بـبار بـــــــــاران...

نویسنده: یوسف بذرکار

وبلاگ من
نویسنده: یوسف بذرکار
از دوران ابتدایی طرفدار آرسنال شدم و این حس سال به سال تقویت شد ... حالا بی صبرانه منتظر موفقیت تیمم هستم
کل بازدید: 1,561 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. لورن کوشیلنی مدافع فرانسوی باشگاه آرسنال رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد.
مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم. مدیر آتلانتا یونایتد: آرسنال باید مبلغ پیشنهادی خود برای میگل آلمیرون را حداقل سه برابر کند . دارن ایلز مدیر باشگاه آتلانتا یونایتد: خبرهایی مبنی بر علاقه‌ی باشگاه آرسنال به آلمیرون به گوش من رسیده است و گفته می‌شود این تیم قصد دارد پیشنهادی ۱۱ میلیون پوندی برای این بازیکن ارائه دهد.پیش از هر چیز باید بگویم آرسنال باید حداقل پیشنهادش را سه برابر کند تا راضی بشوم درباره‌ی این انتقال فکر کنم.
طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود. طبق گزارش اسکای اسپرت، تیری هانری در حال انجام مراحل پایانی مذاکرات با باشگاه موناکو برای جانشینی لئوناردو یاردیم است، به نظر می‌رسد تا ۴۸ ساعت آینده این انتقال رسما اعلام می‌شود.
رادیو مونته کارلو (RMC):  سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود. رادیو مونته کارلو (RMC): سران باشگاه پاریس سنت ژرمن ملاقات هایی به صورت خصوصی با آرسن ونگر انجام داده اند تا از او در یکی از پستهای ورزشی باشگاه استفاده کنند. با این وجود هنوز نشانه ای از توافقی سریع وجود ندارد، اما سیاست گذاران باشگاه پاریسی می‌خواهند به ونگر یک پست ورزشی را پیشنهاد دهند که الزاما مدیریت فوتبال نیست، به او احتمالا پستی پیشنهاد خواهد شد که در سلسله مراتب باشگاه، یک رتبه پایین تر از ناصر الخلیفی خواهد بود.
به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد. به دلیل مصدومیت کوین تراپ، برند لنو دروازه‌بان آرسنال به تیم ملی آلمان دعوت شد.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
ستاره‌های جوان آرسنال به تیم ملی کشورشان دعوت شدند .ادی انکتیا و جو ویلوک برای دو دیدار مقابل تیم ملی ایتالیا و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۲۰ سال انگلستان دعوت شدند.امیل اسمیت روه برای دو دیدار مقابل تیم ملی پرتغال و تیم ملی مقدونیه به تیم ملی زیر ۱۹ سال انگلستان دعوت شد. فلورین بالوگُن، ونتای دیلی کمبل، تیریس جان جولز، آرتور اوکونکو، بوکایو ساکا برای دو دیدار مقابل تیم ملی سوئد و تیم ملی چک به تیم ملی زیر ۱۸ سال انگلستان دعوت شدند.میگل عزیز، سام گرینوود، یونس موسی به تیم ملی زیر ۱۷ سال انگلستان دعوت شدند تا در تورنمنت بین المللی جوانان در انگلستان که قرار است با تیم ملی های کشور آمریکا، روسیه و برزیل رو به رو شوند، به میدان بروند.
طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست. طبق گزارش میرور، میگل آلمیرون بازیکن ۲۴ ساله پاراگوئه ای باشگاه آتلانتا یونایتد، در ژانویه با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خواهد پیوست.
باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد. باشگاه آرسنال رسما اعلام کرد که از اول ژوئیه ۲۰۱۹ با شرکت آدیداس همکاری خود را آغاز می کند.قرارداد باشگاه آرسنال با شرکت آدیداس ۵ ساله خواهد بود که ارزش این قرارداد ۳۰۰ میلیون پوند خواهد بود، این باشگاه به ازای هر فصل ۶۰ میلیون پوند از این برند بزرگ ورزشی دریافت خواهد کرد.
برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند . برای اولین بار در تاریخ لیگ جزیره دو بازیکن تعویضی در یک بازی از لیگ موفق شدند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند ، اوبامیانگ و رمزی پس از ورود به میدان به عنوان بازیکن تعویضی هر کدام یک گل و یک پاس گل را به نام خود ثبت کردند .
آرون رمزی گل سوم آرسنال را تنها ۳۹ ثانیه پس از ورودش به زمین به ثمر رساند . سریعترین گل در لیگ برای آرسنال توسط یک بازیکن تعویضی پس از دسامبر ۲۰۰۷ . در دسامبر ۲۰۰۷ نیکلاس بندتنر پس از ۳۵ ثانیه از ورودش به زمین توانست دروازه تاتنهام را باز کند . آرون رمزی گل سوم آرسنال را تنها ۳۹ ثانیه پس از ورودش به زمین به ثمر رساند . سریعترین گل در لیگ برای آرسنال توسط یک بازیکن تعویضی پس از دسامبر ۲۰۰۷ . در دسامبر ۲۰۰۷ نیکلاس بندتنر پس از ۳۵ ثانیه از ورودش به زمین توانست دروازه تاتنهام را باز کند .

بـبار بـــــــــاران...

از تلخی این روز های آرسنال تا ناکامی آرزوهای این فصل آرسنال فاصله چندانی رسم نمی شود ...از تلخی این روز های آرسنال تا ناکامی آرزوهای این فصل آرسنال فاصله چندانی رسم نمی شود .
خط باریکی بود بعد از نا امیدی من در تابستان تا رسیدن به پستی بلندی های سال نو و زمستان .
استارت نا امیدیم به حدی بود که از همان ابتدا نگرش و دیدگاهم نسبت به فصل را عوض کنم . حالا دیگر راحت تر بازی های تیمم را دنبال می کنم , نه اینکه بی غیرت شده باشم نه , توقعات و نگرشم نسبت به تیمم خیلی زود متفاوت شد . حالا جنگ و هدف گذاری منطقی بالای جدول نیست , چند رتبه پایین تر است .
سناریوی تکراری این سال ها را کنار می گذارم چون مرور آن ها دیگر حتی جذابیت بررسی های شامل و جامع گذشته را نیز نمی دهد . به قدری کلیشه شده که برخی جمله ها را دیگر از حفظ می نویسم نه فکر . هنوز همان سوالات بی جوابند و همان نظریه ها پا بر جا . البته تفاوتی نیز داشته ایم . کمی ضعیف بودیم و شادابی بازی گذشته را نداشتیم . ترک خانه دو ابر ستاره کافی است که کمر یک تیم خم شود و درایت یک ابر مرد کافی است تا اندک اندک کمر را دوباره راست کند اما این کمر آن قدر ضربه دید که دیگر خم و راست شدنش پر از صدای خرت و خرت استخوان است .
آن قدر این استخوان ها را شکستند جوانان , که نرسیدیم به هدف بزرگمان که در ابتدا بسیار زیبا و دیدنی بود .
من هم مثل هواداران دیگر لبریز شدم و در استادیوم تیمم منتقدانه , گاها نا امیدانه بازی را پیگیری می کنم . سخت است دیگر , رقابت بین تیم های از ما کوچک تر , رقابت شدید و نفس گیر حتی با آن ها .
تا همین جا را با دنده سنگین بالا امدیم و نکند بنزینمان تمام شود . هنوز نیمه راه باقی مانده .

کمی بیشتر فکر می کنم . هیچ چیز قابل تغییر نیست . کمی از ابتدا کج قدم گذاشتیم و در ادامه سعی کردیم اسکلت کج بنا شده را با بتن ریزی بیشتر در بالا ها سفت تر کنیم . سخت است اما به هر ترتیب چاره ای نیست . باید تا انتها به هر ترتیب ادامه دهیم . گاها مهندس ناظر تیم من هم اشتباهاتی مرگبار می کند و این مرا دلسرد تر کرد .
باز هم چاره ای نیست .ببار باران و کمی این زمین را لغزنده کن که شاید مسیر حرکت ما آسان شود . بنزیمان کم شده و حالا یک پمپ بنزین در نزدیکی است .
نمی دانم در توقفگاه میان جاده قرار است بنزین بزنیم یا بنزینمان را ببرند اما می دانم در این سال ها آنقدر مسائل مختلف را در فوتبال تیم محبوبم تجربه کردم که یک آرسنالی کامل بار بیایم .
من یقین دارم به هواداری ای که می دانم هیچ هوادار دیگری تجربه مشابهی نکرده و هیچ هوادار دیگری در بد ترین شرایط مانند تیم من همچنان با درصد امید برای بهترین پیشامد ها فوتبال را پی نگرفته .
من آرسنالیم و منتقد اما بیشتر عاشق .
توفقگاه یک شنبه برایم کمی آشناست . می خواهم در این دیدار باک تیمم را پر کنم و برای هدف هایی نه چندان دلچسب برای ادامه راه مسیر را مهیا کنم .
کمی سخت اما دیدگاهم را عوض کردم پس برای ادامه راه , تیمم را بیشتر تهییج می کنم .
برای هدف گذاری های اشتباه , برای رسیدن به بهترین پیشامد .
فوتبال بی انتهاست ...
روزی زمان هدف های من خواهد رسید ...

یک شنبه
آرسنال - منچستر یونایتد
ساعت نوزده و سی دقیقه
در حمایت از تیمم
به قلم یوسف بذرکار

لینک مطلب در هایبوری برای ارسال نظرات و بحث بهتر و بیشتر :
http://highbury.ir/showthread.php?tid=5374


** لازم می دونم بگم یادمون باشه همیشه باید بهترین لحن رو برای یک پست پی که نوشته میشه ارسال کنیم پستی که هزاران نفر قراره ببیننش و شخصیت ما رو نشون میده
چه در عصبانیت چه در مواقع آرامش
یاد بگیریم که چه طور انتقاد کنیم و توهین نکنیم
با تشکر


تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

محمد يزداني در 28/10/1390 | 09:01 گفت:

چند روز پیش هم تو حرفام گفتم یه زمانی میرفتیم برا قهرمانی الان میریم که جزء 4 تیم اول بشیم از سال بعد واسه یوفا مبارزه میکنیم البته بصورت ناپلئونی میرسیم بعده چند سال میجنگیم که تو نیمه اول جدول باشیم......
چقدر زود میشه توقعاتو کشید پائین
کاش سال بعد تو چمپیونز لیک باشیم من دستامو واسه دعا بردم بالا!!!!!!

محسن آزاده در 28/10/1390 | 01:12 گفت:

ببار باران . . . د لعنتی ببار ، جون مادرت ببار . . . خیلی وقت اطراف آرسنال رو ابرای تیره و تار گرفته ولی انگار این ابرای لعنتی باران زا نیستن !! فقط اومدن خون ما هوادارای آرسنال رو تو شیشه کنن . . .
ببار جون مادرت ، واسه همه که داری میباری مام روش

علی ارشدی در 28/10/1390 | 00:45 گفت:

منم مثل حمید همین حالتو بیشتر دوست دارم اصلا به تعریف بلاگ خیلی نزدیکه فقط باید یک کم نظارت بشه وگرنه همین کاربرد براش خوبه البته به نظر من

حمید فرازی در 27/10/1390 | 23:54 گفت:

مثل پست قبلیت جالب بود یوسف جان.نوع نگارشت منو یاد یکی از کاربرای قدیم میندازه که امیدوارم مثل اون ما رو تنها نذاری.علی جان به نظر من این چیزی که میذاریم اسمش بلاگ نیست چون همه چیز میذاریم اما به نظر من هیمجوری بهتره.ما فقط میخوایم با هم در ارتباط باشیم و اینجا یه خانواده آرسنالیه.حالا بعضی موقع اعضای خانواده بحث میکنن دعوا میکنن یه چیزی میگن که قطعا فقط یه مشکل درون خانواده هست و زود حل میشه.من به شخصه همین حالت بلاگو بیشتر میپسندم

sam baygan در 27/10/1390 | 23:50 گفت:

آرسنال فقط و فقط از صبر زیاد هواداراشه که داره ضربه میخوره،همین پایین آوردن توقع که خواسته نهایی مدیران پول پرست و مربی مطیع و بله قربان گوی ماست...ای کاش ما هم هوادارایی مثل هوادارای یونایتد داشتیم که اگه داشتیم به این روز نمی افتادیم...

مهران کاظمی در 27/10/1390 | 23:43 گفت:

همون چیزی که همه هواداری فعلی آرسنال باید بدونن رو گفتی: پایین آوردن توقع، آرسنال دیگه اون آرسنال قبلی نیست والسلام

علی ارشدی در 27/10/1390 | 23:34 گفت:

یوسف عزیز حرفت درسته باید مودب باشیم
راستی به نظر من برای اینکه کاربرد بلاگ ها چی باشه نظر سنجی بذاریم ببینیم بچه ها چی میخوان از بلاگ ها