کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

 آرسنال در بازی با کاردیف بسیار روان تر بازی گرد وقتیکه اوبامیانگ از مرکز به کناره ها برده شد و لاکازت در نوک پیکان قرار گرفت . هیچ شکی وجود ندارد که آرسنال به دلیل این جاگیری لاکازت توانست بازی را ببرد . لاکازت گل اول برای اوبامیانگ را ساخت و 10 دقیقه بعد آرسنال را در بازی پیش انداخت تا تیم با 3 امتیاز کاردیف را ترک کند .

لاکازت پس به میدان آمدن بعنوان یار تعویضی در بازی برابر من سیتی و وستهام و چلسی اولین حضور خود در ترکیب ابتدایی را در فصل جدید تجربه میکرد . او نه تنها نا امید نشد بلکه در بازی با کاردیف توانست آنچنان عملکردی به جا بگذارد که بهترین بازیکن زمین شود .

مسلما آرسنال با اوبامیانگ و لاکازت در کنار هم بسیار تهدیدکننده تر است . وقتیکه اوبامیانگ به کناره میرود میتواند با سرعت خود مدافعان کناری حریف را آزار دهد که در بازی با نیوکاسل در فصل پیش مشخص بود . بهترین عملکرد اوبامیانگ در آرسنال زمانی بوده که او در کناره باز یمیکرده تا بتواند هم از زوایای بسته تهدید و به سمت دروازه شوت کند و هم بتواند از توپهایی که به کنار میآیند موقعیت سازی کنند .

رفتن اوبامیانگ به کناره ها برای لاکازت هم خوب است . لاکازت میتواند با سرعت خود در ضد حمله ها مدافعان را پشت سر بگذارد و همچنین زمانیکه پشت به دروازه است برای دیگر بازیکنان موقعیت فراهم کند . او توانسته 2.9 پاس کلیدی در هربازی بطور متوسط ثبت کند که بالاترین در بین بازیکنان آرسنال است

لاکازت میتواند ترکیبِ آرسنال و بازی تهاجمی این تیم را در سیستم 4-2-3-1 مورد استفاده امری به هم گره بزند ( در کنار هم نگه دارد ) بخصوص با ترافیک بازیکنانی که امری در ترکیب و نیمکت خود برای پستهای یک سوم پایانی دارد .

در بازی با کاردیف امری برای حمله یک گروه سه نفره را پشت سر لاکازت قرار داد : اوزیل و رمزی و اوبامیانگ . هرکدام از این سه نفر چیزهای متفاوتی را به ترکیب و سبک بازی اضافه میکردند . همچنین حضور اوبامیانگ پشت سر لاکازت یا کنار او میتواند تمرکز مدافعان حرف را برهم زده و از روی لاکازت بردارد تا او بتواند بهتر به وظیفه اش عمل کند . اوبامیانگ پشت سر خود ناچو مونرئال را در پست دفاع چپ دارد که نسبتا خوب و است و برخلاف بلرین زیاد به جلو حرکت نمیکند پس اوبامیانگ میتواند بدون ترس از ضعف دفاعی در پشت سر خودش به جلو برود و به مدافعان حریف فشار بیاورد

عجیب نیست اگر آرسنال موفقیت بیشتری با لاکازت داشته باشد . در لیگ برتر درصد بردهای آرسنال وقتی لاکازت بوده از 33% به 59% رسیده است و گلهای بیشتری به ثمر رسیده یعنی 2.19 گل زمانیکه لاکازت بوده و 1.53 گل در غیاب او . این موضوع به خوبی میتواندخبر از خوش یمن بودن این انتقال دهد . لاکازت قرار بود به اتلتیکو مادرید برود ولی محرومیت اتلتیکو از انتقالات او را لندن فرستاد .
 امری مسلما دلایل خود را برای بازی ندادن به لاکازت از ابتدا در سه بازی آغازین لیگ برتر دارد ولی سخت است که دلیل مشخصی برای بازی ندادن به او و نگه داشتنش روی نیمکت در بازیهای آینده داشته باشد . لاکازت فوروارد ایده آل و مناسبی برای آرسنال است و این عملکرد زمانیکه او در نوک پیکان هجومی آرسنال باشد و اوزیل پشت سر او و اوبامیانگ در کنار او قرار گیرند میتواند بهتر جلوه پیدا کند .

لاکازت بارها و بارها در لیگ فرانسه نشان داده که در نقش مهاجم تک و تنها در نوک حمله استعداد بالقوه ای در دو زمینه دارد یعنی هم گلزن بسیار قهاریست و هم میتواند به خوبی برای هم تیمیهایش موقعیت سازی کند . این موضوع میتواند امری را ترغیب کند تا به سیستمهای تهاجمی مشابه روی بیاورد تا بهترین نتیجه را از لاکازت بگیرد .

اوبامیانگ قبلا معمولا در پست مهاجم نوک بازی میکرده البته یورگن کلوپ گاهی در دورتموند و در حضور لواندوفسکی او را در نقش وینگر استفاده میکرد . بعید است که اوبامیانگ مخالف حضور لاکازت در نوک باشد مگر اینکه نمایش ضعیف کننده ای از لاکازت امری را مجاب کند تا اوبامیانگ را به نوک ببرد . ولی بازی آنها بدون توپ یا با توپ نشان داده که بهترین گزینه اینست که لاکازت نوک و اوبامیانگ در کنار باشد .به قلم نیما از arsenali

ثبت نظر شما
18+6=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

چه چیزهایی از تساوی یکشنبه شب مقابل ولورهمپتون دستگیرمان می‌شود؟
اونای امری سرمربی آرسنال می‌گوید که شروع کُند تیمش در بازی‌ها چیزی است که باید تغییر کند
 سانچو و نلسون ، دوستان دوران کودکی
جیدن سانچو ستاره ی بورسیا دورتموند و ریس نلسون دوستان نزدیک هستند .
اوزیل میتوانست به آسیا برود؛ اما آرسنال را ترجیح داد
مسوت اوزیل، پیشنهاد حقوق هفتگی ۱ میلیون پوندی یک باشگاه آسیایی را رد کرده بود تا در آرسنال بماند!
رم : بازیکنی برابر رمزی نمیدهیم
باشگاه رم سکوت خود را در مورد انتقال آرون رمزی و پاتریک شیک شکست!
ونگر روی کدام نیمکت می‌نشیند ؟!
پیرس: آرسن ونگر بزودی به دنیای فوتبال باز خواهد گشت

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۲۰ نوشت :
Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۱۸ نوشت :
Michael Jackson

راستی کسی تونست بره باکو با یک با قره باغ رو ببینه ؟

----
رفتند . پایین سایتو چک کن. تو بخش گالری عکس ها عکساشون هست

مربوط به اوزیل: دوست دارم در آرسنال بازنشسته شوم
Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۱۸ نوشت :
@Michael Jackson
خوشحالم که بخش اولو دوست داشتی. واقعا نمیدونم در وصف این مرد چی میتونم بگم. معجزه کرد. باورم نمیشد همچین مربی ای باشه چون تجربه مربیگری تیم خیلی بزرگی رو نداشت . البته همون تیمی ک...

مربوط به داستان زندگی جو مونتمورو از زبان خودش (قسمت اول)
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۱۸ نوشت :
امیدوارم بتونم ازت یه امضا بگیرم...
راستی کسی تونست بره باکو با یک با قره باغ رو ببینه ؟🤔

مربوط به اوزیل: دوست دارم در آرسنال بازنشسته شوم
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰۸/۱۷ نوشت :
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی