومیت برگردد) .احساس میکنم آرسنال به جذب یک مدافع وسط دیگر احتیاج دارد .

5 دلیل برای پیروزی آرسنال مقابل چلسی

با وجود جدا شدن ستاره هایی همچون فابرگاس که عمده ترین دلیل ناکامی آرسنال در شروع فصل بود، ونگر بازهم توانست با تفکرات خود جوانان دیگری را جایگزین کند و تیم را از بحران خارج کند


آرسنال در این فصل شروع ضعیفی داشت و به طبع آن بحران در سطح وسیعی این تیم را فراگرفت . اما به نظر می رسد با درخشش رابین فان پرسی و دیگر جوانان این تیم ، توپچی ها توانسته اند تا حدی از بحران خارج شوند و روند صعودی را در پیش گیرند . البته با وجود جدا شدن ستاره هایی همچون سسک فابرگاس که عمده ترین دلیل ناکامی آرسنال در شروع فصل بود ، آرسن ونگر بازهم توانست با تفکرات خود جوانان دیگری را جایگزین کند و تیم را از بحران خارج کند . حال تیم آرسنال در آستانه دیدار با چلسی قرار دارد ، دیداری که از جهات مختلف برای آرسنال اهمیت خواهد داشت.

در فصول اخیر دو تیم لندنی آرسنال و چلسی رقابت و جدالی پایاپای با یکدیگر داشته اند . تسلط یافتن دو تیم شهر منچستر بر لیگ جزیره و پیشتازی آنها باعث شده است ، چلسی و آرسنال برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان با یکدیگر جدالی سخت داشته باشند ، هرچند این دو تیم هیچ گاه از کسب عنوان قهرمانی نیز نا امید نمی شوند .

با وجود آنکه به نظر می رسد توپچی ها به روزهای اوج خود بازگشته اند ، اما بازهم سخت به نظر می رسد بتوانند چلسی را در خانه شکست دهند . این در حالی است که مردان ویلاس بواس به شدت تشنه پیروزی در استمفورد بریج هستند.

با این وجود قصد داریم در این مقاله از 5 دلیلی صحبت کنیم که ما را متقاعد می کند که آرسنال بر چلسی فائق خواهد آمد.

1) خستگی یاران ویلاس بواس

سرمربی آبی پوشان لندنی مجبور است تیمش را با کمی تغییر روانه دیدار با آرسنال نماید ، زیرا بازیکنانی همچون برانیسلاو ایوانوویچ ، دیوید لوئیس ، نیکلا آنلکا و فلورن مالودا در دیدار با شاگردان دیوید مویس 120 دقیقه به میدان رفته اند ، بنابراین احساس خستگی می کنند و حضور آن ها در دیدار مقابل آرسنال در هاله ای از ابهام قرار گرفته است .

در مقابل آرسنال در دیدار با بولتون در جام حذفی از هیچ یک از بازیکنانی که در دیدار با استوک سیتی در لیگ جزیره به میدان رفته بودند ، از ابتدا در ترکیب خود استفاده نکرد و در عین حال نیز پیروز از زمین خارج شد .

2) اوج گیری دوباره رابین فان پرسی در این روزها

جای تعجب ندارد که آرسن ونگر بسیار مشتاق و پیگیر باشد تا قرارداد رابین فان پرسی ، ستاره هلندی باشگاه آرسنال ، دوباره تمدید شود . این ستاره هلندی موفق شده است در 26 بازی برای آرسنال در سال 2011 ، 25 گل را به ثمر برساند . این امر باعث شده است تا بسیاری از باشگاه های مطرح اروپایی تمایل خود را برای جذب این ستاره نشان دهند.

رابین فان پرسی در حال حاضر نقشی مشابه سسک فابرگاس ، کاپیتان سابق توپچی ها ، در تیم آرسنال دارد . فان پرسی بعد از جدایی سسک و پیوسن او به بارسلونا درخشان تر از قبل ظاهر شد و تبدیل به مهره کلیدی در این تیم شده است که با حضورش پیروزی آرسنال دور از دسترس نیست . این ستاره هلندی در برابر استوک سیتی از نیمه دوم به میدان آمد و موفق شد ، دو گل برای تیمش به ثمر برساند .

این ستاره هلندی آخرین بار در سال 2008 در استمفورد بریج برای آرسنال به میدان رفت و توانست دو گل را برای تیمش به ثمر برساند . در آن بازی آرسنال توانست با درخشش فان پرسی چلسی را شکست دهد .

3) محرومیت دیدیه دروگبا

دیدیه دروگبا، مهاجم ملی پوش ساحل عاج، به دلیل اخراج شدن در دیدار چلسی مقابل کوئیز پارک رنجرز دیدار مقابل آرسنال را از دست داده است .

مهاجم سابق تیم مارسی فرانسه در 14 دیداری که مقابل آرسنال به میدان رفته است ، توانسته 13 بار گلزنی کند . این در حالی است که شاگردان ونگر در این 14 دیدار فقط یک بار به پیروزی رسیده اند و 10بازی را نیز واگذار کرده اند .

با این شرایط توپچی های لندن می توانند امیدوار باشند در غیاب دروگبا دست پر از استمفورد بریج خارج شوند .

4) خط دفاعی نامطمئن و پر اضطراب چلسی

اعتراضات اخیر سرمربی چلسی به داوران باعث شده است تا باردیگر فضای استمفورد بریج ملتهب شود . این فضا برای هواداران چلسی نا آشنا نیست و برای آن ها یادآور دوران مورینیو است . اما آنچه هواداران را نگران کرده ، این است که ویلاس بوآس آنقدر توانایی ندارد که بتواند در این شرایط ملتهب ، خط دفاعی خود را مصمم نگه دارد و این التهاب را از آن ها دور سازد ، کاری که مورینیو در آن تخصص داشت .

با وجود اینکه چلسی در حال حاضر در رتبه سوم قرار دارد ، اما خط دفاع آن ها آنقدر هم مطمئن عمل نکرده است و در 9 بازی اخیر 10 گل را دریافت کرده است . این درحالی است که چلسی در زمان کارلو آنچلوتی در مدت زمان مشابه فقط دو گل را دریافت کرده بود . با این وجود این رکورد برای ویلاس بوآس نا امید کننده نیست. بدترین خط دفاع چلسی مربوط به زمان سرمربیگری کلودیو رانیری است .

خط دفاع چلسی در دیدار با آرسنال پر اضطراب تر از همیشه خواهد بود . زیرا از روز شنبه پرونده رسوایی اخلاقی جان تری مدافع 30 ساله چلسی دوباره پیگیری خواهد شد . تا اتهامات او مبنی بر روابط او با همسر وین بریج بررسی شود . در دو فصل قبل زمانی که رسوایی اخلاقی جان تری رسانه ای شد ، او در بازی با اورتون در ورزشگاه گودیسن پارک دو اشتباه مرگبار را انجام داد ، تا چلسی آن بازی را واگذار کند . حال با به جریان افتادن پرونده رسوایی اخلاقی او ، به نظر می رسد او نتواند با تمام تمرکزش در خدمت تیم باشد .

در بازی با آرسنال به نظر می رسد زوج تری ، داوید لوئیس برزیلی باشد .

5) بازگشت توماس فرمائلن به ترکیب آرسنال

در دیدار آرسنال با بولتون توماس فرمائلن، مدافع سابق آژاکس، بعد پشت سر گذاشتن دوران آسیب دیدگی خود به میدان رفت و بعد از نمایش خوب خود در دقیقه 84 به دلیل انقباض ماهیچه تعویض شد . به همین دلیل هواداران آرسنال به شدت نگران وضعیت او بودند ، زیرا غیبت او در آرسنال به شدت برای این تیم گران تمام شده و آرسنال در غیاب این مدافع بلژیکی خود ، در هفت بازی 16 گل را دریافت کرد .

ونگر بسیار خوش شانس بوده است که آسیب دیدگی فرمائلن بسیار کوتاه بود و او توانسته در مدت کوتاهی بر این آسیب دیدگی غلبه کند و بار دیگر به میادین بازگردد . این مدافع بلژیکی در دیدار سه شنبه مقابل بولتون نشان داد از آمادگی بالایی برخوردار است و می تواند در دیدار با چلسی در ترکیب اصلی قرار گیرد . هرچند به نظر می رسد در این دیدار این مدافع 25 ساله در ترکیب اصلی در کنار مرتساکر قرار نگیرد .

ونگر در تابستان گذشته برای ترمیم خط دفاعی تیم خود تصمیم گرفت که پر مرتساکر را خریداری کند تا در کنار فرمائلن زوج خط دفاعی این تیم را تشکیل دهند ، بدین ترتیب خط دفاع نامطمئن آرسنال تا حدی سر و سامان پیدا کرد . اما با مصدومیت فرمائلن این مشکلات دوباره به تیم برگشت .

به هر ترتیب اگر ونگر او را در ترکیب اصلی قرار دهد نگرانی های آرسنال از بابت خط دفاعی تا حدی بر طرف خواهد شد .

دلایل بالا نوید پیروزی آرسنال در دیدار با چلسی را می دهند ، اما به واقع آیا شاگردان ونگر با تجربه می توانند بر یاران ویلاس بوآس جوان و پرشور غلبه کنند ؟
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ali در 7/8/1390 | 14:01 گفت:

طرفدار دو آتیشه همیشه واقع بین هست. وهمیشه حقیقت رو میگه وسر خودش مثل کبک زیر برف نمیکنه.

علی ارشدی در 7/8/1390 | 13:35 گفت:

طرفدار 2 آتیشه تیمشو محکوم به شکست نمیدونه ناصر جون

ناصر در 7/8/1390 | 12:55 گفت:

علی جزو طرفدارهای دوآتیشه آرسناله-نیازی به گفتن نیست-به همدیگه شک نکینید چون اگه طرفدار آرسنال نبودیم یه لحظه وقتمون رو اینجا تلف نمیکردیم

حمید فرازی در 7/8/1390 | 12:48 گفت:

بازم این طرفدار السیتی اومد تا جو سایتو تو این شرایط متشنج کنه.بابا تو که طرفدار آرسنال نیستی نیا اینجا.امیدوارم این بازیو ببریم تا ببینم اونوقت میخوای چه چرت و پرت دیگه ای بگی آقا علی

علی ارشدی در 7/8/1390 | 12:04 گفت:

سلام سعید این کامنت آخریت خیلی صریح تر بود و این بهتره از اون کامنتی که راجع به شبیه سازی گذاشته بودی اصلا این منظور ها رو برداشت نکردم دمت گرم خیلی ازت خوشم میاد آدم باحالی هستی

ناصر در 7/8/1390 | 08:43 گفت:

Thanks Saeed
Fantastic

سید امین هاشمی در 7/8/1390 | 00:45 گفت:

چه حرفایی میزنینا،چه ربطی داره که از کجا آورده! از نظر من عالی بود سعید جان.من از الان لحظه شماری میکنم تا بعد از ظهر که ایشالا ببریمو بیایم تو همین سایت به هم تبریک بگیم

sam baygan در 7/8/1390 | 00:07 گفت:

مهم نیس کی نوشته مهم اینه که دلایلی برا برد هس و نباید ناامید بود،ایشالله امروز میبریم و به روند خوبمون ادامه میدیم.مرسی سعید.

sam baygan در 7/8/1390 | 00:04 گفت:

مهم نیس کی نوشته مهم اینه که دلایلی برا برد هس و نباید ناامید بود،ایشالله امروز میبریم و به روند خوبمون ادامه میدیم.مرسی سعید.

Saeed Milani در 6/8/1390 | 23:50 گفت:

منم نگفتم من از خودم این دلایل رو آووردم ، منم نقل به مضمون کردم آقای شرافتیان عزیز. علی آقا من گیر ندادم به شبیه سازی شما منم مثل خودت نظرم رو گفتم ، گفتم تو شرایط فعلی بردن 2-0 چلسی تو زمین خودش مثل یه رویای شیرینه همین.

ali در 6/8/1390 | 23:50 گفت:

حتما بازی رو میبریم.خیالتون تخت باشه :).حتی اگه 50 دلیل برای بنده بیارید نمیتونم قبول کنم که ارسنال با ارسن ونگر بتونه چلسی رو ببره مگر اینکه بخواد اتفاق خاصی بیفته. با این بازیکنای بنجل ارسنال ، اگر روبه رو چلسی بتونیم مقاومت کنیم خیلی خوبه.البته واقعا جای تاسف داره که مربی تیم چلسی تازه اومده و اونا بعضی از بازیکناش جدیدا ویا محروم ، بعد تازه ما به فکر اینیم که باشگاهمون ، تیمی که 15 سال مربیش یک نفره و مرد اول جهانه (از نظر بعضی از دوستان) و از نظر مربی تیم سال به سال توانایی هاشون در فتح جام ها بالاتر میره ، فکر این رو بکنیم که میتونیم چلسی رو ببریم یا نه!!!! بابا دست خوش.
این ونگر فقط بلد حرف بزنه و مخ هم رو شست شو بده و هی امید الکی بده.چلسی امسال همونطور که آقا سعید هم در متنشون گفتن این ضعف ها رو داره ، حال ما ببینیم ارسنال میتونه باهاش مساوی کنه ، برد نمیخوایم فقط مثل بازی منچستر آبروریزی نکن از سرما خیلی زیاد.

پوریا در 6/8/1390 | 23:11 گفت:

بله واقعا" متشکریم مرسی

علی ارشدی در 6/8/1390 | 23:05 گفت:

حالا چه فرقی میکنه؟ هر کی نوشته جالبه راستی سعید خان شما مثل این که بنا رو گذاشتی رو اینکه جواب ما رو ندی

شایان در 6/8/1390 | 22:50 گفت:

دوستان این دلایلو سایت گل آوورده!!نه آقا سعید!!

شایان در 6/8/1390 | 22:49 گفت:

دوستان این دلایلو سایت گل آوورده!!نه آقا سعید!!

شایان در 6/8/1390 | 22:49 گفت:

دوستان این دلایلو سایت گل آوورده!!نه آقا سعید!!

علی ارشدی در 6/8/1390 | 22:05 گفت:

سلام سعید تو که خودت به این خوبی واسه برد آرسنال داری دلیل میاری چرا گیر میدی به نتیجه شبیه سازی من؟ تازه اگه مطلبو کامل خونده باشی من گفتم پیش بینی خودم( و نه فیفا) تساوی 1_1 و شاید برد 2_1 آرسنال راستی راجع به اون خبر هیلوودم جواب منو ندادیا 3 تا کامنت گذاشتم واست دمت گرم از حرفت خیلی خوشم اومد رفیق

علی ارشدی در 6/8/1390 | 22:04 گفت:

سلام سعید تو که خودت به این خوبی واسه برد آرسنال داری دلیل میاری چرا گیر میدی به نتیجه شبیه سازی من؟ تازه اگه مطلبو کامل خونده باشی من گفتم پیش بینی خودم( و نه فیفا) تساوی 1_1 و شاید برد 2_1 آرسنال راستی راجع به اون خبر هیلوودم جواب منو ندادیا 3 تا کامنت گذاشتم واست دمت گرم از حرفت خیلی خوشم اومد رفیق

mahdi jannati در 6/8/1390 | 21:59 گفت:

age ba gheyrat bazi konan hatman mibaran.