کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

مسوت اوزیل از قیاس های گاه و بی گاه هواداران آرسنال، بین او با دنیس برکمپ آگاه است، اما اصرار دارد تا زیاد این قیاسها صورت نگیرد زیرا هر دو بازیکن ارزشهای خاص خود را دارند.

به عنوان یک بازیکن خلاق و تاثیرگذار، بدلیل نوع و پست بازی یکسان با برکمپ، بسیار محتمل است که قیاس هایی بین اوزیل و برکمپ افسانه ایصورت گیرد.

برگکمپ به مدت 9 فصل از سال 1995 تا 2006 در آرسنال بود و در این مدت 120 گل بثمر رساند و سه بار برنده لیگ برتر انگلیس شد.اوزیل که از همان ابتدایی که به انگلستان آمد با سلایق مختلف روبرو شد که گاه به تحسین از او می پرداختند و گاه از او انتقادات شدیدی می کردند. اما اوزیل 29 ساله، نتوانسته است تا به موفقیت های برگکمپ برسد ولی توانسته است جایگته خود را به عنوان یک شخصیت خاص در باشگاه آرسنال ثابت کند.

او در گفتگو با وبسایت رسمی باشگاه گفت:هواداران تیم همواره از زمان حضور من در آرسنال، که پنج سال شده است، از من حمایت می کردند و  این باعث شده است تا من، با فراغ بال بتوانم سبک بازی مورد علاقه خودم را ارائه دهم. من همیشه دوست دارم تا بازی را کنترل کنم و پاس گل بدهم و به تیم کمک کنم. از ابتدا این سبک بازی من بوده است. در پستی که من بازی میکنم، موقعیتهای زیادی برای شما بدست می آید تا به خط حمله ملحق شوید. شما می توانید صاحب توپ شوید یا پاسهای کلیدی ارسال کنید و یا خودتان اقدام به گلزنی کنید. در این سالها، بارها درباره نوع بازی برگکمپ با من صحبت شده است. قطعا برای من افتخار است که با بازیکنی مثل برگکمپ مقایسه می شوم.

او ستاره همیشگی آرسنال و بازیکنی فوق العاده بوده است.اما من علاقه ای ندارم تا با هیچ کس مقایسه شوم. من از زمان کودکی تاکنون استایل خود را داشته ام. من از این قیاس ها خوشحال می شوم اما من مسوت اوزیل هستم و هنوز تمام نشده ام."

سفر به نیوکاسل با تیم آرسنال از هر جهت برای اوزیل خوشایند بود زیرا او دویستمین حضورش با پیراهن آرسنال با برجای گذاشتن یک عملکرد خوب و همچنین تعامل و هماهنگ شدن با فرامین امری، پشت سر گذاشت.برد مقابل نیوکاسل با اولین گلزنی اوزیل در فصل جدید همراه شئ، ولی او می گوید که بیشتر از اینکه علاقه به گلزنی داشته باشد، علاقه به فراهم کردن پاس گل برای هم تیمیانش دارد.

او در این مورد گفت: بسیاری از کودکان از اینکه گل بزنند خوشحال میشدند، اما من از زمان کودکی، پاس گل دادن را دوست داشتم. شاید شما بپرسید چرا؟ جواب این سوال واقعا ساده است. با پاس گل دادن شما، این فرصت برای دوستانتان فراهم میکنید تا آنها گلزنی کنند و به تیم خود کمک می کنید. هرگاه که توپ به شما می رسد، همیشه فکر میکنید تا یک حمله را راه بیاندازید و یا گلزنی کنید و یا پاس گل بدهید. بدین دلیل است که برای من روتین شده است که هروقت توپ را بگیرم به فکر تدارک حمله باشم. از نظر من، یک بازیکن خلاق باید همیشه در زمین سرحال باشد و سرگرم کننده بازی کند و باید به سبک بازی هم تیمیانش اعتماد کند و به تیم کمک کند. من در تمام عمرم این گونه بازی کرده ام و هنوز هم وقتی به هم تیمیانم پاس گل می دهم، لذت میبرم."
 

 

OZIL

ثبت نظر شما
12+2=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

استون ویلا 0 آرسنال 4 The Fa WSL
یک برد حیاتی برای دختران آرسنال ...
چلسی 3 آرسنال 0  The Fa WSL
روزهای سخت برای دختران آرسنال...
تا 2023 با زینسبرگر
مصاحبه بانوی اتریشی آرسنال و سرمربی مونتمورو با سایت رسمی آرسنال
 آرسنال 1 منچسترسیتی 2 The Fa WSL
آرسنال برای صعود به لیگ قهرمانان به معجزه نیاز دارد...
ایوان اندیکا مورد توجه آرسنال قرار گرفته است
دفاع وسط فرانسوی توجه توپچی ها را به خود جلب کرده است

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩٩/۱۱/۲۵ نوشت :
سلام . خسته نباشید

ببینید بحث آنالیز رو بذاریم کنار، بانوان آرسنال پارسال با کرونا بدشانسی آوردن ، چون لیگ تعطیل شد و سهمیه هم نتونستیم بگیریم(لابی سیتی چلسی بی تاثیر نبود! اشتباه باشگاه که نب...

مربوط به چلسی 3 آرسنال 0 The Fa WSL
محمد فانتوم در تاریخ ۱۳٩٩/۱۱/۲۲ نوشت :
سلام و ارادت
من دوبار ثبت نام کردم با یک اسم.. و احتمالا قراره دوتا کارت به اسم من بیاد..که هر دوشم میخام

مربوط به همین امروز به یک هوادار رسمی تبدیل شوید
آرمان در تاریخ ۱۳٩٩/۱۱/۱۷ نوشت :
سلام
اقا ما دیگه داریم میریم تو سال 1400 چی شد پس؟
چقد دیگه انتظار!

مربوط به آیا نام شما به عنوان هوادار ثبت شده ؟!
بدرود در تاریخ ۱۳٩٩/۱۱/۰۳ نوشت :
بهترین خرید عالی من دنبالش کردم بی نظیر

مربوط به آرسنال ایوان تونی را زیر نظر دارد
علی آرسنالی در تاریخ ۱۳٩٩/۱۰/۲۱ نوشت :
ای کاش که برای این انتقال پول هزینه میکردیم و با توریرا معاوضه نمیشد چون بنظرم توریرا یه خصوصیتی در بازی کردنش تو میانه زمین بود که اونو از بازیکنای دیگر متفاوت میکرد ....

مربوط به پارتی تایم! هافبک جنگنده و قلدر اتلتیکو به آرسنال پیوست.
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی