نگاهی به آینده

نویسنده: علی ارشدی

وبلاگ من
نویسنده: علی ارشدی
دانشجوی حسابداری
کل بازدید: 199,587 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
طبق گزارش سان، اینتر میلان آماده ارائه پیشنهادی برای جذب ستاره آلمانی توپچی‌ها در تابستان است، که در ژانویه گذشته بعد از تمدید قراردادش با آرسنال موفق به جذب این بازیکن نشدند.اوزیل در صحبت‌های اخیر خود اظهار کرده بود اگر شرایط فراهم باشد ممکن است در آرسنال خود را بازنشسته بکند، اما حالا مدتی است که شایعات اختلاف بین امری و اوزیل زیاد شده است و اینکه این بازیکن به درهای خروج باشگاه نزدیک شده است، اما مسوت اوزیل این بازیکن ۳۰ ساله خودش مایل است که تا پایان فصل در آرسنال بماند، اما او در تابستان پیش رو در مورد آینده خود تصمیم‌گیری خواهد کرد.
طبق گزارش سان، اینتر میلان آماده ارائه پیشنهادی برای جذب ستاره آلمانی توپچی‌ها در تابستان است، که در ژانویه گذشته بعد از تمدید قراردادش با آرسنال موفق به جذب این بازیکن نشدند.اوزیل در صحبت‌های اخیر خود اظهار کرده بود اگر شرایط فراهم باشد ممکن است در آرسنال خود را بازنشسته بکند، اما حالا مدتی است که شایعات اختلاف بین امری و اوزیل زیاد شده است و اینکه این بازیکن به درهای خروج باشگاه نزدیک شده است، اما مسوت اوزیل این بازیکن ۳۰ ساله خودش مایل است که تا پایان فصل در آرسنال بماند، اما او در تابستان پیش رو در مورد آینده خود تصمیم‌گیری خواهد کرد.
قرعه‌کشی دور سوم جام حذفی انگلستان برگزار شد و آرسنال در دور سوم جام حذفی با برنده سولی هال و بلکپول رقابت خواهد کرد. قرعه‌کشی دور سوم جام حذفی انگلستان برگزار شد و آرسنال در دور سوم جام حذفی با برنده سولی هال و بلکپول رقابت خواهد کرد.
آرسنال اکنون در ۱۹ بازی اخیر خود بازنده نبوده است و این طولانی‌ترین روند شکست ناپذیری تیم از سال ۲۰۱۶ بوده است. آرسنال اکنون در ۱۹ بازی اخیر خود بازنده نبوده است و این طولانی‌ترین روند شکست ناپذیری تیم از سال ۲۰۱۶ بوده است.
پیر امریک اوبامیانگ و الکس ایوبی نامزد بهترین بازیکن سال آفریقا انتخاب شدند، این دو بازیکن از طرف اعضای کنفدراسیون فوتبال آفریقا، رسانه‌ها، کمیته فنی و پیشرفت و گروهی از مسئولان صاحب نظر انتخاب شدند. پیر امریک اوبامیانگ و الکس ایوبی نامزد بهترین بازیکن سال آفریقا انتخاب شدند، این دو بازیکن از طرف اعضای کنفدراسیون فوتبال آفریقا، رسانه‌ها، کمیته فنی و پیشرفت و گروهی از مسئولان صاحب نظر انتخاب شدند.
سول کمپل اسطوره‌ی آرسنال رسماً به عنوان سرمربی باشگاه مکلسفیلد تاون در لیگ دو انگلستان انتخاب شد. سول کمپل اسطوره‌ی آرسنال رسماً به عنوان سرمربی باشگاه مکلسفیلد تاون در لیگ دو انگلستان انتخاب شد.
لورن کوشیلنی پس از ۶ ماه دوران مصدومیت دیشب در دیدار تیم زیر ۲۳ سال‌های آرسنال و دربی کانتی به مدت ۴۵ دقیقه (نیمه نخست) به میدان رفت، آرسنال در این دیدار با نتیجه ۰-۵ از این تیم صدرنشین جدول شکست خورد.
لورن کوشیلنی پس از ۶ ماه دوران مصدومیت دیشب در دیدار تیم زیر ۲۳ سال‌های آرسنال و دربی کانتی به مدت ۴۵ دقیقه (نیمه نخست) به میدان رفت، آرسنال در این دیدار با نتیجه ۰-۵ از این تیم صدرنشین جدول شکست خورد.
 پیر امریک اوبامیانگ در ۱٦ بازی لیگ برتری آرسنال که در روز یکشنبه انجام شده است، ۱۴ گل بثمر رسانده است که تقریبا ۷۸ درصد تمام گلهای او برای آرسنال در لیگ را شامل می شود. پیر امریک اوبامیانگ در ۱٦ بازی لیگ برتری آرسنال که در روز یکشنبه انجام شده است، ۱۴ گل بثمر رسانده است که تقریبا ۷۸ درصد تمام گلهای او برای آرسنال در لیگ را شامل می شود.
گل اوبامیانگ به بورنموث، هزار و هشتصدمین گل آرسنال در تاریخ لیگ برتر بود، تنها تیم منچستر یونایتد با ۱۹۴۴ گل در لیگ، بیشتر از آرسنال گل زده است. گل اوبامیانگ به بورنموث، هزار و هشتصدمین گل آرسنال در تاریخ لیگ برتر بود، تنها تیم منچستر یونایتد با ۱۹۴۴ گل در لیگ، بیشتر از آرسنال گل زده است.
طبق گزارش میرور، سول کمپل در حال مذاکره برای حضور روی نیمکت تیم مکلسفیلد تاون است.مکلسفیلد در حال حاضر در انتهای جدول لیگ دو قرار دارد، و تا حاشیه امنیت هفت امتیاز فاصله دارد، و این در حالی است که آنها از هجده بازی تنها یک پیروزی کسب کرده‌اند.این باشگاه اخیراً سرمربی اسبق تیم جان ییتس را پیرو نتایج بسیار ضعیفش اخراج کرده است و به دنبال جذب یک سرمربی جدید و باثبات است، گفته می‌شود که کمپل روز جمعه با مدیر عامل باشگاه مارک بلوور گفتگو کرده است و بر سر حضور روی نیمکت این تیم به توافق رسیده است. طبق گزارش میرور، سول کمپل در حال مذاکره برای حضور روی نیمکت تیم مکلسفیلد تاون است.مکلسفیلد در حال حاضر در انتهای جدول لیگ دو قرار دارد، و تا حاشیه امنیت هفت امتیاز فاصله دارد، و این در حالی است که آنها از هجده بازی تنها یک پیروزی کسب کرده‌اند.این باشگاه اخیراً سرمربی اسبق تیم جان ییتس را پیرو نتایج بسیار ضعیفش اخراج کرده است و به دنبال جذب یک سرمربی جدید و باثبات است، گفته می‌شود که کمپل روز جمعه با مدیر عامل باشگاه مارک بلوور گفتگو کرده است و بر سر حضور روی نیمکت این تیم به توافق رسیده است.
الکساندر لاکازت در مصاحبه با ایان رایت در سایت لیگ برتر جزیره در مورد عملکرد تیم در پایان فصل گفت:اگر قرار باشد عملکرد ما را در پایان فصل بررسی کنند و به عنوان یک فصل موفقیت آمیز از او یاد کنند باید در انتهای فصل جامی را بالای سر ببریم، بردن جام بهترین اتفاق ممکن برای ما و هوادارانمان است. الکساندر لاکازت در مصاحبه با ایان رایت در سایت لیگ برتر جزیره در مورد عملکرد تیم در پایان فصل گفت:اگر قرار باشد عملکرد ما را در پایان فصل بررسی کنند و به عنوان یک فصل موفقیت آمیز از او یاد کنند باید در انتهای فصل جامی را بالای سر ببریم، بردن جام بهترین اتفاق ممکن برای ما و هوادارانمان است.

نگاهی به آینده

ببخشید که طولانی شد فقط لطفا با دقت بخونیدسلام

من تو این چند روز خیلی به اوضاع تیم فکر کردم . متاسفانه به نتایج خیلی بدی رسیدم امیدوارم که اشتباه کرده باشم ولی اونچه که ظاهر امر نشون میده حرفای منو تایید میکنه:

احتمالا مقاله ای که سعید میلانی عزیز زحمتشو کشیده بود(قرارداد ترکمانچای) رو خوندید و با گوشه ای از وضعیت مالی باشگاه آشنا شدید وضع اقتصادی باشگاه با حماقت آقایون مالک به شدت داغونه بدهی های زیادی داریم و اینکه می بینید همیشه تو رده بندی های مالی سوم هستیم(بعد رئال و من یو) قسمت عمده اش مربوط به فروش ستاره هامونه لطفا دقت کنید که بدهی باشگاه مثل بدهی یک فرد معمولی نیست که نهایتا سه چهار میلیون باشه  فکر می کنید پول فروش نصری و سسک کجا رفت؟ مطمئنا قسمت عمده ایش صرف همین بدهی ها شده ضمنا یادتون باشه باشگاه باید حقوق عومالش رو هم از محل درامد هاش بده و از همه مهمتر آقایون سهام دارای عوضی سود سهامشونو میخوان این حرفهایی که پول داریم برای خرید کشکه دروغه آقا دروغه باور نکنید

شاید برای شما هم این سوال پیش اومده که : اگر تیم قهرمان بشه که سود بیشتری نصیب باشگاه و بالتبع سهام دارا میشه پس چرا تیم رو برای قهرمانی نمی بندن؟ جواب این سوال اینجاست: امثال کرونکه و عثمانوف تاجرن و فقط به سود خودشون فکر میکنن و علاقه ای به فوتبال ندارن مسلما یک تاجر راهی رو برای کسب درآمد انتخاب میکنه که ریسک کمتری داره و خب معلومه که فروختن ستاره ها ریسکش نزدیک به صفره در حالی که رقابت برای قهرمانی کار خیلی سختیه اونم در حالی که مدعی ها یکی و دو تا نیستن و متاسفانه فقط هم یک تیم قهرمان میشه تازه این روش نیاز به یک سرمایه گذاری اولیه زیاد داره که همچین پولی توی باشگاه نیست و اگه باشه هم این عوضی ها تو این راهی که ریسکش اینقدر زیاده خرجش نمی کنن

این قسمتی از وضع اقتصادی تیمه که متاسفانه در حد فاجعه است و با این وضعیت باید قید خرید بازیکن خوب(و متعاقبا گرون و با دستمزد بالا) رو زد تازه اگه فصل بعد رابین و وولکات رو نفروشن معجزه است چون بازیکن اگه خودش هم نخواد بره به زور میندازنش بیرون تا به پولشون برسن

یک مشکل دیگه ما هم مصدومیته که سالهاست گریبان گیرمون شده و چون نمی دونم مشکل از کجاست(نوع تمرینات/کادر پزشکی/بدنسازی/ضعف بدنی بازیکنا/و...) راجع بهش حرف نمی زنم فقط همین که اگه الان این همه مصدوم نداشتیم مطمئنا وضعمون خیلی بهتر بود از الان مدعی قهرمانی نبودیم اما خیالمون از سهمیه راحت بود

به قول محسن آزاده رفتن ونگر هم یک راهکاره(البته من مخالفم ) ولی نه الزاما بهترین راهکار چون با رفتن ونگر مطمئنا سهام دارا اجازه نمیدن یکی بیاد مربی بشه که اهل خرج کردن باشه تازه خود همچو مربی هایی هم اصلا به آرسنال نمیان چون پولی زیادی برای خرج کردن نیست تازه بر فرض هم که همچو شخصی مربی تیم بشه وقتی ببینه باهاش سر ناسازگاری دارن میذاره میره و این جوری با تعویض 6 تا مربی تو  دو سه فصل به جایی نمیرسیم

خلاصه که گمون نمی کنم اوضاع تیم رو به بهبودی باشه تا زمانی که وضع مالی مون خرابه همین آشه و همین کاسه

سهام دارا هم فقط وقتی میرن که دیگه نتونن از اینجا کسب درآمد کنن یعنی سهامشون افت کنه و بفروشنش که این وقتی اتفاق میافته که دیگه حتی نتونیم به لیگ اروپا هم راه پیدا کنیم و می ترسم اون روز دیگه کسی  نتونه به داد تیم برسه     
 

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

میلاد آرشام در 14/8/1391 | 23:05 گفت:

ورودت رو به بلاگ نویسی تبریک میگم!

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

اولین بلاگت طولانی بوده هااااااااااااا

Saeed Milani در 4/11/1390 | 14:22 گفت:

به اینم توجه کنید که یه بازیکن خوب حداقل 30-40 میلیون پاوند قیمتشه اما یه مربی خوب رو با یک چهارم این مبلغ میشه جذب کرد.

علی ارشدی در 4/11/1390 | 02:34 گفت:

محسن حرف منم همینه جانشین ونگر کی قراره باشه؟ مطمئنم آدم حسابی جاش نمیارن

محسن آزاده در 4/11/1390 | 00:37 گفت:

@saeed :
t\فرض رو بر این می زاریم که تنها راهکار باقی مونده رفتن ونگره! و به نظر شما با رفتنش مشکلات حل میشه! حالا بحث بعدی انتخاب جانشینه که احساس می کنم ما یکم تو این زمینه تو توهمیم ، سعید یکم رویاپردازانه نیست که فکز کنیم مالکا فن خال یا به قول حمید بلان رو بیارن سر تیم یا از این جور مربیا رو ؟! من فکر می کنم همونطور که ما تو خرید بازیکن مشکل داریم و نمی تونیم بازیکن خوبی رو برای اومدن به تیم متقاعد کنیم در به خدمت گرفتن مربی هم مشکل پیدا کنیم . . .
و در مجموع در صورت رفتن ونگر منطقی ترین و در دسترس ترین گزینه ها اسطوره هامون مثل برگکمپ و آدامز باشن . . .

شاهین فدوی در 3/11/1390 | 18:48 گفت:

من با شهرام بد جورررررررررررررررررررر موافقم خدا به داد میلان برسه اگه مصدومامون برسن بازیکنایی فسیل میلان چه جوری میخوان چمبرلین روبگیرن!!!!!!!!!!!!

توپچی جنوب در 3/11/1390 | 18:17 گفت:

خوب بود علی ارشدی خوب نوشتی پسر من با رفتن ونگر مخالفم من میگم بزار مصدومامون برسن اونوقت اگه از تیم ها بزرگ باختیم یا امتیاز تاکتیکی دادیم بعدش خودم میرم انگلیس و از تیم میندازمش بیرون فقط تا رسیدن بازیکنامون صبر کنید لطفا

علی ارشدی در 3/11/1390 | 17:57 گفت:

جالبه که منتقدین ونگر تو این طور بحثا زبان به کام میگیرن؟!؟!؟! بازم دم شما گرم که تو بحث شرکت کردین

حمید فرازی در 3/11/1390 | 16:53 گفت:

با حرفای سعید و علی موافقم.واقعا فوتبال علاوه بر جذابیتش ورزش بی رحمیه و شاید ونگر مجبور باشه بعد از 15 سال به خاطر همون دلایلی که علی گفت باشگاهو ترک کنه که در حال حاضر تنها گزینه هست و شاید این امر باشگاهو دگرگون کنه.ولی واسه من یه سوال پیش میاد وقتی ما وضع مالیمون اینقدر خرابه با مربی جدید میشه خرید کرد؟ شایدم مربیایی باشن که حتی با بازیکنای کوچیک خوب کار کنن مثل مارتین اونیل که قطعا در آینده ازش بیشتر خواهیم شنید ولی آرسنال شاید بازیکناش کوچیک باشم اما تیمش بزرگه و نیازمند یه مربی بزرگ و صاحب سبکه.منم مثل سعید گزینه های هلندیو ترجیح میدم ولی میتونم در کنارش نام اونیل هم اضافه کنم اما به نظر من اگه قرار باشه ونگر بره مسئولین تیم لوران بلانو جانشینش میکنن چون هم جوانه هم مثل ونگر فرانسویه هم مربی ولخرجی نیست و از همه مهم تر کارنامه درخشانش در چندسال اخیر در رده باشگاهی و همچنین پایان کارش با فرانسه بعد از یورو.با این حال این فقط حدش خودم بود ولی فکر نکنم اون تفکر آرسنالی که ما مد مظر داریمو داشته باشه

علی ارشدی در 3/11/1390 | 14:26 گفت:

حمید رضا تو به قول خودت شاید آدم بد دهنی نباشی ولی مجبورم کامنتتو حذف کنم :(((

علی ارشدی در 3/11/1390 | 14:25 گفت:

سعید نکات به خوبی اشاره کردی
در مورد سهام دارا کاملا درست گفتی این سهام دارا فقط وقتی میرن که حضورشون تو باشگاه براشون سود نداشته باشه و به نظر می رسه حالا حالاها در خدمتشون هستیم

در مورد مصدومیت ها هم واقعا نمی تونم قضاوت کنم به قول تو بهترین امکانات رو تو باشگاه های اروپایی می بینیم و از طرفی اینکه میگی بعضیا برا فوتبال ساخته نشدن رو قبول ندارم نمونه اش از مصدوم های این فصل : ویلشر سانیا سانتوس ورمالن و قبلا هم رابین وولکات فابرگاس و... که اگه بگیم به درد فوتبال نمی خورن انصافا منطقی نیست حالا چی میشه که مصدوم میشن و 3 ماه 3 ماه خونه نشین واقعا نمی دونم

کلا 3 راه بیشتر نداریم:
1. عوض شدن سهام دارا که تقریبا غیر ممکنه چنین اتفاقی بیافته
2. تقویت تیم و خرید بازیکن و حفظ بازیکنای خوبمون که اینم واقع سخته با وضع مالیمون
3. عوض کردن مربی که ظاهرا در دسترس ترین گزینه هست

بذارید اینطور بگم: من دوست دارم ونگر بمونه و شماره های 1و2 اتفاق بیفتن اما احتمال چنین چیزی تقریبا صفره و
به نظر خود من شماره 3 زودتر اتفاق میافته فقط امیدوارم وضع از اینی که هست بدتر نشه چون همون طور که در متن بالا هم گفتم با فرض رفتن ونگر بعید می دونم مربی بهتری رو جایگزینش کنن :(

Saeed Milani در 3/11/1390 | 13:58 گفت:

چقدر لجباز و مغروره این ونگر ، کاملا مطمئن بودم امروز میاد مصاحبه می کنه و انگار نه انگار که اشتباهاتش تیم رو نابود کرده و 68 هزار نفر هو کردنش. خیلی رو داره به خدا. با این آدم دیگه به جایی نخواهیم رسید. احترامش برای منی که چندین ساله با این تیمم و برد و باخت هاش رو دیدم و خوبی و بدی هاش رو تحمل کردم دیگه از بین رفت. واقعا دچار بیماری حاد خود بزرگ بینی شده پیرمرد

Saeed Milani در 3/11/1390 | 13:50 گفت:

با بخش اقتصادیه صحبت هات موافقم علی جان.
این سهامدارها مریض نبودن که اومدن تیم رو خریدین! از قبال نام آرسنال و قراردادهای مالی و حق پخش تلویزیونی و سود سهام کلی پول گیرشون میاد تنها مساله اینه که اینها یعنی کرونکه و عثمانوف هیچ ربطی به فوتبال ندارن! نه مثل بجه شیخ های عرب عاشق فوتبالن و نه مثل امثال آبراموویچ علاقه مند ورزش. در ضمن کسانی که میگن مدیریت یا مالکان باید عوض بشن اصلا تحلیل درستی از شرایط ندارن متاسفانه ، اینها اصلا رفتنی نیستن! سهامدارا سر جاشون هستند و چشم اندازی که برای باشگاه تعریف شده قرار گرفتن در نیمه بالای جدوله! مدیریت هم که همسو با مالکانه پس دلیلی برای عوض کردنش نیست!

اما بخش فنی تیم و مسائل مربوط به اون.
بازهم با اون قسمت از صحبت ها که تقصیر بندازیم گردن چه می دونم دکتر و ماساژور و این حرفا به شدت مخالفم چون واقعا بچه گانه است. امکاناتی که در باشگاه های اروپایی هست در هیچ کجا پیدا نمیشه ، پس این بر می گرده به فرم بازیکن هایی که بازی می کنن که یعنی اصلا مناسب فوتبال نیستن بعضی هاشون. تنها راهی که میشه به تیم کمکی کرد تعویض مربی و جایگزین کردن یک طرز فکر تازه در تیمه. ونگر نشون داده که بدون ستاره ها کارایی نداره و تنها هنرش معرفی نهایتا یک دو استعداد جوان به فوتباله که اونم کم کم داره رنگ می بازه. ما به یک مربی نیاز داریم که بیاد کلا نگرش تیم رو با همین بضاعتی که داریم تغییر بده و شاید فرجی حاصل بشه. این که بگیم کی بیاد حالا یعنی بزرگترین اشتباهی که در این هفت سال کردیو نگذاشتیم بقیه شانسشون رو در این تیم امتحان کنن. آرسنال ارث پدری کسی نیست. وقتی هم که به ونگر داده شده کافی بوده حتی بیشتر از حقش هم بوده. هر مربی نامی تو دنیا میتونه با آرسنال کار کنه ، چون آرسنال بالفطره و بالذات بزرگه و در حال حاضر نیاز به یک روح تازه وتزریق اندیشه جدید و پویا داره.

درباره گزینه ها
همه میتونن بیان باید به اونها هم فرصت داد. نمیشه گفت مثلا ونگال جون از بایرن اخراج شد به در د نمی خوره ، همین ونگال سال پیش بایرن رو قهرمان کرد وبا بارسایی به مراتب ضعیفتر از بارسای فعلی کلی افتخار آفرید ، اما وقتی تایمش به اتمام رسد کنار گذاشته شد. این ذاته فوتباله ، حرکت ، تغییر ، پیشرفت. توی فوتبال امروز اگه تیمی مثل ما دچار جمود و ثبات بشه تبدیل به مردابی میشه که حاصلش رو می بینیم. اگه میخوایم پیشرفت کنیم باید به کسایی که می تونن کمکمون کنن این امکان رو بدیم. من گزینه خاصی رو نام نمی برم ولی نظرم به شدت روی مربی های هلندیه. اونها میتونن با آرسنال موفق باشن.

ببخشید طولانی شد.

javad sbo در 3/11/1390 | 13:37 گفت:

موافقم! ولی فکر نکنم فصل بعد بیکار بشینن

محمودرضا معینی در 3/11/1390 | 12:45 گفت:

من که می گم مقصر اون سهام دارایین که سهمشون رو به این دو فروختن؟ تا حالا فکر کردیم چرا باید اونا سهامشون رو به اینا بفروشن در حالیکه می تونستن با همون شیوه مدیریت پول به مراتب بیشتر از فروش سهامشون رو بدست بیارن!!! اره مشکل اصلیه ما اینه که شدیم جولانگاه 2 سهام دار بزرگ باشگاه که یکیشون نفت براش مهم تره اون یکیم ورزشهای آمریکایی! اما من یه ذره فک کردم شاید غلط باشه اما شاید دلیل اینکه سهامدارای قبلی سهامشون رو به این دو فروختن علاوه بر پول بیشتر واقعا دیدن که از این تیم و ونگر چیزه بیشتری در نمی اد!!!و سهامشون رو فروختن چون هیلوود و امثال اون پشت ونگر بودن چون می دونستن زورشون به اینا نمی رسه!!!!
همه اینا تصورات ذهن منیه که آرسنال رو با ونگر شناختم ولی الان حدود 2-3 سالیه امید بستن به این کادر و این مدیریت رو چیزی جز رویا نمی دونم! الان دغدغه اصلی ونگر کشف استعداد تا جام!!!!همون طوری هم که آقا سعید میلانی گفت آرسنال رو ونگر بزرگ نکرد بلکه ونگر رو آرسنال بزرگ کرد!