کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

البته مارک کلاتنبرگ تنها کسی نیست که قضاوت نامناسب مایک دین در دربی را تایید کرد. هواداران آرسنال در توئیتر نیز نسبت به بثمر رسیدن گل اول تاتنهام در شرایط آفساید، واکنش نشان دادند.  البته شبکه اسکای اسپورت نسبت به بررسی گل اول تاتنهام، اقدامی نکرد و این برای رسانه ای که همیشه بدنبال تحلیل و بررسی است، موضوع عجیبی بود.
 
در مورد گل دوم تاتنهام و شبیه سازی سون بازیکن تاتنهام که منجر به پنالتی شد، جیمی ردنپ سعی در مشروعیت بخشیدن به گل دوم تاتنهام داشت ولی هواداران آرسنال خطاب به او گفتند که ردنپ احتمالا صحنه را ندیده است.
 
کلاتنبرگ در شماره روز دوشنبه دیلی میل نوشت: مایک دین نباید هیچکدام از گلهای تاتنهام را قبول می کرد، اریک دایر در هنگام به ثمر رساندن گل تساوی تاتنهام در موقعیت آفساید قرار داشت و در جریان به ثمر رسیدن گل دوم تاتنهام، سون هیونگ مین با شیرجه ای استادانه، باعث اعلام ضربه پنالتی شد. راب هولدینگ در آن صحنه تکل زد ولی هیچ برخوردی با سون نداشت. من 5 یا 6 با صحنه را با دقت دیدم و تماسی مشاهده نکردم.اما دین در اعلام خطای هند یان فرتونگن، و اعلام پنالتی برای آرسنال، عملکرد صحیحی داشت.
 
 مطابق معمول، مایک دین هیچ توجیهی برای تصمیمات اشتباه خود ندارد و از این بابت نیز تاکنون عذرخواهی نکرده است. البته او اکنون 50 سال دارد و سال های آخر داوری خود را سپری می کند. او بطور میانگین قاضی 20 درصد جدال های آرسنال و تاتنهام که در دوران داوری او برگزار شده، بوده است.
 
کیث هکت، داور اسبق انگلیسی، در دیلی تلگراف نوشت: در نگاه اول پنالتی تاتنهام، درست بنظر می رسید، هولدینگ تکل زده بود و جای گیری مایک دین هم عالی بود. اما در بازپخش صحنه، ما به وضوح دیدیم که تکل هولدینگ هیچ برخوردی با مهاجم تاتنهام نداشت. 
 
اما گرفتن آن پنالتی بقدری حاشیه ساز است که اکنون هم آنها بخواهند بر روی درست بودن پنالتی اصرار کنند.
 
 بند 12 قانون می گوید که اگر یک بازیکن عملی انجام دهد که از دید داور بی دقت، بی ملاحظه و شدید تلقی شود، داور می تواند تا یک ضربه آزاد مستقیم بنفع تیم مقابل اعلام کند و چون این صحنه در داخل محوطه بوده است، یک ضربه پنالتی اعلام می شود.او توضیح داد که: صحنه تکل هولدینگ، از نظر من این شرایط را داشت. سون اصلا با این تکل برخوردی نداشت ولی تکل بی محابای هولدینگ باعث شد تا او را که در حال گریز از این تکل بود را بی تعادل و سرنگون کند.
 
البته همه می دانیم که این موضوعات توجیه هستند، سون از تکل فرار نکرد، بلکه شیرجه زد، او آن تکل را لازم داشت تا سناریوی شبیه سازی خود را کامل کند. هولدینگ باعث سرنگونی او نشد، بلکه خود او شیرجه زد. تعریف "تکل بی محابا" این است که آن تکل خطری را برای بازیکن ایجاد کند که این شامل تکل برای گرفتن توپ نیست. با این منطق هکت، هر تکلی که برای گرفتن توپ زده شود را باید داور خطا اعلام کرده و یک ضربه آزاد به تیم مقابل هدیه دهد.
 

ثبت نظر شما
9+0=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

وضعیت اوزیل در آرسنال خجالت آور است!
مدافع پیشین آرسنال اظهار داشته است که این بازیکن آلمانی بقدر کافی حرفه ای نیست و عنوان کردن مصدومیت و بیماری نمی تواند وضعیت پشت پرده ی او را در آرسنال، پنهان کند.
کنفرانس مطبوعاتی امری پس از شکست مقابل باته بوریسوف
امری امیدوار به نود دقیقه‌ی امارات...
شکست آرسنال از  باته بوریسف !!!!
آرسنال در بازی رفت، دور حذفی لیگ اروپا شکست خورد !!!
آخرین شایعات نقل و انتقالاتی آرسنال
جایگزین موستفی، خروج اوزیل، شغل جدید ونگر، و اخبار نقل و انتقالات
تمسخر ایوبی روند نادرستی که هواداران آرسنال پیش گرفته‌اند
آلکس آیوبی بیشتر مورد تمسخر طرفداران است تا اینکه بخشی از مشکلات آرسنال باشد.

آخرین نظرات

Topchi78 در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۲٦ نوشت :
قبلا هم گفتم،این تیم تعداد بازیکن بی کیفیتش بیشتر از با کیفیت هست،با امثال نایلز و ژاکا و گوندوزی و ایوبی و... دنبال چی هستیم؟؟؟؟

مربوط به شکست آرسنال از باته بوریسف !!!!
امیرمزروعی در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۲۳ نوشت :
همین مونده بود این ..... به ما تیکه بندازه...
یکی نیست بهش بگه از بچگی تو ارسنال بزرگت کردن و شدی چزنی...
اینقدر گل افتضاح خوردی و تیم ما رو نابود کردی تا به اینجا رسیدی...
الانم اگه سری ...

مربوط به پیام تحریک‌کننده ژسنی برای آرون رمزی!!
علی در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۲۲ نوشت :
اوزیل هر چقدر پیر یا کند باشه باز پاسهاش تعیین کنندست چون تجربه بازی زیر نظر مربیان بزرگ رو داشته نباید اینقدر امری چپ باشه باهاش

مربوط به امری همچنان به اوزیل راه نمیدهد ...
محمد فانتوم در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۲۱ نوشت :
سلام آقا آرمان زحمتکش
خدا قوت
چیشد این کارت ها؟خیلی وقت شده که.

مربوط به همین امروز به یک هوادار رسمی تبدیل شوید
امیرمزروعی در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۱۵ نوشت :
بنظر من مربی خوبیه ولی ابزار لازم رو نداره...
اکثر بازیکنامون در سطح تیمهای نیمه پایین جدولن...
حیف اوبامیانگ و لاکازت و اوزیل و رمزی و چک ....جزء بهترینهای دنیای فوتبالن در پست خودشون ولی حیف ...

مربوط به بازیکنانی که بصورت قرضی به آرسنال آمده اند
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی