کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

 حالا بعد از سه قهرمانی پیاپی در این رقابت‌ها با سویا، حالا بار دیگر برای تکرار این موفقیت باید در فینال به مصاف آبی پوشان لندن برود. امری بعد از پیروزی ٣-٧ در مجموع مقابل تیم سابقش، مقابل خبرنگاران حاضر شد تا به پرسش‌هایشان پاسخ دهد.

متن کامل کنفرانس مطبوعاتی امری پس از پیروزی ۴-٢ مقابل والنسیا را بخوانید...

چقدر از کسب این پروری خوشحالید؟
عصر بخیر. اعتمادبه‌نفس لازم را داشتیم و مصمم بودیم، زیرا در یک بازی بسیار حساس برای قرار گرفتن در جمع چهار تیم بالای جدول در لیگ برتر موفق نبودیم. می‌دانستیم مسیر دشواری پیش‌رویمان است اما برای کسب سهمیه دو راه جلوی پایمان بود. بعد از ناکامی در لیگ، از لحاظ روانی خود را آماده کردیم تا با تمرکز و پشتکار به مرحله نهایی برسیم. حالا می‌توانیم به بازیکنان و هوادارانمان که امروز در کنارمان بودند ببالیم، البته که کارمان تمام نشده است. یک قدم دیگر تا قهرمانی مانده است. در عین حال که خوشحالیم می‌دانیم که بازی سختی مقابلمان است. بازی کردن در فینال آسان نیست.

هشت گل اخیر توپچی‌ها در لیگ اروپا توسط پیر امریک اوبامیانگ و الکساندر لاکازت به‌ثمر رسیده است، و این فرم استثنایی موضوع جذابی برای خبرنگاران بود.

دو مهاجم تیم...
آنها واقعا مهاجمان خیلی خوبی هستند اما من از تعهدشان در کارهای دفاعی است که به آنها افتخار می‌کنم. امروز به این ویژگی نیاز داشتیم، بازیکنان بزرگ می‌توانند مهاجمین خوبی باشند اما تعهدشان در کارهای دفاعی مثل چیزی که امروز دیدیم کمک مهمی به تیم خواهد کرد. بعد از دریافت گل، موقعیت‌های گلزنی برای ما ایجاد می‌شدند زیرا مالکیت توپ در اختیارمان بود و بازیکنان دیگرمان توانایی خلق موقعیت برای این دو را دارند. به نظرم تمام تیم در این عملکرد دخیل هستند و بی‌عیب و نقص اجرایش کردند.

چقدر به اوبامیانگ افتخار می‌کنید و چه چیزی به او گفتید؟
تمام بازیکنان به او تبریک گفتند و قبل از بازی هم در هتل با تمام تیم درمورد موقعیت‌ها، تجارب، اتحاد و چگونگی ارائه بهترین عملکردمان از لحاظ تیمی و انفرادی صحبت کردیم. آنها از پس کار برآمدند و تبریکات بعد بازی به این علت است که در طول نود دقیقه تمام توانشان را به‌کار گرفتند و حالا می‌توانیم درمورد عملکرد انفرادی برخی از بازیکنان هم صحبت کنیم. اوبامیانگ برای گل‌ها و لاکازت برای تک گلش. فکر می‌کنم عالی ظاهر شدیم و اینکار برای قدردانی از آنها و تشکر از هوادارانمان در خانه است. چند روز پیش وقتی در خانه بازی داشتیم گل استادیوم را پر کرده بودند. امروز به اینجا آمدند تا از ما حمایت کنند و فکر می‌کنم می‌توانیم به تک تک بازیکنان و هواداران افتخار کنیم.

بازی دیشب تاتنهام را تماشا کردید؟
نه، واقعیت این است که ندیدم. بحث ما بر سر موقعیت‌های مختلف در طول نود دقیقه است، مثلا در بازی رفت که در وضعیت شکست ١-٠ قرار گرفتیم، اما واکنش بی‌نظیری از خود نشان دادیم و امروز هم همانطور شد، وقتی گل خوردیم، چگونه توانستیم به بازی برگردیم و برنامه‌هایمان را پیاده کنیم. در ابتدا با جو خاصی که در ورزشگاه وجود داشت فشار زیادی به ما آوردند و به نظرم پاسخ ما عالی بود. می‌توانیم مثال‌های مختلفی بزنیم: تاتنهام، لیورپول، یا سال گذشته مقابل اتلتیکومادرید. ما به تمام این تجارت برای بازیکنان و مربیان نیاز داریم و در این مورد صحبت کردیم. اما مهمتر از همه این‌ها ساختن تاریخچه‌ای تازه است، یک قدم جدید و یک لحظه نو. بازی کردن در فینال کار آسانی نیست. فینال‌هایی میان بازیکنان و مربیان می‌بینیم اما تعدادشان زیاد نیست و امروز شانس حضور در فینال لیگ اروپا فرصت بزرگی است تا بتوانیم لحظات خاصی را در باکو برای هوادارانمام به ارمغان بیاوریم.

آیا این بهترین راه کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپاست؟
دو گزینه مقابل خود داشتیم، اولی لیگ برتر بود که آنرا از دست دادیم، و شانس دوم ما لیگ اروپاست. به نظرم لیگ اروپا پیشرفت بسیاری داشته و دیروز در کنفرانس مطبوعاتی گفتم که حضور در این رقابت‌ها را با والنسیا در سال ٢٠٠٨ تجربه کردم. نسبت به امروز متفاوت بود، خیلی متفاوت. سال گذشته اتلتیکومادرید و دو سال قبل منچستريونايتد و قبل‌تر از آن سویا قهرمان این جام شدند. رقابت خوبی برای حضور در لیگ قهرمانان اروپاست. هدف ما روشن است: راهیابی به لیگ قهرمانان. اما در عین حال خودش هم یک عنوان و فرصت به‌شمار می‌رود.

پیروزی خارج از خانه مقابل ناپولی و والنسیا
حقیقتاً این دو بازی بسیار شگفت‌انگیز بودند. ذهنیتمان در این دو بازی و پاسخمان درمقابل دو قدرت اروپایی فوق‌العاده بود. اما از رقابت و مسابقه‌ای متفاوت است. امروز، شخصیتمان را به همه نشان دادیم و ظرفیتمان برای این بازی. در برخی از وضعیت‌های تدافعی دچار مشکل شدیم اما توانستیم از موقعیت‌هایمان در یک سوم تهاجمی گلزنی استفاده کنیم. هیچ تیمی در این فصل موفق به زدن چهار گل به سویا نشده بود. فقط اتلتیکومادرید توانسته بود سه گل به آنها بزند. تیم خوب و بسیار سرسختی هستند و امروز نشان دادیم که می‌توانیم از پسش برآییم.

ثبت نظر شما
11+0=

نظرات کاربران

⑧® [email protected]!D در تاریخ ۱۳٩۸/۰۲/۲۱ گفت »
1
بازی دیشب تاتنهام را تماشا کردید؟
نه، واقعیت این است که ندیدم.
...........
کاشکی ببینی و بفهمی داستانو..
ونگر که نفهمید تو لااقل یکم دقت کن بفهم که چیشد تیمی که بازکن نخرید این فصل چطور فینال لیگ قهرمان رفته و تو لیگ بالاتر از ماست .
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۸/۰۲/۲۰ گفت »
2
تبریک میگم ..ایشالا جام رو ببریم بالا و خداکنه بتونیم از نزدیک ببینیم بازیو...میدونم الان با این گرونی دلار خیلی سخته . ایشالا که قسمت بشه باهم در کنار تیم جشن بگیریم. :)

دیگر خبرهای آرسنال

میتینگ تهران - مشهد به مقصد آنفیلد
هواداران آرسنال در تهران و مشهد به دیدن بازی هفته سوم مینشینند...
هدف ما برگشت به لیگ قهرمانان و قهرمانی در لیگ است
صحبت های جاش کرونکه با بی بی سی اسپورت را در ادامه بخوانید ...
دلایل انتقال لوییز از چلسی به آرسنال
داوید لوییز در آخرین روز نقل و انتقالات انتقال خود را به آرسنال تکمیل کرد.
صف آرایی آرسنال در آنفیلد، انتقام یا عقب نشینی؟
امری: دوست ندارم تیمم با لیورپول روبرو شود!
کنفرانس خبری استیو بولد بعد از پیروزی مقابل برایتون
من هزار بار گفتم این عالی است ، اما برنده شدن در این سطح همه چیز نیست . اما این خیلی خوب است که برنده شوید چون یک عادت عالی است

آخرین نظرات

فرهاد در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۷ نوشت :
همون روز اول هم گفتم بازیکن خوبی هستش البته بعضی ها گفتن امده یه فصل بازی کنه و بره. یه فصل خوب برا ما و خودش هچ عیبی هم نداره.

مربوط به ستاره ی جدید آرسنال بنام دنی سبایوس
mehdi+ h در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۷ نوشت :
یاد کازولا رو زنده کرد مهره گمشده ارسنال بعداز کازولا واقغا

مربوط به ستاره ی جدید آرسنال بنام دنی سبایوس
در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲٦ نوشت :
خخخ
بهترین نکته بازی با برنلی این بود که تماشاچیای ما هم بلد عالی تشویق کنن، منتظر بودن تیم خرج کنه خودشونو نشون بدن.
نیمه دوم ترکوندن تماشاچیا

مربوط به فران استنسون به آرسنال پیوست
بابک فرزام در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۵ نوشت :
نمیدونم چرا اینشکل شده ، کمبود منابع مالی یا سیاست باشکاه ، اخه چرا دیگه ترکیبی مثل انری . پیرس روتو زمین نداریم یا تو فاز دفایی تیم کسایی مثل پاتریک ویرا ، سول کمپل و اشلی کول رو نداریم. بخدا دلم لک...

مربوط به بررسی نقل و انتقالات باشگاه آرسنال
حمیدرضا در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۲ نوشت :
خیلی نوشته ی خوبی بود من خیلی لذت بردم. ایشالله از اول تا آخر فصل همه میگن غلاف کنید که آرسنال برگشته.

مربوط به بررسی نقل و انتقالات باشگاه آرسنال
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی