کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

این مدافع چپ انگلیسی که نقش انکار ناپذیری در کسب دو عنوان قهرمانی توپچی‌ها در لیگ برتر در زمان حضورش در این تیم داشت، در تابستان ٢٠٠۶ طی انتقالی آزاد، آرسنال را به مقصد چلسی ترک کرد.
 
هواداران ناراضی آرسنال عنوان Cashly [ترکیبی از نام اشلی با واژه Cash به معنی پول] را برای او بابت این انتقال انتخاب کردند، اما کول در مدت حضورش در چلسی به جز کسب عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا توانست یک بار دیگر در لیگ برتر نیز طعم قهرمانی را با آبی‌ها بچشد.
 
بعد از گذراندن دورانی در آاِث رم‌ و لس‌آنجلس گلکسی، او حالا به انگلستان برگشته تا زیر نظر هم تیمی سابقش در چلسی یعنی فرانک لمپارد، در باشگاه دربی کانتی توپ بزند. کول در گفتگویی که به‌عنوان مهمان در برنامه دوشنبه شب اسکای اسپرتس داشت، اشاره‌ای به جدایی‌اش از آرسنال کرد.
 
 
او گفت: "کمی پرشور و حرارت بودم و به اینکه دارم چه کاری انجام می‌دهم توجه نمی‌کردم، اگرچه اصلا پشیمان نیستم. حالا وقتی به عقب نگاه می‌اندازم، این اتفاقی بود که باید رخ می‌داد.
 
"البته که آزارم می‌دهد زیرا من تنها مقصر ماجرا نبودم. بی دلیل باشگاه را ترک نکردم. اینطور نبود که پیش آرسن ونگر بروم و بگویم ‌" می‌خواهم باشگاه را ترک کنم". ماجرا پیچیده‌تر بود.
 
 
"امروز این اتفاقات در فوتبال رایج است، برای بسیاری از بازیکنان هم رخ داده است. من باشگاهم را عوض کردم، دیگران هم می‌کنند.
 
"گاهی اوقات حس غم‌انگیزی پیدا می‌کنم زیرا آرسنال باشگاهم بود، از نه سالگی آن‌جا بازی کردم. هضم کردن واکنش‌های منفی‌ای که از طرف هواداران دریافت می‌کردم هنوز هم گاهی برایم دشوار است."
 
کول بخشی از تیم‌ملی انگلستان بود که عنوان "نسل طلایی" را به آن نسبت می‌دادند و در جام‌های جهانی ٢٠٠٢، ٢٠٠۶ و ٢٠١٠ و همینطور جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۴ و ۲۰۱۲ عضوی از تیم‌ملی انگلستان بود.
 
 
اگرچه انگلستان با وجود استعدادهای فراوان خود موفق به کسب هیچ عنوانی در تمام این سال‌ها نشده است و کول دلیل قانع کننده‌ای برای این ناکامی‌ها پیدا نمی‌کند.
 
او افزود‌: "ما همیشه با اعتمادبه‌نفس مناسبی پا به رقابت‌های مختلف می‌گذاشتیم. در تمام پست‌ها بازیکنان قدرتمندی داشتیم اما موفق نبودیم. یافتن دلیل این ناکامی‌ها آسان نیست.
 
"این چیزی است که بی‌شک همیشه در ذهنم است و در عجبم که چرا موفق نبودیم، اما فکر می‌کنم نمی‌توانیم تنها بازیکنانی که در تیم بودند را مقصر بدانیم. شاید هم بقیه تیم‌ها از ما بهتر بودند."

ثبت نظر شما
14+1=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

لئا ویلیامسون از قهرمانی فصل قبل می گوید
فینال گذشته یک نقطه عطف بود
صحبت های مونتمورو پیش از فینال کانتی کاپ
تمرکز ما روی لیگ است اما دوست داریم برنده ی جامهای دیگر هم باشیم...
کنفرانس خبری امری بعد از شکست باته
بازی کردن یا نکردن اوزیل دست اوست. باشد، بازی میکند. نباشد؛ نه !
مصاحبه مفصل امری پیش از بازی با باته
تعادل میان حمله و دفاع، وضعیت اوزیل، اخبار تیم و بیشتر.
 آرسنال 3  یوویل تاون  0 The Fa WSL
دو بازی کمتر داریم...همه چیز در دست ماست

آخرین نظرات

Vishka در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۰۳ نوشت :
@Michael Jackson

با اینهمه مصدوم خیلی سخته ولی امیدواریم

مربوط به آرسنال 3 یوویل تاون 0 The Fa WSL
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۰۲ نوشت :
امیدوارم تو فینال بزنیم من سیتی رومربوط به آرسنال 3 یوویل تاون 0 The Fa WSL
امیرمزروعی در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۰۲ نوشت :
همتون چهره شدن و بزرگ شدن رو مدیون ارسنال هستید...تنها باشگاه بزرگی که به بازیکن خیلی کوچیک هم بها میده و ارزش قائله واسشون....ولی حیف اکثرتون نمک نشناسید و بعد چهره شدنتون یادتون میره از کجا امدید کج...

مربوط به گندوزی : هیچکس اسمم را نشنیده بود...
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۳۰ نوشت :
اشکال نداره... ایشالا قهرمان لیگ میشیم و بریم لیگ قهرمانان سال بعد...تیم نیاز به زمان داره.
اون تیم آقایونه که یکی پس از دیگری داره گند میزنه :))...تیم بانوان کارش درسته :)


مربوط به کنفرانس مطبوعاتی مونتمورو پس از حذف از جام حذفی
Arsenal mohammad در تاریخ ۱۳٩۷/۱۱/۲٩ نوشت :
در نقد این رفتار باید گفت که اصلا حرفه ای نیست یک بازیکن راجب باشگاه سابقش این جوری حرف بزنه، درسته که آرسنال شاید مثل اوایل دهه 2000 نیست اما این دلیل بر کم ارزش کردن تیم بزرگی مثل آرسنال نیست، برای...

مربوط به پیام تحریک‌کننده ژسنی برای آرون رمزی!!
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی