کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

جایگاه ونگر در آرسنال بعد از شکست های پیاپی متزلزل شده است و توپچی‌ها در ۴ بازی پیش از دیدار مقابل آث میلان در تمامی رقابت ها متحمل شکست شده اند.ونگر اعتقاد دارد که می‌تواند اوضاع را تغییر دهد، اما کارشناسان اسکای اسپرت هانری، سونس و ردنپ از اتفاقاتی که در ادامه خواهد افتاد صحبت می‌کنند.تیری هانری:"گوش کنید، من اهل رقابت هستم، شما از چالش فرار نمی‌کنید، ما قبل از اینکه مردم وارد گود بشوند بصورت فرضی صحبت می‌کنیم، اما من از وقتی جوان بودم از چالش ها فاصله نمی‌گرفتم.اگر قرار بود به حرف افرادی راجع به من صحبت می‌کردند گوش کنم در حال حاضر اینجا نبودم.وقتی به آرسنال آمدم، به من گفتند 'چرا از محوطه دوری، نمی‌خواهی گل بزنی؟' زیرا جایگاهم بیشتر در سمت چپ بود، شما هیچ وقت از چالش دوری نمی‌کنید زیرا همیشه فکر می‌کنید که توانایی اش را دارید.

وقتی آمدم برای آرسنال بازی کنم، همه، تمام دوستانم می‌گفتند 'دوران حرفه‌ای ات را تیره و تار خواهی کرد، چرا به آنجا می‌روی؟'، اگر عاشق یک جا باشی و از شما بخواهند، تکرار می‌کنم، از شما بخواهند شما همیشه خواهید گفت بله، چیزی که دوباره به شما می‌گویم این است که ما روی فرضیات حرف می‌زنیم.بسیاری از افراد می‌آیند و می‌گویند 'من کار را می‌خواهم'، اما آرام باشید، هرکس آنجا [به عنوان سرمربی آرسنال] برود، خودم را نمی‌گویم، باید یک یا دو یا سه نفر را پیدا کند و متقاعدشان کند که با او کار کنند و با راه و فلسفه او همراه شوند.ما راجع به این صحبت می‌کنیم که او استعفا می‌دهد یا خیر، من نمی‌توانم در این مورد صحبت کنم، من بیرون گود نمی‌ایستم و این حرف را نمی‌زنم، من با این مرد کار کرده ام، متوجه هستید چه می‌گویم؟ نمی‌توانم این حرف را بزنم.چیزی که نمی‌خواهم ببینم، بلایی است که دارد سر او می‌آید، و می‌خواهم حرف آخر را او بزند، حالا هرچه که می‌خواهد باشد."

جیمی ردنپ:"چیزی که نگرانم می‌کند این است که میراثش در حال لکه دار شدن است و حالا به جای آنکه از 'شکست ناپذیران' صحبت کنیم در مورد وضعیت فعلی حرف می‌زنیم. حس می‌کنم باید این موضوع را به دیگران واگذار نکند و بگوید که 'دیگر نمی‌توانم برای این باشگاه ادامه به کار دهم، از نظر جسمی توانش را ندارم'. فکر می‌کنم آرسن ونگر ته خط پایان رسیده است. هرکسی بیاید از آرسنال فعلی بهتر خواهد بود، از این بدتر نمی‌شود، دیگر چگونه بدتر بشود؟

آنها می‌توانند کارلو آنجلوتی یا شخص دیگری را بیاورند تا این شکاف را بپوشاند، آنها بازیکنان بدی نیستند اما جوری به نظر می‌رسد که انگار برایشان مهم نیست البته که مهم است.مقایسه‌ای که انجام می‌دهم این است که شخصی به یک میخانه می‌رود و بیش از حد می‌نوشد و شما به او می‌گویید 'گوش کن رفیق، دیگر کافی است.' و او می‌گوید 'یکم دیگر، یکم دیگر، بگذارید بمانم و بنوشم'، اینچنین است دارد به جایی می‌رسد که او چنین حرفی بزند، واقعا از او می‌خواهم که برود زیرا نمی‌خواهم در این وضعیتی باشد که ما هر روز از او انتقاد کنیم.

امیدوارم بازیکنان هم به خودشان نگاهی بیندازند زیرا خیلی از آرسن ونگر حرف زده‌ایم اما خیلی از این بازیکنان باید در آینده نگاهی به خودشان بیاندازند زیرا دارند تیم، باشگاه و آبرویشان را نابود می‌کنند، باید بهتر از چیزی که هستند کار کنند.خودم یک سرمربی بوده‌ام پس می‌دانم چقدر مشکل است، اما می‌خواهم بگویم که بعد از اینکه فرگی [سر الکس فرگوسن] رفت، ونگر به تنهایی مسئول ترین فرد برای تصمیمات یک باشگاه بوده است، هیچکسی چنین قدرت و تسلطی را آن هم برای 15 سال یا بیشتر ندارد، او برای تک تک تصمیمات اتخاذ شده در آرسنال مسئول است و حالا باید دست هایش را بالا بگیرد ‌‌[تسلیم شود] و فکر می‌کنم زمان این است که یک صدای دیگر شنیده شود، من از نسلی می‌آیم که آرسنال یک باشگاه خاص و بزرگ بود و حالا از آن روز ها خیلی فاصله گرفته اند."

گریم سونس:"آنها نیاز دارند صدای تازه‌ای بشنوند، به عنوان یک سرمربی، روزی یک حرفی را می‌زنید که اعتقاد دارید درست است و بارها و بارها این را می‌گویید و فکر می‌کنم بازیکنان از دست شما کلافه می‌شوند، باید از تکرار کردن خودتان دست بکشید.تمام بازیکنان آنجا هستند چون او از آنها خواسته است، او انتخابشان کرده است که آنجا باشند و به هر دلیلی بسیاری از آنها آنقدر برای آرسنال خوب نبوده اند و به نظر می‌آید خیلی هایشان دست از گوش دادن نکشیده اند، دیگر پیامی از سوی آنها به چشم نمی‌خورد.من هم اخراج شده ام و در زمان بحران روی نیمکت نشسته‌ام و این بسیار کار سختی است و حس تنهایی شدیدی می‌کنید اما فکر می‌کنم برای آرسن زمان به پایان رسیده است."

 

ثبت نظر شما
18+2=

نظرات کاربران

علی. استارا در تاریخ ۱۳٩٦/۱۲/۱٩ گفت »
1
نظر خود من موندن ونگره. باید امسال هرطور شده اولین جام اروپایی رو کسب کنه و این طلسمو بشکونه. در پایان فصل هم اگه میخواد بمونه باید کمک های جدیدی به کادر فنی اضافه کنه. باید قبول کرد که ونگر خیلی تنهاست و همه تصمیمات رو دوش اونه. باید یه سری از کارها رو تو تیم تفویض کنه تا خودش به تصمیمات نهایی اشراف داشته باشه. کاری که همه مربیان بزرگ دنیا انجام میدن

دیگر خبرهای آرسنال

توریرا میتواند پتی جدید آرسنال باشد
کروکس: توریرا مانند امانوئل پتی بازیکنی فوق‌العاده و درخشان است!
مرتِساکر : نلسون یک الگوی موفق است
گفتگوی جذاب کاپیتان سابق آرسنال پر مرتِساکر با سایت باشگاه آرسنال در مورد بازیکن جوان و موفق آرسنال ریس نلسون
گوندوزی لندن را به پاریس ترجیح داد!
گوندوزی: پیشنهاد پاریس سنت ژرمن را رد کردم تا یک توپچی شوم!
کوشیلنی کاپیتانِ بسیار خوبی برای ماست
برند لنو از صحبت‌های کوش در زمین تمرین میگوید، جایی که بخوبی نقش کاپیتانی خود را حفظ کرده است
کیون: من عاشق لوکاس توریرا شده‌ام!
توریرا این روزها برای همه هواداران آرسنال تبدیل به یک بازیکن دوست‌داشنی شده است...

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱۸ نوشت :
وای چقدر سامتر اوبا خوب بود...گل توریرا عالی تر...اصن چقدر خوشحالی کردم :))

مربوط به هفته شانزدهم لیگ برتر، آرسنال 1-0 هادرسفیلد
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱۸ نوشت :
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱٦ نوشت :
خیلی مفت گل خوردیم
حالا اولی آفساید بود ولی دفاع گیج میزد میشد نخوریم
دومی که اصلا من در حال خوشحالی بودم برگشتم هال دیدم ما داریم بازی رو شروع میکنیم ... گفتم اونا خوردن! دیدم 2_2 شده :o
مص...

مربوط به امری : من به تصمیمات داور احترام میگذارم
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱٦ نوشت :
به به ... آفرین 😙

مربوط به آرسنال 5 چارلتون 0 (Continental cup )
کاپیتان سوکراتس در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱۵ نوشت :
اندومبله پاتریک ویرای جدیده
باید خریداری بشه و جای ژاکا وکنار توریرا بازی کنه

مربوط به آرسنال و لیورپول در رقابت برای جذب اندومبله
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی