رویای گلزنی

نویسنده: Saeed Milani

وبلاگ من
نویسنده: Saeed Milani
بچه تهران هستم ، 30 سالمه ، عمران خوندم ، عاشق دنیس برگکمپ بودم و خواهم بود و قبل از اینکه به آرسنال بیاد آرسنالی شدم . به شخصه معتقدم مهاجم تمام عیاری با خصوصیات بازیسازی و هوش بالایی در حد برگکمپ دیگه پا به عرصه وجود نخواهد گذاشت!
کل بازدید: 309,882 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
اسکای اسپورت گفته که صحنه اصلا چک هم نشده! افراد زیادی در شبکه مجازی واکنش نشون دادن به این تصمیم عجیب داور اسکای اسپورت گفته که صحنه اصلا چک هم نشده! افراد زیادی در شبکه مجازی واکنش نشون دادن به این تصمیم عجیب داور
در چنین روزی یعنی ۱۸ اکتبر ۲۰۰۵، تیری آنری با زدن دو گل در مقابل اسپارتا پراگ توانست صد و هشتاد و ششمین گل خود را به ثمر برساند و رکورد گلزنی ایان رایت را شکست دهد و به تنهایی به عنوان بهترین گلزن تاریخ آرسنال شناخته شود. در چنین روزی یعنی ۱۸ اکتبر ۲۰۰۵، تیری آنری با زدن دو گل در مقابل اسپارتا پراگ توانست صد و هشتاد و ششمین گل خود را به ثمر برساند و رکورد گلزنی ایان رایت را شکست دهد و به تنهایی به عنوان بهترین گلزن تاریخ آرسنال شناخته شود.
لنو:"وقتی بعد از قرنطینه به اینجا آمدیم ۳ ۰ باختیم و شانسی نداشتیم ولی امروز بازی بسیار نزدیک بود و می توانستیم مساوی کنیم یا حتی ببریم.ما در مسیر درست هستیم و سیتی هم این را حس کرده است." لنو:"وقتی بعد از قرنطینه به اینجا آمدیم ۳ ۰ باختیم و شانسی نداشتیم ولی امروز بازی بسیار نزدیک بود و می توانستیم مساوی کنیم یا حتی ببریم.ما در مسیر درست هستیم و سیتی هم این را حس کرده است."
 اسطوره ایان رایت راجع به اوبا : برای ما هواداران آرسنال، وقتی بیشتر از هر زمانی به تو احتیاج داشتیم، و در زمانی که دیده بودیم اسطوره ها وقتی به آنها احتیاج داشتیم ترکمان کردند، تو برای ما تا ابد مقام اسطوره را داری. عاشقتم کاپیتان. اسطوره ایان رایت راجع به اوبا : برای ما هواداران آرسنال، وقتی بیشتر از هر زمانی به تو احتیاج داشتیم، و در زمانی که دیده بودیم اسطوره ها وقتی به آنها احتیاج داشتیم ترکمان کردند، تو برای ما تا ابد مقام اسطوره را داری. عاشقتم کاپیتان.
در دوران جوانی من هم هوادار بوده‌ام، من احساس آنها را درک میکنم وقتی تیم برنده میشود یا شکست میخورد. من آنها را میفهمم و دلیل ماندن من همین است. چون من عاشق آنها هستم در دوران جوانی من هم هوادار بوده‌ام، من احساس آنها را درک میکنم وقتی تیم برنده میشود یا شکست میخورد. من آنها را میفهمم و دلیل ماندن من همین است. چون من عاشق آنها هستم
پیر امریک اوبامیانگ در مورد جام‌های بیشتر: "احساس خیلی خوبی است.  اول از همه ، من باید بگویم تولدت مبارک برادر [نایلز].  او بهترین بازیکن مسابقه بود ، من واقعاً برای او خوشحالم ، او شایسته آن است.  ما این جام را خواهیم گرفت و این بار امیدوارم که آن را رها نکنم! "  [مصاحبه با BT قبل از لیفت کردن جام بود] پیر امریک اوبامیانگ در مورد جام‌های بیشتر: "احساس خیلی خوبی است. اول از همه ، من باید بگویم تولدت مبارک برادر [نایلز]. او بهترین بازیکن مسابقه بود ، من واقعاً برای او خوشحالم ، او شایسته آن است. ما این جام را خواهیم گرفت و این بار امیدوارم که آن را رها نکنم! " [مصاحبه با BT قبل از لیفت کردن جام بود]
 آرسن ونگر درباره محمد الننی : "او یک بازیکن در خدمت تیم خارق العاده است و اگر مصری باشید ، به کشور شما اعتبار داده است. او یک پسر خارق العاده است ، ما او را در اینجا دوست داریم." آرسن ونگر درباره محمد الننی : "او یک بازیکن در خدمت تیم خارق العاده است و اگر مصری باشید ، به کشور شما اعتبار داده است. او یک پسر خارق العاده است ، ما او را در اینجا دوست داریم."
✅ ونگر اخبار مربوط به احتمال جانشینی مربی تیم ملی هلند را تکذیب کرد و گفت: من در حال حاضر برای فیفا کار میکنم و در دسترس نیستم... واقعا نمی‌دانم این خبرها از کجا میآیند. هیچکس با من تماس نداشته است. ✅ ونگر اخبار مربوط به احتمال جانشینی مربی تیم ملی هلند را تکذیب کرد و گفت: من در حال حاضر برای فیفا کار میکنم و در دسترس نیستم... واقعا نمی‌دانم این خبرها از کجا میآیند. هیچکس با من تماس نداشته است.
💢 به نقل از برخی خبرگذاری‌ها آرسنال و لیل بر سر مبلغ ۳۰ میلیون یورو برای گابریل به توافق رسیده‌اند و گابریل فردا تستهای پزشکی پیش از قرارداد را خواهد گذارند.

💢آرسنال قصد دارد در صورت مهیا شدن شرایط در هفته آینده اقدامات مربوط به فعال کردن بند آزادسازی توماس پارتی را انجام دهد. پیش از این اتلتیکو گفته بود تنها با فعالسازی بند آزادسازی قرارداد حاضر به فروش توماس پارتی میباشد.

💢 برخی از خبرگزاری‌ها مبلغ توافق شده برای خرید گابریل دفاع لیل را رقمی بین ۲۳ تا ۲۵ میلیون یورو اعلام کرده اند، اما چیزی که تقریبا همه روی آن اتفاق نظر دارند این است که باید گابریل را آرسنالی بدانیم زیرا او به زودی تستهای پزشکی را پشت سر خواهد گذاشت و با قراردادی ۵ ساله به آرسنال ملحق خواهد شد. 💢 به نقل از برخی خبرگذاری‌ها آرسنال و لیل بر سر مبلغ ۳۰ میلیون یورو برای گابریل به توافق رسیده‌اند و گابریل فردا تستهای پزشکی پیش از قرارداد را خواهد گذارند. 💢آرسنال قصد دارد در صورت مهیا شدن شرایط در هفته آینده اقدامات مربوط به فعال کردن بند آزادسازی توماس پارتی را انجام دهد. پیش از این اتلتیکو گفته بود تنها با فعالسازی بند آزادسازی قرارداد حاضر به فروش توماس پارتی میباشد. 💢 برخی از خبرگزاری‌ها مبلغ توافق شده برای خرید گابریل دفاع لیل را رقمی بین ۲۳ تا ۲۵ میلیون یورو اعلام کرده اند، اما چیزی که تقریبا همه روی آن اتفاق نظر دارند این است که باید گابریل را آرسنالی بدانیم زیرا او به زودی تستهای پزشکی را پشت سر خواهد گذاشت و با قراردادی ۵ ساله به آرسنال ملحق خواهد شد.
مربی جدید بارسلونا از اظهار نظر در مورد کوتینیو خودداری کرده اما مشخص است می‌خواهد تیمش را بر اساس "دی‌یانگ" بچیند.با توجه به مجموعه گزارشات موجود ...‌ می‌توان همچنان به انتقال دیر هنگام فیلیپ به آرسنال امیدوار بود. انتظار می‌رود طی هفته پیش‌رو گابریل معرفی شود. آرسنال احتمالا چند بازیکن از جمله سوکراتیس، گندوزی، توریرا  (و احتمالا لاکازت) را بفروشد و در خرید بعدی توماس پارتی را به لندن بیاورد و در نهایت کوتینیو به یک توپچی تبدیل شود.

☝️ پاراگراف آخر مجموعه‌ای از گزارشات از تعدادی توئیت و خبر از پایگاه‌های مختلف خبری است و فعلا چیزی قطعی نیست. مربی جدید بارسلونا از اظهار نظر در مورد کوتینیو خودداری کرده اما مشخص است می‌خواهد تیمش را بر اساس "دی‌یانگ" بچیند.با توجه به مجموعه گزارشات موجود ...‌ می‌توان همچنان به انتقال دیر هنگام فیلیپ به آرسنال امیدوار بود. انتظار می‌رود طی هفته پیش‌رو گابریل معرفی شود. آرسنال احتمالا چند بازیکن از جمله سوکراتیس، گندوزی، توریرا (و احتمالا لاکازت) را بفروشد و در خرید بعدی توماس پارتی را به لندن بیاورد و در نهایت کوتینیو به یک توپچی تبدیل شود. ☝️ پاراگراف آخر مجموعه‌ای از گزارشات از تعدادی توئیت و خبر از پایگاه‌های مختلف خبری است و فعلا چیزی قطعی نیست.

رویای گلزنی

می خواستم تو قسمت اخبار بذارم حیفم اومد گفتم شاید دوستان بخوان نظر بدن راجع بهش. امیدوارم که مورد پسند واقع بشه.

اولین چیزی که شما در برخورد با تئو والکات مشاهده می کنید ادب اوست ، یک حجب و حیای ذاتی. به وضوح مشخص است که هنر درونی او در این فصل با چاشنی خودباوری همراه گشته است. هنگامی که در تمرینات و در حضور رسانه ها کار می کند بسیار راحت است و گویی این راجر فدرر است که یک ضربه ی بک هند نواخته ست ، اما وقتی موضوع به محلی که باید در آنجا بازی کند مربوط می شود ، به طرز شگفت آوری به شما یادآوری می کند که او 23 ساله شده و دیگر یک بچه نیست.

وقتی از او پرسیدم با گذشت زمان پست مورد علاقه ات تغییر کرده است ، صراحتا گفت : " من همیشه یک مهاجم بوده ام. این جایی است که همیشه بازی کرده ام ، حتی زمانی که برای اولین بار در ساوت همپتون در ترکیب اصلی قرار گرفتم. با ریکاردو فولر در آن پست همبازی بودم و حتی با کنیون جونز بیشتر.  "

" فصل گذشته یازده گل زده بودم. در فصل جاری سیزده گله بودم و امسال چهارده گله شدم.  حس می کنم می توانم بهتر از این هم باشم. اگر در ابتدای فصل به من می گفتند که این تعداد گل خواهم زد حتما این موضوع را تایید می کردم. این یک فرایند تدریجی است و من هر روز به سختی تمرین می کنم تا در بهترین شرایط قرار داشته باشم. می خواهم به ونگر ثابت کنم چه کارهایی از دست من بر می آید. یقینا از توانایی های خودم آگاه هستم. قطعا باور دارم که می توانم مهاجم نوک بازی کنم. می دانم که این اتفاق یک شبه نخواهد افتاد اما از روندی که پیش گرفته ام راضی هستم. "

از بسیاری از جهات این فصل ، یک فصل فوق العاده برای والکات است. مشخصا سهم والکات در تیم آرسنال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است اما همه اتفاقات برای او شیرین و نوید بخش نبوده است. این طور به نظر می رسید که رفتن رابین ون پرسی در تابستان گذشته به منچستر یونایتد دروازه های تبدیل تئو والکات به مرد شماره ی یک شمال لندن را به روی او گشوده باشد اما ورود الیویه ژیرو و لوکاس پودولسکی ، همچنین اعتماد ونگر به ژروینیو ، والکات را برای شروع بازی از ابتدا و قرار گرفتن در ترکیب اصلی وارد چالش جدیدی نمود.

والکات تصدیق می کند که " این بالا و پایین فوتبال است. شروع فصل از روی نیمکت ذخیره ها و نداشتن شانسی برای بازی ، بدیهی است که خسته کننده است. اما از سوی دیگر زدن این همه گل و دادن پاس های گل بهترین فصل من را از لحاظ آماری تا به امروز رقم زده است. وقتی همه چیز بر وفق مراد است مسلم است که اوضاع خوب است اما مهم واکنش شما در زمانی است که همه چیز بر علیه شما می باشد. در شروع فصل اوضاع برای من ایده آل نبود اما من می دانستم چگونه با آن موضوع کنار بیایم و در حال حاضر خوشحالم ، زیرا شانس هایی برای نشان دادن قابلیت هایم به ونگر ، در خط حمله به دست آوردم و نشان دادم که چه کارهایی می توانم انجام بدهم. "

اوضاع در حال پیشرفت

جالب است که آمارش ، او را متعجب نمی کند. او آشکارا از اهدافش سخن خواهد گفت و هرچه بیشتر به حرف هایش گوش می دهید می بینید که او خودش را آماده می کند تا قوی تر باشد و هنگامی که درباره ی نحوه بازی شرح می دهد تابلوی نقاشی از یک بازیکن را مجسم می سازد که هیچ چیزی را به شانس واگذار نخواهد کرد.

" من همیشه از موقعیت ها لذت می برم ، نه به خاطر گلزنی یا خلق آن برای دیگر همبازی هایم. سکه ی بازی روی دیگری هم دارد ، فرار و ایجاد فضا برای هم تیمی هایتان واقعا مهم است. من هنوز هم در حال یادگیری حرفه ام هستم و به اهمیت آن واقفم. یادگیری اینکه وقتی اتفاقات به نفع شما نیستند و جنبه ی کثیف آنها به شما رو می کند چه کاری باید انجام بدهید. شما هنوز هم می خواهید پا به توپ باشید و بازی کنید. اگر من فرصت بیشتری برای ایفای نقش در تیم داشته باشم یقینا می توانم عملکردم را بهبود ببخشم. "

فقدان جنبه ی بازی فیزیکی نزد او و این حقیقت که برای رویارویی با مدافعین لیگ برتر نیاز به این قابلیت ضروری است منجر به این شده که والکات به عنوان یک مهاجم مرکزی تمام و کمال شناخته نشود ، به خصوص برای تیمی مثل آرسنال که تنها با یک مهاجم مرکزی ( پست شماره 9 سنتی ) بازی می کند. وقتی من این سطح از شک و تردید را که روی او سایه افکنده است ، علیرغم اینکه نمی توان آمار فوق العاده ی چهارده گل در پانزده مسابقه ای که از ابتدا به میدان رفته را نادیده گرفت ، با او مطرح می کنم به جای گستاخی و پرخاش گری ، در کمال تواضع محدودیت های خویش را می پذیرد. این اولین بار نیست که چنین بازیکنی در لیگ برتر وجود دارد اما در سطح جهانی من فوتبالیست دیگری را با این سطح از تواضع و فروتنی نمی شناسم.

" هر کسی می داند که من توان مبارزه با آسمانخراش های سرزن را ندارم و بازی هوایی انجام نمی دهم. اما ما گزینه های دیگری برای این موضوع در تیم خود داریم. می توانیم انجام این کار را بر عهده ی ژیرو بگذاریم. چیزی که وجود دارد این است که وقتی تیم بزرگ و بازیکن های با کیفیتی برای انتخاب دارید ، و وقتی نقشه ها مطابق میل شما پیش نمی روند می توانید همه چیز را تغییر دهید. من قبول دارم همیشه همه چیز برای من خوب پیش نرفته است و این موضوع دیگری است که باید آن را یاد بگیرم ، مطمئن هستم. شاید کل فصل برای من رویایی نباشد اما من آماده مواجهه با آن هستم. " بازی برای والکات در لیگ برتر در حال تغییر است ، مردی با سرعت بیشتر و قدرت عضلانی فزاینده تر و بیشتر متمایل به یک تمام کننده. والکات ارزش های خود را در اندازه های بالاتری می بیند و نه به عنوان پاشنه ی آشیل تیم. این همان تئو با یک و دو های کلاسیکش است. مودب درباره ی رقیب هایش قبل از تعریف کردن از خودش. او پسر خیلی خوبی است اما خواندن ذهنش دشوار است.

" اگر به مهاجمین خوب این فصل نگاه کنیم ، آن ها بزرگترین ها نبوده اند. لوئیز سوارز باور نکردنی است. هر کاری با توپ بلد باشید او بهتر از شما آن را انجام می دهد. من کنار فابرگاس بازی می کردم. او همیشه در میانه ی میدان یا عقب تر بازی می کرد. آن برای من عالی بود زیرا او راه فرار از کناره ها به داخل را برای من باز می کرد و فضا در اختیارم می گذاشت. امروزه شما چیزی شبیه به آن نمی بینید که تمامی توپ ها برای استفاده ی مهاجمین بلند قد و سرزن به داخل محوطه ی جریمه ارسال شوند. "

او ادامه می دهد : " فوتبال در لیگ برتر به طور مداوم در حال پیشرفت است. چلسی سه بازیکن دوست داشتنی دارد که رویایی هستند ، واقعا شگفت انگیز هستند. ما خیلی شبیه آنها هستیم. ما هم بازیکن هایی داریم که می توانند توپ را در شرایط سخت حفظ نمایند و با هر شرایطی کنار بیایند. بازیکن های بزرگ می توانند اینگونه رفتار کنند و آن اعتمادی است که از هم تیمی هایتان انتظار دارید. این سبک بازیکن ها هستند که می توانند استانداردهای یک لیگ را ارتقاء ببخشند. "

بعد از اینکه او را متهم نمودم ، پس تئو والکات یک گلزن بالفطره نیست؟ مطمئن بودم که در درونش مایوس شده اما هرگز با تندی پاسخم را نخواهد داد و او به من گفت : " می دانم که مردم به این صحبت ها گوش می کنند. مربی ، هم تیمی هایم و خانواده ام ، آنها مهمترین افراد در زندگی حرفه ای من هستند. گلزنی فوق العاده است و من چگونگی آن را آموخته ام. وقتی این روزها شانسی نصیب من می شود مطمئن هستم که می توانم از آن استفاده کنم. اگر به خودتان اعتقاد داشته باشید ، می توانید از هیچ ، همه چیز بسازید. من همیشه می دانستم که می توانم گلزنی کنم حتی از خیلی قبل تر و مساله اساسی دانستن همین مطلب است. من اهمیتی نمی دهم که دیگران در این باره چه فکری می کنند. "

شما نظرات و عقاید آنها را می دانید و یقینا در مورد والکات مصداق دارند. روزنامه نگار ساندی تایمز ، جاناتان نورت کرافت ، به تازگی در توئیتر خود و در ذیل مطلبی با عنوان پا به پا ، با اشاره به آمار فوق العاده والکات توجه خواننده ها را به تفکر در باره ی موضوعات دیگری معطوف نموده است. نورت کرافت می پرسد : " چرا مردم از تئو والکات انتظار دارند که بی عیب و نقص باشد ، اما از سایرین چنین انتظاری نمی رود؟ از هم سن و سال های او مثل استوریج و یا ولبکی که یک سال از او بزرگتر است و بقیه ، از همگی آن ها به عنوان بازیکن های در حال پیشرفت و آموختن یاد می شود اما چرا والکات را در این چهارچوب قرار نمی دهیم؟ " نکته ی خاصی در این بین نهفته است و وقتی از من درباره والکات سوال می شود ، سخت است که به عنوان یک بازیکن 23 ساله و مانند هم سن و سال هایش در مورد او قضاوت کنم و دائما سابقه ی حرفه ای او در ذهنم خطور می کند. او می پذیرد که وقتی شما خیلی زود وارد دنیای حرفه ای می شوید ، فشار دو چندانی در ادامه ی راه بر روی شما خواهد بود.

" وقتی شما از سنین جوانی در کانون توجهات قرار می گیرید ، توقعات مردم خیلی زود از شما بالا می رود. خیلی از بازیکن ها تازه در 22 یا 23 سالگی وارد دنیای حرفه ای می شوند ، اما من در این سن ، در عرصه ای مانند جام جهانی حضور داشتم ، رقابت های سنگینی را تجربه کرده بودم ، بیش از 200 بار پیراهن آرسنال را به تن کرده بودم و گل های زیادی به ثمر رسانده بودم. من 23 ساله هستم و هنوز در حال یادگیری حرفه ام می باشم اما آنها می گویند من نمی خواهم تغییر کنم هر چند که من تازه در شروع زندگی حرفه ای خود هستم. "

در طول مکالمه ما این نکته مشهود بود که او می خواهد به ونگر اثبات نماید مراحل دگردیسی را از یک گوش کلاسیک به یک مهاجم مرکزی طی نموده و اکنون آماده ی پرواز به سوی این نقش جدید می باشد. واضح است با اینکه ممکن است آنها دائما در دید هم نباشند ،  اما والکات سعی دارد بهترین نمایش خود را در زمین به اجرا بگذارد. والکات ، محبت واقعی یک مربی را زمانی که تنها 17 سال سن داشت به عینه دیده است. وقتی که فقط 21 بازی برای ساوت همپتون به میدان رفته بود ، ونگر در سال 2005 ، با یک انتقال 9.1 میلیون پاوندی او را به آرسنال آورد.

رابطه ی مرد فرانسوی آرسنال با هواداران بیش از هر زمان دیگری شکننده به نظر می رسد. والکات معترف است که شنیدن انتقادات برای مردی در این سطح که حتی تاثیر گذاری او بر فوتبال انگلستان بیش از انقلابی است که طی 17 سال گذشته در آرسنال ایجاد کرده کمی دشوار است.

" او یکی از بزرگترین مربی های این بازی است. " والکات از مردی سخن می گوید که برای اولین حضور او در ترکیب آرسنال هفت ماه صبر کرده است. " او در صدر مربیانی است که شما دوست دارید برای آنها بازی کنید و هنوز جاذبه ای خاص در اطراف خود دارد. او نکات را در لحظه متوجه می شود و این ممکن است دشوار باشد. او آن ها را پیش خود نگه می دارد ، حتی وقتی بازیکن ها در زمین خوب بازی نمی کنند. ما متوجه می شویم که خوب نیستیم و قتی او ناراحت است و این ناراحتی در چهره اش نمایان است. این موضوع شخصیت خاصی به او می بخشد. "

این یک دفاع جانانه و همه جانبه از مربی تیم است. " به عنوان بازیکن ، ما نیاز داریم که مسئولیت پذیر باشیم. ما نیاز داریم که او به ما اعتماد به نفس بدهد و ما هم به او اعتماد کنیم ، زیرا این چیزی است که ما همیشه نشان داده ایم. شما دوست دارید برای او بازی کنید. شما می خواهید هرچه در توان دارید برای او بگذارید. "

وقتی او از صحبت هایش با ونگر در مورد مکانی که قرار بوده در آرسنال بازی کند می گوید ، نا خود آگاه به یاد قرارداد نا خوشایند بلر – براون یا همان گرانیتا می افتم که سال 1994 در رستوران اسلینگتون منعقد گردید. جایی که وعده ی رهبری حزب به براون داده شد اما بلر هرگز به این قرارداد احترام نگذاشت و آن را انکار کرد و نهایتا بی نتیجه ماند. هر چند که والکات شباهت های این دو موضوع را سریعا انکار می کند.

" او همیشه به من گفته است که هر چه زمان بگذرد بیشتر از من در خط حمله استفاده خواهد کرد و این حقیقتی است که امسال در حال به وقوع پیوستن است. وقتی شما مهاجمینی نظیر تیری آنری ، امانوئل آدبایور و رابین ون پرسی در تیمتان داشته باشید ، رقابت برای گرفتن جایگاه آنها در تیم بسیار دشوار خواهد بود. من در طول سالهای گذشته از آنها آموخته ام اما وقتی شما از سنین پایین بازی کردن را آغاز می کنید فقط دوست دارید که بازی کنید و اینکه در چه پستی این اتفاق بیفتد زیاد برایتان مهم نیست. هر جا که بشود بازی می کنید. "

احتمالا او باقیمانده ی فصل را به عنوان مهاجم بازی خواهد کرد ، در هر صورت او در حال حاضر ، در کار خود موفق است و بهترین گلزن تیمش محسوب می شود.

او افزود : " من در حال انجام دادن اهدافم هستم و صادقانه باید بگویم که در طول این فصل به آنها نزدیک شده ام. من می خواستم حدود 15 گل به ثمر برسانم و 20 پاس گل بدهم. من از آنها دور نیستم. دیگر اینکه می خواهم هر سال آماده باشم و ممکن است این برای من کمی سخت باشد. برای تیمم ، حدس می زنم صاحب ذهنیتی باشیم که حتی اگر خوب هم بازی نمی کنیم ، بتوانیم نتایج را از آن خود نماییم. هر هفته سه امتیاز ، این چیزی است که من می خواهم. "

و این طور شد که وقت اختصاصی ما برای مصاحبه با او به پایان رسید و من حتی فرصت نکردم راجع به فیلی که در اتاقش دارد از او سوال کنم.


By Alex Dunn
Sky
مترجم : سعید میلانی

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

milad در 8/11/1391 | 14:29 گفت:

لطفا در نظرسنجی:بهترین بازیکن آرسنال درسال2012 انتخاب کنید شرکت کنید فقط40 نفر رای دادن
http://arsenal.ir/Blog/post.aspx?BlogId=536&PostID=6023

milad در 8/11/1391 | 14:28 گفت:

لطفا در نظرسنجی:بهترین بازیکن آرسنال درسال2012 انتخاب کنید شرکت کنید فقط40 نفر رای دادن
http://arsenal.ir/Blog/post.aspx?BlogId=536&PostID=6023

milad در 8/11/1391 | 14:27 گفت:

لطفا در نظرسنجی:بهترین بازیکن آرسنال درسال2012 انتخاب کنید شرکت کنید فقط40 نفر رای دادن
http://arsenal.ir/Blog/post.aspx?BlogId=536&PostID=6023

farshad khadem در 8/11/1391 | 13:04 گفت:

ممنون مهندس جان از پست زیبات. گفتنیهارو دوستان گفتند .امدم بگم شرمنده ات هستم ولی فراموشت نکردم خوشحالم خواهی کرد اگر مطلعم کنی از اوضاع. موفق باشی توپچی صمیمی .

sepehr najafian در 7/11/1391 | 15:08 گفت:

سرعتش به کارش مياد.تا بتونه از آفسايد فرار کنه.البته يک بازيساز باهوش مثل کازورلا حياتيه

masoud mahmudpur در 7/11/1391 | 14:55 گفت:

مرسی

HOSSEIN در 7/11/1391 | 14:44 گفت:

ونگر:" ما در لیگ قهرمانان اروپا هم حضور داریم. می دانم که شما ما را خارج از این تورنمنت می دانید ولی ما در بازی با بایرن مونیخ شما را سورپرایز می کنیم."
------------------------------------------
تکه ای از سخنان ونگر.چه سورپرایزی دارد عایا؟!!!میتوان در برابر بایرن اونم این بایرن که یکی از بهترین و آماده ترین تیم هاشون تو ایندهه اس(البته خداروشکر تمرکزشون با اومدن گواردیولا خیلی کمتر از قبل شده و شاید یه کورسوی امیدی برای ما باشد.)پیروز شد؟!
من میگم معلوم نیست یا میبریم یا اگه هم باختیم وحشتناک میبازیم.
حیاتی ترین دقایق این بازی 45 دیقه اوله تو امارات که گل نخوریم.

ehsan zoola در 7/11/1391 | 14:01 گفت:

مرسی از سعید جون ک این مطلب رو اینجا هم گذاشت تا بخونیم

من زمانی که به والکات علاقه مند شدم اکثر دوستام مسخرم میکردن ک اخه بابا اینم شد بازیکن ک شده محبوب تو ؟؟ تا3-4 سال پیش جواب محکمی نداشتم تا بهشون بدم ... کلا چند تا نکته اعجاب انگیز ازش میگفتم و طرفمو تا حدودی قانع میکردم مثل
1- هت تریک جلوی لهستان تو مقدماتی جام جهانی تو کشور لهستان تو اون شب بارانی و اون زمین لغزنده

2- رکوردار دوی سرعت در بین فوتبالیستهای جهان

3- اون حرکت مارادوناییش جلوی لیورپول تو لیگ قهرمانان سال

4- جوان ترین بازیکن تاریخ انگلیس تیم ملی انگلیس و همچنین جوان تریم بازیکن انگلیسی حاضر تو جام جهانی

و چند تا چیز دیگه که اون موقع ازش دیدم

یادمه همیشه آرزو داشتم یه روزی تئو شماره 14 آرسنال رو بپوشه و پا جای هنری بزاره الان اولیش محقق شده و بی صبرانه منتظر دومیش هستم ...

فک نکنم هانری تو 23 سالگی اینقد برای آرسنال گل و پاس گل داده باشه !؟ انا نکته ی مهم ادامه ی راهه ... جایی ک هنری تو بازیهای بزرگ یه تنه تیمو نجات میداد و گلای شگفت انگیزش همه رو وجد می اورد

من بی صبرانه منتظر (( تـــــــــــــئو هانری )) هستــــــــــممحمد مهدی در 7/11/1391 | 13:51 گفت:

انری دوم که نه. ولی به نظرم اگه وینگ بازی کنه تو 26 سالگی یک از بهترین وین های جهان میشه.
به نظرم وینگ بیشتر بدردش میخوره

tofigh در 7/11/1391 | 13:51 گفت:

کی حوصله داره اینو بخونه..

محمد مهدی در 7/11/1391 | 13:51 گفت:

انری دوم که نه. ولی به نظرم اگه وینگ بازی کنه تو 26 سالگی یک از بهترین وین های جهان میشه.
به نظرم وینگ بیشتر بدردش میخوره

ramin در 7/11/1391 | 13:47 گفت:

آنری دوم

♥Arsenal♥ در 7/11/1391 | 13:43 گفت:

اول یه تشکر از سعید جان

جا داره بگم که من هیچوقت ولکات برای بازی دادن در نوک قبول نداشتم و چند دلیل داشتم.

1- قدرت ضربه زنیش پایینه نسبت به بقیه نوکه ها مثل بنزما ، رونالدو ، مسی ، ون پرسی و ابراهیمویچ.

2- قدرت بدنی کمی همیشه داشته و در درگیری ها توپ رو راحت از دست میداده

3- بخاطر سرعتش به راحتی از کناره ها فرار میکنه ، اینو همتون دیدید بارها.

ولــــــــی

الان نظرم 180درجه چرخیده

الان میگم ولکات بهتره نوک بزنه و دلایلم

1- تازگی ها یه چیزهای توی تئو دیدم که نشون از یک بازیکن حریص نسبت به گلزنیه و این خیلی خوبه برای یه نوک

2- قدرت بدنیش که افزایش یافته و تو درگیری ها هم گل میزنه

3- چون قدرت بدنیش زیاد شده سرعت زیادش واسه درگیری های میانه ی زمین هم پرورش داده شده و آمادست واسه بازی کردن و جنگیدن در وسط زمین.

4- تئو همیشه دوست داشته مرکز خط حمله باشه و همیشه زیر سایه بازیکنانی چون ون پرسی و ادواردو و بندتر و هانری بوده و البته سن کمش........

5- ولکات اعتماد به نفس فوق العاده ای پیدا کرده که میشه بهش فرصت داد تا جای ون پرسی رو پر کنه.

6- ولکات تنها 23 سال سن داره و اگه نوک بزنه به مدت بالا به صورت دائمی توی سن 25یا 26 از بهترین نوک های جهان میشه.

7- سبک فوتبال تئو من رو یاد إتئو میندازه فقط قدرت بدنی ساموئل بیشتر بود


پ.ن : تئو تا یک نوک کلاسیک شدن راه درازی داره ولی مطمئنم یه روز میتونه مثل ساموئل أتئو یا تیری هانری میشه.

محمد مهدی در 7/11/1391 | 13:21 گفت:

دمت گرم

مهران کاظمی در 7/11/1391 | 13:18 گفت:

تیکه خوبی تو آخرین جمله بهش انداخته.
آمریکایی ها و انگلیسی ها یه ضرب المثل دارن که وقتی تو بحثی که میونشون هست یه قضیه خیلی مهم و بزرگ وجود داره اما نادیده گرفته میشه تشبیهش می کنن به فیل تو اتاق، به انگلیسی میشه The elephant in the room، اینجا هم این یعنی اینکه این همه حرف زدیم ولی در مورد اصلی کاری یعنی جام حرف نزدیم.