کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

لوکاس توریرا میداند که ما کار سختی برای راه یابی به لیگ قهرمانان فصل بعد داریم. باخت روز یکشنبه در مقابل منچستر سیتی ما را سه امتیاز از تیم چهارم یعنی چلسی عقب انداخت، و دیدیم که منچستر یونایتد از ما جلو افتاد و با یک جهش به جایگاه پنجم رسید، اما نباید فراموش کنیم ۱۳ بازی دیگر در لیگ تا پایان فصل باقیست. از لوکاس توریرا انتظارات بسیاری وجود دارد و او باید بازگردد و واکنش نشان دهد. گوشه ای از مصاحبه ی وی بعد از شکست در ورزشگاه اتحاد را باهم مرور میکنیم:

ارزیابی شما از بازی چه بود؟
خوب بازی بسیار سختی در مقابل یکی از قدرتمندترین تیم های لیگ برتر بود. ما می دانستیم که آنها برای ما دردسر ساز می شوند و ما زمانی را داریم تا بتوانیم در بازی بمانیم و آنها را با کار تیمی به عقب بردیم و پرس کردیم. ما توانستیم در نیمه ی اول، نیمه ی متعادلی داشته باشیم، سپس بخاطر اتفاقاتی که در بازی افتاد آنها دو بر یک جلو افتادند. سپس در نیمه ی دوم بازی کاملا متفاوت بود. ما تلاش کردیم تا بازی را به تساوی بکشانیم، اما نتوانستیم موقعیتی خلق کنیم. آنها توانستند موقعیت خلق کنند و به گل سوم نیز برسند و این بدترین اتفاق بعد از تساوی در نیمه ی اول بود.

همانجور که شما گفتید، زمانی که ما بازی را یک بر یک مساوی کردیم، عملکردمان عالی بود. ما آنها را به بهترین نحو ممکن پرس کردیم، و از فضاهای خالی به خوبی استفاده کردیم. و البته که این درست است که آنها بخاطر کیفیت بالاتر بازیکنانشان به گل دوم رسیدند و واقعا روند بازی تغییر کرد. ما سعی کردیم که روند هجومیمان را حفظ کنیم. سعی کردیم بازی خودمان را انجام دهیم و سعی کنیم بازی متعادلی انجام دهیم، اما امکان پذیر نبود. این فوتبال است و برای مدت طولانی است که در لیگ برتر هستیم و بازی میکنیم. ما سعی میکنیم بجنگیم و سعی داریم بهترین نتیجه ی ممکن را در بازی بگیریم و بازی را به اتمام برسانیم.

این بازی چقدر سخت بود؟
بازی بسیار سختی بود اما ما می دانیم که منچسترسیتی یکی از بهترین تیم های انگلستان است. آنها بازیکنان بسیار عالی را جذب کرده اند و فوتبال بسیار سطح بالایی بازی می کنند. همانطور که گفته شد، ما بسیار آماده بودیم و ما قادر بودیم که بازی پایاپایی در مقابل آنها انجام دهیم. ما با آن ها بازی کردیم و بازی را یک بر یک مساوی کردیم، اما بعد از آن قادر به ایجاد موقعیت روی دروازه ی آنها نبودیم وسپس بخاطر روند بازی گل دوم را به ما زدند.


آیا بازیکنان قبل از اتمام بازی از نتیجه ی بازی منچستر یونایتد مطلع بودند؟

خیر، ما فقط روی بازی خودمان متمرکز بودیم، بخاطر اینکه بازی مهمی برای ما بود. ما می دانیم که بازی های دیگری برای ما وجود دارند که ما را به جایگاه چهارم برسانند و این یک رقابت فشرده برای رسیدن به سهمیه ی لیگ قهرمانان اروپاست، اما راه زیادی باقی مانده است. ما یک تیم عالی هستیم و بسیار باهم متحدیم و میخواهیم که این امر را به حقیقت برسانیم و بازیمان را بهبود دهیم و به لیگ قهرمانان راه یابیم.

درباره ی اینکه چگونه می خواهید هرچه سریع تر به رقابت ها بازگردید؟

امروز منچستر یونایتد ما را پشت سر گذاشت . بسیار مهم است که هرچه سریع تر ورق را به نفع خودمان برگردانیم. این فوتبال است، بعضی اوقات برنده می شوید و بعضی اوقات میبازید. مهمترین موضوع اینست که ما سعی داریم بازیمان را بهبود ببخشیم. راه زیادی برای پیمودن در لیگ برتر تا انتهای فصل باقی مانده، پس بهتر است به اهداف خودمان در زمان باقی مانده تا انتهای فصل برسیم.

ثبت نظر شما
3+4=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

دیوید اورنشتین از جاش کرونکه می گوید
کرونکه خیلی احتیاط می کرد که از پرسنل یا سیستم های قبلی به ویژه آرسن ونگر انتقاد نکند
کنفرانس خبری اونای امری پیش از بازی با لیورپول
ما در موقعیت بسیار خوبی هستیم اما فقط دو بازی در لیگ برتر انجام داده ایم. حضور در این لحظه با امکان بالا رفتن ، شگفت انگیز است و یک فرصت بسیار بزرگ است.
ینی آرنتس از آرسنال جدا شد
فیورنتینا تیم جدید آرنتس ...
میتینگ تهران - مشهد به مقصد آنفیلد
هواداران آرسنال در تهران و مشهد به دیدن بازی هفته سوم مینشینند...
هدف ما برگشت به لیگ قهرمانان و قهرمانی در لیگ است
صحبت های جاش کرونکه با بی بی سی اسپورت را در ادامه بخوانید ...

آخرین نظرات

فرهاد در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۷ نوشت :
همون روز اول هم گفتم بازیکن خوبی هستش البته بعضی ها گفتن امده یه فصل بازی کنه و بره. یه فصل خوب برا ما و خودش هچ عیبی هم نداره.

مربوط به ستاره ی جدید آرسنال بنام دنی سبایوس
mehdi+ h در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۷ نوشت :
یاد کازولا رو زنده کرد مهره گمشده ارسنال بعداز کازولا واقغا

مربوط به ستاره ی جدید آرسنال بنام دنی سبایوس
در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲٦ نوشت :
خخخ
بهترین نکته بازی با برنلی این بود که تماشاچیای ما هم بلد عالی تشویق کنن، منتظر بودن تیم خرج کنه خودشونو نشون بدن.
نیمه دوم ترکوندن تماشاچیا

مربوط به فران استنسون به آرسنال پیوست
بابک فرزام در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۵ نوشت :
نمیدونم چرا اینشکل شده ، کمبود منابع مالی یا سیاست باشکاه ، اخه چرا دیگه ترکیبی مثل انری . پیرس روتو زمین نداریم یا تو فاز دفایی تیم کسایی مثل پاتریک ویرا ، سول کمپل و اشلی کول رو نداریم. بخدا دلم لک...

مربوط به بررسی نقل و انتقالات باشگاه آرسنال
حمیدرضا در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۲ نوشت :
خیلی نوشته ی خوبی بود من خیلی لذت بردم. ایشالله از اول تا آخر فصل همه میگن غلاف کنید که آرسنال برگشته.

مربوط به بررسی نقل و انتقالات باشگاه آرسنال
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی