کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

 
آرسن ونگر روز چهارشنبه هجدهمین سال حضورش در آرسنال را جشن میگیرد و به این مناسبت در این مقاله به 18 نکته از دوران حضورش و چگونگی انقلاب و بهبود فوتبال توسط او  در آرسنال و انگلستان  میپردازیم.
 
1- تمرینات -  ونگر به سبک تمرینات قدیمیتر کرنومتری به گردن می اندازد و زمان را مرتبا اعلام میکند تا تمریناتش کوتاه ، موثر و با شدت زیاد دنبال شود.
 
2- ممنوعیت مشروبات الکلی - ونگر فرهنگ نوشیدن باشگاه را به طور کامل تغییر داد و نوشیدن مشروبات الکلی را برای بازیکنان ممنوع کرد.
 
3- رژیم غذایی - در آن روزها قبل از بازی حبوبات و انواع املت قبل از بازیها صرف میشد و این تبدیل به مرغ آبپز و سبزیجات شد بدون سس کچاپ.
 
4- شکست ناپذیران - به طور قطع بهترین تیم تاریخ تمام دوران لیگ برتر بودند. آنها جام سال  2004 را بدون شکست بالای سر بردند.
 
5- لیگ قهرمانان-   ثبات آنها در حضور در لیگ قهرمانان قابل توجه است. 18 فصل پیاپی این کار را تکرار کرده اند حال اینکه هیچ باشگاه انگلیسی دیگری موفق به انجام چنین کاری نشده است.
 
6- تیری هانری -  ونگر او را به انگلستان آورد و از یک وینگر نه چندان خوب اورا تبدیل به اسطوره آرسنال کرد. 
 
 
 
7- چهار مدافع مشهور -  ونگر خوش اقبال بود که دیکسون ، بولد ، آدامز و وینتربرن  را در باشگاه داشت. با آغوشی باز آنها را پذیرفت و تیمش بر پایه آنها دوگانه 98 را فتح کرد و سپس مدافعین جدید خود را در تیم شکست ناپذیران شکل داد.
 
8-  بازی خاطرات - اوه جقدر با مزه بود دیدن کنایه ها و و اظهارات گستاخانه او  با فرگوسن و مورینیو !
 
9- استادیوم امارات - ونگر به تنهایی آن را نساخت اما به ساخت این استادیوم 350 میلیون پوندی و 60 هزارنفری کمک کرد.
 
10- دابل ها - آرسنال سال 1971 موفق به فتح دوگانه شده بود و همواره از آن به عنوان دستاوردی باورنکردنی یاد میشد که ونگر به فاصله 4 سال موفق شد دو باراین کار را تکرار کند.
 
11- صحنه را ندیدم - آن روزها بازیکنان تیم پرخاشگر و قوی بودند و همواره در درگیریه شرکت داشتند و ونگر هیچوقت این صجنه ها را نمیدید!
 
12-  حضور مربیان حارجی - ونگر اولین مربی خارجی بود که موفق به فتح لیگ برتر شد و او باعث شد تا مربیان خارجی بیشتری پس از آن در لیگ برتر حضور داشته باشند.
 
13- حضور  بازیکنان خارجی - ونگر بازیکنانی مانند هانری ، پیرس ، لیونبرگ ، پتیت و ویرا را خریداری کرد و این به بهتر شدن لیگ برتر کمک کرد.  او در 14 فوریه 2005 اولین تیم انگلیسی تاریخ را بدون حضور حتی یک بازیکن انگلیسی  مقابل کریستال پالاس به زمین فرستاد و موفق شد در آن بازی 5-1 پیروز شود.
 
14- ناجی فوتبال انگلستان - با وجود خرید بازیکنان خارجی اکنون ونگر رویه خود را تغییر داده و هسته ای از بازیکنان انگلیسی را در تیم تشکیل داده و روحیه ای ملی در رختکن تیم حاکم است.
 
15- گزش صدا -  گزش کوچک صدای ونگر بسیار با مزه است. او سعی میکند کنفرانس مطبوعاتیش از یک جلسه گزارش در مورد درد و مصدومیت بازیکنان تبدیل به جلسه ای شاد کند. از جمله " هرکس فکر میکند زیباترین زن را در خانه خود دارد " گرفته تا "اگر هر روز خاویار مصرف کنید ، دشوار است به سوسیس برگردید". همچنین کلماتی مانند "footballistically"  را به فرهنگ لغات انگلیسی اضافه کرده است.
 
16- ایجاد گروهی همانند پسرانش - ونگر ایمانی قوی به بازیکنان جوان دارد. شرایطی برای پیشرفت آنها فراهم کرده و به آنها فرصت بازی میدهد و در لحظات خوب و بد با آنها میماند. جک ویلشر ، آرون رمزی ، کیرون گیبس ،تئو ولکات و ویچک شزنی از نمونه این بازیکنانند.
 
17- منصوب کردن خود به عنوان صدر اعظم - هواداران ممکن است این مسئله را دوست نداشته باشند اما ونگر به این مسئله افتخار میکند که باشگاه به فلسفه خود در زمینه خودکفا بودن وفادار است. او اخیرا هزینه زیادی برای الکسیس سانچز و مسوت اویل کرده اما قبل از آن ترجیح میداد بازیکنان دسته دوم و گمنام فرانسوی را به تیم بیاورد و خودش آنها را پرورش دهد و تجارت خوبی در این زمینه انجام داد اما آیا این به معنی فتح جام است؟
 
18-  بازی روان - قطعا این مهمترین نکته است. آرسنال با عنوان آرسنال خسته کننده ( Boring ..boring arsenal) شناخته میشد و در دوران ونگر آنها هیجان انگیز ترین بازیها را انجام دادند. بازی سریع و پاسکاریهای عالی بهمراه بازیکنانی عالی و گلهایی دیدنی. ونگر با تغییر استایل و فلسفه بازی ، فلسفه کل باشگاه را نیز تغییر داده و این تنها از یک نابغه بر می آید.
 

تگ ها

ثبت نظر شما
19+6=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

تقویت نیروی تدافعی آرسنال با توریرا و لنو
لوکاس توریرا و برند لنو در آستانه پیوستن به آرسنال هستند
جک ویلشر در آستانه پیوستن به وستهم
وستهم به جذب جک ویلشر با یک قرارداد چهارساله اطمینان دارد.
توریرا در آستانه پیوستن به آرسنال است
قرارداد توریرا با آرسنال، این هفته رسمی می شود و قرار تست پزشکی برای او تعیین شده است
جک ویلشر در آستانه‌ی ترک کردن آرسنال
جک هم چنان راضی به شرایط پیشنهادی نیست
با خرید لنو احتمال قرض دادن چک هست
ناپولی در فکر جذب پتر چک به عنوان بازیکن قرضی

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۳/۲۰ نوشت :
با توجه به اینکه ونگر تیم نداره و تقریبا همه مربی ها قرارداد امضا کردن احتمال رایزنی با ونگر وجود داره . شاید بعضی مربیا الان با خودشون میگن اگه میدونستیم زیدان یهو میره با تیم جدید قرارداد نمیبستیم ...

مربوط به پتی : ونگر نمیتواند گزینه‌ای برای مادرید باشد
در تاریخ ۱۳٩۷/۰۳/۱٩ نوشت :
خوب،ظاهرن توریرا داره میاد.
2تا دفاع و 2 تا هافبک تا الان که 1 هافبک نوجوانه.


مربوط به کیت‌های فصل بعدی آرسنال معرفی شدند
xX.ArAs.Xx در تاریخ ۱۳٩۷/۰۳/۱۸ نوشت :
تونگاه اول انگار داری لباس PSG رو میبینی تو کیت دوم :| کیت اولم بنظرم خیلی چنگی به دل نمیزنه طراحی خیلی بهتری میتونست داشته باشه بنظرم فقط کیت سوم یکم بهتر از بقیه هست.
داستان آدیداس چی شد مگه قرا...

مربوط به کیت‌های فصل بعدی آرسنال معرفی شدند
mehran در تاریخ ۱۳٩۷/۰۳/۱۷ نوشت :
خدا کنه این قرارداد عملی شه
هم مبلغش مناسبه هم کیفیتش عالیه و دقیقا تیممئون یه بازیکن به سبک انزونزی کم داره
امیدوارم بگبربمش

مربوط به انزونزی میتواند یکی از خریدهای تابستان باشد
علیرضاشنتیائی در تاریخ ۱۳٩۷/۰۳/۱٦ نوشت :
دوست داشتم سوپرجام اروپای امسال میان رئال وآرسنال بود؛
افسوس که آرزوهمیشه به بارنمی نشینه؛
بهترین آرمان من بازی فینال فیلم سینمایی GOAL،بخش سوم است که رئال دربرابرآرسنال می ایسته وزیبایی های بس...

مربوط به تا ساعاتی دیگر رئال مادرید برابر آرسنال بازی میکند
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی