کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

ونگربندرت ولخرجی میکند ولی اینبار بنظر میرسد درفصل نقل وانتقالات باید برای بخدمت گرفتن یک دروازبان با کلاس جهانی مقداری سرکیسه را شل کند.
آرسن اخیرا گفته که بودجه نقل وانتقالات تابستانی آرسنال افزایش پیدا کرده است.اگراینچنین باشد اولین کاری که توپچیها در پنجره نقل وانتقالات خواهند کرد خرید یک وشاید دو دروازبان است.
بدون شک با حضور المونیا وفابیانسکی هیچ تیمی قادر به فتح لیگ برتر نخواهد بود.جز درموارد استثنایی معمولا تیمهای مدعی قهرمانی از ترکیب قدرتمندی استفاده میکنند که یک دروازبان بین المللی وباکیفیت نیز جزیی ازان است.نه المونیا ونه فابیانسکی هیچ کدام آن دروازبان باکیفیت وبین المللی نیستند
همین یک سال پیش بود که زمزمه هایی مبنی بر حضور آلمونیا دردرون دروازه تیم ملی انگلستان بگوش میرسید که البته بیشتر بخاطر کمبود دروازبان باکیفیت درانگلستان بود تا  تواناییهای دروازبان اسپانیایی توپچیها.
متاسفانه اینروزها همین که یک دروازبان چند واکنش خوب نشان میدهد بی درنگ ازاو به عنوان پدیده دروازبانی وستاره اینده تیم ملی انگلستان یاد میکنند.کمبود دروازبان باکیفیت در میان دروازبانان انگلیسی بخوبی درمقایسه با سایر تیمهای نظیر آلمان واسپانیا کاملا مشخص است وکاپلو دراین نقطه از زمین این کمبود را بخوبی حس میکند.
المونیا به عنوان یک دروازبان دوم میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد همانطور درزمان حضور ینس لمن کارش را به عنوان دروازبان ذخیر بخوبی انجام میداد.ونگربخوبی میداند که دروازبان شماره یک تیمش ازابتدای فصل تا کنون اصلا تداوم نداشته وعملکرد پرنوسانش بیش از هرچیزبیانگرنیاز آرسنال به یک دروازبان شش دانگ است.گاهی به مانند بازی بابارسا فوق العاده است وگاهی اشتباهات فاجعه باری را انجام میدهد
دراین میان فابیانسکی هم چنگی به دل نمیزند.البته این دروازبان لهستانی هم چندین بار فرصت حضور درترکیب تیمش را داشته وبدون استثنا درتمامی دیدارهایی که برای ارسنال به میدان رفته مصیبت بار بوده است.اگر از اشتباه کودکانه وی دربازی رفت با پورتو درلیگ قهرمانان چشم پوشی کنیم نمیتوانیم اشتباه کشنده اش دربازی با ویگان که توپ را با دست به سر تیتوس برامبل کوبید وموجبات گل ویگان را فراهم اورد توجیح کنیم.
ونگر انسان صبوری است وشاید درتوجیح نمایش ضعیف فابیانسکی اورا با هیلاریو گومز دروازبان تاتنهام مقایسه کند این درست است که گومز در بدو ورود به لیگ برتر دچاراشتباهات مضحکی شد ولی ظرف مدت کوتاهی خودش را با فشار مسابقات وشیوه بازی تیمهای لیگ برتری مطابقت داد ضمنا تفاوت دیگرگومز با فابیانسکی این است که گومز قبلا تواناییهایش را در اروپا بهمراه پی اس وی ایندهوون نشان داده بود تنها چیزی که گومز لازم داشت زمان بود تا خودش را با لیگ برتر هماهنگ کند نکته مهم استعداد است که گومز داشت ولی این امر درمورد فابیانسکی صدق نمیکند واین دروازبان لهستانی تاکنون هیچ نمایش امیدوارکننده ای نداشته است.
ونگر روز جمعه ودرکنفرانس مطبوعاتی اش تلویحا پذیرفت که تیمش به دروازبانی جدید نیاز دارد اما سئوال اصلی این است که دروازبان جدید چه کسی است؟
جو هارت دروازبان منسیتی که بطورقرضی دربیرمنگام بازی میکند میتواند گزینه اصلی باشد.این دروازبان با 22سال سن ازجمله مستعد ترین دروازبانان انگلیسی حال حاضر درلیگ برتر بشمار می اید که دست کم میتواند ده سال را درون دروازه سپری کند وبنظر میرسد معیارهای ونگر را جهت حضور دربین توپچیها دارامیباشد.
بدون شک منسیتی خیلی مایل به فروش دروازبان جوان وبا اتیه اش به تیمی که رقیب سرسختش بحساب می اید نیست البته ونگر قبلا درمورد خرید دروازبانی با مشخصات هارت یعنی ریچارد رایت که ازاو هم به عنوان پدیده واینده دروازبانی انگلستان یاد میشد ریسک کرده وحضور پراشتباه رایت درسال 2001 درارسنال بخوبی نشان داد که خرید وی یک ریسک ناموفق بوده است .
با این همه خرید یک دروازبان خارجی محتمل تر بنظر میرسد.هوگو لوریس مانوئل نویر وایگور اکنفیف بارها درمورد حضورشان درلیگ برترصحبت شده است دراین میان لوریس ونویر بترتیب به عنوان هدفهای شماره یک ودو منچستریونایتد مطرح شده اند.
البته ادوین وندرسار قراردادیکساله دیگری با یونایتد امضا کرده است که این مسئله ممکن است موجب شود تا فرگوسن روی اولویتهای دیگرش متمرکزشود ویک سال دیگربرای خرید دروازبان صبرکند اما ونگرنه میتوان صبرکند ونه میتواند به داشته های فعلی اش اکتفا کند.
ممکن است متقاعد کردن لیون جهت فروش دروازبان شماره یکش که دوسال پیش با مبلغ 7.5میلیون پوند به این تیم پیوست وهم اکنون دروازبان اول تیم ملی فرانسه است بسیار دشوار باشد.اما باتوجه به وضعیت المونیا وفابیانسکی که این قابلیت را دارند که درهرلحظه فاجعه ای به بار بیاورند  خرید دروازبان شماره یک فرانسه با مبلغ 20میلیون پوند  برای توپچیها معامله مناسبی بنظر میرسد.

تگ ها

ثبت نظر شما
1+2=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

داستان زندگی جو مونتمورو از زبان خودش (قسمت دوم)
وقتی جو از مربیگری تیمهای مردان به زنان کشیده شد...
آرون رمزی در آستانه پیوستن به بایرن مونیخ
باشگاه بایرن مونیخ معتقد است در رقابت برای جذب آرون رمزی پیروز شده است
چه چیزهایی از تساوی یکشنبه شب مقابل ولورهمپتون دستگیرمان می‌شود؟
اونای امری سرمربی آرسنال می‌گوید که شروع کُند تیمش در بازی‌ها چیزی است که باید تغییر کند
 سانچو و نلسون ، دوستان دوران کودکی
جیدن سانچو ستاره ی بورسیا دورتموند و ریس نلسون دوستان نزدیک هستند .
اوزیل میتوانست به آسیا برود؛ اما آرسنال را ترجیح داد
مسوت اوزیل، پیشنهاد حقوق هفتگی ۱ میلیون پوندی یک باشگاه آسیایی را رد کرده بود تا در آرسنال بماند!

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۲۴ نوشت :
چلسی 5_0 بردیم خیلی عالیه😮👏

مربوط به سه توپچی جزو بهترین های ماه اکتبر زنان
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۲۰ نوشت :
Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۱۸ نوشت :
Michael Jackson

راستی کسی تونست بره باکو با یک با قره باغ رو ببینه ؟

----
رفتند . پایین سایتو چک کن. تو بخش گالری عکس ها عکساشون هست

مربوط به اوزیل: دوست دارم در آرسنال بازنشسته شوم
Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۱۸ نوشت :
@Michael Jackson
خوشحالم که بخش اولو دوست داشتی. واقعا نمیدونم در وصف این مرد چی میتونم بگم. معجزه کرد. باورم نمیشد همچین مربی ای باشه چون تجربه مربیگری تیم خیلی بزرگی رو نداشت . البته همون تیمی ک...

مربوط به داستان زندگی جو مونتمورو از زبان خودش (قسمت اول)
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۱۸ نوشت :
امیدوارم بتونم ازت یه امضا بگیرم...
راستی کسی تونست بره باکو با یک با قره باغ رو ببینه ؟🤔

مربوط به اوزیل: دوست دارم در آرسنال بازنشسته شوم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی