ونگر و زوال ارسنال

نویسنده: majid r

وبلاگ من
نویسنده: majid r
!!!
کل بازدید: 232,106 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
طبق گزارش دیلی میل، آرسنال همچنان در حال تلاش است تا کریستین پاون وینگر تیم ملی آرژانتین و بوکاجونیورز را با مبلغی حدود ۴۴ میلیون پوند به خدمت درآورد. طبق گزارش دیلی میل، آرسنال همچنان در حال تلاش است تا کریستین پاون وینگر تیم ملی آرژانتین و بوکاجونیورز را با مبلغی حدود ۴۴ میلیون پوند به خدمت درآورد.
صحبت های وینای ونکتشام پس از انتصاب به عنوان مدیر اجرایی باشگاه آرسنال: "از زمانی که من به آرسنال پیوستم، من همیشه بهترین امتیازات را به این باشگاه فوتبال دادم، ما با کارکنان فوق العاده ای که در آرسنال داریم، احترام و بهبود تاریخ، منشور و ارزش های منحصر به فرد ما، با هدف کلی برای آوردن موفقیت به میلیون ها نفر از طرفداران خود در سراسر جهان و ایجاد افتخار آنها در باشگاه خود کار می کنند."
صحبت های وینای ونکتشام پس از انتصاب به عنوان مدیر اجرایی باشگاه آرسنال: "از زمانی که من به آرسنال پیوستم، من همیشه بهترین امتیازات را به این باشگاه فوتبال دادم، ما با کارکنان فوق العاده ای که در آرسنال داریم، احترام و بهبود تاریخ، منشور و ارزش های منحصر به فرد ما، با هدف کلی برای آوردن موفقیت به میلیون ها نفر از طرفداران خود در سراسر جهان و ایجاد افتخار آنها در باشگاه خود کار می کنند."
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورا حسینی را به رهروان واقعی آن حضرت تسلیت عرض میکند. انشالله عزاداری‌های شما مقبول درگاه حق قرار گرفته باشد. کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورا حسینی را به رهروان واقعی آن حضرت تسلیت عرض میکند. انشالله عزاداری‌های شما مقبول درگاه حق قرار گرفته باشد.
اوزیل به ژاکا چه توصیه‌ای کرد ... ژاکا پیش از زدن ضربه آزاد از مسوت اوزیل اجازه خواست تا او ضربه را بزند. ژاکا در این مورد گفت: من به اوزیل گفتم که آیا میتوانم ضربه را بزنم و اوزیل گفت مشکلی نیست، تلاشت را بکن. ژاکا ادامه داد: بازی در ۲۰ دقیقه اول برای ما دشوار پیش رفت اما به هر ترتیب توانستیم بر بازی سوار شویم. نیم دوم کاملا مسلط بودیم و سه امتیاز مهم را کسب کردیم. اوزیل به ژاکا چه توصیه‌ای کرد ... ژاکا پیش از زدن ضربه آزاد از مسوت اوزیل اجازه خواست تا او ضربه را بزند. ژاکا در این مورد گفت: من به اوزیل گفتم که آیا میتوانم ضربه را بزنم و اوزیل گفت مشکلی نیست، تلاشت را بکن. ژاکا ادامه داد: بازی در ۲۰ دقیقه اول برای ما دشوار پیش رفت اما به هر ترتیب توانستیم بر بازی سوار شویم. نیم دوم کاملا مسلط بودیم و سه امتیاز مهم را کسب کردیم.
تعریف و پشتیبانی عجیب ازارد از ژیرو امروز خط اول اخبار تیم چلسی بود. این مهاجم پیشین آرسنال که فروخته شد تا اوبامیانگ به تیم بیآید توسط هازار "بهترین مهاجم نوک دنیا" نامیده شد !!!! ژیرو در تمام طول جام‌جهانی با اینکه فینالیست شدند، حتی نتوانست یک گل به ثمر رساند! اما ظاهرا هازارد در چلسی از او راضی است !!! تعریف و پشتیبانی عجیب ازارد از ژیرو امروز خط اول اخبار تیم چلسی بود. این مهاجم پیشین آرسنال که فروخته شد تا اوبامیانگ به تیم بیآید توسط هازار "بهترین مهاجم نوک دنیا" نامیده شد !!!! ژیرو در تمام طول جام‌جهانی با اینکه فینالیست شدند، حتی نتوانست یک گل به ثمر رساند! اما ظاهرا هازارد در چلسی از او راضی است !!!
آرسنال جایدن آدتیبای نیجریه ای که فقط ۹ سال سن دارد را به خدمت گرفت . به گزارش نشریه گاردین ، آدتیبا که ۵ هفته در آکادمی باشگاه در لندن حضور داشت و تمرین میکرد با تشخیص کارد فنی با باشگاه آرسنال قرارداد امضا کرد . آرسنال جایدن آدتیبای نیجریه ای که فقط ۹ سال سن دارد را به خدمت گرفت . به گزارش نشریه گاردین ، آدتیبا که ۵ هفته در آکادمی باشگاه در لندن حضور داشت و تمرین میکرد با تشخیص کارد فنی با باشگاه آرسنال قرارداد امضا کرد .
الکساندر لاکازت بهترین بازیکن هفته اخیر لیگ انگلستان از دیدگاه گل شد.لاکازت، مهاجم تیم آرسنال در بازی مقابل کاردیف سیتی، یکی از ارکان اصلی دومین پیروزی متوالی شاگردان امری در لیگ بود. او با به ثمر رساندن یک گل و فراهم ساختن یک پاس گل برای اوبامیانگ، یکی از موثرترین بازیکنان تیم در پیروزی ۳-۲ آرسنال مقابل کاردیف بود. او از اوپتا و شور نمره فوق العاده ٩۴/۱۰۰ را گرفت. او بالاتر از ادن آزارد با ٩۳ امتیاز و موتینیو هافبک ولوز با ٩۱ امتیاز قرار گرفت و عنوان بهترین بازیکن هفته را از آن خود کرد.
الکساندر لاکازت بهترین بازیکن هفته اخیر لیگ انگلستان از دیدگاه گل شد.لاکازت، مهاجم تیم آرسنال در بازی مقابل کاردیف سیتی، یکی از ارکان اصلی دومین پیروزی متوالی شاگردان امری در لیگ بود. او با به ثمر رساندن یک گل و فراهم ساختن یک پاس گل برای اوبامیانگ، یکی از موثرترین بازیکنان تیم در پیروزی ۳-۲ آرسنال مقابل کاردیف بود. او از اوپتا و شور نمره فوق العاده ٩۴/۱۰۰ را گرفت. او بالاتر از ادن آزارد با ٩۳ امتیاز و موتینیو هافبک ولوز با ٩۱ امتیاز قرار گرفت و عنوان بهترین بازیکن هفته را از آن خود کرد.
کالچومرکاتو :آرسنال در چند ساعت آینده انتقال یحیی توره به این تیم را اعلام رسمی خواهد کرد[مجله آرسنال] کالچومرکاتو :آرسنال در چند ساعت آینده انتقال یحیی توره به این تیم را اعلام رسمی خواهد کرد[مجله آرسنال]
نشریه سان در گزارشی به جایگزین ایوان گازیدیس در آرسنال پرداخته است وگفته که با رفتن ایوان گازیدیس از آرسنال، احتمال اینکه شخصی مشهور جایگزین او شود بسیار کم است. احتمالا فردی نزدیک به باشگاه (مثل جاش کرونکه) جایگزین او شود. اینطور که بنظر میرسد جاش کرونکه جایگزین ایوان گازیدیس در آرسنال خواهد شد.[مجله آرسنال] نشریه سان در گزارشی به جایگزین ایوان گازیدیس در آرسنال پرداخته است وگفته که با رفتن ایوان گازیدیس از آرسنال، احتمال اینکه شخصی مشهور جایگزین او شود بسیار کم است. احتمالا فردی نزدیک به باشگاه (مثل جاش کرونکه) جایگزین او شود. اینطور که بنظر میرسد جاش کرونکه جایگزین ایوان گازیدیس در آرسنال خواهد شد.[مجله آرسنال]
برند لنو راجع به پیوستن به آرسنال:من دیوانه نیستم، متقاعد شدم که تصمیم درست بوده است و مدت زمانی کمی یا چند ماه باید بگذرد تا زمان بازی من فرا برسد.[مجله آرسنال] برند لنو راجع به پیوستن به آرسنال:من دیوانه نیستم، متقاعد شدم که تصمیم درست بوده است و مدت زمانی کمی یا چند ماه باید بگذرد تا زمان بازی من فرا برسد.[مجله آرسنال]

ونگر و زوال ارسنال

آرسن ونگر از سال ۱۹۹۶ هدایت تیم را برعهده گرفته و اگرچه باید به این نکته اذعان داشت که این مربی فرانسوی معمار آرسنال مدرن بوده و هر چه اتفاق بزرگ در این تیم بوده از جمله جام های متعدد، شکوفایی ستارگانی مانند تیری هانری، ثبت رکورد شکست ناپذیری در یک فصل و … همه در زمان آرسن ونگر اتفاق افتاده است. با این وجود، این مسئله هم قابل چشم پوشی نیست که همه افت آرسنال در سالهای اخیر و زوالش در بین قدرت های بزرگ فوتبال انگلیس هم بیش از هر چیز متوجه تقصیرش متوجه ونگر است

پ.ن:عکس مال بازی امروز هست

https://www.tarafdari.com/sites/default/files/contents/user29456/content-image/jamnewsimage19022249.jpgعدم حضور تیم در لیگ قهرمانان میتواند ارسنال را از درامد سرشاری محروم کند چیزی نزدیک به 50میلیون پوند در فصل و 100میلیون در دو فصل به فرض رفتن ونگر در پایان فصل و کاهش درامد و فزایش قیمت بازیکنان کار برای بازسازی تیم سخت خواهد شدمنچستر بعد از فرگوسن ثروتمندترین تیم حال حاضر جهان هست اما با این وجود 4 سال ناموفق را تجربه کرده استاخیرا نارضایتی بازیکنان هم در کنار عملکرد فنی تیم به گوش میرسد که اگر درست باشد میتواند عواقب بدی را در پی داشته باشدنقل و انتقالات ضعیف چند فصل اخیر نیز در افت تیم نقش داشته است به خدمت گرفتن پیر امریک اوبامیانگ از بوروسیا دورتموند در ژانویه، خریدی عالی بود اما روشن است که خرید او اولویت نبود، آن هم برای تیمی که هفته به هفته گل می‌خورد.  پر مرتساکر قرار است در پایان فصل بازنشسته شود، کوشیلنی هم اشتباه زیاد می‌کند و هم زیاد مصدوم می‌شود، کالوم چمبرز بار دیگر ثابت کرد که شایستگی حضور در یک تیم بزرگ لیگ برتری را ندارد و کنستانتینوس ماوروپانوس و راب هولدینگ 20ساله هم بی‌تردید نیاز به زمان دارند و باید به تیم‌های دیگر قرض داده شوند.  هر تیم موفقی ستون فقرات منسجمی دارد و این چیزی است که آرسنال در حال حاضر نداردمشخص است که آینده ای با ونگر در انتظار آرسنال نخواهد بود و این تیم مانند موجودی شده که تنها به کمک دستگاه های تنفس مصنوعی زنده است و به خودی خود توانایی انجام کارهای بزرگ را ندارد. رفتن الکسیس سانچز بعد از اصرار چند ماهه که اشتباه آرسن ونگر در حفظ یک بازیکن جدایی طلب را نشان می داد، هم یکی دیگر از مسائلی است که نشان می دهد که آرسنال دیگر جز قدرت های برتر فوتبال انگلیس به شمار نمی آید. قطعا اگر آرسنال بخواهد دوباره خود را جمع قدرت های برتر فوتبال انگلیس ببیند، چاره ای جز کنار گذاشتن آرسن ونگر ندارد تا با اضافه شدن یک تیم فنی جدید شرایط برای تولد دوباره تیم مهیا شود حالا نام مربیانی از جمله -یوآخیم لو، سرمربی تیم ملی آلمان۲- برندان راجزر، سرمربی سابق لیورپول و کنونی سلتیک، ۳-تیری آنری،  ۴- لئوناردو ژاردیم، سرمربی موناکو، ۵-مایکل آرتتا،دستیار گواردیولا در منچستر سیتی، ۶-پائولو فونسیکا، سرمربی شاختار، ۷- کارلو آنچلوتی، سرمربی سابق چلسی، رئال و بایرن مونیخ شنیده میشود

#یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است


 

 

ثبت نظر شمانظرات پیشین

majid r در 16/12/1396 | 22:37 گفت:

حامد
در اینکه مشکل روحی هست شکی نیست
ولی با اینحال وینگ راست و چپ و هافک دفاعی و جدیدا دروازبان هم میخوایم
انتخابای منچستر هم اشتباه بود
مویس و فنخال و حتی مورینو در حد منچستر نیستن
مورینیوبعید میدونم3فصل بیشتر دووم بیاره

حامد در 15/12/1396 | 19:53 گفت:

آقا شلغم دیدی؟؟؟یه کت بکن تنش بیارش سر تمرین بازم خوبه
مربی ها هم حساب کتاب ندارن فن خال کم کسی نبود منچستر روبه فنا داد بر خلاف نظر اونایی که دنبال هزینه هنگفت هستند مشکل ما بازیکن نیست مشکل روحیه هست

majid r در 15/12/1396 | 11:26 گفت:

اینکه میگم هزینه کنه یه چیزی تو مایه های کاری که سیتی برا گواردیولا کرد
اما از لحاظ مالی امسال تابستونکروئنکه پیشنهاد 525 میلیون پوندی برا خرید سهام عثمانوف داد که رد شد!
حالا اگه یک پنجم همین مبلغ رو برا انتقالات بده با بودجه خود باشگاه و فرشا 200 تا میشد برا ارسنال ولی این کارو نمیکنه ونخواهد کرد!
در واقع پول داره اما هزینه نمیکنه کاری که اگه دست عثمانف بود میکرد
از اونورم سهامشم نمیفروشه و یه جورایی ارسنال تو بد وضعی گیر کرده از لحاظ مالک
اما خوبی ارسنال اینه که 200 تا پول نقد داشت که تو گزارش اخرش شده 130 تا
یعنی راحت میتونه 130میلیون خرج کنه که هیچ ربطی به بودجه سالیانه نداره ولی دوس دارم مربی جدید بیارن و این پولو بدن بهش چون ونگر این پولو فقط میده ب چن تا بنجل!

majid r در 15/12/1396 | 11:16 گفت:

اینکه ارسنال کیو به عنوان مربی بیاره بستگی زیادی به جاه طلبی مدیران داره
از اونجایی که مدیرهها سیب زمینی هستن احتمال زیاد مربی کم خرج رو ترجیح میدن
ولی اگه بخوان خوب هزینه کنن و تهاجمی بازی کنن مربی هایی مثل ساری و لورن بلان و یواحیم لو هستن
این مربیا ابزار داشته باشن یا مثلا مربی رئال یا بارسا ومنچستر سیتی یا یونایتد و بایرن بشن موفق میشن
دسته دوم مربی های کم خرج تر و کم هزینه تر مثل الگری یا اونای امری (پاریس مدیرانش پرخرجن) ژاردیم هستن و تا حدودی انجلوتی...

abolfazl alayi fard در 14/12/1396 | 23:55 گفت:

نظر من آنچلوتی هست. بقیه ممکنه نظر دیگه ای داشته باشن. به نظر من تیم بحرانی مربی با تجربه میخواد.

در مورد بایرن هم حرف زیاد میشه زد، ولی آنچلوتی یه ایتالیایی هست با سبک خودش. آنچلوتی مشخصا با اولی هوینس که در مورد هر مسئله ای اظهار نظر میکرد به مشکل خورد و مشکل رسیده بود به بازیکنها و اونها میدونستن هوینس پشت آنچلوتی نیست براش شاخ و شونه میکشیدن. مشخصا نتیجه گرفتن در این شرایط امکان نداره. وقتی باشگاه صالح حمیدزیچ را گذاشت مدیر ورزشی و اون هم آنچلوتی رو از کشیدن سیگار در زمان تمرین محروم کرد. بعد از این اتفاق من مطمئن بودم که از بایرن خارج میشه

آرمین توپچی در 14/12/1396 | 23:34 گفت:

انجلوتی تیم کامل بایرن رو داشت می برد تو بحران
با تیم بحران زده ی آرسنال دقیقا می خواد چی کار کنه
شخصا مربی های جوون ایتالیایی مثل مربی لاتزیو یا لوو رو ترجیح می دیم

abolfazl alayi fard در 14/12/1396 | 23:06 گفت:

درست هست که ونگر خدمات ارزنده ای رو برای باشگاه انجام داده ولی این سطح افت طی چندین سال یک چیز کم سابقه و شاید بشه گفت بی سابقه در تاریخ آرسنال بوده. شاید آرسنال در گذشته (قبل از ونگر)خسته کننده بوده ولی دست و پا بسته و تحقیر شده نبوده. چیزی که خیلی از ما ترجیح میدیمش به وضع فعلی باشگاه، خسته کننده مثل یونان یورو 2004 ولی در نهایت قهرمان.
واقعا چقدر اوضاع بد شده که بازیکنها باید تک تک پیام بدن و بگن ما مقصریم و فلان...
آمار چک در چلسی و آرسنال کاملا نشون میده ضعف این تیم چی هست. مطمئنا عملکرد مستحکم خط دفاعی چلسی تاثیر بسیار زیادی در این تفاوت عملکرد داشته.
با حرف جیمی ردنپ بعد از بازی که گفته، این تیم امکان نداره از این بدتر عمل بکنه پس چرا باید ترسید که تغییر مربی روی این تیم تاثیر بد بذاره، به شدت موافقم. واقعا دیگه چه چیزی مونده؟؟

در مورد بعد اقتصادی تیم هم majid r بهش اشاره کرد، من هم توی نظرم در پست قبل از بازی اشاره کردم به بحث بازگشت به سطح بالا و ثبات درآمد. چیزی که مشخصه آرسنال با منچستر و سیتی قابل مقایسه نیست. خریدهای لیورپول هم نشون میده که اونها هم توان خوبی پیدا کردن و فصل بعد هم دوباره در لیگ قهرمانان حضور دارن. چلسی هم درسته سیاستهای انقباضی تری نسبت به گذشته در مسائل مالیش برقرار کرده ولی بازهم توانایی مالی بالایی داره و در بحث پرورش بازیکن و فروش یکی از بهترین هاست. تنها تیمی که تحت فشار خواهد بود تاتنهام هست که از لحاظ مالی بخاطر ورزشگاه تحت فشار هست و باید علاوه بر تقویت تیم، ستاره هاش رو هم راضی نگه داره که البته کار سختی خواهد بود
اما آرسنال مطمئنن بحثهای مالیش تحت تاثیر عدم صعود به لیگ قهرمانان قرار گرفته و خواهد گرفت. قراردادهاش با اسپانسرها مثل گذشته نخواهد بود. ادامه این روند قهر هواداراها رو در پی خواهد داشت و یکی از تکیه گاههای اصلی کسب درآمد آرسنال هم در خطر قرار گرفته. بازیهای لیگ اروپا که آرسنال میزبانش بود، تقریبا ورزشگاه خالی بود و در بازی با سیتی در لیگ هم نشون داد که این جریان وارد فاز جدیدی شده و الان دارای سازماندهی هست و کم و بیش ادامه دار خواهد بود.
مشخصا با این شرایط بازگشت بسیار سخت خواهد بود.
من شخصا آنچلوتی رو در حال حاضر ترجیح میدم. چون مربی تاکتیکی هست و بخاطر ایتالیایی بودنش دفاع کردن رو خیلی بهتر میتونه در تیم جا بندازه و میتونه تیم رو در یک دوره گذار 2 تا 3 ساله جمع و جور کنه. مربی ساختار سازی هست و فراموش نکنیم اسکلت اصلی رئال زیدان همون چیزی هست که آنچلوتی ایجادش کرده. اگر کونته از چلسی بره میتونه گزینه خوبی باشه
به شدت با گزینه های کم تجربه مخالفم چون شرایط آرسنال خیلی پیچیده هست. یواخیم لو مربی ملی بوده و هندونه سر بسته هست تقریبا.
در مجموع استاد ونگر فرمودن که بنده خودم میتونم جمع کنم، همون حرفی هست که چندین فصل میزنه و فقط نتیجش این بوده که اوضاع بدتر از قبل شده

seyed alireza در 14/12/1396 | 14:58 گفت:

کرونکه

seyed alireza در 14/12/1396 | 14:57 گفت:

به نظر من هم هوادارای لندنی آرسنال مثل هوادارای منچستر و لیورپول متعصب نیستند. موقعی که مالک الآن منچستر که باشگاه رو خرید چقدر هوادارانشان تظاهرات کردند که الآن اینجوری خرج میکنه ولی هوادارای آرسنال یه اعتراض کوچیک هم به کز آنکه نکردن ای کاش عثمانوف باشگاه رو می خرید

majid r در 14/12/1396 | 11:56 گفت:

هوادارا که خیلی وقته اعتراض میکنن
منتها تعدادشون سال به سال در حال افزایشه!
کیروش هم نظرت محترمه ولی اصلا در حد ارسنال نیست!

vahid در 13/12/1396 | 22:44 گفت:

مقصر اصلي وضع الان تيم هواداراي سيب زميني لندني هستن اگه سال ٢٠١٣ كه ليورپول و چلسي لولمون كردن با اون وضع همون موقع اعتراض ميكردن ونگر اوت ميخواستن الان اوضاع اين نبود
كيروش هم گزينه خوبي ميتونه باشه مربي كه فركوسن دوست داشت جايگزينش تو منچستر باشه