کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

رابین فن پرسی در پنجره نقل و انتقالاتی تابستان سال ۲۰۱۲، آرسنال را به مقصد منچستر یونایتد ترک کرد. بر اساس گفته های دیک لاو عضو مذاکره کننده ی نقل و انتقالاتی آرسنال، پیشنهاد منچستر یونایتد برای فن پرسی بقدری عالی بود که این انتقال بی دردسر انجام شد.

این بازیکن هلندی ۸ سال از دوران فوتبال خود را در شمال لندن گذراند و در اوج دوران فوتبالی و گلزنی خودش آرسنال را به مقصد یونایتد ترک کرد، که باعث شد یکی از حماسه های انتقالاتی داغ در تاریخ لیگ برتر شکل بگیرد.

منچستریونایتد در آن زمان قبول کرد که مبلغ ۲۴ میلیون پوند برای فن پرسی ۲۹ ساله هزینه کند که در آن زمان یا مصدوم بود یا به دلایل مالی برای باشگاه مشکل ساز شده بود، که توپچی فقط یک گزینه برای او داشتند که او را به رقیب دیرینه خود بدهند.گل های فن پرسی منچستر یونایتد را به قهرمانی در لیگ برتر رساند، اما با تصمیم سر الکس فرگوسن برای ترک یونایتد، او ماموریتش خیلی زود تمام شد.

وکیل رابین فن پرسی اظهار داشت: ما برای رابین هر کاری کردیم، ما میتوانستیم او را نگه داریم. وقتی به یونایتد آمد ۲۹ سال داشت، و شاید فقط یک سال دیگر فرصت داشت بهترین عملکرد خود را شاید در آخرین قراردادش به نمایش بگذارد. ما برای هر بازیکنی تمام جناح‌های مثبت را در حین مذاکره در نظر میگیریم، اما همیشه همه چیز تحت کنترل ما نیست. ما میدانستیم که فروختن بازیکنمان با تیم حریف چه عواقبی دارد اما دریافت ۲۴ میلیون پوند برای یک بازیکن ۲۹ ساله بخش مهمی از بیزنس ماست.  ما به رابین اجازه دادیم به رویاهایش رنگ واقعیت بزند و او به یونایتد پیوست و لیگ را در آن فصل برد، ولی در فصل بعد با ترک یونایتد توسط فرگوسن، رابین فن پرسی نیز در یونایتد دورانش تمام شد. باید از خودش پرسید که آیا محاسباتش درست بوده یا نه. از لحاظ مالی قاعدتا درست بوده، ولی او با رفتن به ترکیه و برگشتن به فاینورد دوران بازیگریش تمام شد. او اگر در آرسنال میماند دلایل فراوانی وجود داشت که بی شک به یکی از اسطوره های آرسنال تبدیل میشد و برای ابد در تاریخ باشگاه باقی میماند.

ثبت نظر شما
13+7=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

ینی آرنتس از آرسنال جدا شد
فیورنتینا تیم جدید آرنتس ...
میتینگ تهران - مشهد به مقصد آنفیلد
هواداران آرسنال در تهران و مشهد به دیدن بازی هفته سوم مینشینند...
هدف ما برگشت به لیگ قهرمانان و قهرمانی در لیگ است
صحبت های جاش کرونکه با بی بی سی اسپورت را در ادامه بخوانید ...
دلایل انتقال لوییز از چلسی به آرسنال
داوید لوییز در آخرین روز نقل و انتقالات انتقال خود را به آرسنال تکمیل کرد.
صف آرایی آرسنال در آنفیلد، انتقام یا عقب نشینی؟
امری: دوست ندارم تیمم با لیورپول روبرو شود!

آخرین نظرات

فرهاد در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۷ نوشت :
همون روز اول هم گفتم بازیکن خوبی هستش البته بعضی ها گفتن امده یه فصل بازی کنه و بره. یه فصل خوب برا ما و خودش هچ عیبی هم نداره.

مربوط به ستاره ی جدید آرسنال بنام دنی سبایوس
mehdi+ h در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۷ نوشت :
یاد کازولا رو زنده کرد مهره گمشده ارسنال بعداز کازولا واقغا

مربوط به ستاره ی جدید آرسنال بنام دنی سبایوس
در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲٦ نوشت :
خخخ
بهترین نکته بازی با برنلی این بود که تماشاچیای ما هم بلد عالی تشویق کنن، منتظر بودن تیم خرج کنه خودشونو نشون بدن.
نیمه دوم ترکوندن تماشاچیا

مربوط به فران استنسون به آرسنال پیوست
بابک فرزام در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۵ نوشت :
نمیدونم چرا اینشکل شده ، کمبود منابع مالی یا سیاست باشکاه ، اخه چرا دیگه ترکیبی مثل انری . پیرس روتو زمین نداریم یا تو فاز دفایی تیم کسایی مثل پاتریک ویرا ، سول کمپل و اشلی کول رو نداریم. بخدا دلم لک...

مربوط به بررسی نقل و انتقالات باشگاه آرسنال
حمیدرضا در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۲ نوشت :
خیلی نوشته ی خوبی بود من خیلی لذت بردم. ایشالله از اول تا آخر فصل همه میگن غلاف کنید که آرسنال برگشته.

مربوط به بررسی نقل و انتقالات باشگاه آرسنال
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی