کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

پل مرسون اعتقاد دارد که برای اعلام خبر خداحافظی ونگر در آستانه بازی با اتلتیکو مادرید در نیمه نهایی لیگ اروپا، زمان مناسبی است.

ونگر در روز جمعه اعلام کرد که در پایان فصل پس از 22 سال حضور، این باشگاه را ترک خواهد کرد. او در این مدت موفق به کسب سه جام در رقابت های لیگ برتر شده است.مرسون، بازیکنی که یکسال پایانی بازی خود در آرسنال را تحت مربیگری آرسن ونگر انجام داد می گوید که هواداران آرسنال اکنون فرصت ویژه ای دارند تا بتوانند در بازیهای باقی مانده تیم، بدرقه ای شگفت انگیز را برای مربی فرانسوی خود، رقم بزنند. او اعتقاد دارد که احساس خوبی در مورد دو رویارویی تیم با اتلتیکو مادرید در نیمه نهایی لیگ اروپا دارد.

پل مرسون به اسکای اسپورت گفت:"او زمان خوبی را انتخاب کرد، ما بازیهای حساسی را پیش رو داریم. من فکر کنم که همه هواداران از امروز تا آخر فصل از او حمایت خواهند کرد.این خوب است، همه می توانند به او احترام بگذارند، زیرا او نشان داده که چه مربی بزرگی هست. زمان بندی او عالی بوده است.در صورت عملکرد نامناسب دیگری از تیم مقابل وستهم، شما نمی توانستید ساکت باشید. اما شما نمی خواستید که او تیم را ترک کند.این موضوع به طرفداران فرصتی می دهد تا ورزشگاه امارات را تا پایان فصل پر کنند. او یک اسطوره است. در فوتبال امروز به هرکسی این لقب داده می شود ولی او بدون شک اسطوره حقیقی آرسنال است."

ونگر از تیم ژاپنی ناگویا گرامپوس در سال 1996 به آرسنال پیوست و توانست در مدت 8 فصل، 3بار برنده لیگ شود و تیم شگفت انگیز و شکست ناپذیرآرسنال در فصل 2003-2004، اوج دوره مربی گری او بود. گرچه مرسون در سال 1997 آرسنال را به مقصد میدلزبروو ترک کرد، اما هافبک سابق آرسنال توضیح داد که آرسن ونگر چگونه ذهنیت باشگاه را تغییر داد و با تاکتیک های تمرینی خلاقانه خود چگونه به او بینش فوتبالی خاصی را ارائه کرده است.

مرسون در ادامه گفت:"او بسیار از زمان خودش جلوتر بود و پیشرو محسوب میشد و این موضوع برای بازیکنان سنگین بود . بعد از یک هفته از شروع کار ونگر، بازیکنان در ساعت 9 صبح منتظر تمرین بودند.زمانیکه ما با تیم انگلستان سفر می کردیم، تمریناتی که او به ما داده بود را انجام می دادیم، و همه بازیکنان تیم ملی انگلستان هم در آخر بما در انجام این تمرینات ملحق شده بودند.او تمام تنقلات و نوشیدنی های مضر را از بساط بازیکنان جمع آوری کرد و او بدون شک باعث شد تا بازیکنان بسیاری زندگی حرفه ای درست را بیاموزند.من کمتر از یک سال زیر نظر او بازی کردم، این بهترین دوره بازی من بود. او به مانند ساعت کار می کرد و یک ماشین بود. او بسیار از زمانه خودش جلوتر بود و پیشرو محسوب میشد و این موضوع باورنکردنی است."

 

تگ ها

ثبت نظر شما
1+5=

نظرات کاربران

علی. استارا در تاریخ ۱۳٩۷/۰۲/۰۲ گفت »
1
ارسن ونگر فرد بسیار باهوشیه و خودش دونست که بهترین زمان اعلام بازنشستگیه. با اومدن مدیرای جدید عرصه برای ونگر تنگتر از گذشته شده بود و البته با توجه به نتایج بد این فصل احتمال اخراج در پایان فصل هم وجود داشت. ونگر نخواست تا میراثش به راحتی توسط 2تا مدیر جوون لکه دار بشه و بهترین زمان رو برای اعلام بازنشتگی چند هفته مونده به پایان فصل اعلام کرد. من هم با مرسون هم عقیدم که این کار میتونه باعث تهیج بازیکنان برای تلاش بیشتر و قهرمانی در اخرین شانس ونگر برای یه جام اروپایی بشه. امیدوارم این اتفاق صورت بپذیره و ونگر در اوج و با افتخار تیم محبوبشو ترک کنه

دیگر خبرهای آرسنال

اونای امری : چاق هستید! لاغر شوید!
اونای امری به چند بازیکن تیم گفته است باید وزنشان را پایین بیاورند !
صحبت‌های امری پیش از بازی با چلسی
کنفرانس مطبوعاتی اونای امری پیش از بازی در برابر چلسی
"آرسنال از نظر ذهنی به‌اندازه کافی قوی نیست"
صحبت‌های اخیر پل مرسون، کارشناس ورزشی و مقاله نویس، و بازیکن اسبق توپچی‌ها
گوندوزی : وقتی حرف آرسنال شد، قبول کردم
جک پیت بروک ژورنالیست Independent از انتقال گوندوزی میگوید
آرسنال تا تابستان آینده باید در سیاست‌های مالی خود تجدید نظر کند
آیا محدودیت‌های مالی در انتظار باشگاه قرار دارند؟

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۵/۲٦ نوشت :
کار سختی در پیش داریم. مخصوصا از نظر مصدومیت...همون هفته اول مصدوم دادیم :|
وضعیت بدنسازی تیم افتضاح بود تو این چند سال اخیر. بازیکنهای ما شکننده بودن همیشه . قدیما یه ویرا داشتیم مگه اجازه میداد ک...

مربوط به اونای امری : چاق هستید! لاغر شوید!
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۵/۲۴ نوشت :
بفروشیم بزنیم پولو به یه زخمی مثل تمدید رمزی

مربوط به چراغ سبز اونای امری به ولبک
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۵/۲۴ نوشت :
امیدوارم با این وضعیت بازار بتونه تا ژانویه کمک بکنه ... مخصوصا تو بقیه بازیها مثل اتحادیه و حذفی.
امری دو تا پنجره نقل و انتقالات نیاز داره تا وضعیت آرسنال رو بهتر بکنه. کاش بتونیم چهارم بشیم و ار...

مربوط به چراغ سبز اونای امری به ولبک
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۵/۲۲ نوشت :
مبارک باشه...به امید یه فصل عالی :)

مربوط به پاریسن ژرمن 2 آرسنال 2
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۵/۲۲ نوشت :
حالا به ونگر 22 سال وقت دادیم به این بنده خدا هم چند هفته وقت بدیم شاید یه چیزی شد . بازی اوله ...اونم جلو سیتی...
من بازی رو ندیدم یه سری هایلات دیدم فقط ... یه حرکتی زد پیتر چک نزدیک بود نابود ...

مربوط به شکست آرسنال در اولین قدم با امری
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی