کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

آرسنال پس از شکست نیوکاسل یونایتد درسنت جیمز پارک ، روز یکشنبه رقابت های لیگ برتر خود را با پیروزی آغاز کرد. این یک بازی سخت بود که در دقیقه 57 پس از یک سانتر عالی از اینسلی میتلند نایلز توسط پیرامریک اوبامیانگ تک گل بازی به ثمر رسید.

 

این گل به خوبی نشان داد که آرسنال ظرفیت استفاده از ضد حمله و بازیکنان سریع خود را دارد باید به این نکته توجه کنید که از زمان گرفتن توپ توسط نایلز و گل زنی تنها 7 ثانیه زمان لازم داشتند.

 

در ابتدا اونای امری چیدمان 4-2-3-1 را انتخاب کرده بود و پپه و لاکازت روی نیمکت ذخیره ها قرار داشتند.

 

پپه اولین بازی خود را در لیگ در میانه های نیمه دوم انجام داد اما لاکازت که در تور پیش فصل مصدوم شده بود ترجیح داد که روی نیمکت باقی بماند اما سوال اینجاس این مهاجم فرانسوی چه نقشی برای امری ایفا خواهد کرد؟

 

فصل گذشته این مرد فرانسوی نشان داد در امارات راه گلزنی به خوبی بلد است و توانست 9 گل در مقابل طرفداران خود به ثمر برساند همچنین 3 پاس گل نیز به کارنامه خود اضافه کرد

 

اما در خارج از خانه او تنها 4 گل به ثمر رساند که نشان می دهد در امر گلزنی در بازی های دور از امارات لاکازت موفق نبوده است که این موضوع ممکن است در این فصل نیز ادامه پیدا کند.

 

در فصل گذشته آرسنال در بازی های خارج از خانه 7 برد 4 تساوی و 8 باخت از 19 بازی خارج از خانه خود بدست آوردند. بزرگترین مشکل آن ها عدم مالکیت توپ بود که باید سعی میکرند با استفاده از ضد حمله یا ضربات ایستگاهی به گل برسند نه با استفاده از تسلط بر روی بازی.

در حالی که لاکازت یک تمام کننده عالی است اما به همراه مسوت اوزیل و هنریک میخیتاریان آن ها توانایی ایجاد سرعت لازم برای ضد حمله را نداشتند این یک دلیلی است که می توان توضیح داد چرا آرسنالی ها در برابر 42 گل در خانه تنها 31 گل در خارج از خانه به ثمر رسانند. این دلیلی بود که امری این تابستان اصرار داشت که پپه را از لیل به خدمت بگیرد.

 

در فصل گذشته لیگ 1 فرانسه تیم لیل با چیدمان 4-2-3-1 به میدان می رفت اما اصراری روی مالکیت توپ نداشتن و با تحت فشار قراردادن تیم حریف مجبور به اشتباه کردن و ضد حمله سریع می زدند. اما وظیفه پپه در این تاکتیک متفاوت بود، همانطور که به خوبی گفته شد او توانسته بود 22 گل و 11 پاس گل به ثمر برساند که جالب است بدونید 12 گل در بازی های خارج از خانه بوده است و این یعنی بیشتر از نیمی از گل های این وینگر ساحل عاجی.

زمانی که لیل توپ را از دست میداد مهاجمان آن ها در بین مدافعین حریف قرار می گرفتند تا هافبک ها برای ضد حمله توپ را سریع به آن ها برسانند. وقتی هافبک ها صاحب توپ میشدند با یک پاس بلند پشت مدافعین یا پاس های قطری برای پپه ارسال میکردند تا او را در حالت تک به تک قرار دهند. این همان دلیلی است که امری اصرار زیاد برای خرید این بازیکن داشت.

با توجه به موارد بالا آرسنال این فصل تحت نظر امری احتمالا تاکتیک های متفاوتی خواهد داشت، آن ها در خانه سعی بر داشتن مالکیت توپ و ایجاد خلاقیت و موقعیت با بازیکنانی مثل اوزیل و سبایوس و میخیتاریان داشته باشند و در این حالت لاکازت بهترین کمک را خواهد کرد و در بازی های خارج از خانه سعی استفاده از سرعت بیشتر در جناحین با استفاده از پپه و اوبامیانگ خواهند داشت.

ثبت نظر شما
6+6=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

میتینگ تهران - مشهد به مقصد آنفیلد
هواداران آرسنال در تهران و مشهد به دیدن بازی هفته سوم مینشینند...
هدف ما برگشت به لیگ قهرمانان و قهرمانی در لیگ است
صحبت های جاش کرونکه با بی بی سی اسپورت را در ادامه بخوانید ...
دلایل انتقال لوییز از چلسی به آرسنال
داوید لوییز در آخرین روز نقل و انتقالات انتقال خود را به آرسنال تکمیل کرد.
صف آرایی آرسنال در آنفیلد، انتقام یا عقب نشینی؟
امری: دوست ندارم تیمم با لیورپول روبرو شود!
کنفرانس خبری استیو بولد بعد از پیروزی مقابل برایتون
من هزار بار گفتم این عالی است ، اما برنده شدن در این سطح همه چیز نیست . اما این خیلی خوب است که برنده شوید چون یک عادت عالی است

آخرین نظرات

فرهاد در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۷ نوشت :
همون روز اول هم گفتم بازیکن خوبی هستش البته بعضی ها گفتن امده یه فصل بازی کنه و بره. یه فصل خوب برا ما و خودش هچ عیبی هم نداره.

مربوط به ستاره ی جدید آرسنال بنام دنی سبایوس
mehdi+ h در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۷ نوشت :
یاد کازولا رو زنده کرد مهره گمشده ارسنال بعداز کازولا واقغا

مربوط به ستاره ی جدید آرسنال بنام دنی سبایوس
در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲٦ نوشت :
خخخ
بهترین نکته بازی با برنلی این بود که تماشاچیای ما هم بلد عالی تشویق کنن، منتظر بودن تیم خرج کنه خودشونو نشون بدن.
نیمه دوم ترکوندن تماشاچیا

مربوط به فران استنسون به آرسنال پیوست
بابک فرزام در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۵ نوشت :
نمیدونم چرا اینشکل شده ، کمبود منابع مالی یا سیاست باشکاه ، اخه چرا دیگه ترکیبی مثل انری . پیرس روتو زمین نداریم یا تو فاز دفایی تیم کسایی مثل پاتریک ویرا ، سول کمپل و اشلی کول رو نداریم. بخدا دلم لک...

مربوط به بررسی نقل و انتقالات باشگاه آرسنال
حمیدرضا در تاریخ ۱۳٩۸/۰۵/۲۲ نوشت :
خیلی نوشته ی خوبی بود من خیلی لذت بردم. ایشالله از اول تا آخر فصل همه میگن غلاف کنید که آرسنال برگشته.

مربوط به بررسی نقل و انتقالات باشگاه آرسنال
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی