کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

در شهر رامفورد همیشه بوق قطارها صدایشان بلند می شود، اما در این روز خاص مانند یک ریتم موسیقی زیبا به گوش می رسند، این صداها تا لندن هم طنین انداز می شود، حتی در لندن هم کسی از شنیدن این سمفونی تعجب نمی کند و همگان می دانند که این صداها بیانگر این  است که زادروز تونی آدامز فرا رسیده....

مرد های کهن سال راه آهن رامفورد که زمانی در دوران جوانی مشغول کار بودند، قطعا تونی را می شناسند، بهتر از پدر و مادرش، گفته اند بد اخلاق بوده اما عاشق هم بوده، گفته اند او به تمامی مسافران سلام می کرده، تمرین رفته و بعد تمرین به راه اهن آمده و با ما صحبت می کرده، منتظر قطار بوده، یکی پس از دیگری و او داستانش را برای ما تعریف می کرده و حتی آرزو هایش را. زیبا بودند و آرزو هایی که قشنگ تر هم شد و ما به چشم دیدیم و لبخند می زدیم، می خندیدیم، همانا بسیاری اشک هم ریختیم.

آفتاب طلوع می کرد، بالای یک کوه ثابت می ماند و کره خاکی هیچ حرکتی نمی کرد، آفتاب هم برای تماشای او ثابت می ماند، آن ها نظاره گر یک انسان بودند که مانند یک کوه بود، کوه بزرگ! یک انسان که غیرت و تعصبش هرگز مثال زدنی نیست، کسی که از طلوع تا غروب در توپچی ها ماند، هرگز خانواده خودش را ترک نکرد. او ماند و ماندگار شد. او ماند و افسانه شد، تمام جان طرفداران، همه خوشی آن ها، و حال باید افسانه را ورق زد، از تونی بگوییم و بگوییم، لذت ببریم و خاطرات را مرور کنیم.


🔸آدامز، تجدید خاطره با کوه افسانه ای هایبری...
زمانی که به آرسنال پیوست چهارده سالگی خود را سپری می کرد. از او به عنوان آینده توپچی ها یاد می شد، کسی که می تواند جزو بزرگان آینده باشد. نوجوان بزرگ شد، روز به روز، تعصبی تر و جنگجو تر، گفته بودند فیلمش را اگر بسازند قطعا باید فیلم های تاریخی با فوتبالی را یکی کنند و ساعت ها فکر کنند تا بتوانند شخصیت او را توصیف کنند. تونی در کنار لی دیکسون، نایجل  وینتربرن، استیو بولد خط تدافعی که تشکیل داده بودند که کابوس هر تیمی بود. دیواری که گذر از آن ها ترسناک بود و غیر ممکن. طرفداران عاشق او بودند، کم کم زمزمه این که او خدای آن هاست بر لب ها جاری می شد. اما ترس داشتند، از آدامز و البته نه به علت اینکه آن ها را تنها بگذارد، بلکه مصرف مشروبات الکلی توسط یک فرد جوان و آن هم با استعداد که او را نابود می کند، برای طرفداران ترس داشت. حالت مستی، دعوا های شبانه، درگیری با روزنامه نگاران تلخ بود اما با این وصف آدامز در مستطیل سبز متفاوت بود، با او زمان به زیبایی گذر می کرد، خیال همگان راحت بود. زمانی که لبخند می زد، طرفداران شادی می کردند و زمانی که غمگین بود، طرفداران برای او اشک می ریختند.

ونگر آمد، آدامز را تغییر داد، او چنان تغییر کرد که برای بسیاری تعجب آور بود، مانند طلوع خورشید در شب.
رهبر توپچی ها زمانی که  پادشاهی خود را در لندن می دید توسط بابی رابسون از جام جهانی ۱۹۹۰ کنار گذاشته شد، بحث برانگیز ترین تصمیم رابسون بزرگ و تلخ ترین روز های آدامز، روز های تلخ ادامه داشت، کابوس آدامز و مصدومیت نحس که گریبان گیر او بود باعث شد یورو ۹۲ را هم از دست بدهد. آدامز بازگشت، دیگر اعصبانی نبود، دیگر الکل مصرف نمی کرد، مرکز خیریه تاسیس کرده بود و درگیری صورت نمی گرفت، بسیار دوست داشتنی و جذاب تر از قبل، کاپیتان سه شیر ها  دیگر نبود، پادشاهی انگلستان از او گرفته شده بود، به الن شیرر رسیده بود اما با خداحافظی اسطوره گلزنی چون آلن شیرر، باری دیگر پادشاهی به آدامز رسید. اتفاقی که قبل تر از این ها باید به او می رسید. آدامز بعد از دریافت بازوبند کاپیتانی گفت: زمانی که شیرر کاپیتانی را از من گرفت، خشمگین بودم، اما به علت عشق به طرفداران هرگز بروز ندادم، زیرا ادم خوبی شده بودم.

سال ۲۰۰۲ یعنی  داستان عظمت توپچی ها، یعنی بالا سر بردن جام قهرمانی توسط آدامز بزرگ، لمس شدن جام توسط دستانش، و علاوه بر قهرمانی در لیگ، کسب جام حذفی و سالی رویایی برای ونگر و تونی آدامز و تمامی ستارگانی که هر کدام داستان زیبایی دارند. اگرچه آدامز به علت عارضه کمر درد نیمی از فصل را از دست داده بود، قدرت همیشگی را نداشت، کوه همیشگی نبود، و باید می رفت، زمان جدایی فرا رسیده بود‌.

از راه آهن رامفورد تا آخرین گل در ومبلی قدیمی مقابل اوکراین و ۶۰۰ مین بازی مقابل آلمان یک رکورد خارق العاده به حساب می آمد. دریافت نشان امپراطوری بریتانیا که هر کدام هزاران صفحه در کتاب افسانه ها دارد.

تونی آدامز فردی که هرگز از یاد توپچی ها نخواهد رفت، سوت قطارها چنین اجازه ای نخواهند داد...✍️نویسنده: ابوالفضل کریم آبادی (صدر)
 

تگ ها

ثبت نظر شما
4+9=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

کنفرانس خبری امری بعد از شکست باته
بازی کردن یا نکردن اوزیل دست اوست. باشد، بازی میکند. نباشد؛ نه !
مصاحبه مفصل امری پیش از بازی با باته
تعادل میان حمله و دفاع، وضعیت اوزیل، اخبار تیم و بیشتر.
 آرسنال 3  یوویل تاون  0 The Fa WSL
دو بازی کمتر داریم...همه چیز در دست ماست
گندوزی : هیچکس اسمم را نشنیده بود...
حیرت گندوزی از تاثیر آرسنال بر روند پیشرفت و شناخته شدن او در جهان فوتبال ...
حاشیه امنیت اوزیل در قراردادش با آرسنال
ونگر: ممکن است بندهای قرارداد اوزیل، وی را در حاشیه امنیت قراردهد.

آخرین نظرات

Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۰۳ نوشت :
@Michael Jackson

با اینهمه مصدوم خیلی سخته ولی امیدواریم

مربوط به آرسنال 3 یوویل تاون 0 The Fa WSL
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۰۲ نوشت :
امیدوارم تو فینال بزنیم من سیتی رومربوط به آرسنال 3 یوویل تاون 0 The Fa WSL
امیرمزروعی در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۰۲ نوشت :
همتون چهره شدن و بزرگ شدن رو مدیون ارسنال هستید...تنها باشگاه بزرگی که به بازیکن خیلی کوچیک هم بها میده و ارزش قائله واسشون....ولی حیف اکثرتون نمک نشناسید و بعد چهره شدنتون یادتون میره از کجا امدید کج...

مربوط به گندوزی : هیچکس اسمم را نشنیده بود...
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۳۰ نوشت :
اشکال نداره... ایشالا قهرمان لیگ میشیم و بریم لیگ قهرمانان سال بعد...تیم نیاز به زمان داره.
اون تیم آقایونه که یکی پس از دیگری داره گند میزنه :))...تیم بانوان کارش درسته :)


مربوط به کنفرانس مطبوعاتی مونتمورو پس از حذف از جام حذفی
Arsenal mohammad در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۲٩ نوشت :
در نقد این رفتار باید گفت که اصلا حرفه ای نیست یک بازیکن راجب باشگاه سابقش این جوری حرف بزنه، درسته که آرسنال شاید مثل اوایل دهه 2000 نیست اما این دلیل بر کم ارزش کردن تیم بزرگی مثل آرسنال نیست، برای...

مربوط به پیام تحریک‌کننده ژسنی برای آرون رمزی!!
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی