کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

 
ژابی آلونسو هافبک سابق رئال مادرید و لیورپول افزود زمانی که آنها در کنار هم بازی میکردند او در پست بازیکن شماره ی 10 بازیکن عالی بود. در سال 2009 ژابی آلونسو انگلیس را ترک کرد و به رئال مادرید پیوست،مسوت اوزیل نیز یک سال بعد یعنی در سال 2010 از شالکه به رئال منتقل شد. در اولین فصلی که این دو بازیکن کنار هم ‌بازی کردند موفق به قهرمانی در جام حذفی اسپانیا شدند،همچنین آنها در سال 2011/12 موفق شدند با 100 امتیاز و 121 گل زده لالیگا را زیر نظر ژوزه مورینیو فتح کنند.
 
مسوت اوزیل سرانجام در سال 2013 بعد از توافق بین رئال و آرسنال اسپانیا را ترک‌ کرد،اما تا به امروز بهترین شرایط را در شمال لندن پشت سر نگذاشته است و گمانه زنی های مکرری در مورد آینده ی او در چند سال اخیر شده است.
 
از زمانی که اونای امری به عنوان سرمربی آرسنال انتخاب شد مسوت اوزیل حاشیه های زیادی داشته است.ظاهرا این مربی اسپانیایی از نقش اوزیل در باشگاه مطمئن نیست و دچار تردید شده است. این در حالی است که به گفته ی ژابی آلونسو در زمانی که آنها در کنار هم بازی میکردند اوزیل در پست خود فوق العاده بود و در سیستمی که آنها بازی میکردند او ماهرانه بین دفاع و حمله توازن برقرار میکرد.
 
وی افزود :بیشتر آن سالها به خصوص در زمان مربیگری ژوزه مورینیو ما از دو هافبک مرکزی(من و سامی خدیرا)استفاده میکردیم،خدیرا هافبک پر انرژی بود و مرکز زمین فرار های زیادی را انجام میداد و‌ اوزیل در بین خطوط حرکت میکرد و در روزنه هایی که در بین خطوط ایجاد میشد استفاده میکرد،این سخت‌ترین موقعیتی است که شما میتوانید در آن قرار بگیرید زیرا فضای بسیار‌کمی وجود دارد و‌ جایی است که مدافعان سعی میکنند به حریف فشار بیاورند و من همیشه سعی میکردم با نزدیک شدن به او موقعیتی مناسب برای گرفتن پاس ایجاد ‌کنم.
 
ما درکنار هم‌ بسیار خوب بازی میکردیم و همچنین ارتباط فوق العاده ای با کریستیانو رونالدو ایجاد کرده بودیم او در سمت چپ بازی میکرد و انخل دیماریا نیز در سمت راست بود،رونالدو همه ی کار ها را برای ما راحت میکرد،زمانی که ما توپ را دریافت میکردیم او را پیدا میکردیم و توپ را به او‌ پاس میدادیم و او از مهارت های فردی خود استفاده ‌میکرد و توپ را به گل تبدیل میکرد.

ثبت نظر شما
12+6=

نظرات کاربران

آریا در تاریخ ۱۳٩۸/۰٦/۱۰ گفت »
1
واقعا موندیم ازش حمایت کنیم یا ردش کنیم بره
بهنام صفادوست در تاریخ ۱۳٩۸/۰٦/۰۷ گفت »
2
تا این چش وزقی از رئال نرفت قهرمان اروپا نشده بود رئال آنجلوتی اوزیل را نخواست چون نمیخواست تیمش ده نفره باشه؟

دیگر خبرهای آرسنال

پابلو ماری در آستانه عقد قرارداد با آرسنال
خرید مدافع سطح پایین چه دردی را دوا میکند؟
کیتلین فورد به آرسنال پیوست
فوروارد استرالیایی خرید جدید توپچی ها...
کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از تساوی مقابل چلسی
مهم ترین سوالاتی که در کنفرانس مطرح شد...
 آرسنال 1 چلسی 4 The Fa WSL
صدرنشینی را از دست دادیم
کنفرانس مطبوعاتی آرتتا  پس از تساوی مقابل شفیلدیونایتد
صحبت های مهمی که پس از بازی با شفیلد مطرح شد..

آخرین نظرات

ایمان در تاریخ ۱۳٩۸/۱۱/۰۵ نوشت :
چند قسمت از بازی هاشو تو یوتیوب دیدم . کمی در دویدن کند هست . اما تو ضربات سر و تکل صحیح و توپ گیری مهارت خوبی داره همچنین تو بازیسازی از خط دفاع توانایی خوبی داره . به نظرم با این خصاصت کرونکه بهتر ا...

مربوط به پابلو ماری در آستانه عقد قرارداد با آرسنال
وتقعا در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۱۲ نوشت :
این بشر(آرتتا) ساخته شده واسه مربیگری
روزای اولش که داخل تمرینات داسته به لاکازت میگفت بجای پاس/ضربه پشت پا، بدنتو بچرخون و مدافعو جا بذار، دقیقا بازی منچستر همون اتفاق برا لاکازت و توریرا افتاد که...

مربوط به کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از پیروزی مقابل یونایتد
MHAR در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۰٦ نوشت :
واقعا دارم می گم چرا از اول پپه رو نزاشت تو ترکیب اون نلسون و ساکا سانتر هاشون همش می رفت تو تماشاگرا لاکازت هم اصلا آماده نبود ولی تو یک سال امری ندیده بودم که اوزیل انقدر بدوءه ولی به نظرم می تونیم ...

مربوط به در راه خوبی قرار داریم
در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۰۵ نوشت :
تنها دلیل نبردن بازی بورنموث= مربی قبلی
ساکا افتضاح، نلسون افتضاح، لاکازت افتضاح
بقیه همه عالی بودن
چه بازی ای کرد تیم
از 1 تا 90،بورنموث تو قوطی بود

مربوط به امری بلاخره سکوت خود را در مورد اوزیل شکاند
در تاریخ ۱۳٩۸/۱۰/۰۵ نوشت :
نیمه اول بورنموث
تیم عالی بود تا قبل گل
جوونا خیلی داغونن، افتضاح
لاکازت داغووووون
ژاکا، توریرا، دفاعا غیر از ساکا، عالی
حیفه اگه نبریم این بازیو

مربوط به امری بلاخره سکوت خود را در مورد اوزیل شکاند
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی