کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

این هافبک بارسلونا به خاطر تعداد بازی کم ناراضی است و آرسنال برای تقویت تیم خود به دنبال وی است. این انتقال منطقی به نظر می رسد اگر که شایعات پیرامون اوزیل و رمزی صحت داشته باشند. ولی آیا سوارز ارزشش را دارد تا آرسنال در پی او باشد؟ آخرین بازیکن خریداری شده از بارسلونا الکسیس سانچز بود که خرید بسیار موفقی بود. بسیار بعید است که سوارز بتواند در آن سطح عمل کند ولی قطعا شایسته تر  از تعداد دقایقی است که به او می رسد.


او کجای مسیر را اشتباه رفت؟
سوارز در ۲۰۱۶ از ویارئال به بارسا برگشت. او بلافاصله پیراهن ژاوی را بر تن کرد و عنوان کرد که می خواهد در پست اینیستا بازی کند. این ها اظهارت جسورانه ای بود، اما او به این خواسته اش نرسید. سطح بازی و ثبات بازیکنان تهاجمی بارسا باعث شد تا او هیچ گاه جایگاه ثابتی در تیم نداشته باشد. این مسئله، به این خاطر نبود که او ضعف خاصی داشته باشد، فقط اینکه او یک بازیکن سطح جهانی نبود و زیاد بازی به وی نمی رسید.


آیا سوارز مناسب بازی آرسنال است؟
بسیار زیاد. قبل از اینکه به ویارئال فروخته شود، سوارز یک فصل به صورت قرضی در سویا و تحت نظر امری بازی کرد و با این تیم قهرمان لیگ اروپا شد. او درباره امری می گوید: " او یکی از بهترین مربیان است. او بهترین بازی را از بازیکنان می گیرد."
آرسنال نیاز به یک بازیکن تهاجمی نیاز دارد تا در نقش میخیتاریان اکثرا مصدوم و رمزی که در حال ترک باشگاه است، عمل کند. مهارت های سوارز بسیار شبیه به رمزی است با تفاوت که او سریع تر است، قابلیت دریبل زنی خوبی دارد، و البته گلزن خوبی هم می باشد. او در بازی  اخیر بارسا در کوپا دل ری گل های بسیار زیبایی به ثمر رساند و قابلیت گلزنی با شوت از راه دور را نیز دارد.


او در چه پستی برای آرسنال می تواند به میدان برود؟
امری در مصاحبه اخیر خود در پاسخ به سوال خبرنگاران گفته بود که سوارز می تواند هم در وینگ چپ و هم در وینگ راست بازی کند. اگر او در سمت راست سیستم ۱-۳-۲-۴ بازی کند، با سرعت و بازی مستقیم خود می تواند مکمل خوبی برای اوزیل باشد. در سیستم ۱-۲-۴-۳، او می تواند ضلع سوم از زوج اوبا و لاکا باشد. سوارز می خواهد که بیشتر صاحب توپ باشد تا پاس های بهتری دهد و اکثرا نیز خود را در موقعیت های گلزنی قرار می دهد. در نهایت اگر که امری از سیستم ۲-۴-۴ با اوبا و لاکا در خط حمله خود استفاده کند، سوارز و ایوبی در گوش ها، هم می توانند به عقب برگردند و هم در هنگام حمله، توپ را جلو ببرند و دفاع های کناری خود اضافه شوند و توپ ها را برای زوج خط حمله خود ارسال کنند. این یک ترکیب بسیار تهاجمی است و می تواند نتایج خارق العاده ای را به همراه داشته باشد، اگر که به موقع به کار گرفته شود.

 

درنهایت ، در هر سیستمی که به کار گرفته شود، سوارز خرید خوبی برای آرسنال خواهد بود.

ثبت نظر شما
9+4=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

آرسنال توریرا را از ناپولی قاپیده است
پدر توریرا: کار انتقال لوکاس به ناپولی تقریبا تمام شده بود!
مونرئال: وقتی اوزیل در ترکیب ماست رقبا نگران هستند!
ناچو مونرئال از تاثیرات حضور اوزیل در ترکیب آرسنال می گوید...
لیختشتاینر:من نیاز دارم تا مرتب بازی کنم!
لیختشتاینر بیش از این میخواهد بازی کند!!!!
مایکل ادوارد باید الگوی مدیر فنی آرسنال باشد!
آرسنال همچنان به دنبال مدیرفنی است و گزینه های قبلی آنها یعنی اورمارس و مونچی پیشنهاد آرسنال را رد کرده اند.
شایعات جدید نقل و انتقالاتی آرسنال!
هر روز خبرهای مختلفی از تلاش آرسنال برای به خدمت گرفتن بازیکنان جدید به گوش میرسد.

آخرین نظرات

علي ج در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۲۳ نوشت :
واقعيت اينه كه چک از لنو بهتره. سيو هاي عجيب و غريب چک تو چند بازي اول فصل رو بياد بيارين!!

مربوط به این ژرمن های دوست داشتنی
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۲۱ نوشت :
محشره این پسر...مرسی لنو

مربوط به این ژرمن های دوست داشتنی
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۲۱ نوشت :
خیلی خیلی بازی خوبی بود...آفرین ... به امید بردن رن و صعود به مراحل بالاتر

مربوط به امری شادترین مرد در امارات، بعد از شکست یونایتد
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۱۲ نوشت :
بازی رو ندیدم...حیف شد پنالتی رو گل نکردیم...ولی هنوز هم فرصت سهمیه از طریق لیگ رو داریم...فاصله تیم های سوم تا ششم خیلی کمه و اگه دقت کنیم میتونیم سهیمه بگیریم...بازی های بقیه رقیب هامون به مراتب دش...

مربوط به امری : لیاقت پیروزی را داشتیم
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۱۲ نوشت :
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی