کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

 
آرسن ونگر روز چهارشنبه هجدهمین سال حضورش در آرسنال را جشن میگیرد و به این مناسبت در این مقاله به 18 نکته از دوران حضورش و چگونگی انقلاب و بهبود فوتبال توسط او  در آرسنال و انگلستان  میپردازیم.
 
1- تمرینات -  ونگر به سبک تمرینات قدیمیتر کرنومتری به گردن می اندازد و زمان را مرتبا اعلام میکند تا تمریناتش کوتاه ، موثر و با شدت زیاد دنبال شود.
 
2- ممنوعیت مشروبات الکلی - ونگر فرهنگ نوشیدن باشگاه را به طور کامل تغییر داد و نوشیدن مشروبات الکلی را برای بازیکنان ممنوع کرد.
 
3- رژیم غذایی - در آن روزها قبل از بازی حبوبات و انواع املت قبل از بازیها صرف میشد و این تبدیل به مرغ آبپز و سبزیجات شد بدون سس کچاپ.
 
4- شکست ناپذیران - به طور قطع بهترین تیم تاریخ تمام دوران لیگ برتر بودند. آنها جام سال  2004 را بدون شکست بالای سر بردند.
 
5- لیگ قهرمانان-   ثبات آنها در حضور در لیگ قهرمانان قابل توجه است. 18 فصل پیاپی این کار را تکرار کرده اند حال اینکه هیچ باشگاه انگلیسی دیگری موفق به انجام چنین کاری نشده است.
 
6- تیری هانری -  ونگر او را به انگلستان آورد و از یک وینگر نه چندان خوب اورا تبدیل به اسطوره آرسنال کرد. 
 
 
 
7- چهار مدافع مشهور -  ونگر خوش اقبال بود که دیکسون ، بولد ، آدامز و وینتربرن  را در باشگاه داشت. با آغوشی باز آنها را پذیرفت و تیمش بر پایه آنها دوگانه 98 را فتح کرد و سپس مدافعین جدید خود را در تیم شکست ناپذیران شکل داد.
 
8-  بازی خاطرات - اوه جقدر با مزه بود دیدن کنایه ها و و اظهارات گستاخانه او  با فرگوسن و مورینیو !
 
9- استادیوم امارات - ونگر به تنهایی آن را نساخت اما به ساخت این استادیوم 350 میلیون پوندی و 60 هزارنفری کمک کرد.
 
10- دابل ها - آرسنال سال 1971 موفق به فتح دوگانه شده بود و همواره از آن به عنوان دستاوردی باورنکردنی یاد میشد که ونگر به فاصله 4 سال موفق شد دو باراین کار را تکرار کند.
 
11- صحنه را ندیدم - آن روزها بازیکنان تیم پرخاشگر و قوی بودند و همواره در درگیریه شرکت داشتند و ونگر هیچوقت این صجنه ها را نمیدید!
 
12-  حضور مربیان حارجی - ونگر اولین مربی خارجی بود که موفق به فتح لیگ برتر شد و او باعث شد تا مربیان خارجی بیشتری پس از آن در لیگ برتر حضور داشته باشند.
 
13- حضور  بازیکنان خارجی - ونگر بازیکنانی مانند هانری ، پیرس ، لیونبرگ ، پتیت و ویرا را خریداری کرد و این به بهتر شدن لیگ برتر کمک کرد.  او در 14 فوریه 2005 اولین تیم انگلیسی تاریخ را بدون حضور حتی یک بازیکن انگلیسی  مقابل کریستال پالاس به زمین فرستاد و موفق شد در آن بازی 5-1 پیروز شود.
 
14- ناجی فوتبال انگلستان - با وجود خرید بازیکنان خارجی اکنون ونگر رویه خود را تغییر داده و هسته ای از بازیکنان انگلیسی را در تیم تشکیل داده و روحیه ای ملی در رختکن تیم حاکم است.
 
15- گزش صدا -  گزش کوچک صدای ونگر بسیار با مزه است. او سعی میکند کنفرانس مطبوعاتیش از یک جلسه گزارش در مورد درد و مصدومیت بازیکنان تبدیل به جلسه ای شاد کند. از جمله " هرکس فکر میکند زیباترین زن را در خانه خود دارد " گرفته تا "اگر هر روز خاویار مصرف کنید ، دشوار است به سوسیس برگردید". همچنین کلماتی مانند "footballistically"  را به فرهنگ لغات انگلیسی اضافه کرده است.
 
16- ایجاد گروهی همانند پسرانش - ونگر ایمانی قوی به بازیکنان جوان دارد. شرایطی برای پیشرفت آنها فراهم کرده و به آنها فرصت بازی میدهد و در لحظات خوب و بد با آنها میماند. جک ویلشر ، آرون رمزی ، کیرون گیبس ،تئو ولکات و ویچک شزنی از نمونه این بازیکنانند.
 
17- منصوب کردن خود به عنوان صدر اعظم - هواداران ممکن است این مسئله را دوست نداشته باشند اما ونگر به این مسئله افتخار میکند که باشگاه به فلسفه خود در زمینه خودکفا بودن وفادار است. او اخیرا هزینه زیادی برای الکسیس سانچز و مسوت اویل کرده اما قبل از آن ترجیح میداد بازیکنان دسته دوم و گمنام فرانسوی را به تیم بیاورد و خودش آنها را پرورش دهد و تجارت خوبی در این زمینه انجام داد اما آیا این به معنی فتح جام است؟
 
18-  بازی روان - قطعا این مهمترین نکته است. آرسنال با عنوان آرسنال خسته کننده ( Boring ..boring arsenal) شناخته میشد و در دوران ونگر آنها هیجان انگیز ترین بازیها را انجام دادند. بازی سریع و پاسکاریهای عالی بهمراه بازیکنانی عالی و گلهایی دیدنی. ونگر با تغییر استایل و فلسفه بازی ، فلسفه کل باشگاه را نیز تغییر داده و این تنها از یک نابغه بر می آید.
 

تگ ها

ثبت نظر شما
13+5=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

نقل‌وانتقالات آرسنال - 15 ژانویه
میختاریان، مالکوم و اوبامیانگ در راه آرسنال
کانون هواداران بانوان آرسنال
سالروز افتتاح کانون رسمی هواداران تیم بانوان آرسنال در ایران
خبرهای نقل و انتقالات آرسنال - 14 ژانویه
منچستریونایتد نزدیک به سانچز، اوبامیانگ نزدیک آرسنال
ادامه نتایج غیرقابل قبول آرسنال
ونگر: در مورد سانچز و مالکوم نمیدانم! اوزیل مصدوم بود
ردینگ 2 آرسنال 3 Continental Cup
صعود به فینال دراماتیک دخترها در شب تلخ مردان...

آخرین نظرات

آرمان در تاریخ ۱۳٩٦/۱۰/۲٦ نوشت :
حتی با حضور این سه ستاره بازهم به جایی نمیرسیم ! به نظر اتاق فکر تیم ایراد داره

مربوط به نقل‌وانتقالات آرسنال - 15 ژانویه
منصور حسینی ابوعلی در تاریخ ۱۳٩٦/۱۰/۲۵ نوشت :
امسال فقط جام اتحادیه رو ببریم راضیم از ونگر می خوایم در بازی برگشت ترکیب اصلی بذاره من سالهاست منتظر قهرمانی اتحادیه هستم

مربوط به نتیجه نهایی در امارات مشخص میشود
علی. استارا در تاریخ ۱۳٩٦/۱۰/۲۴ نوشت :
واقعا ناراحت کنندست که نتونستیم با ارزش ترین بازیکن تیم رو حفظ کنیم. البته الکسیس هیچ تقصیری نداره اون یه جنگنده واقعیه و میخواد در تیمی باشه که جام میگیره. در تمامی این سالها تلاششو کرد و جنگید که ا...

مربوط به تقویت روز به روز احتمال جدایی سانچز!
مهرزاد در تاریخ ۱۳٩٦/۱۰/۲۴ نوشت :
و باز هم خریدهای افسانه ای ونگر!

هنوز نیومده رفته. این نشون دهنده ی عمق بد انتخاب کردنه یک مربی هست.
وقتی به کارت نیومد پس چرا گرفتیش.

WengerOut#

مربوط به مصاحبه کوکلین بعد از خروج از آرسنال
علی. استارا در تاریخ ۱۳٩٦/۱۰/۲۲ نوشت :
بنظرم فروش کوکلن با این قیمت فوق العاده بود. باید از مدیر جدید نقل و انتقالات باشگاه تشکر کرد نمیدونم چجوری این بازیکنو قالب کردن. رقم فسخش خیلی خنده داره

مربوط به مصاحبه کوکلین بعد از خروج از آرسنال

محیط کاربریکانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی