کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

این پرسش، پاسخش ساده است زیرا ورزش همه چیز را مشخص می کند، تغییرات در آرسنال سرعت بالایی دارد و بجای قضاوت های عجولانه، باید رمزگشایی صورت بگیرد.طرفداران آرسنال بیشتر به هواشناس و یا زیست شناس شباهت دارند تا طرفدار واقعی فوتبال! شما موظفید تمام جوانب را در نظر بگیرید تا به نتیجه ای کلی از فصول گذشته برسید.

آیا رتبه پنجم از ششم بهتر است؟ بله اما تنها در صورتی که پانزدهم از شانزدهم بهتر است! آیا باخت 1-4 در فینال اروپا از باخت 0-3 در فینال جام اتحادیه(سال گذشته)بهتر است؟ من میگویم بله بهتر است، ما یک گل به ثمر رساندیم و نیمه ی اول نیز صفر صفر مساوی بودیم. من به نظر کسانی که معتقدند خوردن چهار گل در بیست دقیقه بدتر از خوردن سه گل در نود دقیقه است، احترام  می‌گذارم.

آیا دفاع فاجعه بار ما بهتر شده؟ آمار همه چیز را مشخص می کند. این فصل ما پنجاه و یک دریافت کردیم، در مقایسه با ... اوه ما فصل قبل نیز پنجاه و یک گل خوردیم! حمله چطور؟ فصل قبل هفتاد و چهار گل به ثمر رساندیم و این فصل هفتاد و سه! پس حمله ی ما ضعیف تر شده؟ خیر.

فصل گذشته، بعد از باخت قابل پیشبینی مقابل سیتی و چلسی، شرایط واقعا متفاوتی را احساس میکردم. من پشت سر کادر فنی آرسنال نشسته بودم اما آرسن ونگر خیلی خیلی کم از کمک های خود استفاده میکرد، بخصوص در چند سال قبل! او بعضا از جای خود بلند میشد و به داور چهارم اعتراض می کرد، اما خبری از گفتگو با دستیارانش نبود!

با این حال امری همیشه در حال جنب و جوش است، با دستانش توپ و بازیکنان را هدایت می کند. این احساسی راحتی در خود مربی است. هنگامی که تیم صاحب ضربه آزاد و یا کرنر میشد امری به عقب آمده و دستیار او خوان کارلوس برای هدایت بازیکن می رفت طوری که هردو از یک تله پاتی تکنیکی برخوردار هستند. طرفداران آرسنال می توانند خود را متقاعد کنند که امری ترکیبی از گواردیولا و کلوپ است و تیم آنها دارای یک کادر فنی مدرن هستند.

خیلی طول نکشید تا جو امارات شروع به تغییر کرد. تیم ونگر با عملکردش در مقابل تیم های بزرگ باعث میشد تا اندک هواداران حاضر در ورزشگاه اغلب سکوت را پیشه کنند. اما در همان ماه های ابتدایی زیرنظر امری جو ورزشگاه با الهام گرفتن از شخصیت جنگجوی لوکاس توریرا  خیلی خیلی بهتر شد. غرش جو امارات پس از برد مقابل تاتنهام و تساوی مقابل لیورپول بیشتر و بیشتر میشد.

اگر شما از تک تک هواداران آرسنال در شب بیست و یکم آوریل، بعد از برد دو بر صفر مقابل نیوکاسل که باعث شد تیم به رده سوم برسد درباره موفق بودن فصل امری سوال می کردید، جواب می دادند: "ما دوباره رقابتی شده ایم، ما از شانس بالایی برخورداریم تا در تاپ فور فصل را تمام کنیم ! این تمام چیزی است که میخواستیم تا در آوریل، هنوز در کورس رقابت باشیم".

بعد از تمام شدن همه چیز، ما بیشتر از آنچه که بدست آورده بودیم، میخواستیم، اما خودمان را گول میزدیم. تنها چیزی که ما میخواستیم این بود که تیم از هم نپاشد به شکلی که همیشه به یاد داشتیم. امری ده باخت در فصل اولش بدست آورد، سه باخت کمتر از فصل گذشته، اما چهار باخت از این ده تا، در آوریل رقم خورد. من به بازی آرسنال-کریستال پالاس نگاه میکنم که اگر میبردیم، سوم میشدیم. همچنین تساوی مقابل برایتون که اگر به برد تبدیل میشد، چهارم میشدیم.

در پایان، احساس می شود که آرسنال از نوعی بیماری ارثی رنج می برد. ما عادت داشتیم که ونگر و بازیکنانی که مورد علاقه او بودند یا کادر فنی را سرزنش کنیم. گرانیت ژاکا، لوکاس توریرا و سوکراتیس پاپاستاپولوس، با بقیه بازیکنان فرق دارند اما می توان گفت که هیچ تفاوتی پدید نیامده.

امیدوارم امری با استفاده از بازیکنان جوان همچون امیل اسمیت، ساکا و نلسون بتواند تکه گمشده پازل خود را پیدا کند.
 

 

 

انتشار در مجله آرسنال

ثبت نظر شما




0+6=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

کاراسکو فروشی نیست!
آرسنال همچنان به دنبال وینگر است و کاراسکو که تمایل دارد به اروپا برگردد
لوکاس توریرا خواستار ترک باشگاه شده است!!!
با درخواست عجیب میلان، لوکاس خواهان بازگشت به سری‌آ شده است...
امری باید آرسنال را در صورت فروش اوبا ترک کند
در هفته‌های اخیر خبرهایی از علاقه‌ی یونایتد به اوبامیانگ منتشر شده است.
گوتزه و کاراسکو خریدهای خوبی هستند
لارن معتقد است که گوتزه و کاراسکو می توانند به آرسنال کمک کنند!
جدول بازی‌های پیش فصل آرسنال بسته شد
۸ بازی دوستانه پیش از آغاز فصل، قرار است آرسنال را آماده بازی‌های لیگ کند ....

آخرین نظرات

شهیار در تاریخ ۱۳٩۸/۰۳/۳۰ نوشت :
MHAR در تاریخ ۱۳٩۸/۰۳/۲٩ نوشت :
آرسنال هم شانس نداره هم مسئولاش لیاقت ندارن بد شناسی ما از اینکه بازیکنایی مثل بلرین و هولدینگ مصدوم می شن بعد موستفی و نایلز خراشم برنمی دارن بی لیاقتی مسئولا هم از اینکه این همه شایعه درست می شه که ...

مربوط به نگاهی به شایعات زیاد و بی‌ثمر آرسنال!
Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩۸/۰۳/۲٩ نوشت :
حالا حداقل آرسنالی های ایران تونستن بازی رو از نزدیک ببینن هر چند بد باختیم و ژیرو هم تمام خاطرات خوبی رو که باهاش داشتیم یه شبه نابود کرد با اون حرکتش با جام ! :(

مربوط به رئیس یوفا نسبت به فینال باکو واکنش نشان داد!
reza در تاریخ ۱۳٩۸/۰۳/۲٩ نوشت :
به نظرم حتمن باید دفاع های مزخرف تیم مثل کوشیلنی موستافی جنکینسون مروانوس و و و همه فروش برن فقط راب هولدینگ و سوکراتیس بمونن در کنارشون با پول فروش دفاع هامون دوتا مدافع درجه یک بگیرن دفاع از نون شب...

مربوط به نگاهی به شایعات زیاد و بی‌ثمر آرسنال!
آرمان امیراحمدی در تاریخ ۱۳٩۸/۰۳/۲٩ نوشت :
@مهرزاد : چه کنیم داداش ؟!

مربوط به 6 بازیکن جوان و آینده‌دار آرسنال
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی