کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران


تيم اين سرمربى فرانسوى در بازى روز شنبه با نتيجه ٢-٠ حريف ديرينه خود را در دربی شمال لندن مغلوب خود ساخت.آرسن ونگر ميگويد يكى از دلايل اصلى اى كه آرسنال با چنين قاطعيتى تاتنهام را شكست داد، دفاع بالاى زمين توسط مهاجمانش بود كه با پرس بى وقفه تيم پوچتينو، آنها را شكست دادند.

رئيس در اين مورد گفت: "تغيير در اينحا رخ داد." همه از ونگر انتظار داشتند مقابل چنین تیمی با هافبک دفاعی های سنتی وارد زمین شود، چیزی که به نظر می‌رسید باعث کنترل بازی مقابل تاتنهام شود، اما مثلث اوزیل، سانچز و لاکازت با عملکرد فوق‌العاده خود در پِرِس نشان دادند عملا ضرورتی در این زمینه وجود ندارد.این عملکرد خوب شاید از تمرکز بالای تیم هم نشأت گرفت، از آنجا که سرمربی ۶٨ ساله تیم می‌گوید انگیزه آنها برای دربی در رختکن تیم موج میزد.

ونگر راجع به اینکه از آرون رمزی به عنوان هافبک دفاعی استفاده کرد گفت:"ما یک تیم تهاجمی هستیم اما نیاز داریم تعادل را به خوبی برقرار کنیم. البته که به مهاجمی نیاز داریم که در دفاع هم همکاری کند. معتقدم که این بازی جایی بود که تغییر رخ داد. آنها از بالا به خوبی دفاع کردند.حس می‌کنید که شدت بازی بسیار بالا بود، به نظرم تجربه به یاری آنها آمد چون شدت زیاد و تمرکز بالا می‌تواند مانع کار شود، پس به آنها گفتم 'زود باشید'، وقتی شما تیم را می‌شناسید، می‌توانید آن حسی که دارید را متعادل کنید یا کمی بیشتر ریلکس شوید و کمی آرام تر کار کنید. یا گاهی اوقات نیاز دارید که فشار بیاورید، اما در شرایطی مثل این حس می‌کنید تمرکز زیادی دارید، بله."

آرسنال و تاتنهام در دربی شمال لندن که بسیار پر نوسان است طبق یک کلیشه متداول پیش می‌روند و این سوال پیش می‌آید که بعد از تمام این سال ها پیروزی برای ونگر چه معنی ای دارد، اگرچه که این اولین پیروزی او مقابل پوچتينو در لیگ برتر بود.

"ببینید، هر چه بیشتر در یک جا باشید، زمانی که اوضاع درست پیش نرود بیشتر احساس گناه به شما دست می‌دهد.این نکته منفی برای حضور طولانی مدت در یک تیم است، می‌دانید که این چه مفهومی برای مردم دارد. اما روی هم رفته، ما هنوز در نوامبر هستیم.من بیشتر روی آینده تیم تمرکز دارم، چقد می‌توانیم پیش برویم؟ چقد می‌توانیم فشار بیاوریم؟ از بازی امروز چه چیزی می‌توانیم یاد بگیریم و به بازی های بعدی در ادامه فصل منتقل کنیم؟اما البته که می‌دانید این چه مفهومی برای هوادارانتان دارد و حداقل می‌توانید این را بگویید که این یک روز خوب برای آنها بود."

 

ثبت نظر شما
15+6=

نظرات کاربران

آرمان امیراحمدی در تاریخ ۱۳٩٦/۰٩/۰۴ گفت »
1
خیلی ساده است که این مثلث از روز اول هم جواب میداد! ما نفهمیدیم چرا شما بهشون بازی نمیدادی!

دیگر خبرهای آرسنال

انزونزی فقط شایعه است!
گولیم بالاگ ژورنالیست اسپانیایی اسکای اسپرت: آرسنال استیون انزونزی را نمیخواهد!
ژابی: اوزیل بازیکن کلیدی مورینیو بود
توضیح آلونسو در خصوص نیاز مورینیو به اوزیل
وضعیت آرسنال شرم آور است
پل مرسون: آرسنال باید از بودن در رتبه ای پایین تر از برنلی خجالت زده باشد
ندیم امیری، ستاره ای در آینده ؟
منچستر یونایتد، آرسنال و تاتنهام به دنبال ندیم امیری
مصدومان، غایبان و نقل و انتقلات
کنفرانس مطبوعاتی آرسن ونگر پیش از بازی با نیوکاسل از هفته هجدهم لیگ برتر

آخرین نظرات

علی. استارا در تاریخ ۱۳٩٦/۰٩/۲۳ نوشت :
بنظرم یکی از برترین بازیهامونو تو این فصل انجام دادیم ولی در خلق موقعیت مشکل داشتیم. اگه یکی از توپهامون گل میشد میتونستیم با یه نتیجه بزرگ بازی رو ببریم. خیلی نامید کنندست که تمام بازی رو در اختیار د...

مربوط به تساوی 0-0 برابر وستهام
ArAs در تاریخ ۱۳٩٦/۰٩/۲۳ نوشت :
دیگه دلو دماغ نظر دادن هم نیست.آرسنال با این بازیکن ها و این کادر فنی و این مدیران همین که امسال تو لیگ برتر باقی بمونه جایی امیدواری داره.تفاوت آرسنال با تیم رده 19 جدول رو دیدید دیگه حرفی نمیمونه.کی...

مربوط به تساوی 0-0 برابر وستهام
mehran mashayekhi در تاریخ ۱۳٩٦/۰٩/۲۱ نوشت :
باید پر مرته ساکر فروخته بشه نه برای اینکه ضرر نشه تا پول گیر باشگاه بیاد بلکه برای اینکه دیگه به بازی گرفته نشه و فاجعه بودن خودشو ثابت نکنه...

مربوط به نبیل فکیر و گورتسکا از محتمل ترین ها هستند
Vishka در تاریخ ۱۳٩٦/۰٩/۱۸ نوشت :
یادش بخیر منم بچگی هام با پسرا فوتبال بازی میکردم . خخخخمربوط به ری یانکی یا همان راشل یانکی
mehran در تاریخ ۱۳٩٦/۰٩/۱٦ نوشت :
باشگاه این اواخر تمام بازیکن ها رو مد نظر داره اما خرید نمیکنه
این شده وضعیت حال و روزای خرید باشگاهمون که امیدوارم زودنر تموم شه

مربوط به سبایوس در رادار آرسنال

محیط کاربریکانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی