کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

البته مارک کلاتنبرگ تنها کسی نیست که قضاوت نامناسب مایک دین در دربی را تایید کرد. هواداران آرسنال در توئیتر نیز نسبت به بثمر رسیدن گل اول تاتنهام در شرایط آفساید، واکنش نشان دادند.  البته شبکه اسکای اسپورت نسبت به بررسی گل اول تاتنهام، اقدامی نکرد و این برای رسانه ای که همیشه بدنبال تحلیل و بررسی است، موضوع عجیبی بود.
 
در مورد گل دوم تاتنهام و شبیه سازی سون بازیکن تاتنهام که منجر به پنالتی شد، جیمی ردنپ سعی در مشروعیت بخشیدن به گل دوم تاتنهام داشت ولی هواداران آرسنال خطاب به او گفتند که ردنپ احتمالا صحنه را ندیده است.
 
کلاتنبرگ در شماره روز دوشنبه دیلی میل نوشت: مایک دین نباید هیچکدام از گلهای تاتنهام را قبول می کرد، اریک دایر در هنگام به ثمر رساندن گل تساوی تاتنهام در موقعیت آفساید قرار داشت و در جریان به ثمر رسیدن گل دوم تاتنهام، سون هیونگ مین با شیرجه ای استادانه، باعث اعلام ضربه پنالتی شد. راب هولدینگ در آن صحنه تکل زد ولی هیچ برخوردی با سون نداشت. من 5 یا 6 با صحنه را با دقت دیدم و تماسی مشاهده نکردم.اما دین در اعلام خطای هند یان فرتونگن، و اعلام پنالتی برای آرسنال، عملکرد صحیحی داشت.
 
 مطابق معمول، مایک دین هیچ توجیهی برای تصمیمات اشتباه خود ندارد و از این بابت نیز تاکنون عذرخواهی نکرده است. البته او اکنون 50 سال دارد و سال های آخر داوری خود را سپری می کند. او بطور میانگین قاضی 20 درصد جدال های آرسنال و تاتنهام که در دوران داوری او برگزار شده، بوده است.
 
کیث هکت، داور اسبق انگلیسی، در دیلی تلگراف نوشت: در نگاه اول پنالتی تاتنهام، درست بنظر می رسید، هولدینگ تکل زده بود و جای گیری مایک دین هم عالی بود. اما در بازپخش صحنه، ما به وضوح دیدیم که تکل هولدینگ هیچ برخوردی با مهاجم تاتنهام نداشت. 
 
اما گرفتن آن پنالتی بقدری حاشیه ساز است که اکنون هم آنها بخواهند بر روی درست بودن پنالتی اصرار کنند.
 
 بند 12 قانون می گوید که اگر یک بازیکن عملی انجام دهد که از دید داور بی دقت، بی ملاحظه و شدید تلقی شود، داور می تواند تا یک ضربه آزاد مستقیم بنفع تیم مقابل اعلام کند و چون این صحنه در داخل محوطه بوده است، یک ضربه پنالتی اعلام می شود.او توضیح داد که: صحنه تکل هولدینگ، از نظر من این شرایط را داشت. سون اصلا با این تکل برخوردی نداشت ولی تکل بی محابای هولدینگ باعث شد تا او را که در حال گریز از این تکل بود را بی تعادل و سرنگون کند.
 
البته همه می دانیم که این موضوعات توجیه هستند، سون از تکل فرار نکرد، بلکه شیرجه زد، او آن تکل را لازم داشت تا سناریوی شبیه سازی خود را کامل کند. هولدینگ باعث سرنگونی او نشد، بلکه خود او شیرجه زد. تعریف "تکل بی محابا" این است که آن تکل خطری را برای بازیکن ایجاد کند که این شامل تکل برای گرفتن توپ نیست. با این منطق هکت، هر تکلی که برای گرفتن توپ زده شود را باید داور خطا اعلام کرده و یک ضربه آزاد به تیم مقابل هدیه دهد.
 

ثبت نظر شما
11+5=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

گورخرهای تورین: دنبال اوزیل نیسیتم
باشگاه یوونتوس شایعه جذب اوزیل را رد کرد!
میلوال  1 آرسنال 3 (Continental cup )
با صدرنشینی دور گروهی کانتی کاپ را به پایان رساندیم
انتقالات احتمالی برای جانشینی هلدینگ
اریک بایی یا تیم کیهیل، کدام یک جایگزین راب هولدینگ می‌شوند؟
من آرسنال را دوست دارم و با عشق ماندم
ایوبی: من سه پیشنهاد برای خروج از آرسنال داشتم، اما با قلبم تصمیم گرفتم در اینجا بمانم!
پیش بازی هفته ششم دور گروهی لیگ اروپا: آرسنال و قره باغ
آخرین بازی آرسنال در مرحله گروهی لیگ اروپا در روز پنجشنبه ساعت ۲۳:۳۰ مقابل قره باغ آذربایجان در ورزشگاه امارات لندن برگزار خواهد شد.

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۲۱ نوشت :
میگن میره اینتر . البته بازیکن خوبیه و تا الان دچار مصدومیت کمر بوده ولی مدتیه شل بازی میکنه .

مربوط به سیستم جدید امری آیا باعث فروش اوزیل خواهد شد؟
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱۸ نوشت :
وای چقدر سامتر اوبا خوب بود...گل توریرا عالی تر...اصن چقدر خوشحالی کردم :))

مربوط به هفته شانزدهم لیگ برتر، آرسنال 1-0 هادرسفیلد
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱۸ نوشت :
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱٦ نوشت :
خیلی مفت گل خوردیم
حالا اولی آفساید بود ولی دفاع گیج میزد میشد نخوریم
دومی که اصلا من در حال خوشحالی بودم برگشتم هال دیدم ما داریم بازی رو شروع میکنیم ... گفتم اونا خوردن! دیدم 2_2 شده :o
مص...

مربوط به امری : من به تصمیمات داور احترام میگذارم
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۰٩/۱٦ نوشت :
به به ... آفرین 😙

مربوط به آرسنال 5 چارلتون 0 (Continental cup )
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی