کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

" برای یک دروازه بان زمان لازم است تا با محیط باشگاه جدید هماهنگ شود"

این اولین جمله برند لنو بعد از سوپر نمایش خود مقابل منچستریونایتد بود. لنو بعد از 233 بازی برای اشتوتگارت آلمان به آرسنال پیوست تا فصل جدیدی برای این دروازه بان 27 ساله ایجاد شود لیگی که تمرکز مدیا دنیا 24 ساعت از روی بازیکنان برداشته نمی شود. ثانیه ای بعد از بازی توسط کارشناسان اسکای اسپورت و BT sport میتونن نابود شوند. در انگلیس روزنامه ها با کسی تعارف ندارند.

برند به خوبی میداند که امسال دو مدافع مرکزی که مقابل او بازی میکنند هوش کافی برای تمرکز در 90 دقیقه بازی ندارند و در هر لحظه در هر موقعیتی ممکن است کلین شیت این دروازه بان از دست برود. نقطه عطف عملکرد لنو در بازی عصر یکشنبه جایی بود که نایلز در زمین منچستریونایتد جا ماند و هافبک های یونایتد با یک پاس قطری عرض دفاع آرسنال را برای رشفورد بریدند ولی این لنو بود که با دید مناسب (شما بخونید بازی خوانی) توانست فضای خالی دفاع را مانند یک سوییپر پوشش دهد، اما نکته بزرگ اینجا بود که برند نه تنها زیر توپ نزد بلکه با اعتماد به نفس کافی توپ را برای نایلز ارسال کرد تا تیم در موقعیت حمله قرار بگیرد.

امری بخوبی میدانست بازی با منچستریوناتید مهم ترین بازی فصل برای آرسنال است زیرا تماشاگران توپچی ها از حضور در لیگ اروپا خسته شدند جایی که متعلق به آن ها نیست اما نقش لنو در عقب زمین دقیقا مانند نقش لاکازت در یک سوم دفاعی منچستریونایتد مهم و پر رنگ بود. این دروازه بان آلمانی نشون داد به سبک ترشتگن فقط کافی است به ژرمن ها اعتماد به نفس بدهید.

اما نکته ضعف لنو هنوز تصمیم گیری ضعیف در زمان سانتر وینگرهای حریف است، برند زمان سانتر اکثرا روی خط وایمیسه جایی که در اوایل بازی تیرک به کمک او امد و در دابل سیو خود مقابل اریکسون اگر چند ثانیه زودتر بیرون میومد توپ پشت دفاع را به راحتی جمع میکرد.

به علت فضای زیاد بین دو مدافع مرکزی آرسنال، هافبک های حریف به راحتی به دفاع آرسنال عمق می دهند و حالا لنو به خوبی میدونه که باید به سبک هموطن خود مانوئل نویر همیشه آماده خروج از محوطه جریمه خودی باشد شاید بالاترین سطح یک دروازه بان-سوییپر را بتونیم در بازی آلمان-الجزایر جام جهانی 2014 آلمان در نویر ببنیم.

یکشنبه شاید استرس طرفداران آرسنال در اوج خود قرار داشت جایی که ژاکا و رمزی توپ های سوم پشت باکس خودی را دفع نمیکردن و عمدتا به فرد یا پوگبا میرسید در دو صحنه ای که لنو با مهاجم های یونایتد تک به تک شد به خوبی این نکته را فهمید اگر زود روی زمین بخوابد با یه چیپ ساده دروازش باز خواهد شد پس به قول مارتین تیلور در شرایط In Right Time In Right Place قرار میگرفت یعنی در بهترین زمان در بهترین مکان، تا اخرین لحظه توپ و پای مهاجم را دنبال میکرد و بدون خطا توپ را از پای آن ها خارج میکرد جوری که حتی مجالی برای فریب داور باقی نماند.

با بازنشستگی پیتر چک افسانه ای لیگ برتر انگلیس حالا نوبت برند لنو و امی مارتینز است تا خیال توپچی هایی که بعد از لمن روز خوش درون دروازه ندیدن راحت کنند.

میلاد بهرام

تگ ها

ثبت نظر شما
13+2=

نظرات کاربران

علي ج در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۲۳ گفت »
1
واقعيت اينه كه چک از لنو بهتره. سيو هاي عجيب و غريب چک تو چند بازي اول فصل رو بياد بيارين!!
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۷/۱۲/۲۱ گفت »
2
محشره این پسر...مرسی لنو

دیگر خبرهای آرسنال

دیوید اورنشتین از جاش کرونکه می گوید
کرونکه خیلی احتیاط می کرد که از پرسنل یا سیستم های قبلی به ویژه آرسن ونگر انتقاد نکند
کنفرانس خبری اونای امری پیش از بازی با لیورپول
ما در موقعیت بسیار خوبی هستیم اما فقط دو بازی در لیگ برتر انجام داده ایم. حضور در این لحظه با امکان بالا رفتن ، شگفت انگیز است و یک فرصت بسیار بزرگ است.
ینی آرنتس از آرسنال جدا شد
فیورنتینا تیم جدید آرنتس ...
میتینگ تهران - مشهد به مقصد آنفیلد
هواداران آرسنال در تهران و مشهد به دیدن بازی هفته سوم مینشینند...
هدف ما برگشت به لیگ قهرمانان و قهرمانی در لیگ است
صحبت های جاش کرونکه با بی بی سی اسپورت را در ادامه بخوانید ...

آخرین نظرات

فرهاد در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۷ نوشت :
همون روز اول هم گفتم بازیکن خوبی هستش البته بعضی ها گفتن امده یه فصل بازی کنه و بره. یه فصل خوب برا ما و خودش هچ عیبی هم نداره.

مربوط به ستاره ی جدید آرسنال بنام دنی سبایوس
mehdi+ h در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۷ نوشت :
یاد کازولا رو زنده کرد مهره گمشده ارسنال بعداز کازولا واقغا

مربوط به ستاره ی جدید آرسنال بنام دنی سبایوس
در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲٦ نوشت :
خخخ
بهترین نکته بازی با برنلی این بود که تماشاچیای ما هم بلد عالی تشویق کنن، منتظر بودن تیم خرج کنه خودشونو نشون بدن.
نیمه دوم ترکوندن تماشاچیا

مربوط به فران استنسون به آرسنال پیوست
بابک فرزام در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۵ نوشت :
نمیدونم چرا اینشکل شده ، کمبود منابع مالی یا سیاست باشکاه ، اخه چرا دیگه ترکیبی مثل انری . پیرس روتو زمین نداریم یا تو فاز دفایی تیم کسایی مثل پاتریک ویرا ، سول کمپل و اشلی کول رو نداریم. بخدا دلم لک...

مربوط به بررسی نقل و انتقالات باشگاه آرسنال
حمیدرضا در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۲ نوشت :
خیلی نوشته ی خوبی بود من خیلی لذت بردم. ایشالله از اول تا آخر فصل همه میگن غلاف کنید که آرسنال برگشته.

مربوط به بررسی نقل و انتقالات باشگاه آرسنال
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی