کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

این هافبک بارسلونا به خاطر تعداد بازی کم ناراضی است و آرسنال برای تقویت تیم خود به دنبال وی است. این انتقال منطقی به نظر می رسد اگر که شایعات پیرامون اوزیل و رمزی صحت داشته باشند. ولی آیا سوارز ارزشش را دارد تا آرسنال در پی او باشد؟ آخرین بازیکن خریداری شده از بارسلونا الکسیس سانچز بود که خرید بسیار موفقی بود. بسیار بعید است که سوارز بتواند در آن سطح عمل کند ولی قطعا شایسته تر  از تعداد دقایقی است که به او می رسد.


او کجای مسیر را اشتباه رفت؟
سوارز در ۲۰۱۶ از ویارئال به بارسا برگشت. او بلافاصله پیراهن ژاوی را بر تن کرد و عنوان کرد که می خواهد در پست اینیستا بازی کند. این ها اظهارت جسورانه ای بود، اما او به این خواسته اش نرسید. سطح بازی و ثبات بازیکنان تهاجمی بارسا باعث شد تا او هیچ گاه جایگاه ثابتی در تیم نداشته باشد. این مسئله، به این خاطر نبود که او ضعف خاصی داشته باشد، فقط اینکه او یک بازیکن سطح جهانی نبود و زیاد بازی به وی نمی رسید.


آیا سوارز مناسب بازی آرسنال است؟
بسیار زیاد. قبل از اینکه به ویارئال فروخته شود، سوارز یک فصل به صورت قرضی در سویا و تحت نظر امری بازی کرد و با این تیم قهرمان لیگ اروپا شد. او درباره امری می گوید: " او یکی از بهترین مربیان است. او بهترین بازی را از بازیکنان می گیرد."
آرسنال نیاز به یک بازیکن تهاجمی نیاز دارد تا در نقش میخیتاریان اکثرا مصدوم و رمزی که در حال ترک باشگاه است، عمل کند. مهارت های سوارز بسیار شبیه به رمزی است با تفاوت که او سریع تر است، قابلیت دریبل زنی خوبی دارد، و البته گلزن خوبی هم می باشد. او در بازی  اخیر بارسا در کوپا دل ری گل های بسیار زیبایی به ثمر رساند و قابلیت گلزنی با شوت از راه دور را نیز دارد.


او در چه پستی برای آرسنال می تواند به میدان برود؟
امری در مصاحبه اخیر خود در پاسخ به سوال خبرنگاران گفته بود که سوارز می تواند هم در وینگ چپ و هم در وینگ راست بازی کند. اگر او در سمت راست سیستم ۱-۳-۲-۴ بازی کند، با سرعت و بازی مستقیم خود می تواند مکمل خوبی برای اوزیل باشد. در سیستم ۱-۲-۴-۳، او می تواند ضلع سوم از زوج اوبا و لاکا باشد. سوارز می خواهد که بیشتر صاحب توپ باشد تا پاس های بهتری دهد و اکثرا نیز خود را در موقعیت های گلزنی قرار می دهد. در نهایت اگر که امری از سیستم ۲-۴-۴ با اوبا و لاکا در خط حمله خود استفاده کند، سوارز و ایوبی در گوش ها، هم می توانند به عقب برگردند و هم در هنگام حمله، توپ را جلو ببرند و دفاع های کناری خود اضافه شوند و توپ ها را برای زوج خط حمله خود ارسال کنند. این یک ترکیب بسیار تهاجمی است و می تواند نتایج خارق العاده ای را به همراه داشته باشد، اگر که به موقع به کار گرفته شود.

 

درنهایت ، در هر سیستمی که به کار گرفته شود، سوارز خرید خوبی برای آرسنال خواهد بود.

ثبت نظر شما
8+1=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

کنفرانس امری بعد از پیروزی مقابل چلسی
پیروزی مقابل چلسی، توافق با دنیس سوارز، عملکرد لاکازت و وضعیت هکتور بلرین
صحبت‌های گلزنان بازی با چلسی
صحبت های کاپیتان کوشیلنی و الکساندر لاکازت پس از پیروزی مقابل چلسی
بالاگ: امری در تابستان بودجه کافی خواهد داشت!
گلیم بالاگ مفسر فوتبال و ژورنالیست معتبر اسکای اسپرت معتقد است که آرسنال در تابستان می‌تواند یه خانه تکانی اساسی در باشگاه داشته باشد....
میشل و ویلیامسون در جمع باشگاه صدتایی های آرسنال
باشگاه با تاخیر اما میشل را در لیست صدتایی ها قرار داد!

آخرین نظرات

xX.ArAs.Xx در تاریخ ۱۳٩۷/۱۰/۲۸ نوشت :
فاجعه و دیگر هیچ

مربوط به نگاهی به انقلاب تابستان 2018 !!!
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۰/۲٦ نوشت :
منچستر سیتی چرا نمیبازه :|

مربوط به آرسنال 1 چلسی 2 The Fa WSL
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۰/۲٦ نوشت :
یوونتوس لااقل یه 20 میلیون بده ما ...رمزی مفت بره خیلی زور داره

مربوط به یوونتوس برای رمزی 20 میلیون میپردازد ؟!
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۰/۲٦ نوشت :
واقعا موفقیت بزرگیه برای یه بازیکنی به سن 21 سال اونم تو لیگ بانوان


مربوط به لئا ویلیامسون برای صدمین بار با پیراهن آرسنال به میدان رفت
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۰/۲٦ نوشت :
خیلی شوکه کننده تصمیم گرفت...اما خوشحالم که تو آرسنال خداحافظی میکنه...کاش بتونیم به آمار 202 کلین شیت پیتر کمک کنیم.

مربوط به پیتر چک در پایان فصل از فوتبال خداحافظی میکند
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی