کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

در جریان نیمه دوم یکی از دیدارهای آرسنال بازیکن حریف به نام ترویانس در رختکن یک بسته مشکوک را دریافت می‌کند. بازرس اسلاید از اسکاتلند یارد به همراه تام ویتاکر این موضوع را بررسی کردند. جورج الیسون، رییس باشگاه آرسنال این مسئولیت را به عهده آنان سپرد. او هرگز فکر نمی‌کرد درباره این قضیه کتابی نوشته شود و مردم علاقه مند به خواندش باشند.
"راز ورزشگاه آرسنال" نام اولین کتابی است  که توسط لئونارد گریبل نویسنده پرکار انگلیسی درباره آرسنال نوشته شد. او داستان‌هایی با ژانر معمایی می‌نوشت و هر سال بیش از یک کتاب با نام واقعی خود یا به اسم مستعار منتشر می‌کرد.


این کتاب شامل قسمت های جالبی همچون درباره باشگاه، جو موجود میان بازیکنان و احساس هواداران بود. تصویر جلد اصلی کتاب عکسی از الیسون منتشر شده بود که بازیکنان آرسنال در کنارش دیده می‌شدند و او در حال توضیح بازی روی یک تخته بود. این کتاب در سال 1939 تبدیل به یک فیلم شد.


راز استادیوم ارسنال تقریبا اولین فیلمی بود که درباره فوتبال ساخته شد.این فیلم توسط تورالد دیکینسون در سال 1939 در استادیوم تخصصی آرسنال ،هایبری ساخته شد.
موضوع فیلم از یک بازی دوستانه بین تیم فوتبال ارسنال و ترجن  آغاز می شود درحین مسابقه یکی از بازیکنان تیم ترجن میمیرد.معلوم می شود او مسموم شده است و همه به هم تیمی ها و معشوقه سابق اش مشکوک می شوند.از این جا یک بازرس وارد ماجرا می شود .


در واقع داستان کلی فیلم مارا یاد فیلم های کارگاهی مشهوری همچون شرلوک هولمز می اندازد اما چیزی که این فیلم را از همه فیلم های دیگر متمایز می کند فضای واقعی حاکم بر آن است .تمام بازیکنان آرسنال و مربی و رئیس باشگاه در این فیلم در نقش واقعی خود بازی کردند در حقیقت همه چیز دست در دست هم داد تا فیلم به واقعی ترین شکل ممکن ساخته شود.
افرادی همچون کلیف باستین و ادی هاپود از بازیکنان آن زمان ارسنال در فیلم نقش آفرینی کردند اما جرج آلیسون رئیس ان زمان ارسنال فقط در یک سکانس بازی کرد. بازیکنان تیم برنجان بازیکنان تیم فوتبال آماتور برندفورد بودند.


از ماجراهای به یادماندنی بعد از اکران این فیلم اشتباه یک روزنامه نگار فرانسوی بود .که تیتر این فیلم را بصورت یک اتفاق واقعی در روزنامه چاپ کرد. و نوشت: یک بازیکن انگلیسی در جریان یک دیدار در هایبوری، ورزشگاه آرسنال به قتل رسید. اسکاتلند یارد پرونده این جنایت را بر عهده گرفته است. همه بازیکنان به همراه داور مورد بازجویی قرار گرفتند.

 

 

 

مریم تجدد
 

 

 

 

راز استادیوم آرسنال

ثبت نظر شما
4+7=

نظرات کاربران

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩٦/۱۱/۲۵ گفت »
1
مرسی
Vishka در تاریخ ۱۳٩٦/۱۱/۲۵ گفت »
2
مطلب فوق العاده جذابی بود.

دیگر خبرهای آرسنال

آرسنال باخت و صعود کرد، قدوس متوقف شد
آرسنال در لندن با نتیجه ۲-۱ شکست خورد اما به مرحله بعدی لیگ اروپا صعود کرد.
هکتور روزی به اسپانیا بازمیگردد
کوتینیو: بلرین به مادرید خواهد پیوست
اوزیاکوپ زیر نظر باشگاه آرسنال قرارگرفت
مهاجم ترک تبار بشیکتاش که سابقه بازی در آرسنال را هم دارد، میتواند به لندن بازگردد
درگیری آگوئرو  به سود آرسنال میشود؟
مربی منچسترسیتی از احتمال غیبت آگوئرو در برابر آرسنال خبر داد
مالکوم از اهداف جدی آرسنال در تابستان است
مالکوم هدف بعدی آرسنال و تاتنهام در راه خروج از بوردو در تابستان آینده!

آخرین نظرات

علی. استارا در تاریخ ۱۳٩٦/۱۲/۰۲ نوشت :
اگه بتونیم از بین الدروایلد و روگانی یکی رو جذب کنیم عالی میشه. واقعا تیم به یه مدافع جوون و البته با تجربه نیاز مبرم داره

مربوط به آیا سول کمپل دیگری در راه است ؟
علی. استارا در تاریخ ۱۳٩٦/۱۲/۰۲ نوشت :
حالا اگه این اتفاقات برا تیم ما میافتاد نصف تیمو محروم کرده بودن. باید بشینیم و منتظر لابی کاری سیتیزنها باشیم. مطمئنم که با نهایت تخفیف باهاشون برخورد میشه

مربوط به درگیری آگوئرو به سود آرسنال میشود؟
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩٦/۱۲/۰۲ نوشت :
فکر نکنم ... فقط رای های FA به ضرر آرسناله...بقیه تیمها خوب پول میدن و هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد.
واقعا خیلی دوست داشتم یه راهی باشه بتونیم به قضاوت های یک طرفه FA شکایت کنیم.

مربوط به درگیری آگوئرو به سود آرسنال میشود؟
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩٦/۱۲/۰۲ نوشت :
آخی :( موفق باشی بانو

مربوط به نامه خداحافظی کیسی استونی برای هواداران
علی. استارا در تاریخ ۱۳٩٦/۱۲/۰۱ نوشت :
این برند هرچقدر برامون پول اورده باشه تمام افتخاراتمونو ازمون گرفت. من برند o2رو ترجیح میدم چون برامون بسیار خوش یمن بود

مربوط به نقش امارات بر سینه توپچی‌ها ماند
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی