کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

خوی درنده لوکاس توریرا در زمین با فریادهای "garra charrua" از سوی تماشاگران در جام جهانی همراه بود، عبارتی که در سرزمین مادری او برای نشان دادن روحیه و سرسختی خاص اروگوئه‌ای ها به کار می‌رود، لوکاس در مورد این عبارت گفت:وقتی مردم به اروگوئه فکر می‌کنند عبارت "گارا چارروا" به ذهن آنها می‌آید،...

می‌توانی به ما بگویی این عبارت به چه معنی است؟
کمی سخت است که بگویم "گارا چارروا" دقیقا به چه معنی است، این یک روش زندگیِ فوتبالی است، روشی که همه‌ی اروگوئه‌ای ها اینگونه بزرگ می‌شوند، روشی که در محله‌هایمان فوتبال بازی می‌کنیم، "گارا چارروا" درون تمام اروگوئه‌ای ها وجود دارد، توضیحش کمی مشکل است.چرا "گارا چارروا" به این اندازه برای تو اهمیت دارد؟
زیرا "گارا چارروا" یعنی هر چه داریم را رو می‌کنیم، ما در این کشور هر چه داریم را وقف فوتبال خود می‌کنیم، ما تمام توان خود را به کار می‌گیریم زیرا هر بار که وارد زمین می‌شویم به خاطر خانواده و دوستانمان، و از همه مهمتر مردمان است.وقتی در اروگوئه بزرگ می‌شدی چگونه"گارا چارروا" را یاد گرفتی؟
عبارت "گارا چارروا" به یک رسم معمول تبدیل شده است، زیرا در چند تورنمنت اخیر اروگوئه کاری کرده که مردم در موردش صحبت کنند، آن طور که پرتغال را در جام‌جهانی شکست دادیم مثال خوبی از این ماجراست، به همین دلیل است که ما را با عبارت "گارا چارروا" می‌شناسند.


وقتی شما در زمین هستید "گارا چارروا" را چگونه به نمایش می‌گذارید؟
این چیزی است که ما اروگوئه‌ای ها از سن پایین با آن آشنا می‌شویم، در مورد شکلی است که با فوتبال ارتباط برقرار می‌کنیم، معنایی که پیراهن ما برایمان دارد و تلاشی که در هر بازی می‌کنیم، همچنین در مورد روحیه و بسیاری موارد دیگری است که در تیم ملی وجود دارد.


برای مثال، وقتی که توپ در اختیار شما قرار ندارد، با چه روحیه‌ای آن را پس می‌گیرید؟ آیا این هم "گارا چارروا" است؟
بله، دقیقا، در دیداری که در مقابل پرتغال داشتیم ما خیلی تحت فشار بودیم زیرا احساس خستگی می‌کردیم، اما هر چه نیرو در بدن ما باقی مانده بود را گذاشتیم تا پیروز شویم.


لوکاس توریرا اولین بازیکن اروگوئه‌ای تاریخ آرسنال خواهد بود، اما چقدر از این بازیکن شناخت دارید؟! هافبک اروگوئه‌ای جدید ما لوکاس توریرا معتقد است خالکوبی هایش خلاصه‌ی زندگی و شخصیت او را به ما نشان می‌دهند، همانطور که خودش به ما توضیح داد: تو تتویی به شکل شیر روی بازویت داری، می‌توانیم آن را ببینیم؟
بله البته، این است.


معنی آن چیست؟
این را انتخاب کردم زیرا ازش خوشم آمد، درست است که شیر نماد قدرت و روحیه‌ای است که ما اروگوئه‌ای ها درون خود داریم، اما من عاشق تتو هم هستم، از همان لحظه‌ای که دیدمش از آن خوشم آمد.


چرا شیر را انتخاب کردی؟ به دلیل قدرتش؟
بله، به دلیل قدرتی که دارد انتخابش کردم، همچنین نشانگر چیزی که در داخل و خارج زمین هستم و همچنین خانواده‌ام، این تتوها چیزهای زیادی را از من و زندگی من نشان می‌دهند.

ثبت نظر شما
17+9=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

تیری آنری میتواند جانشین بروس شود
تیری آنری میتواند سرمربی استون‌ویلا شود...
آکپوم در حال خروج از آرسنال است
آکپوم با حدود ۲ میلیون پوند از آرسنال خارج میشود
روسیچکی برای بازی با رئال آماده است
اساطیر آرسنال در بازی برگشت با اساطیر رئال مادرید بزودی در لندن برگزار میشود
آیا آرسن ونگر به ژاپن بازمیگردد؟
تیم ملی ژاپن به شدت برای به خدمت‌گیری آرسن ونگر تلاش میکند
ژیرو : به شدت به آلمان‌ها حسادت میکردم
الیویه ژیرو از شرایط بوجود آمده توسط آلمانی‌های آرسنال در تمرینات میگوید...

آخرین نظرات

Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۰۴/۳۰ نوشت :
خیلی دوست دارم که ونگر خونه نشین نباشه. چه بهتر که برگرده ژاپن و این شانسو داشته باشیم رو در روی ایران خودمون بازی داشته باشه

مربوط به آیا آرسن ونگر به ژاپن بازمیگردد؟
Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۰۴/۳۰ نوشت :

از طرف دیگر رابرت پیرس سل کمپل، ری پارلور و امانوئل پتی برای توپچی‌ها به میدان خواهند رفت درعین‌حال توماس روسیچکی نیز به‌تازگی برای این بازی اعلام آمادگی کرده است.
=
البته اون دیداری که برگ...

مربوط به روسیچکی برای بازی با رئال آماده است
Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۰۴/۳۰ نوشت :
@Michael Jackson

ممنون از حمایت

مربوط به مقاله فوتبال بانوان جهان
Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۰۴/۳۰ نوشت :
گفته خانوادش دوست داشتند که همیشه خوب لباس بپوشه ولی انصافا یه سر به پیج اینستاگرامش بزنید ببینید این سبک ازپوشش واقعا خوب لباس پوشیدنه؟ 90درصدش رو که میبینی فقط میخوای بخندی:-)))))

مربوط به بلرین: خانواده من به صنعت مد علاقه دارند
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۴/۳۰ نوشت :
فدراسیون ژاپن میخواد با ونگر طولانی مدت همکاری کنه . جالب میشه مقدماتی جام جهانی بعدی ژاپن و ایران به هم بخورن و ونگر بیاد تهران 😆 همگی بریم استادیوم 😆

مربوط به آیا آرسن ونگر به ژاپن بازمیگردد؟
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی