کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

آرسن ونگر، سرمربی آرسنال می گوید عدم وجود وحدت بین طرفداران در فصل های اخیر، به این باشگاه آسیب زده است. مرد فرانسوی در روز جمعه اعلام کرد که در پایان این فصل، به همکاری 22 ساله اش با باشگاه آرسنال به عنوان سرمربی، پایان خواهد داد. بعضی از طرفداران باشگاه از عملکرد ونگر ناراضی اند زیرا دو فصل پیاپی است که در بین چهار تیم برتر لیگ جزیره قرار نمی گیرند.

ونگر68 ساله، گفت: "تصویری که ما از باشگاه نشان دادیم، چیزی نیست که واقعیت داشته باشد و من به آن علاقه مند باشم."

روز یکشنبه، آرسنال در مصاف با وستهام به برتری 4-1 دست یافت تا در رتبه ششم لیگ برتر باقی بماند. توپچی ها در فصل گذشته برای اولین بار از زمانی که ونگر وارد باشگاه شد، نتوانست در جمع 4 تیم بالای لیگ قرار بگیرد و در حال حاضر چهار بازی در لیگ باقی مانده است و آنها با 11 امتیاز اختلاف نسبت به تاتنهام، درتعقیب تیم چهارم جدول یعنی تاتنهام قرار دارند.

امید آنها به کسب سهمیه لیگ قهرمانان بر قهرمانی در لیگ اروپا استوار است. طرفدارانی که پلاکارد "ونگر اوت" را در مسابقات آرسنال با خود حمل می کردند، در ماه های اخیر با خالی گذاشتن ورزشگاه  در بازی های خانگی نوع دیگری از اعتراض خود نسبت به عملکرد تیم را نشان دادند.

آرسن ونگر پس از پیروزی یکشنبه در مورد تصمیم خود برای خروج گفت: "من خسته نشدم. من شخصا اعتقاد دارم که، باشگاه آرسنال در سراسر جهان مورد احترام است، بسیار بیشتر از آن چیزی که که اکنون در انگلستان شاهد آن هستیم. طرفداران تصویری از وحدت و همدلی را که من در سراسر جهان می خواستم را به من نشان نمی دادند و این باعث ناراحتی شد زیرا من فکر می کنم باشگاه مورد احترام است."

ونگر، که سه قهرمانی لیگ و هفت جام حذفی را در آرسنال به دست آورد، اضافه کرد: "من عصبانی نیستم و نمی خواهم تیترهای زرد و بی معنی را از آن خود بکنم.

من از جانب طرفداران ناراحت نیستم، فقط احساس می کنم شخصیت تیم در راه آنچه که من فکر می کنم باشگاه ما است، برای من مهم تر از شخص من است. این چیزی است که من می خواهم بگویم، هیچ ارتباطی با طرفداران ندارد، طرفداران خوشحال نیستند، من می توانم این را درک کنم، این کار من است و من باید با آن زندگی کنم، من می توانم آن را بپذیرم."

تحلیل کنفرانس مطبوعاتی جذاب آرسن ونگر توسط ژورنالیست معتبر bbc دیوید اورنستین:"آرسن ونگر برای اولین بار از زمان اعلام این که در پایان فصل از آرسنال خارج خواهد شد، یک کنفرانس مطبوعاتی جذاب را پس از پیروزی توپچی ها در مقابل وستهام برگزار کرد.در میان لحظات همراه با احساسات، نوستالژی و طنز، صحبت جالب و غیر منتظره ای بود که تصمیم وی برای ترک باشگاه را حداقل تا حدی ناشی از شیوه ای دانست که در سالیان اخیر توسط برخی از طرفداران باشگاه با او برخورد شده است.

ونگر به نظر می رسد که  می خواست غیرمستقیم به که رنجی که از عدم اتحاد هواداران، بی حرمتی ها، بنرها و پلاکاردها و اعتراضاتی که نسبت به او انجام شده بود، اشاره کند، به عبارت دیگر، جنبش هواداران به اصطلاح "ونگر اوت" تصویری نادرست از آرسنال را در جهان مخابره کرد که آسیب زننده و ناراحت کننده بود.

پیامی که به سرعت و مشتاقانه منتقل می شد و این بود که وضعیت ناپایدار ایجاد کرده بود، با کناره گیری کردن ونگر، او امیدوار بود که بتواند این موضوع را تصحیح کند و منجر به بازگرداندن اتحاد شود، اتمسفر اطراف تیم را بهبود بخشد و آسیب ها به وجهه جهانی آرسنال را هم بهبود بخشد."

ونگر برای خود جانشینی انتخاب نکرده است! "پس از خروج ونگر چه اتفاقی می افتد؟

مدیران آرسنال می گویند جانشین او 'در اسرع وقت' منصوب می شود و مدیر اجرایی آرسنال ایوان گازیدیس گفت که مربی بعدی آنها  باید 'بی نظیر، شجاع و جسور' باشد.
کارلو آنچلوتی، مربی سابق چلسی، پیشتر به سرمربیگری در آرسنال، ابراز علاقه کرده است، این در حالی است که برندان راجرز، سرمربی سلتیک، گمانه زنی ها مبنی بر پیوست احتمالیش به آرسنال را رد کرده است.

پاتریک ویرا، هافبک سابق آرسنال، می گوید پس از اینکه خبر نامزدی احتمالیش برای تصدی سرمربیگری آرسنال را شنیده است بسیار خرسند شده بود، البته او ذکر کرد که اکنون بعنوان سرمربی تیم نیویورک سیتی 'خوشحال است'.

ونگر می گوید که او جانشینی برای خود انتخاب نخواهد کرد و افزود:  "کار من این است که از تیم، نتایج و امور مالی در نقل و انتقالات مراقبت کنم، کار من این نیست که مربی بعدی را انتخاب کنم."
در پاسخ به این سوال که آیا او دوباره در انگلیس مربیگری خواهد کرد، گفت: "اگر از جنبه عاطفی موضوع از من بپرسید، قطعا برای من بسیار دشوار است.من بسیار به این باشگاه وابسته ام و نمی توانم تصور کنم که به تیم دیگری ملحق شوم، این موضوع برای من بسیار دشوار است."

 

ثبت نام جهت حضور در میتینگ آرسنال - اتلتیکومادرید

تگ ها

ثبت نظر شما
17+2=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

اوباميانگ امیدوار است با لاکازت بازی کند
اوباميانگ: امیدوارم با حضور امری در آرسنال، ما بتوانیم با دو مهاجم نوک بازی بکنیم
اونای امری به دنبال خرید میشل سری
آرسنال و چلسی به دنبال جذب ژان میشل سری
آمار دقیق سانتی کازورلا در آرسنال
بررسی عملکرد این اسپانیایی در تیم آرسنال بصورت جزیی و دقیق
عملکرد اونای امری در دوران مربیگری
قهرمانی‌ها، شکست‌ها و پیروزی‌های اخیر مربی جدید آرسنال ، امری را در ادامه بخوانید
اولین مصاحبه  سایت رسمی آرسنال با اشنادربک
ویکتوریا برای شروع کارش با آرسنال آرام و قرار ندارد

آخرین نظرات

آرمان امیراحمدی در تاریخ ۱۳٩۷/۰۳/۰۳ نوشت :
مربی ها دو دسته اند ! یا پول توپول میخوان که تیم بسازن ، مثل مورینیو و پپ !! که طبیعتا آرسنال 100 سال نمیره سمتشون . یا مثل ونگر و امری و رانیری با همونی که دارن ، میسازن :D

مربوط به امری ، یک مربی جدی و سخت‌گیر است
محمدرضا در تاریخ ۱۳٩۷/۰۳/۰۳ نوشت :
به نظرم انتخابی شد که باید میشد هم اسم و رسم داره هم تجربه من که به آینده امیدوارم و نوع بازی خونی و‌بازی سازی اونای و خیلی دوست دارم به امید روزهای خوبمون با هم اینجا جشن و‌پایکوبی راه بندازیم

مربوط به مصاحبه اونای امری ، مربی جدید آرسنال
Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۰۳/۰۳ نوشت :
ایده آل نیست ولی به نظرم تو این شرایط بهتر از انتخاب آرتتا بود و زمان نیاز داره تا عملکرد اصلیشو ببینیم

مربوط به امری ، یک مربی جدی و سخت‌گیر است
در تاریخ ۱۳٩۷/۰۳/۰۲ نوشت :
خبر خوب اینه که امری گفته به لوکاس پرز بگید برگرده واسه پیش فصل.
پرز و جوئل کمپل خیلی حقشون ضایع شد.

مربوط به کازورلا آرسنال را رسما ترک کرد
mehran در تاریخ ۱۳٩۷/۰۳/۰۲ نوشت :
دوست داشتم آرتتا مربی میشد.الان با این شرایط حداقل فهمیدیم که مشکل کار گازیدیس و کرونکه بود نه ونگر.گازیدیسی که بودجه نقل و انتقالات تابستونو با این اوضاع وخیم دفاعی و هافبکی پنجاه میلیون پوند اعلام ...

مربوط به با حضور امری ، آرتتا کنار گذاشته شد
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی