کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

اگر می‌خواهید بدانید چرا خرید ۲۶/۴ میلیون پوندی آرسنال فراتر از انتظارات ظاهر شده است، در ادامه با صحبت‌های نایجل وینتربرن اسطوره‌ی سابق آرسنال همراه باشید.
 
لوکاس توریرا که در بازی مقابل لیورپول عنوان بهترین بازیکن مسابقه را از آن خود کرد، با بازی سرسختانه خود مانع تسلط قرمزهای مرسی ساید بر توپ و میدان شد و به خوبی توانست آرسنال را در بازی نگه دارد، نایجل وینتربرن معتقد است ساده بازی کردن رمز موفقیت توریرا در آرسنال بوده است و همین امر باعث شده است تا به این اندازه در انجام وظایف محوله به خود اثرگذار نشان دهد.
 
نایجل وینتربرن اسطوره و مدافع سابق آرسنال و مفسر شبکه رادیویی لاو اسپرت در مورد این موضوع گفت:لوکاس توریرا بسیار بسیار ساده و در عین حال فوق‌العاده مؤثر و مفید بازی می‌کند، من همان موقعه که او را خریدیم گفتم اگر وی بتواند در همان سطحی که از او انتظار داریم در آرسنال بازی کند، حتماً خرید خارق‌العاده‌ای برای تیم خواهد بود.
 
وقتی در مورد لوکاس توریرا صحبت می‌کنیم به مردم می‌گویم 'تنها وقتی توپ را در اختیار دارد بازی او را رصد نکنید بلکه چند لحظه تأمل بفرمایید و وقتی مثلاً توپ پخش می‌کند یا در جای دیگری از زمین است، آن وقت است که می‌توانید چند چشمه از کارهایی را که در زمین می‌کند ببینید.لوکاس توپ را می‌گیرد، به بقیه پاس می‌دهد، با سرعت به جلو یا کناره‌های زمین می‌رود، اما همان زمان دارد پیش بینی می‌کند که ممکن است توپ دوباره به او برسد یا مالکیت آن از دست تیم در برود و آنگاه خود را به فضایی خالی می‌رساند که ممکن است توپ دوباره از آنجا سر در بیاورد، این هوش و قدرت بازی خوانی او خارق‌العاده است.
 
نایجل وینتربرن همچنین از انعطافی که آرسنال تحت هدایت اونای امری از خود نشان می‌دهد شگفت‌زده شده است، وی در ادامه افزود: امری تیم را رقابت‌پذیر کرده است و آنها را وادار کرده است تا تمرکز خود را حفظ کنند، این‌ها کارهایی است که امری برای آرسنال انجام داده است، شاید عملکرد تیم بی‌نقص و در حد کمال نباشد اما بازی‌های آنها به این سطح نزدیک است.
 
شاید مساوی کنند، شاید یک گل هم عقب بی‌افتند، اما تا انتها تلاش می‌کنند و با قدرت ذهنی فوق‌العاده‌ای به بازی باز می‌گردند، این هفته هم همین اتفاق افتاد، در بازی ماندند و خب البته ضربه الکساندر لاکازات هم بی‌نظیر بود و قدرت تمام کنندگی خودش را به رخ کشید.
 
بسیاری از هواداران از این صحبت می‌کنند که ترکیب تیم قابل پیش بینی نیست یا از قبل مشخص نیست تعویض‌ها چه کسانی خواهند بود و زمان انجام آنها کی خواهد بود، گمان می‌کنم وقتی در حال تماشای بازی هستید و مربی با خود می‌گوید الان لازم است تغییری ایجاد کنم اما مطمئن نیستم چه کسی را تعویض کنم، بسیار برای هواداران هیجان‌انگیز است، اونای امری ترسی از تعویض بازیکنان بزرگ ندارد."
 
 

ثبت نظر شما
10+6=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

دیوید اورنشتین از جاش کرونکه می گوید
کرونکه خیلی احتیاط می کرد که از پرسنل یا سیستم های قبلی به ویژه آرسن ونگر انتقاد نکند
کنفرانس خبری اونای امری پیش از بازی با لیورپول
ما در موقعیت بسیار خوبی هستیم اما فقط دو بازی در لیگ برتر انجام داده ایم. حضور در این لحظه با امکان بالا رفتن ، شگفت انگیز است و یک فرصت بسیار بزرگ است.
ینی آرنتس از آرسنال جدا شد
فیورنتینا تیم جدید آرنتس ...
میتینگ تهران - مشهد به مقصد آنفیلد
هواداران آرسنال در تهران و مشهد به دیدن بازی هفته سوم مینشینند...
هدف ما برگشت به لیگ قهرمانان و قهرمانی در لیگ است
صحبت های جاش کرونکه با بی بی سی اسپورت را در ادامه بخوانید ...

آخرین نظرات

فرهاد در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۷ نوشت :
همون روز اول هم گفتم بازیکن خوبی هستش البته بعضی ها گفتن امده یه فصل بازی کنه و بره. یه فصل خوب برا ما و خودش هچ عیبی هم نداره.

مربوط به ستاره ی جدید آرسنال بنام دنی سبایوس
mehdi+ h در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۷ نوشت :
یاد کازولا رو زنده کرد مهره گمشده ارسنال بعداز کازولا واقغا

مربوط به ستاره ی جدید آرسنال بنام دنی سبایوس
در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲٦ نوشت :
خخخ
بهترین نکته بازی با برنلی این بود که تماشاچیای ما هم بلد عالی تشویق کنن، منتظر بودن تیم خرج کنه خودشونو نشون بدن.
نیمه دوم ترکوندن تماشاچیا

مربوط به فران استنسون به آرسنال پیوست
بابک فرزام در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۵ نوشت :
نمیدونم چرا اینشکل شده ، کمبود منابع مالی یا سیاست باشکاه ، اخه چرا دیگه ترکیبی مثل انری . پیرس روتو زمین نداریم یا تو فاز دفایی تیم کسایی مثل پاتریک ویرا ، سول کمپل و اشلی کول رو نداریم. بخدا دلم لک...

مربوط به بررسی نقل و انتقالات باشگاه آرسنال
حمیدرضا در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۲ نوشت :
خیلی نوشته ی خوبی بود من خیلی لذت بردم. ایشالله از اول تا آخر فصل همه میگن غلاف کنید که آرسنال برگشته.

مربوط به بررسی نقل و انتقالات باشگاه آرسنال
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی