کانون رسمی هواداران آرسنال در ایرانتصمیمات داوری، VAR، پنالتیِ از دست رفته و دیگر مسائل این مسابقه از موضوعات اصلی این کنفرانس مطبوعاتی بود. متن کامل آنرا در ادامه بخوانید.

راضی هستید یا مأیوس شدید؟
عصر بخیر. به بازیکنانم و تلاششان افتخار می‌کنم، امکان برد و باخت وجود داشت، همانند تساوی‌ای که بدست آوردیم. اما جدای از این مسائل، ما مثل یک تیم بازی کردیم و از لحاظ انفرادی و جمعی بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم. موقعیت‌های زیادی در نود دقیقه بدست آوردیم که این حس را به ما می‌دهد که لیاقت پیروزی را داشتیم.

پنالتی اوبامیانگ...
دو ماه قبل، به همه گفتم که VAR با آمدنش به داوران کمک می‌کند. از نظر من امروز داوران شخصیت مناسبی از خود نشان دادند، اما این موضوع برای اتخاذ تصمیمات مناسب در لحظات سخت در داخل محوطه کافی نیست، چه برای ما چه برای تیم حریف. به نظرم در بازی‌ای مثل امروز VAR می‌توانست به داوران کمک کند. در نود دقیقه اگر بتوانید موقعیت ایجاد کنید می‌توانید پیروز باشید. آنها هم موقعیت‌هایی داشتند که دروازه‌بان ما آنها را مهار کرد. اما به نظرم امروز با روحیه جمعی و تاکیتیی مناسبی بازی کردیم و به خوبی با شرایط بازی وفق پیدا کردیم و در انتقال توپ موفق بودیم. به بازیکنانم افتخار می‌کنم زیرا بعد از تساوی همچنان در محوطه جریمه آنها درحال موقعیت سازی برای گلزنی بودیم تا بتوانیم برنده باشیم. این همان روحیه‌ای است که می‌خواهیم.

کین در گل تاتنهام در آفساید قرار داشت...
بله اما امروز شخصیت داور خوب بود. اشتباهاتی مرتکب شد، درک می‌کنیم زیرا لحظات دشواری در بازی بوجود آمد. VAR می‌تواند در این لحظات کمک حال داوران باشد و به نظرم برای فوتبال انگلستان اتفاق مثبتی است.

سوکراتیس و تأثیرش در تیم...
پیشرفت او اهمیت زیادی برایمان در چنین نمایش‌هایی دارد و به نظرم امروز بازی خیلی خوبی داشت، در بازی‌های آخرمان هم با اعتمادبه‌نفس بالایی بازی کرده است، و با مهارت‌ها و ظرفیت‌هایش به ما کمک می‌کند و تجربه لازم برای پیشرفت را دارد، مثل نمایشی که از او امروز شاهد بودیم.

آیا به بداقبالی اوبامیانگ در ومبلی اعتقاد دارید؟
با او صحبت کردم. او ۳۵ دقیقه پایانی بازی به میدان آمد تا با شانس‌هایی که بدست می‌آورد در کسب پیروزی به ما کمک کند. او تأثیرش را گذاشت و یک پنالتی کسب کرد. وقتی چنین شانسی بدست می‌آورید ممکن است گل بزنید یا نزنید. این تنها یک موقعیت در نود دقیقه است. من این را اشتباه به حساب نمی‌آورم، تنها یک موقعیت است. مهمترین چیز ایجاد موقعیت و در اختیار داشتن توپ است، و وقتی پنالتی بدست بیاورید ممکن است گل بزنید یا نه. ما به خلق موقعیت نیاز داریم. درمورد لاکازت هم همینطور است. او دو موقعیت بدست آورد که موقعیت‌های خوبی بودند. این کاری است که انجام می‌دهیم و نباید زمانی که موفق به گلزنی نمی‌شویم احساس ناامیدی پیدا کنیم. می‌خواهم به همین روند ادامه دهیم و به نظرم امروز موقعیت‌های بسیاری ایجاد کردیم که امکان کسب پیروزی را به ما داد، اما امروز روز ما نبود.

نارضایتی لاکازت از تعویض؛ نمی‌شد هر دو را در زمین نگه دارید؟
آنها باید تصمیمات را بپذیرند. من به‌دنبال اتخاذ بهترین تصمیم‌ها برای تیم هستم و آنها بازی‌های دیگری پیش‌رو خواهند داشت. گاهی اوقات زمانی که با هم در زمین هستند از عملکردشان راضی نیستم، اما بسیار مصمم هستم تا بهترین تصمیم را اتخاذ کنم تا بهترین عملکرد آنها را ببینیم، چه با هم در زمین باشند چه نه. برای مثال، بازی بعدی امکان حضور هردو آنها در زمین وجود ندارد زیرا لاکازت در لیگ اروپا بدلیل کارت قرمز محروم است. فقط میتوانم اوبامیانگ را بازی بدهم.

ثبت نظر شما
2+1=

نظرات کاربران

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۱۲ گفت »
1
بازی رو ندیدم...حیف شد پنالتی رو گل نکردیم...ولی هنوز هم فرصت سهمیه از طریق لیگ رو داریم...فاصله تیم های سوم تا ششم خیلی کمه و اگه دقت کنیم میتونیم سهیمه بگیریم...بازی های بقیه رقیب هامون به مراتب دشوارتره.

دیگر خبرهای آرسنال

سالیبا می‌آید و به سن‌اتین بازمی‌گردد
آرسنال در حال نهایی کردن قرارداد بازیکن سنت اتین ویلیام سالیبا با ۲۷ میلیون پوند است.
هلند و انگلیس در جمع چهار تیم برتر جام جهانی بانوان
مروری بر عملکرد توپچی ها در مرحله پایانی جام جهانی ۲۰۱۹ فرانسه
زاها از وضعیت فعلی خسته شده است!
نهایت کار زاها به کجا میرسد؟!
فنرباحچه مصمم به جذب ستاره ترک‌تبار
هواداران ترک درحال ترند کردن هشتگ و خوش‌آمدگویی به مسوت اوزیل هستند
امسال بهتر از سالی بود که با ونگر بودیم...
لاکازت معتقد است که آرسنال هنوز به فرصت نیاز دارد

آخرین نظرات

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۸/۰۴/۲۱ نوشت :
مربی انگلیس از بث مید خوب استفاده نکرد و به لیا هم بازی نداد :( توی بازی نیمه نهایی انگلیس پتانسیل بردن آمریکا رو داشت و اتفاقا میتونستن قهرمان بشن ولی اون پنالتی لعنتی که هاتن از دست داد...کاش میداد...

مربوط به هلند و انگلیس در جمع چهار تیم برتر جام جهانی بانوان
فرهاد در تاریخ ۱۳٩۸/۰۴/۱۷ نوشت :
خدا کنه بدیم بره یه هافک خوب بگیربم بابا . این فصل فقط راه رفتن اوزیل ب یاد دارم و بس

مربوط به فنرباحچه مصمم به جذب ستاره ترک‌تبار
فرهاد در تاریخ ۱۳٩۸/۰۴/۱۷ نوشت :
دقیقا یه نفر به من بگه آرسنال تا اینجای نقل و انتقالات چ کار کرده.برنامه اش چیه.

مربوط به امسال بهتر از سالی بود که با ونگر بودیم...
proud gunner در تاریخ ۱۳٩۸/۰۴/۱۷ نوشت :
asan ajib nist
man too fifa hamishe injoori avalin pishnahadam ro midam

مربوط به پشت پرده ی پیشنهاد عجیب آرسنال برای سوارز چه بود
MHAR در تاریخ ۱۳٩۸/۰۴/۱۲ نوشت :
این یارو مهاجم نوکه یا وینگره ؟
اگه نوک باشه چرا خریدیم مهاجم داریم ، اول دفاع بخریم بعد وینگر

مربوط به اولین مصاحبه مارتینلی به عنوان بازیکن آرسنال
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی