کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

جایگاه ونگر در آرسنال بعد از شکست های پیاپی متزلزل شده است و توپچی‌ها در ۴ بازی پیش از دیدار مقابل آث میلان در تمامی رقابت ها متحمل شکست شده اند.ونگر اعتقاد دارد که می‌تواند اوضاع را تغییر دهد، اما کارشناسان اسکای اسپرت هانری، سونس و ردنپ از اتفاقاتی که در ادامه خواهد افتاد صحبت می‌کنند.تیری هانری:"گوش کنید، من اهل رقابت هستم، شما از چالش فرار نمی‌کنید، ما قبل از اینکه مردم وارد گود بشوند بصورت فرضی صحبت می‌کنیم، اما من از وقتی جوان بودم از چالش ها فاصله نمی‌گرفتم.اگر قرار بود به حرف افرادی راجع به من صحبت می‌کردند گوش کنم در حال حاضر اینجا نبودم.وقتی به آرسنال آمدم، به من گفتند 'چرا از محوطه دوری، نمی‌خواهی گل بزنی؟' زیرا جایگاهم بیشتر در سمت چپ بود، شما هیچ وقت از چالش دوری نمی‌کنید زیرا همیشه فکر می‌کنید که توانایی اش را دارید.

وقتی آمدم برای آرسنال بازی کنم، همه، تمام دوستانم می‌گفتند 'دوران حرفه‌ای ات را تیره و تار خواهی کرد، چرا به آنجا می‌روی؟'، اگر عاشق یک جا باشی و از شما بخواهند، تکرار می‌کنم، از شما بخواهند شما همیشه خواهید گفت بله، چیزی که دوباره به شما می‌گویم این است که ما روی فرضیات حرف می‌زنیم.بسیاری از افراد می‌آیند و می‌گویند 'من کار را می‌خواهم'، اما آرام باشید، هرکس آنجا [به عنوان سرمربی آرسنال] برود، خودم را نمی‌گویم، باید یک یا دو یا سه نفر را پیدا کند و متقاعدشان کند که با او کار کنند و با راه و فلسفه او همراه شوند.ما راجع به این صحبت می‌کنیم که او استعفا می‌دهد یا خیر، من نمی‌توانم در این مورد صحبت کنم، من بیرون گود نمی‌ایستم و این حرف را نمی‌زنم، من با این مرد کار کرده ام، متوجه هستید چه می‌گویم؟ نمی‌توانم این حرف را بزنم.چیزی که نمی‌خواهم ببینم، بلایی است که دارد سر او می‌آید، و می‌خواهم حرف آخر را او بزند، حالا هرچه که می‌خواهد باشد."

جیمی ردنپ:"چیزی که نگرانم می‌کند این است که میراثش در حال لکه دار شدن است و حالا به جای آنکه از 'شکست ناپذیران' صحبت کنیم در مورد وضعیت فعلی حرف می‌زنیم. حس می‌کنم باید این موضوع را به دیگران واگذار نکند و بگوید که 'دیگر نمی‌توانم برای این باشگاه ادامه به کار دهم، از نظر جسمی توانش را ندارم'. فکر می‌کنم آرسن ونگر ته خط پایان رسیده است. هرکسی بیاید از آرسنال فعلی بهتر خواهد بود، از این بدتر نمی‌شود، دیگر چگونه بدتر بشود؟

آنها می‌توانند کارلو آنجلوتی یا شخص دیگری را بیاورند تا این شکاف را بپوشاند، آنها بازیکنان بدی نیستند اما جوری به نظر می‌رسد که انگار برایشان مهم نیست البته که مهم است.مقایسه‌ای که انجام می‌دهم این است که شخصی به یک میخانه می‌رود و بیش از حد می‌نوشد و شما به او می‌گویید 'گوش کن رفیق، دیگر کافی است.' و او می‌گوید 'یکم دیگر، یکم دیگر، بگذارید بمانم و بنوشم'، اینچنین است دارد به جایی می‌رسد که او چنین حرفی بزند، واقعا از او می‌خواهم که برود زیرا نمی‌خواهم در این وضعیتی باشد که ما هر روز از او انتقاد کنیم.

امیدوارم بازیکنان هم به خودشان نگاهی بیندازند زیرا خیلی از آرسن ونگر حرف زده‌ایم اما خیلی از این بازیکنان باید در آینده نگاهی به خودشان بیاندازند زیرا دارند تیم، باشگاه و آبرویشان را نابود می‌کنند، باید بهتر از چیزی که هستند کار کنند.خودم یک سرمربی بوده‌ام پس می‌دانم چقدر مشکل است، اما می‌خواهم بگویم که بعد از اینکه فرگی [سر الکس فرگوسن] رفت، ونگر به تنهایی مسئول ترین فرد برای تصمیمات یک باشگاه بوده است، هیچکسی چنین قدرت و تسلطی را آن هم برای 15 سال یا بیشتر ندارد، او برای تک تک تصمیمات اتخاذ شده در آرسنال مسئول است و حالا باید دست هایش را بالا بگیرد ‌‌[تسلیم شود] و فکر می‌کنم زمان این است که یک صدای دیگر شنیده شود، من از نسلی می‌آیم که آرسنال یک باشگاه خاص و بزرگ بود و حالا از آن روز ها خیلی فاصله گرفته اند."

گریم سونس:"آنها نیاز دارند صدای تازه‌ای بشنوند، به عنوان یک سرمربی، روزی یک حرفی را می‌زنید که اعتقاد دارید درست است و بارها و بارها این را می‌گویید و فکر می‌کنم بازیکنان از دست شما کلافه می‌شوند، باید از تکرار کردن خودتان دست بکشید.تمام بازیکنان آنجا هستند چون او از آنها خواسته است، او انتخابشان کرده است که آنجا باشند و به هر دلیلی بسیاری از آنها آنقدر برای آرسنال خوب نبوده اند و به نظر می‌آید خیلی هایشان دست از گوش دادن نکشیده اند، دیگر پیامی از سوی آنها به چشم نمی‌خورد.من هم اخراج شده ام و در زمان بحران روی نیمکت نشسته‌ام و این بسیار کار سختی است و حس تنهایی شدیدی می‌کنید اما فکر می‌کنم برای آرسن زمان به پایان رسیده است."

 

ثبت نظر شما
12+6=

نظرات کاربران

علی. استارا در تاریخ ۱۳٩٦/۱۲/۱٩ گفت »
1
نظر خود من موندن ونگره. باید امسال هرطور شده اولین جام اروپایی رو کسب کنه و این طلسمو بشکونه. در پایان فصل هم اگه میخواد بمونه باید کمک های جدیدی به کادر فنی اضافه کنه. باید قبول کرد که ونگر خیلی تنهاست و همه تصمیمات رو دوش اونه. باید یه سری از کارها رو تو تیم تفویض کنه تا خودش به تصمیمات نهایی اشراف داشته باشه. کاری که همه مربیان بزرگ دنیا انجام میدن

دیگر خبرهای آرسنال

اوبلاک هدف جدید آرسنال و لیورپول
لیورپول آماده رقابت با آرسنال بر سر جذب اوبلاک
مالکوم دوست دارد در انگلستان بازی کند
چراغ سبز توپچی ها به مالکوم بعد از تصمیم گیری مونیخی ها
دمبله علاقه خود به بازی در آرسنال را اعلام کرد
عثمان دمبله: دوست دارم دوباره در کنار اوبامیانگ بازی کنم!
اورتون به دنبال جذب ویلشر!
جک ویلشر توسط اورتون زیر نظر گرفته شده است
از چمن سبز تا قلم سیاه....
لی دیکسون، حکایت یک خواب و یک خاطره رویایی...

آخرین نظرات

علی. استارا در تاریخ ۱۳٩٦/۱۲/۲۷ نوشت :
بسیار قرعه خوبی بود. جدا از مسائل سیاسی اخیر پیش اومده حساسیت زیادی برامون نداره و اگه همون تیمی باشیم که جلو میلان بودیم خیلی راحت میتونیم به 4تیم راه پیدا کنیم. باید مثل بازی با میلان تو بازی اول ...

مربوط به آرسنال به زسکا مسکو نشینان رسید
علی. استارا در تاریخ ۱۳٩٦/۱۲/۲۷ نوشت :
نباید اجازه بدیم بازیکنان اینده دار و با استعداد باشگاهو ترک کنن. رمزی و ویلشر بازیکنان خوبی هستن که میتونن اینده باشگاهو بسازن. تازه دارن خودشونو بعنوان یه ستاره تو زمین نشون میدن نباید این بازیکنار...

مربوط به چلسی به دنبال یک انتقال جنجالی دیگر!
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩٦/۱۲/۲٦ نوشت :
بسیار کار اشتباهیه فروش رمزی به چلسی...تمام سختی ها و مشکلاتش رو تحمل کردیم ... شبی که جلو استوک مصدوم شد هنوز یادمه...قشنگ یادمه تا چند روز حالمون گرفته بود . حالا بفروشیمش به رقیب ؟ بحث ژیرو جداس ....

مربوط به چلسی به دنبال یک انتقال جنجالی دیگر!
mehran در تاریخ ۱۳٩٦/۱۲/۲٦ نوشت :
موفق باشی ژیرو دوست داشتنی

مربوط به ژیرو : پیوستن به چلسی، تصمیم کاملا درستی بود!
میثم در تاریخ ۱۳٩٦/۱۲/۲۵ نوشت :
خانومای توپچی از قهرمانی که به دست آوردین خیلی خیلی ممنون و تبریک به همه بچهای گروه خودمون تبریک
از جمله مدیرهای با لیاقت خودم
نوش جونتون اون شامپاین بازی تون )))))))))))))))))))))))))))))
مربوط به آرسنال 1 منچسترسیتی 0 Continental Cup
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی